Google Ads

Reklama biura rachunkowego – Jak reklamować biuro rachunkowe w Internecie

Reklama biura rachunkowego

Już od dłuższego czasu prowadzisz biuro rachunkowe? W swoim zespole posiadasz wysoce wykwalifikowanych pracowników świadczących usługi na najwyższym poziomie? Pomimo tego nie zwiększa się liczba nowych Klientów? Problemu należy szukać w mało skutecznej reklamie. Z pomocą przychodzi internet, a dokładniej mówiąc narzędzia digital marketingu. W dzisiejszych czasach reklama biura rachunkowego w świecie online nie stanowi trudności pod warunkiem, że wiesz jak to zrobić. W tym celu warto wykorzystać płatne kampanie reklamowe Google Ads oraz usługę, jaką jest pozycjonowanie stron internetowych. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj nasz wpis, w którym odpowiemy na pytanie, jak promować biuro rachunkowe w internecie. Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

Czym jest marketing biura rachunkowego – poznaj jego największe korzyści

W dzisiejszych czasach panuje przeświadczenie, że jak nie ma Cię w Internecie, to nie istniejesz! Nie ma się czemu dziwić, w końcu aktualnie to właśnie w sieci spędzamy najwięcej czasu. Bez wychodzenia z domu możemy zrobić zakupy oraz bez większych problemów znaleźć interesujące nas usługi. Śmiało możemy zaryzykować stwierdzeniem, że Internet zawładnął naszym życiem, ułatwiając wiele codziennych czynności. Właśnie dlatego tak wielu przedsiębiorców przenosi swoje działalności do świata online. Pojawia się tutaj kluczowe pytanie – czy wystarczy jedynie stworzyć stronę internetową, a Klienci zaczną spływać w ogromnych ilościach? Niestety nie! Musisz podjąć działania, których głównym celem jest to, aby reklama biura rachunkowego dotarła do jak największej liczby zainteresowanych oraz pomogła Ci wyprzedzić rosnącą konkurencję. Co więcej, promocja biura rachunkowego to pewnego rodzaju dowód wysokiego profesjonalizmu skutecznie zachęcający odbiorców do skorzystania właśnie z Twoich usług. Nie możemy zapomnieć o najważniejszym! Dobrze prowadzony marketing Twojego biznesu ułatwi Ci zbudować silną pozycję rynkową oraz rozpoznawalny wizerunek firmy! Nie zastanawiaj się ani sekundy dłużej, czas, aby marketing biura rachunkowego pomógł Ci zyskać miano lidera!

Jak promować biuro rachunkowe? Postaw na kampanie reklamowe Google Ads

Pod pojęciem digital marketingu kryje się wiele działań, których właściwe wdrożenie sprawia, że reklama biura rachunkowego dociera do jak największej liczby osób zainteresowanych. Zwiększa to prawdopodobieństwo uzyskiwania znacznie większych zysków. Od czego w takim razie zacząć? Pod lupę weźmy kampanie reklamowe Google Ads! Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że jest to jedno z najefektywniejszych działań cieszących się dużą popularnością. Sprawia, że Twoja promocja biura rachunkowego staje niemalże natychmiast widoczna w wyszukiwarce Google. Kampanie polegają na stworzeniu chwytliwej treści nasyconej słowami kluczowymi. Musimy Ci tutaj przedstawić główną zasadę, o jakiej należy pamiętać, decydując się na Google Ads. O tym, że reklama biura rachunkowego jest skuteczna, możemy mówić w sytuacji, kiedy stanowi ona realną odpowiedź na potrzeby odbiorców. Dlatego właśnie tak duże znaczenie ma rzetelnie przeprowadzona analiza fraz kluczowych. Płatne kampanie reklamowe Google Ads zyskały swoją popularność głównie dzięki elastyczności. Oznacza to, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby promocja biura rachunkowego została skierowana na konkretną lokalizację, a także była widoczna w określonych godzinach, a nawet dniach. Co najważniejsze, w Google Ads masz pełną kontrolę nad przeznaczanym na kampanię budżetem.

Zalety

 • błyskawiczne pojawienie się reklamy w przeglądarce Google,
 • łatwość w dotarciu do szerokiego grona odbiorców,
 • płacenie tylko i wyłącznie za realne kliknięcia,
 • łatwość w ocenie skuteczności reklam,
 • możliwość skierowania kampanii na lokalnych odbiorców,
 • elastyczność w ustaleniu budżetu

Wady

 • stawka za kliknięcie zależna od konkurencji,
 • wymagana jest specjalistyczna wiedza z zakresu Google Ads
Sprawdź jak reklamować biuro rachunkowe z Google Ads! Z Afterweb stworzysz kampanię docierającą do setek osób!

Pozycjonowanie stron jako efektywna reklama biura rachunkowego! Sprawdź, na czym polega

Tuż obok kampanii reklamowych Google Ads kolejnym skutecznym działaniem marketingowym jest pozycjonowanie stron internetowych. Od razu musimy zaznaczyć, że usługa ta jest zupełnie niezależna od płatnych kampanii, dzięki czemu sam możesz zdecydować czy chcesz realizować ją w tym samym czasie. Oba działania łączy jedna cecha wspólna! Twoja reklama biura rachunkowego staje się o wiele lepiej widoczna! Warto jednak mieć na uwadze, że w odróżnieniu od Google Ads, na efekty pozycjonowania stron internetowych należy poczekać nieco dłużej. Głównie wynika to z bardziej skomplikowanego charakteru działań, a także ich większej ilości koniecznej do zrealizowania. Co zyskujesz, decydując się na pozycjonowanie? Dzięki odpowiednio prowadzonej strategii SEO oraz właściwym ulepszeniom technicznym Twoja strona, będąca jednocześnie Twoją wizytówką zajmuje znacznie wyższą pozycję w przeglądarce Google. Masz szansę nie tylko na znalezienie się w top 10, ale nawet w top 3! Dlaczego to tak ważne? Odpowiedź jest bardzo prosta! Użytkownicy szukający konkretnych usług w większości przypadków wybierają firmy znajdujące się na pierwszej stronie Google. Możesz nam wierzyć, ale nikt nie przegląda drugiej, nie mówić już o 4 lub 10 stronie wyszukiwarki. Co najważniejsze, Twoja obecność na podium przekłada się na Twój profesjonalizm. Świadczy o tym, że Twoja witryna dopasowana jest zarówno do wymagań robota indeksującego Google, jak i preferencji internautów.

Zalety

 • większy ruch organiczny na Twojej stronie internetowej,
 • możliwość zajęcia wysokiej pozycji w przeglądarce Google,
 • wzbogacenie witryny wartościowymi treściami,
 • lepsza widoczność dla zainteresowanych internautów,
 • długofalowe efekty,

Wady

 • konieczność posiadania znajomości zasad SEO,
 • czas oczekiwania na efekty,
 • konieczność systematycznego wprowadzania działań

Zapamiętaj--> Dobrze prowadzone pozycjonowanie stron sprawi, że Twoja reklama biura rachunkowego stanie się jedną z najbardziej rozpoznawalnych w sieci. Co więcej, usługa ta pomaga w dostosowaniu strony internetowej do aktualnych wymagań. Pamiętaj, że Twoja witryna to nie tylko miejsce, gdzie osoby odwiedzające pozyskują ważne informacje, to także miejsce skupiające społeczność oraz świadczące o Twojej dbałości o każdy, nawet najmniejszy szczegół.

Marketing biura rachunkowego – praktyczne wskazówki krok po kroku

Tak jak wspominaliśmy, dobrze prowadzone pozycjonowanie stron internetowych to prosty sposób na to, aby reklama biura rachunkowego stała się znacznie lepiej widoczna dla zainteresowanych internautów. Co więcej, strona www musi być dopasowana nie tylko do robota indeksującego Google, ale także do preferencji osób odwiedzających. Przekłada się to na Twój profesjonalizm oraz dbałość, o każdy nawet najmniejszy szczegół. Czynników wpływających na pozycję Twojej strony jest około 200, poniżej przedstawimy Ci kilka najważniejszych, abyś wiedział, na co zwracać uwagę budując marketing biura rachunkowego.

Analiza konkurencji i dobór odpowiednich słów kluczowych

Już przy kampaniach reklamowych Google Ads wspominaliśmy, jak dużą moc mają słowa kluczowe. Najczęściej wpisywane frazy wskazują na trzy główne intencje użytkowników: informacyjną, nawigacyjną oraz transakcyjną. Pamiętaj, że Twoja reklama biura rachunkowego tworzona poprzez stronę internetową powinna zawierać odpowiedzi na potrzeby oraz oczekiwania odbiorców. Będąc przy słowach kluczowych, nie możemy zapomnieć o analizie konkurencji. Poznanie ich strategii działania wskaże Ci, jakie kroki warto podjąć, aby móc ich wyprzedzić.

Przykładowe frazy dla biura rachunkowego:

Słowo kluczowe Średnia miesięczna liczba wyszukań
Biuro rachunkowe 33100
Biuro rozrachunkowe 33100
Księgowa online 3600
Biuro księgowe 1900
Usługi księgowe 1300
Biuro podatkowe 1000
Biuro rachunkowe online 720
Usługi księgowe cennik 720
Biuro rachunkowe cennik 590
Biuro księgowe online 210
Doradztwo księgowe online 170
Usługi księgowe online 170
Reklama biura rachunkowego 140

Optymalizacja techniczna strony – to na niej opiera się skuteczna reklama biura rachunkowego

Dlaczego SEO techniczne jest tak ważne? Odpowiedź jest bardzo prosta! To właśnie na stronie www, czyli Twojej wizytówce prezentujesz najważniejsze informacje, jakich szukają osoby odwiedzające. Zadbanie o aspekty techniczne pozytywnie wpłynie na szybkość ładowania strony, a także jej płynność podczas przeglądania. Zgodnie z obowiązującymi standardami optymalna długość ładowania powinna mieścić się w granicach 2-3 sekund. Dłuższy czas ładowania skutecznie zniechęca internautów do dalszego korzystania ze strony, a tym samym wpycha w ręce konkurencji. Twoja strona www, jako efektywna promocja biura rachunkowego powinna także być zoptymalizowana pod względem adresów URL. Posiadając dodatkowe znaki, stają się mniej wiarygodne głównie pod względem bezpieczeństwa. Oczywiście nie możemy zapomnieć o najważniejszym! Mówiąc o optymalizacji technicznej, należy również uwzględnić tutaj responsywność witryny, czyli jej właściwe wyświetlanie na urządzeniach mobilnych, na których najczęściej szukamy interesujących nas informacji.

Pozycjonowanie lokalne – promocja biura rachunkowego dotrze do osób z Twojej okolicy

Pozycjonowanie stron internetowych to pojęcie ogólne. Warto mieć na uwadze, że nie zawsze strategia SEO nakierowana na skalę ogólnopolską przynosi oczekiwane rezultaty. Jak reklamować biuro rachunkowe i pozyskać imponującą liczbę nowych Klientów? Przede wszystkim zwiększ swoją rozpoznawalność wśród lokalnych odbiorców i uzyskaj pozycję lidera na regionalnym rynku. Musimy zaznaczyć, że kierując swoją reklamę na konkretne obszary, borykasz się ze znacznie mniejszą konkurencją, dzięki czemu nieco łatwiej zająć wśród nich wysoką pozycję.

Marketing biura rachunkowego na wizytówce Google Moja Firma – sprawdź, dlaczego warto

Dlaczego przy pozycjonowaniu nie można zapomnieć o stworzeniu bezpłatnej wizytówki Google Moja firma? Jej posiadanie przynosi szereg zalet. Jedną z najważniejszych jest przede wszystkim wskazanie Twoim Klientom dokładnej lokalizacji. Zazwyczaj szukając usług, przywiązujemy bardzo dużą uwagę do bliskości np. miejsca zamieszkania lub miejsca pracy. Jeśli nie zadbasz o swoją obecność na Mapach Google, zwiększa się ryzyko, że potencjalni Klienci wybiorą Twojego rynkowego rywala. Co więcej, bezpłatna wizytówka Google Moja Firma umożliwia umieszczenie na niej danych kontaktowych, godzin otwarcia, a także opinii. Czy zwiększa to prawdopodobieństwo skorzystania z Twoich usług? Jak najbardziej! Wizytówki wyświetlają się w najwyższych wynikach wyszukiwania. Jeśli po wpisaniu określonej frazy to właśnie Twoja firma się pojawi to znak dla użytkowników, że świadczysz usługi, jakich poszukują. Możemy śmiało powiedzieć, że wizytówka Google Moja Firma to kolejna reklama biura rachunkowego rozpowszechniająca Twój wizerunek w sieci.

Z pomocą specjalistów staniesz się widoczny w każdym miejscu w Internecie!

Pozyskiwanie wysokiej jakości linków z wartościowych źródeł stwarza możliwość do tego, aby prowadzony marketing biura rachunkowego dotarł do jak najszerszego grona odbiorców. Co więcej, musimy zaznaczyć, że algorytm Google znacznie lepiej ocenia strony posiadające swoje odnośniki na wartościowych forach. Dlatego właśnie nie zaleca się, aby link building prowadzić na nierzetelnych źródłach uznawanych za spam.

Content marketing – sprawdź jak promować biuro rachunkowe wartościową treścią

Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że content marketing to priorytet przy budowaniu marketingu biura rachunkowego. W ten sposób spełniasz intencję informacyjną, dostarczając użytkownikom odpowiedzi na nurtujące ich pytania, odnoście usług księgowych. Co najważniejsze, content marketing to nieodłączna część pozycjonowania stron pozwalająca na wzbogacenie treści frazami kluczowymi.

Marketing biura rachunkowego
źródło: https://images.unsplash.com/photo-1533750516457-a7f992034fec

UX Design – przejrzysta strona internetowa to zachęcająca reklama biura rachunkowego

Niestety, ale nadal zdarzają się strony, po których poruszanie się jest bardzo problematyczne. Wynika to ze złego rozmieszczania poszczególnych elementów. Dlatego tak ważną rolę odgrywa UX Design pozwalający stworzyć przejrzystą, czytelną oraz intuicyjną stronę internetową. Dzięki temu użytkownicy bez zbędnego zastanawiania się wiedzą jak znaleźć interesujące ich kwestie.

Social Media – społeczny marketing biura rachunkowego zwiększy Twoje zasięgi

Choć powszechnie uważa się, że media społecznościowe nie wpływają bezpośrednio na Twoją pozycję w przeglądarce Google, to z pewnością posiadanie ich pozwala zwiększyć zasięgi. Facebook, Instagram oraz Tik Tok ułatwiają nawiązywanie kontaktu oraz budowanie trwałych relacji.

Reklama biura rachunkowego i współpraca z agencją Afterweb

Jak już zapewne zdążyłeś zauważyć na podstawie informacji, jakie Ci przedstawiliśmy, dobrze prowadzony marketing biura rachunkowego pozwala Ci rozwinąć skrzydła i osiągnąć pozycję lidera w swojej branży. Ważne jest, aby wszystkie wdrażane działania były prowadzone zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. Niedostosowanie się do nich skutkuje karami nakładanymi przez Google, które znacznie utrudniają dalsze reklamowanie biznesu. Oczywiście ryzyko to znika, kiedy zdecydujesz się na współpracę z naszą agencją marketingową Afterweb. Posiadamy w swoim zespole doświadczonych pracowników znających się na właściwym prowadzeniu zarówno kampanii reklamowych Google Ads, jak i realizowaniu usługi pozycjonowania stron. W swojej pracy bazujemy na wieloletnim doświadczeniu, a także wykorzystujemy specjalistyczne programy pozwalające nam monitorować osiągane rezultaty. Nie musisz robić tego sam, a także tracić czasu na pozyskiwanie informacji z zakresu digital marketingu. To właśnie my przeprowadzimy Cię przez cały proces od A do Z, wyjaśniając podejmowanie działania. Skup się na celach biznesowych, a nam powierz zadbanie o Twoją widoczność w sieci!

I Ty możesz zostać liderem w swojej branży! Z pomocą ekspertów, osiągniesz to szybciej niż myślisz!

Jak promować biuro rachunkowe – podsumowanie

Nadszedł najwyższy czas na wyprzedzenie swojej konkurencji i pozyskiwanie imponującej liczby nowych Klientów! Nie czekaj, w końcu Twoi rywale nie śpią! Efektywna promocja biura rachunkowego przełoży się na Twoje zyski oraz cieszącą się dobrymi opiniami renomę. Musimy Ci uświadomić, że mając dobrą reklamę, zwiększasz prawdopodobieństwo wybicia się nawet spośród firm obecnych na rynku wiele lat. Korzystaj z dobrodziejstw, jakie daje Ci Internet i sam zobacz, jak pozytywnie wpłynie to na Twoją działalność!

Źródła
 • https://ads.google.com/intl/pl_pl/home/resources/seo-a-ppc/
 • https://support.google.com/google-ads/answer/7324514?hl=pl&ref_topic=7323793
 • https://support.google.com/google-ads/topic/10546785?hl=pl&ref_topic=10286611,3181080,3126923,
 • https://support.google.com/google-ads/answer/6146252?hl=pl&ref_topic=10286612&visit_id=637890625128168142-3060704075&rd=1

Opinie użytkowników

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Afterweb - Wyższy standard SEO

Afterweb

SEM/SEO/PPC

Od przeszło 16 lat specjalizujemy się w optymalizacji i pozycjonowaniu oraz reklamie PPC w wyszukiwarkach. Nasze główne usługi to pozycjonowanie organiczne i obsługa kampanii reklamowych w Google Ads.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33