Google poinformuje nas, kiedy aktualizacja Pingwin 4.0 będzie Online

Aktualizacja Google Pingwin 4.0

Jeśli podobnie jak my zastanawialiście się czy tym razem Google poinformuje o wypuszczeniu nowej aktualizacji algorytmu wyszukiwarki to mamy dla was dobrą wiadomość. Pracownik Google John Mueller potwierdził na wczorajszym Google Hangout, że długo wyczekiwania aktualizacja będzie oficjalnie potwierdzona przez Google jak tylko zostanie wdrożona Online.

John stwierdził:

„I am pretty sure when we start rolling out [Penguin] we will have a message to kind of post but at the moment I don’t have anything specific to kind of announce.”

Dokładną jego wypowiedź możecie obejrzeć na tym video:

Od ostatniej aktualizacji Google Pingwin 3.0 minęło już 18 długich miesięcy, przez ten czas branża SEO wielokrotnie spekulowała kiedy dokładnie Google Pingwin 4.0 zostanie wypuszczony. Od października 2015 temat nowej aktualizacji Pingwina był także wielokrotnie poruszany na naszym blogu. Trzeba przyznać, że pytania „kiedy Google wypuści aktualizację Pingwin 4.0” lub „czy będziemy wiedzieć kiedy już go wypuszczą” należały do najczęstszych pytań jakie nam zadajecie w prywatnych rozmowach.

Po wypowiedzi Johna Muellera możemy być już pewni tego, że będziemy wiedzieć, kiedy Google wprowadzi nowa aktualizację w czasie rzeczywistym. Jak myślicie, co jest przyczyną tego, że Google do tej pory nie wprowadziło tej prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanej aktualizacji w historii wyszukiwarki? Czy po jej wprowadzeniu zmiany w SEPR-ach będą tak duże jak spekuluje się od dawna? Jeśli macie swoje spostrzeżenia co do tej aktualizacji zachęcamy do podzielenie się nimi w komentarzach.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
6 komentarzy
 • Michał skomentował/a:

  Miło z ich strony, że chociaż poinformują. Tylko z drugiej strony strasznie go przedłużają, ciekawe czy będzie to jakieś wielkie „Boom!!”. Właściciele stron dotkniętych Pingwinem czekają z niecierpliwością na ten update 🙂

 • LTB SEO skomentował/a:

  Najważniejszym pytaniem jest jak zmiany wprowadzone przez aktualizację Pingwin 4.0 wpłyną na polskie wyniki wyszukiwań. Pozostaje tylko czekać i się zastanawiać 🙂

 • ReklSosno skomentował/a:

  Aktualizacja jak każda inna, wielka niewiadoma 🙂 Dla jednych nagroda za jakościową pracę a dla innych kara za łatwiznę.

 • skynetic skomentował/a:

  Gdzie można dokładnie dowiedziec sie kiedy będzie ta aktualizacja? Na jakiej stronie.
  Dzieki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *