Przewaga prowadzenia bloga w katalogu domeny w kontekście pozycjonowania

pozycjonowanie bloga

Blog firmowy to bardzo popularne narzędzie marketingowe. Służy do przedstawiania profesjonalnych treści przez daną firmę, a jego forma jest bardzo przyjazna dla użytkowników. Można uznać go za najlepszy kanał do publikowania treści. Powstaje jednak pytanie, jakie jest najlepsze miejsce na prowadzenie bloga. Czy w kontekście wpływu na pozycjonowanie prowadzić go w katalogu czy w subdomenie?

Katalog i subdomena – różnice:

domena.pl/blog/

blog.domena.pl

Początkowo uznawano, że najkorzystniej jest prowadzić bloga na subdomenie strony internetowej. Oznacza to, że funkcjonuje on niezależnie od witryny. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że ewentualne kary czy filtry nakładane są jedynie na samego bloga. Twoja strona główna na tym nie ucierpi – przynajmniej nie bezpośrednio. To samo jest jednak minusem. Blog i strona istnieją niejako osobno, więc nie wykorzystują wspólnie potencjału w kontekście indeksowania. Inaczej jest w przypadku prowadzenia bloga w katalogu strony. Wtedy wpływa on na indeksację całego serwisu. Korzyści tego rozwiązania jest znacznie więcej.

Aktualność bloga wspiera całą stronę.

Warto dbać o systematyczną aktualizację i wprowadzanie wartościowych treści na bloga. Roboty Googla to docenią. W tej sytuacji jego istnienie w katalogu strony internetowej będzie pozytywnie wpływało na jej pozycję w wynikach wyszukiwania całego serwisu.

Może również zadziałać sytuacja odwrotna. Jeśli blog powstał w momencie, kiedy strona internetowa istnieje i jest popularna od dawna, to jej pozycja zostanie mu oddana. Google będzie go traktował, jako kolejną podstronę Twojej witryny.

Blog jak sprzedawca.

Blog w katalogu dodaje całej stronie internetowej świeżości i życia. Jest uzupełnieniem Twojej oferty, wskazującym na Twój profesjonalizm w branży i pozycję eksperta. Blog w takiej formie jest jak zaangażowany sprzedawca w sklepie stacjonarnym. Możesz otoczyć klienta profesjonalnym doradztwem i fachowością bezpośrednio z pozycji strony. Wprowadzając odpowiednie frazy kluczowe i linki wewnętrzne będziesz jednocześnie wpływał pozytywnie na pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4  gwiazdki5 gwiazdek (Brak ocen)
Loading...
Kamil Dudziak Właściciel / Specjalista SEO

Kamil Dudziak

Specjalista SEO

14 lat doświadczenia w optymalizacji i pozycjonowaniu stron na najtrudniejsze frazy w Polsce. Właściciel i manager firmy AFTERWEB. Stale nadzoruje proces pozycjonowania stron wszystkich Klientów firmy.

2 komentarze
  • Igor skomentował/a:

    A jak jest z forum? Lepiej w katalogu portalu czy subdomenie?

  • AFTERWEB skomentował/a:

    Zdecydowanie domena.pl/forum/ Zalety takiego rozwiązania są takie same jak domena.pl/blog/ . Można jeszcze rozważyć postawienie całego forum na domenie np. domenaforum.pl ale wtedy trzeba być pewnym, że samodzielne forum sobie poradzi z przyciągnięciem ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.