Google Ads

Google Adsense: co to jest, ile można zyskać? AFTERWEB tłumaczy, jak działa zarabianie na reklamach z Twojej strony www

google adsense

Wyobraź sobie, że Google chce się z Tobą podzielić częścią swoich niebotycznych wpływów z reklam, jakie u amerykańskiego potentata wykupują firmy z całego świata… Już? No to najwyższa pora uświadomić sobie, że już od 2003 roku masz taką możliwość. Wszystko dzięki programowi Google AdSense, w którym uczestniczy już ponad 2 miliony osób. Oczywiście nie ma nic zupełnie za darmo. Najpierw musisz posiadać dobrą, ciekawą stronę internetową, która przyciąga realnych użytkowników, a nie tylko boty.

Wyjaśniając, co to jest Google AdSense nie sposób pominąć pozycjonowania. Im więcej osób zacznie odwiedzać Twój serwis www, tym bardziej wartościowe reklamy mogą się pojawić właśnie u Ciebie. Afterweb zatroszczy się o wzmożony ruch, a Ty zyskasz realną możliwość dodatkowego zarobku. Pora zatem pokazać, jak działa Google AdSense i w jaki sposób czerpać z niego największe profity. Z takiej okazji grzech nie skorzystać.

Dbaj o jakość i optymalizację witryny internetowej, a Google AdSense zacznie wyświetlać droższe reklamy

Mechanizm funkcjonowania całego systemu jest całkiem prosty. Najpierw należy się w Google AdSense zarejestrować – wystarczy wykonać parę kroków zgodnie z instrukcją, co istotne: nie ponosisz przy tym żadnych opłat. Potem trzeba dodać kilka linijek do kodu strony internetowej i gotowe. Twoja witryna właśnie zyskała możliwość wyświetlania reklam kontekstowych AdSense, dopasowywanych do tematyki strony oraz preferencji odwiedzających ją osób. Doborem treści reklamowych zajmują się zaawansowane algorytmy Google, uwzględniając przy tym również statystyki: liczbę unikalnych użytkowników, współczynnik odrzuceń itd.

Gdzie w tym wszystkim pieniądze dla Ciebie? Google Adsense przeznacza dla wydawców określony procent wpływów za wyświetlone lub kliknięte reklamy, w zależności od rodzaju treści. Inne są stawki za banery, inaczej rozlicza się reklamy tekstowe, materiały multimedialne czy sugestie w wewnętrznej wyszukiwarce, wyświetlającej wyłącznie zasoby z Twojej domeny. Przykładowo za reklamy otaczające treść otrzymasz 68%, a za promocję podczas wyszukiwania 51%. Program Google AdSense daje Ci dużą kontrolę nad zawartością i formą reklam. Twórcy systemu w dedykowanym najnowszej wersji przewodniku online po usłudze pokazują, jak działa blokowanie oraz akceptowanie poszczególnych linków, obrazów, filmów, towarów ze sklepów internetowych itd. To oczywiście nie znaczy, że masz pełną dowolność.

google adsense co to

Nie wystarczy świadomość co to jest Google AdSense. Trzeba jeszcze poznać szczegółowe zasady programu

Sztuczne nabijanie kliknięć albo zachęcanie użytkowników do wchodzenia w reklamy? Zapomnij! Przed przystąpieniem do Google AdSense dobrze zapoznaj się z aktualnie obowiązującym regulaminem. Lepiej poświęcić chwilę na lekturę, niż później całkowicie zakręcić sobie kurek z pieniędzmi. Google zastrzega sobie możliwość blokowania kont AdSense, wyłączenia wyświetlania reklam, a nawet wstrzymania wypłaty środków. Wynagrodzenia nie spływają bowiem na bieżąco, a dopiero po przekroczeniu określonego progu. O tym, jak działa mechanizm wypłaty w Google AdSense najlepiej przekonać się za pośrednictwem kalkulatora przychodów. To jedno z narzędzi dostępnych w usłudze dla wydawców, rzecz jasna podaje wyłącznie wartości szacunkowe.

Teraz znasz podstawy i mniej więcej wiesz, co to jest Google AdSense oraz jak dołączyć do programu. Pytanie brzmi: czy cała ta zabawa w ogóle się opłaca? Cóż, jeśli dysponujesz na swojej stronie internetowej przydatnymi treściami, witryna jest stale optymalizowana i skutecznie pozycjonowana, to jak najbardziej tak. Google AdSense daje Ci dostęp do wielu reklamodawców z całego świata, którzy chcą zwiększyć stopień konwersji poprzez zewnętrzne strony internetowe. Owszem, część użytkowników korzysta z rozszerzeń blokujących treści reklamowe, inni na Google AdSense w ogóle nie zwracają uwagi. Jednak grupa konsumentów, którzy pozytywnie reagują na takie przypominanie o produktach i usługach, wciąż jest wystarczająco duża.

Opinie użytkowników

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4  gwiazdki5 gwiazdek (Brak ocen)
Loading...
Afterweb - Wyższy standard SEO

Afterweb

SEM/SEO/PPC

Od przeszło 16 lat specjalizujemy się w optymalizacji i pozycjonowaniu oraz reklamie PPC w wyszukiwarkach. Nasze główne usługi to pozycjonowanie organiczne i obsługa kampanii reklamowych w Google Ads.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33