Pozycjonowanie

Skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego

Jak wygląda skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego? Zobacz, jak działania SEO wpłyną na Twoją widoczność w sieci

Nie wiesz jak poprawić widoczność sklepu internetowego? Chcesz dotrzeć do szerokiego grona Klientów, a tym samym wyprzedzić konkurencję? Musisz mieć świadomość, że prowadząc własny sklep online, nie wystarczy jedynie dbać o wysoką jakość oferowanych produktów. W dzisiejszych czasach, gdzie liczba rynkowych rywali przyprawia o prawdziwy zawrót głowy, należy również zadbać o skuteczną reklamę przyciągającą zainteresowanych odbiorców. Aktualnie każdy właściciel sklepu ma możliwość skorzystania z wielu możliwości, jakie oferuje marketing internetowy. Jednym z działań cieszących się dużym zainteresowaniem jest pozycjonowanie sklepów online! Musimy zaznaczyć, że strategia pozycjonowania pod żadnym pozorem nie może zostać ustalona przypadkowo. Dzięki maksymalnemu dopasowaniu jej do charakteru Twojego biznesu jesteśmy w stanie poprawić wyniki wyszukiwania, a dokładniej mówiąc, doprowadzić Twoją stronę do top 10, a nawet top 3! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym wyjaśnimy, czym jest SEO dla e-commerce, a także, na jakie efekty pozycjonowania sklepu możesz liczyć! Dowiedz się więcej i czytaj dalej!

Spis treści
 1. Jak wygląda skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego? Zobacz, jak działania SEO wpłyną na Twoją widoczność w sieci
 2. Krótkim słowem wstępu, czyli zobacz, na czym polega  pozycjonowanie sklepu internetowego
 3. Kiedy zacząć pozycjonowanie sklepu internetowego? Sprawdź, czy działania SEO są dla Ciebie
 4. Optymalizacja i pozycjonowanie sklepu internetowego - poznaj różnice
 5. Jak wygląda proces pozycjonowania sklepu w Google od zaplecza?
 6. Krok pierwszy - przeprowadź audyt SEO
 7. Krok drugi - zwiększ pozycje sklepu internetowego w wyszukiwarce Google za pomocą słów kluczowych
 8. Krok trzeci - content marketing, czyli Twój sposób na zaistnienie sklepu internetowego w Google
  1. Znaczenie treści przy produktach - decydując się na skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych nie możesz ich ominąć
 9. Krok czwarty - wypromuj sklep online i postaw na wartościowy link building
 10. Krok piąty - prawidłowa struktura sklepu internetowego, czyli klucz do serca Klientów
 11. Techniczny proces pozycjonowania sklepu internetowego - zobacz, o czym nie można zapomnieć
 12. Skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego
 13. Skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych, czyli jak ocenić efektywność SEO dla sklepu internetowego
 14. Ile trwa pozycjonowanie sklepu internetowego? Wyjaśniamy
 15. Skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego z agencją, czy samodzielnie? Sprawdź, co się bardziej opłaca
 16. Zobacz, ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego i co wpływa na cennik
 17. Jakie zalety niesie za sobą pozycjonowanie e-commerce?
 18. SEO dla e-commerce, czyli jakie są efekty pozycjonowania sklepu? Podsumowanie
 19. Najczęściej zadawane nam pytania
  1. #1. Co muszę mieć, aby rozpocząć skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego w wyszukiwarce? 
  2. #2. Czy SEO sklepu internetowego jest skierowane do biznesów lokalnych? 
  3. #3. Czy cena pozycjonowania sklepu zależy również od konkurencji?

Krótkim słowem wstępu, czyli zobacz, na czym polega  pozycjonowanie sklepu internetowego

W dzisiejszej dobie cyfryzacji większość z nas robi zakupy przez Internet. Bez wychodzenia z domu i tracenia czasu na dojazdy jesteśmy w stanie kupić dosłownie wszystko. Taka zmiana stylu życia spowodowała, że obecnie każdy właściciel sklepu musi podejmować się skutecznych działań reklamowych, aby zwrócić na siebie uwagę. Możesz nam wierzyć, ale nawet jeśli w Twoim sklepie internetowym znajdują się tylko i wyłącznie wysokiej jakości produkty, to bez dobrze dobranej reklamy Klienci udadzą się do konkurencji. Przejdźmy zatem do wyjaśnienia, czym dokładnie jest pozycjonowanie sklepu w Google. Najprościej mówiąc, optymalizacja sklepu internetowego polega na dostosowywaniu strony www zarówno do wymagań algorytmu Google, jak i preferencji użytkowników. Prawidłowe ustalenie strategii SEO poprawi widoczność Twojego sklepu w Google, a tym samym pomoże zwiększyć sprzedaż. Miej na uwadze, że chcąc zyskać miano lidera w swojej branży, musisz zadbać o jak najlepszą widoczność sklepu internetowego dla swojej głównej grupy odbiorczej! W przeciwnym wypadku wyszukiwarka Google nie wzniesie Cię na wyżyny, a wręcz przeciwnie – znikniesz niezauważony wśród konkurencyjnych sklepów, dla których marketing internetowy jest priorytetem!

Kiedy zacząć pozycjonowanie sklepu internetowego? Sprawdź, czy działania SEO są dla Ciebie

Odpowiedź na pytanie do kogo skierowane jest pozycjonowanie e-commerce, jest bardzo prosta. Dla każdego, kto chce osiągnąć biznesowy sukces! Z pewnością optymalizacja stron zalecana jest wtedy, gdy: 

 • prowadzony przez Ciebie sklep nie przynosi zysków,
 • chcesz zbudować silny wizerunek marki na tle konkurencji,
 • klienci pomimo wejść na stronę nie finalizują zakupu,
 • chcesz zwiększyć skuteczność prowadzonych działań marketingowych w swoim sklepie internetowym.

<strong>Skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych w Google to rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy. Dobrze przygotowana strategia pozycjonowania pozwala na poznanie swojej grupy odbiorców, co z kolei przekłada się na lepsze dopasowanie oferty. Poznanie potrzeb Klientów i ich właściwe spełnienie to najprostsza droga do biznesowego sukcesu!</strong>

Optymalizacja i pozycjonowanie sklepu internetowego – poznaj różnice

Czy pozycjonowanie i optymalizacja sklepu polega na tym samym? Choć pojęcia te bardzo często traktowane są jako tożsame, to warto mieć na uwadze, że występują pomiędzy nimi znaczące różnice. Jako pozycjonowanie rozumie się ogół podejmowanych czynności, których głównym celem jest uzyskanie wysokiej pozycji strony w wyszukiwarce Google. W jego ramach wykonuje się działania off-site, które prowadzone są poza witryną. Zalicza się do nich m.in. link building, czyli pozyskiwanie odnośników z portali zewnętrznych. Natomiast optymalizacja to, innymi słowy, działania wykonywane w obrębie strony mające za zadanie dopasować witrynę do wymogów algorytmu Google. Wyróżnić możemy tutaj działania on-site – dotyczą one np. zoptymalizowania kodu HTML, adresów URL, treści oraz grafik.

Jak wygląda proces pozycjonowania sklepu w Google od zaplecza?

Tak jak wspominaliśmy, skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych w Google opiera się na dobrze przemyślanych krokach. Muszą być dobrane nie tylko do Twojego biznesu, ale także uwzględniać poczynania konkurencji. Tylko w ten sposób jesteś w stanie umocnić swoją pozycję na rynku i dostać się do czołówki najlepszych sprzedawców. Zdecydowanie odradza się wdrażanie chaotycznych działań, które mogą przynieść odwrotny efekt od oczekiwanego. Poniżej omówimy kilka składowych czynników, jakie należy wziąć pod uwagę, chcąc, aby SEO sklepu internetowego wiązało się z większym sukcesem biznesowym.

Krok pierwszy – przeprowadź audyt SEO

Opracowanie kompleksowego audytu SEO ma spełniać jedno kluczowe zadanie – pokazać wszelkie nieprawidłowości na stronie wymagające poprawy. Ocenia się nie tylko pozycję Twojego sklepu w wyszukiwarce Google, ale także dokładnie sprawdzana jest cała struktura sklepu internetowego. Audyt SEO przeprowadzany w ramach pozycjonowania sklepu wskazuje również czy strona jest responsywna, czyli dopasowana do urządzeń mobilnych. Musisz mieć na uwadze, że aktualnie większość odbiorców przegląda interesujące ich strony z poziomu telefonów. Witryna, która nie wyświetla się prawidłowo na smartfonie, zwiększa prawdopodobieństwo, że Klienci dokonają zakupów w konkurencyjnym sklepie. Wykonany audyt SEO wskazuje również, co powinno wchodzić w ustaloną strategię pozycjonowania sklepu, co z kolei przekłada się na większą skuteczność działań.

Krok drugi – zwiększ pozycje sklepu internetowego w wyszukiwarce Google za pomocą słów kluczowych

Zapamiętaj – słowa kluczowe są priorytetem! Wskazują one na trzy podstawowe intencje użytkowników: informacyjną, nawigacyjną oraz transakcyjną. Bez szczegółowo przeprowadzonej analizy fraz kluczowych SEO nie jest w stanie przynieść oczekiwanych rezultatów, a Ty nie wiesz, czy podejmowane kroki wpisują się w oczekiwania odbiorców. Możemy śmiało powiedzieć, że skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego wymaga wykorzystania wszystkich słów kluczowych najlepiej pasujących do Twojego biznesu. Poza ogólnymi frazami warto również sprawdzić te z długim ogonem. To właśnie one wskazują na intencję transakcyjną i wiążą się z wyższym współczynnikiem konwersji. Umieszczając je na swojej stronie, zwiększasz prawdopodobieństwo, dokonania zakupu.

Krok trzeci – content marketing, czyli Twój sposób na zaistnienie sklepu internetowego w Google

Chcesz wyświetlać się w wyższych wynikach wyszukiwania Google? W takim razie niezbędne jest przygotowanie treści do sklepu internetowego! Content marketing to najlepszy, a przede wszystkim najprostszy sposób na spełnienie intencji informacyjnej Klientów. Co więcej, w przygotowywanych artykułach możesz wykorzystać wcześniej ustaloną listę słów kluczowych. Zastanawiasz się, dlaczego prowadzenie bloga firmowego jest ważne? Odpowiedź jest bardzo prosta! Po pierwsze wpisy dostarczają ważnych informacji o oferowanych produktach. Możesz wskazać na ich prawidłowe użycie, dbanie o nie, jakie zalety przynoszą itd. Pamiętaj, że sprzedaż słowem jest priorytetem. Celem tekstów jest stworzenie w świadomości odbiorców potrzeby na posiadanie danego produktu, co przełoży się na większą sprzedaż. Wszystkie wpisy muszą być wartościowe, a przede wszystkim oryginalne. Zduplikowane treści nie są korzystne dla pozycjonowania sklepu, przez co robot indeksujący może zaniżyć pozycję Twojego sklepu.

Znaczenie treści przy produktach – decydując się na skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych nie możesz ich ominąć

Będąc przy content marketingu, nie możemy zapomnieć o opisach produktów. W dalszym ciągu wiele sklepów zapomina o ich umieszczeniu lub nie skupia się na jakości. Klient przed zakupem potrzebuje zapoznać się z najważniejszymi informacjami zarówno technicznymi, jak i przedstawiającymi płynące z korzyści z użytkowania danego produktu. Co więcej, zwróć uwagę, że opisy produktowe to doskonałe miejsce na umieszczenie fraz kluczowych, co dla sklepu internetowego pod kątem jego pozycji okaże się bardzo cennym posunięciem.

Skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych

Kompleksowa optymalizacja sklepu internetowego nie może istnieć bez link buildingu! Tego typu działania z zakresu SEO mają za zadanie pozyskać z zewnętrznych portali odnośniki kierujące robota indeksującego Google oraz internautów na stronę Twojego sklepu internetowego. Linki oceniane są pod względem wiarygodności, co oznacza, że nie warto pozyskiwać ich ze spamerskich portali. Duża ilość takich odnośników obniży Twoją pozycję, a co gorsza może wiązać się z całkowitym zablokowaniem widoczności. Przy link buildingu warto kierować się zasadą – nie ilość, a jakość pomoże uzyskać zadowalające efekty pozycjonowania sklepu internetowego!

Krok piąty – prawidłowa struktura sklepu internetowego, czyli klucz do serca Klientów

Możliwe, że nieraz spotkałeś się z określeniem UX – User Experience. Dotyczy ono wszystkich elementów składających się na strukturę strony sklepu internetowego. Dla skutecznego pozycjonowania sklepu bardzo ważne jest zadbanie o rozmieszczenie poszczególnych sekcji. Witryna powinna być: przejrzysta, czytelna i intuicyjna. Osoby odwiedzające od razu po wejściu na stronę muszą wiedzieć, jak się po niej poruszać, aby znaleźć interesujące ich informacje. Nawet najmniejsze utrudnienia w tym zakresie mogą zniechęcić do dokonania zakupów, a to z kolei zwiększy współczynnik odrzuceń. Miej świadomość, że strona, która nie spełnia zasad UX, nie wyświetla się wysoko w wyszukiwarce internetowej.

Optymalizacja sklepu internetowego, jako recepta na sukces?

Techniczny proces pozycjonowania sklepu internetowego – zobacz, o czym nie można zapomnieć

Kompleksowe pozycjonowanie stron musi również uwzględniać wszystkie kwestie techniczne. Zacznijmy od najważniejszej, a mianowicie, szybkości ładowania strony. Powszechnie uznaje się, że strony sklepów, które zbyt długo ładują swoją zawartość, są znacznie częściej odrzucane. Optymalny czas powinien mieścić się w granicach 2-3 sekund. Jak przyśpieszyć ładowanie witryny? Można w tym celu zoptymalizować wielkość grafik oraz ich liczbę. Bardzo duże znaczenie na szybkość ma również kod HTML. Zbyt długi, który posiada zbędne elementy, wydłuży czas ładowania. Zastanawiasz się, czy szybkość ma wpływ na pozycję sklepu internetowego w wynikach wyszukiwania? I tak i nie! Teoretycznie robot indeksujący nie traktuje tego jako główny czynnik podlegający ocenie. W praktyce szybciej ładująca się witryna jest chętniej odwiedzana przez internautów, a to może wpływać na algorytm przeglądarki.

Skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego

Techniczne i przede wszystkim skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych opiera się także na zmianie adresów URL. Muszą być jak najprostsze, pozbawione zbędnych elementów. Długie URL, które zawierają procenty itp. w oczach użytkowników oraz robota indeksującego są mniej wiarygodne i zniechęcają do odwiedzenia witryny. Nie bez znaczenia jest również certyfikat SSL informujący o bezpieczeństwie. Jego brak zniechęca Klientów do dokonania transakcji, ponieważ obawiają się, że wpisane dane mogą zostać przechwycone przez nieupoważnione osoby.

Co jeszcze wpływa na pozycję sklepu w wynikach wyszukiwania? Nieco wyżej wspominaliśmy o linkach zewnętrznych, jednak pod żadnym pozorem nie można zapomnieć o odnośnikach wewnętrznych, które kierują do różnych podstron. Możesz je umieścić np. w treściach, co z pewnością ułatwi użytkownikom dotarcie do poszukiwanych kategorii. Co więcej, linkowanie wewnętrzne, jako SEO dla sklepu internetowego wpływa na większą użyteczność strony.

Skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych, czyli jak ocenić efektywność SEO dla sklepu internetowego

Nie ulega wątpliwości, że dla każdego efektywne pozycjonowanie jest priorytetem. Pojawia się jednak pytanie – skąd mieć pewność, że prowadzone działania są skuteczne? Z odpowiedzią na to pytanie przychodzi Google Analytics. Narzędzie to dostarcza wielu cennych informacji, wśród których możemy wymienić m.in.:

 • źródła ruchu – widzisz jak, a dokładniej mówiąc, skąd trafiają na Twoją stronę zainteresowane osoby np. poprzez media społecznościowe, kampanie Google Ads, wejścia po słowach kluczowych lub poprzez witrynę, gdzie został uzyskany link zewnętrzny
 • ruch użytkowników – możesz prześledzić, jak po Twojej stronie poruszają się osoby odwiedzające, a tym samym sprawdzić np. na którym etapie dochodzi do opuszczenia witryny. Dzięki temu dowiesz się, które elementy wymagają poprawy.
 • jakość słów kluczowych – dostępne dane statystyczne wskazują, które frazy mają wysoki współczynnik kliknięć, a tym samym, na które powinna być pozycjonowana strona www, aby uzyskać wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania Google.

Kolejnym podstawowym i bezpłatnym narzędziem wykorzystywanym do sprawdzania skuteczności pozycjonowania jest Google Search Console. Dzięki niemu można z łatwością sprawdzić, czy witryna została prawidłowo zaindeksowana, a także na jakich pozycjach się wyświetla w przeglądarce Google. To jednak nie wszystko! Z wykorzystaniem tego narzędzia dowiesz się, czy strona sklepu internetowego jest dostosowana do urządzeń mobilnych, a co więcej dostaniesz również komunikaty, kiedy na stronie pojawią się problemy techniczne np. związane z adresami URL. Zarówno Google Analytics, jak i Search Console to dwa podstawowe narzędzia, bez których nie można prowadzić skutecznego pozycjonowania sklepu internetowego!

Ile trwa pozycjonowanie sklepu internetowego? Wyjaśniamy

W przypadku sklepu internetowego pozycjonowanie i optymalizacja to działania wymagające czasu. Musimy dokładnie sprawdzić, które czynniki rankingujące warto wdrożyć w przypadku Twojego biznesu. W marketingu internetowym natychmiastowe efekty przynoszą kampanie Google Ads. Powinieneś jednak mieć świadomość, że jeśli naprawdę chcesz zwiększyć swoją sprzedaż, musisz dostać się do top 10 i utrzymać się tam przez długi czas. Pozycjonowanie sklepu internetowego to proces, który należy przeprowadzać regularnie. Oznacza to, że raz wypozycjonowana strona www bez podejmowania kolejnych kroków spadnie w rankingu Google.

Skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego z agencją, czy samodzielnie? Sprawdź, co się bardziej opłaca

Aktualnie samodzielne pozycjonowanie sklepów internetowych stało się dosyć modne. W sieci pojawiło się wiele poradników wyjaśniających, jak zadbać o pozycję w Google. Czy warto się na nie zdecydować? To zależy głównie od Twoich umiejętności. Jeden kurs nie wystarczy, aby poznać cały mechanizm, a tym samym dotrzeć na szczyt przeglądarki. Chcąc ustalić skuteczną strategię pozycjonowania sklepu internetowego, należy kierować się specjalistyczną wiedzą podpartą doświadczeniem. To, że jedno działanie sprawdziło się w przypadku innego biznesu, nie znaczy, że tak będzie również u Ciebie. Przejdźmy do wyjaśnienia, dlaczego warto skorzystać z pomocy, jaką oferuje agencja SEO. Przede wszystkim nawiązanie współpracy wiąże się z dużą oszczędnością czasu. Samodzielne zdobywanie wiedzy, a także prawidłowe wykorzystywanie jej w praktyce wymaga sporego zaangażowania. Nie trać na to czasu i nie ryzykuj, że nie osiągniesz oczekiwanych efektów. Powierzając rozwój swojego sklepu profesjonalistom, możesz skupić się na innych aspektach istotnych dla Twojej firmy. Skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego stanowi również pewien sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Chaotyczne i niedopasowane działania marketingowe wiążą się z przepalaniem budżetu.  Nie możemy zapomnieć o najważniejszym! Skuteczność pozycjonowania sklepów opiera się na wszechstronnym wykorzystywaniu dostępnych narzędzi. Zajmując się optymalizacją samodzielnie, musisz wykupić do nich dostęp. Z kolei realizowanie usługi w agencji rozwiązuje ten problem, a Ty zatrzymujesz imponującą kwotę. Możemy śmiało powiedzieć – specjalista SEO to sprzymierzeniec każdego właściciela sklepu internetowego, który chce osiągnąć sukces w świecie online. Pamiętaj, że współpracując z agencją zyskujesz także możliwość na przedyskutowanie różnych pomysłów na reklamę, dzięki czemu dowiesz się, czy warto w nie inwestować.

Skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych powierz w ręce profesjonalistów z Afterweb!

Zobacz, ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego i co wpływa na cennik

Wielu Klientów zadaje nam pytanie – czy usługa pozycjonowania stron internetowych jest droga? Nie da się odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Na cennik składa się kilka elementów. Przede wszystkim bierzemy pod uwagę liczbę fraz, na jakie chcesz się pozycjonować. Nie bez znaczenia jest również ilość działań, jakie musimy podjąć, aby zrealizować ustalony cel biznesowy, czyli krótko mówiąc, w jakim stanie technicznym jest witryna Twojego sklepu online. Ogólny koszt zależy także od wielkości sklepu internetowego. Przy dużych biznesach zakres optymalizacji będzie dużo szerszy. Na sam koniec przy tworzeniu wyceny bierzemy pod uwagę, czy pozycjonowanie sklepu w Internecie ma zostać skierowane na rynek ogólnopolski, czy lokalny.

Jakie zalety niesie za sobą pozycjonowanie e-commerce?

Dobrze przeprowadzona optymalizacja sklepu internetowego pod kątem jego popularności w świecie online przynosi szereg korzyści:

 • zyskasz pewność, że Twój sklep internetowy spełnia wymagania robota indeksującego Google, a tym samym spełnia potrzeby Klientów,
 • poznasz swoich odbiorców, co ułatwi Ci tworzenie ofert zgodnych z ich preferencjami,
 • zobaczysz, w którą stronę powinien rozwijać się  Twój sklep online,
 • wyprzedzisz rynkowych konkurentów,
 • poszerzysz grono nowych Klientów,
 • zwiększysz swoje zyski.

SEO dla e-commerce, czyli jakie są efekty pozycjonowania sklepu? Podsumowanie

Myślisz, że wyprzedzenie konkurencyjnych sklepów internetowych jest dla Ciebie nieosiągalne? Nic bardziej mylnego! Skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego to Twoje rozwiązanie, dzięki któremu szczyt przeglądarki Google będzie jeszcze bliżej Ciebie!  Zaczniesz świadomie prowadzić biznes online i zobaczysz, co jest ważne dla osiągnięcia pozycji lidera. Decydując się na pozycjonowanie strony sklepu, nie tylko spełniasz wymogi jakie stawia przed Tobą crawler stron internetowych, czyli innymi słowy, robot indeksujący Google, ale przede wszystkim trafiasz w potrzeby swoich odbiorców. Im lepiej dopasujesz do nich działania sklepu internetowego, tym większym profesjonalistą staniesz się w ich oczach. Pamiętaj, że to właśnie Twoi Klienci tworzą Twój biznes, a nasza agencja SEO pomoże Ci ich pozyskać!

SKUTECZNE POZYCJONOWANIE SKLEPÓW INTERNETOWYCH

Najczęściej zadawane nam pytania
#1. Co muszę mieć, aby rozpocząć skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego w wyszukiwarce? 
Do rozpoczęcia procesu pozycjonowania potrzebujesz tylko jednej rzeczy - strony internetowej! Podczas wstępnej rozmowy specjalista SEO po zapoznaniu się z Twoją branżą oceni konkurencyjność słów kluczowych, a następnie przygotuje ofertą dopasowaną do Twojego biznesu.
#2. Czy SEO sklepu internetowego jest skierowane do biznesów lokalnych? 
Oczywiście, że tak! Pozycjonowanie lokalne jest nieco łatwiejsze, ponieważ masz mniejszą konkurencje. Miej jednak świadomość, że kiedy już pozyskasz stałych Klientów z najbliższego otoczenia, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś rozpoczął promowanie na rynek ogólnopolski! 
#3. Czy cena pozycjonowania sklepu zależy również od konkurencji?
Tak, a dokładniej mówiąc, od konkurencyjności Twojej branży. Zależność jest bardzo prosta - im większa liczba rywali, tym więcej działań marketingowych należy podjąć, aby ich wyprzedzić.

Opinie użytkowników

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Afterweb - Wyższy standard SEO

Afterweb

SEM/SEO/PPC

Od przeszło 16 lat specjalizujemy się w optymalizacji i pozycjonowaniu oraz reklamie PPC w wyszukiwarkach. Nasze główne usługi to pozycjonowanie organiczne i obsługa kampanii reklamowych w Google Ads.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33