Wykorzystaj Google Tag Manager i rozbuduj swoją stronę o nowe przydatne funkcjonalności!

google tag manager co to

Każda witryna może bardzo zyskać na skuteczności marketingowej dzięki wielu dodatkowym funkcjom. Mogą to być chaty bądź inne rozwiązania ułatwiające kontakt z nami, pojawiające się w odpowiednim momencie komunikaty i wiele innych podobnych drobiazgów. Z drugiej strony, dla nas pomocna jest możliwość dokładniejszego poznania zachowań klientów – dzięki temu będziemy w stanie lepiej dostosować do nich stronę. Google Tag Manager, pozwala nam to uzyskać bardzo łatwo. Co jest GTM? To łatwe do wdrożenia narzędzie (dodajemy dwa kody na każdej podstronie), dzięki któremu możemy uzupełniać witrynę o najrozmaitsze funkcjonalności. Dzięki niemu nie musimy wprowadzać zmian w kodzie źródłowym, co czyni takie prace szybszymi i niweluje ryzyko błędu.

google tag manager co to

Poznaj zalety, którymi cechuje się menedżer tagów Google i przekonaj się o nich sam

Google GTM nie jest narzędziem do mierzenia statystyk, niemniej, dzięki niemu nasz Analytics może dostarczać nam szerszych, niezwykle przydatnych informacji. Będziemy np. liczyć użycia konkretnych przycisków, wypełnienia formularzy i inne zdarzenia, co da znam znacznie lepszy obraz skuteczność konkretnych kampanii marketingowych bądź samej witryny. Google Tag Manager umożliwia ponadto kierowanie reklam Ads oraz tych na Facebooku do osób, które dokonały na niej określonej czynności. Pozwala bowiem na ustawienie szczegółowych grup użytkowników. Wreszcie, zastosujemy wiele dodatkowych narzędzi, których działanie w dodatku precyzyjnie ustawimy – np. zadbamy o to, by dany komunikat otwierał się tylko w określonych miejscach. Przetestujemy ponadto w trybie podglądu działanie każdego dodatku zanim zostanie on opublikowany. Wszystko to wykonamy w dodatku w minimalnym czasie i bez utraty szybkości strony – Google GTM nie ładuje zbędnych tagów i sprawia, że wzajemnie się nie spowalniają.

Wszystko to powoduje, że Google Tag Manager jest wprost nieocenionym narzędziem z punktu widzenia SEO – bardzo ułatwia bowiem nadanie witrynie takiej postaci, jaką cenić sobie będą użytkownicy.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4  gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Afterweb - Wyższy standard SEO

AFTERWEB

SEM/SEO/PPC

Od przeszło 12 lat specjalizujemy się w optymalizacji i pozycjonowaniu oraz reklamie PPC w wyszukiwarkach. Nasze główne usługi to pozycjonowanie organiczne i obsługa kampanii reklamowych w Google Ads.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *