Reklama Usług Medycznych – Jak reklamować usługi medyczne w Internecie?

Jak reklamować usługi medyczne w Internecie

Odpowiednia strategia marketingowa w branży medycznej to podstawa, by zjednać ku sobie rzesze Klientów zainteresowanych oferowanymi usługami. Współczesny marketing medyczny dzieje się w Internecie – dlatego warto zadbać o każdy, nawet najmniejszy aspekt strategii; lecz przed tym przede wszystkim zaistnieć w sieci. Klient musi wiedzieć, że oferujesz szereg usług pielęgniarskich na wysokim poziomie. Większość osób, zamiast prosić o poradę znajomych, po prostu wpisuje potrzebną frazę w wyszukiwarce, sprawdzając dostępne oferty i opinie innych osób, które miały do czynienia z konkretną branżą lub usługą medyczną. Aby iść do przodu, należy podążać za zmieniającym się światem i zapoznać się z Google Ads oraz SEO. Narzędzia te potrafią z chirurgiczną precyzją osiągnąć wymarzony cel i zjednać ku sobie rzesze nowych Klientów.

Reklama usług medycznych – poznaj najważniejsze korzyści

Od zawsze mówi się, że potrzeba jest matką wynalazków. Skuteczne strategie marketingowe zadowolą nawet najbardziej wymagających przedsiębiorców z wielu branż. W medycynie najważniejsze jest skupienie i czas – zupełnie jak w marketingu. Marketing usług medycznych przede wszystkim przyczyni się do zwiększenia zainteresowania potencjalnych Klientów, co z kolei przyniesie większe zyski. Budowa marki w oparciu o marketing medyczny jest ściśle powiązana z reklamą, przez co profesjonalna oferta i znakomita jakość wykonania, połączona ze skuteczną prezentacją, jedynie polepszy statystyki Twojego biznesu. W kwestii usług pielęgniarskich konkurencja jest bardzo liczna, natomiast popyt na konkretne zabiegi wysoki. Ciągłość zleceń zapewnić może odpowiednie przebicie się przez gąszcz konkurencji i znalezienie się na samym szczycie wyników wyszukiwania. Dziś nie wystarczą doskonałe umiejętności, jeżeli nie ma się szansy na ich zaprezentowanie lub zachęcenie potencjalnych odbiorców do skorzystania z danych usług. We współczesnym świecie reklama to podstawa, niezależnie od branży, w jakiej się obracasz. Zapomnij więc o przestoju i braku kolejek w Twoim gabinecie! Marketing usług zdrowotnych za pomocą Google Ads z pewnością podniesie cię na duchu!

Zapamiętaj--> Ekspresowe efekty i udoskonalone działania – wszystko dzięki odpowiednio przeprowadzonej kampanii Google Ads. Reklama usług medycznych nigdy nie była tak skuteczna! Zainteresowanie klientów przełożone na zwiększone zyski – brzmi jak marzenie? Niech będzie Twoim celem!

Zalety

 • ekspresowe efekty
 • kontrola nad danymi (możesz śledzić np. informacje o kliknięciach w reklamy)
 • pomoc w budowie świadomości marki
 • szybkie wprowadzenie projektu w życie
 • bezpośredni wpływ na pozycję w realnych wynikach wyszukiwania
 • kontrola budżetu

Wady

 • ograniczenia w kampanii odnośnie liczby znaków w nagłówkach i adresie URL
 • błędy mogą być bardzo kosztowne
 • wymagana jest pomoc specjalistów w prowadzeniu kampanii
 • strony docelowe muszą być na najwyższym poziomie

Wizytówka Google Ads jako promocja usług zdrowotnych

Obecnie na świecie nie ma już specjalistów bez wizytówek. Współcześnie jednak rezygnuje się z ich papierowych form na rzecz internetowych wizytówek Google Moja Firma. Założenie wirtualnej wizytówki jest w zupełności darmowe, a to, co na niej się znajdzie zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Warto podzielić się z potencjalnymi odbiorcami najważniejszymi informacjami, do których zalicza się nazwę prowadzonego przedsiębiorstwa lub zawodu, adres, godziny otwarcia oraz formy kontaktu takie jak e-mail czy numer telefonu. Eksperci wizerunkowi polecają dodanie zdjęć placówek czy gabinetów w których działasz, gdyż zwiększa to zaufanie odbiorców i pozwala na wizualne odnalezienie lokalizacji w Mapach Google i na żywo. W przypadku marketingu medycznego, pole działań jest naprawdę szerokie – wizytówka zaś pozwala na zwiększenie widoczności istnienia Twoich usług pielęgniarskich na określonym terenie lokalnym, a także Twojej strony internetowej w wyszukiwarce Google. Wśród korzyści, jakie branża medyczna (a raczej jej przedstawiciele) może zauważyć dzięki Google Moja Firma znajdują się:

 • szersze rozpowszechnienie dostępności usług pielęgniarskich;
 • owocna promocja placówek;
 • zwiększenie widoczności oferowanych usług medycznych w sieci;
 • budowa pozytywnego wizerunku wśród Klientów.

Wizytówka Google Moja Firma przyda Ci się szczególnie wtedy, gdy działasz lokalnie lub typowo stacjonarnie. Korzystać z niej może każdy, począwszy od placówek medycznych, aż po indywidualnych medyków.

Pozycjonowanie stron jako promocja placówek i usług medycznych

Wyszukiwarka Google jest jedną z najpopularniejszych na całym świecie. Nic więc dziwnego, że marzeniem każdego przedsiębiorcy (niezależnie od branży, w jakiej się specjalizuje) jest przede wszystkim zaistnienie w dziesięciu najlepszych wynikach wyszukiwań na daną frazę. Z tego powodu coraz więcej osób inwestuje w pozycjonowanie stron internetowych. SEO jest procesem złożonym z wielu elementów, z których każdy powinien być jak najlepiej zorganizowany, aby mógł w efekcie przynieść najlepsze efekty. Inwestycja w pozycjonowanie w przypadku takim jak reklama usług medycznych jest świetnym wyjściem, jeżeli zależy Ci na długofalowych efektach i zauważalnych poprawach w wynikach wyszukiwania. SEO pozwala podejść do tematu niezwykle indywidualnie, zachowując przy tym podstawowy schemat działania, jednak wzbogacając go o oryginalne treści, zróżnicowane oferty czy oprawę graficzną. Pozycjonowanie usług zdrowotnych otwiera wiele możliwości, wśród których wymienia się między innymi zdobycie przewagi nad konkurencją i budowanie zaufania marki w sieci (a co za tym idzie – zwiększenie jej rozpoznawalności).

Zapamiętaj--> ”Sumiennie wykonane pozycjonowanie strony internetowej niesie ze sobą multum korzyści, wśród których jednym z najważniejszych jest rosnąca popularność Twoich usług medycznych. Popularność zwiększa ilość Klientów, a co za tym idzie – zwiększa również zysk. SEO jest łańcuchem, który doprowadzić może na sam szczyt – nie tylko w kwestiach wyników wyszukiwania w Google!” - specjalista SEO, Adam Adamczyk

Zalety

 • wzrost widoczności strony w wynikach wyszukiwania
 • pozytywny wpływ na odpowiednią budowę marki
 • zwiększona możliwość dotarcia do potencjalnych Klientów
 • zdobycie przewagi nad konkurencją
 • budowa wizerunku eksperta w danej branży
 • długotrwały efekt pozycjonowania
 • możliwość dotarcia do osób mieszkających w danym rejonie

Wady

 • dłuższy czas oczekiwania na pożądane efekty
 • wymóg awangardowego contentu
 • konieczność odpowiedniej optymalizacji
 • potrzeba współpracy z profesjonalną agencją SEO
Reklama usług medycznych w internecie

źródło: https://pixabay.com/pl/

Reklama usług zdrowotnych – praktyczne wskazówki SEO

Analiza fraz kluczowych i jej skuteczność w kwestii promowania usług pielęgniarskich

Współcześnie istnieje bardzo wielki wybór usług medycznych dostępnych na rynku. Przed rozpoczęciem procesu pozycjonowania warto stworzyć swoistą listę słów i fraz, które znakomicie charakteryzują daną branżę, jednocześnie ciesząc się popularnością wśród potencjalnych Klientów. Podstawą, która otwiera proces SEO jest analiza fraz kluczowych, umożliwiająca dotarcie do szerszej rzeszy odbiorców w sieci.

Przykładowe frazy dla branży usług medycznych

Słowo kluczoweŚrednia miesięczna liczba wyszukań
poradnia zdrowia psychicznego9900
przychodnia zdrowie8100
poradnia rehabilitacyjna3600
marketing usług medycznych70

W pozycjonowaniu pod skonkretyzowane słowa kluczowe powinno się znaleźć to, czym konkretnie się zajmujesz, tj. w jakim odłamie usług medycznych działasz. Rehabilitacja? A może neurologia? W zależności od Twojej oferty, warto wziąć profesję jako słowo kluczowe.

Branża medyczna i pozycjonowanie lokalne – dlaczego warto?

Jeżeli prowadzisz usługi medyczne w konkretnym miejscu, możesz skorzystać z pozycjonowania lokalnego, które skupia się na wyszczególnionym rejonie i w ten sposób zachęca potencjalnych Klientów do skorzystania z właśnie Twoich usług. Lokalna popularność finalnie uczynić Cię może ekspertem, przez co wzrośnie również stabilność Twojej marki i tego, czym konkretnie się zajmujesz.

Działania UX i UI w usługach medycznych

Podczas całego procesu SEO nigdy nie należy zapomnieć o klientach. Do jakiej grupy celujesz ze swoimi usługami? Czy Twoja strona jest odpowiednio czytelna, czy może zbyt chaotyczna, przez co nie skupia na sobie uwagi zainteresowanych? Ustalenie głównego celu i zadbanie o prezentację strony sprawi, że już nigdy nie będziesz miał potrzeby odpowiadać na powyższe pytania! Pamiętaj o dbaniu o treści, jakie znajdą się na Twojej stronie internetowej. Google docenia teksty oryginalne, które zawierają w sobie wiele merytorycznych odpowiedzi na dane zapytania. Im lepiej skonstruowany tekst, tym o wiele sprawniej będzie się dostać do topki Google. W tym celu przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy żadna z prezentowanych treści nie jest żywo wzięta z innej strony.

Kontakt z klientem na pierwszym miejscu w promocji placówek medycznych

Stale aktualizuj swoją stronę i utrzymuj na niej kontakt z Klientami – jego brak przyczynia się do zerwania więzi z Tobą, a co za tym idzie Twoimi usługami. Marka doskonała to ta, która przede wszystkim jest stabilna i nie rzuca słów na wiatr. W całym procesie SEO i podczas współpracy bądź autentyczny. Niczego ludzie nie doceniają bardziej, niż czytelnej komunikacji i trafnej diagnozy na męczące ich problemy.

ikona email
Reklama usług medycznych sprawia Ci spory kłopot, jeżeli robisz to samodzielnie? Powierz się w ręce ekspertów, rozpoczynając współpracę ze specjalistami w dziedzinie SEO i Google Ads!

Marketing usług medycznych we współpracy z Afterweb

Afterweb to agencja wielu rodzajów marketingu; treści, w wyszukiwarkach, PR. Istniejemy również jako agencja marketingu medycznego, bowiem wśród naszych Klientów znajdują się placówki medyczne i terapeutyczne, a także Klienci indywidualni, rekomendujący swoje usługi na lokalną skalę. Nie mamy jednego szablonu działania – branża medyczna i usług pielęgniarskich jest na tyle szeroka, że skupiając się tylko i wyłącznie na jednym działaniu, dusilibyśmy się w brakach możliwości. Tymczasem do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, rozpatrując jego problem i poddając go bezpłatnej analizie. Promocja placówek zdrowotnych z wykorzystaniem działań SEO i Google Ads jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod, jeżeli chodzi o działania podejmowane w obrębie takim jak marketing usług zdrowotnych. Nasi specjaliści rozumieją potrzeby Klientów i dokładają wszelkich starań aby każdy z nich był usatysfakcjonowany z promocji strony internetowej i odzewu. Specjalizujemy się w wielu usługach, co daje nam szerokie pole do popisu w kwestii marketingu usług pielęgniarskich. Zabiegi przeprowadzone na Twojej stronie internetowej wykonywane są przez nas z medyczną precyzją i wiedzą z zakresu leczenia nawet tych trudnych przypadków witryn. Zaufaj nam i ciesz się efektami w postaci przybywających do Twojego gabinetu Klientów!

Reklama usług medycznych – podsumowanie

Nie czekaj ani chwili dłużej – już dziś podejmij decyzję o skutecznym wypromowaniu swojej strony internetowej i bądź świadkiem napływu Klientów! Konkurencja nigdy nie śpi, a im dłużej stoisz w miejscu, tym bardziej jesteś w tyle. Skuteczna reklama w dzisiejszych czasach to klucz do bramy, za którą czekają przyszli pacjenci!

FAQ

Reklama usług medycznych w internecie – najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Źródła:

 1. https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych
 2. https://developers.google.com/search/docs/beginner/seo-starter-guide?hl=pl
 3. https://support.google.com/google-ads/
 4. https://moz.com/learn/seo/
 5. https://skillshop.withgoogle.com/
1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Afterweb - Wyższy standard SEO

Afterweb

SEM/SEO/PPC

Od przeszło 14 lat specjalizujemy się w optymalizacji i pozycjonowaniu oraz reklamie PPC w wyszukiwarkach. Nasze główne usługi to pozycjonowanie organiczne i obsługa kampanii reklamowych w Google Ads.

4 komentarze
 • Ewelina Kasprowicz skomentował/a:

  Jako osoba z wieloletnim doświadczeniem medycznym, polecam artykuł wszystkim znajomym po fachu. Skuteczny marketing to obecnie podstawa, jeżeli chce się jakkolwiek zaistnieć. Ludzi potrzebujących usług medycznych jest wielu, jednak aby z nich skorzystać, muszą się oni dowiedzieć, że gdzieś w pobliżu jest medyk, który służy pomocą.

 • Damian skomentował/a:

  Przeglądając internet widzę masę reklam powiązanych z usługami rehabilitacyjnymi i podobnymi.

 • Paulina skomentował/a:

  Artykuł bardzo przejrzysty i pomocny:) Już wiem, co polecę mojej przyjaciółce jako opcję zaistnienia w szerszej grupie odbiorców 😀

 • Marta skomentował/a:

  Reklamuję się poprzez Google Ads i nie żałuję:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *