Wrocław miastem naszych spotkań biznesowych

Według danych Urzędu Marszałkowskiego wynika, że ponad 20 procent turystów z zagranicy odwiedza Wrocław w celach biznesowych. Są to nie tylko prezesi wielkich korporacji, ale i pracownicy naukowi, którzy przyjeżdżają na spotkania naukowe. Z badań Instytutu KerallaResearch zleconego przez Covnention Bureau Wrocław średnio co drugi gość nocujący w hotelach wrocławskich przyjechał w celach biznesowych.

Na chwilę obecną sfera biznesowa jest najbardziej dochodową gałęzią turystyki. Spotkanie biznesowe rezerwują nie tylko polskie, ale i zagraniczne przedsiębiorstwa. Biznesmeni przyjeżdżający do Wrocławia cenią sobie przede wszystkim wysoki standard, dlatego im więcej gwiazdek posiada hotel, tym większe jest jego obłożenie. Oprócz hoteli Wrocław ma znacznie więcej do zaoferowania. Stolica Dolnego Śląska posiada również wiele restauracji, kawiarni, sal konferencyjnych oraz innych miejsc przeznaczonych do spotkań biznesowych.

Hotele we Wrocławiu

Wrocław w swojej ofercie ma wiele hoteli przeznaczonych nie tylko do wypoczynku, ale również do przeprowadzenia rozmów biznesowych. Do jednych z najlepszych hoteli we Wrocławiu z cała pewnością zaliczymy Hotel Mercure, który jest usytuowany na Placu Dominikańskim 1 , w samym centrum Wrocławia. Blisko hotelu znajduję się starówka oraz centrum handlowe. Hotel jest powiązany ściśle ze światem biznesu. Często w nim są organizowane spotkania tematyczne, szkolenia biznesowe oraz konferencje. Sale są dużej wielkości, każda posiada klimatyzację. Hotel Mercury oferuje pokoje o wysokim standardzie, z profesjonalną obsługą. W hotelu również znajduję się restauracja, która serwuje polską kuchnię. Z usług hotelu często korzystają takie firmy jak Eurobank, IBM, Getin Bank oraz Pay Trade.

Kolejnym wartym polecenia miejscem do spotkań biznesowych jest Hotel Sofitel. Mieści się on na ulicy Św. Mikołaja 72, w samym centrum Wrocławia. W hotelu znajduje się 205 pokoi, w tym 15 apartamentów. Przy hotelu główną siedzibę ma Eurobank. Sofitel posiada 11 sal konferencyjnych oraz restaurację Le Louis d’Or bar, 6th Sense Wellness. Po udanych negocjacjach biznesowych warto wstąpić na lampkę czerwonego wina oraz zasmakować francuskiej kuchni. W hotelu oprócz wydarzeń biznesowych organizowane są rożnego rodzaju eventy oraz meetingi tematyczne.

Ostatnim hotelem opisywanym w artykule jest Hotel Scandic. Mieści się on na ulicy Piłsudskiego 49-57. Posiada 10 wielofunkcyjnych sal konferencyjnych. Wszystkie sale pomieszczą 500 uczestników oraz wyposażone są w klimatyzację i flipchart. Większość sal konferencyjny – bankietowych wprowadziły koncepty ekologiczne. Filozofia hotelu polega na zrównoważonym i ekologicznym stylu życia. W restauracji można zjeść produkty organiczne oraz regionalne potrawy. Hotel posiada certyfikat ekologiczny , w 100 procent korzysta z energii zielonej. Scandic jest zlokalizowany w samym centrum stolicy Dolnego Śląska. Przy hotelu znajdują się 2 centra handlowe ( Arkady, Renoma). Do rynku pieszo jest 15 min, wiec warto po ciężkim dniu zwiedzić Stare Miasto.

Hala Stulecia

Hala Stulecia jest wizytówką Wrocławia. Została ona zaprojektowana przez wybitnego architekta Maksa Berga. Została uznana za jedno z największych dzieł architektury XX wieku. Mieści się ona na ulicy Wystawowej 1. Z cała pewnością jej atutami są: przestrzeń, ciekawa konstrukcja, dobra lokalizacja ( blisko centrum oraz ZOO).

hala stulecia wrocław

Hala Stulecia jest organizatorem największych wystaw, konferencji, wydarzeń kulturalnych, biznesowych oraz sportowych. W 2006 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miejsce to jest idealnym rozwiązaniem do przeprowadzenia spotkań natury biznesowej. Posiada kilkanaście sal o różnych formatach. W jej skład wchodzą sale wielofunkcyjne, audytorium, sale cesarskie, kuluary oraz wnęki półokrągłe. Różnorodność oraz wielkość tych sal pozwala sprostać oczekiwania nawet najbardziej wymagających biznesmenów. Niektóre salę mogą pomieścić nawet kilka tysięcy osób. We Wrocławiu w żadnym miejscu nie ma takich ogromnych sal do prowadzenia spotkań biznesowych. W Hali Stulecia są również cyklicznie organizowanie targi o tematyce biznesowej. Do nich zaliczamy między innymi: targi nieruchomości, Career Expo, IT Career Summit oraz wiele innych.

Stare Miasto

Kolejną wizytówką Wrocławia jest Stare Miasto, a w szczególności Rynek. To tutaj znajdują się restauracje serwujące dobrą kuchnię, kawiarnie, puby. Restauracje to kolejna wizytówka miasta oraz jego mocna strona. We Wrocławiu jest ok. 250 restauracji serwujących potrawy niemalże z każdego zakątka świata.

stare miasto wrocław

Spotkania biznesowe nie zawsze są formalne i przeznaczone dla dużej ilości osób. Wiele biznesmenów i przedsiębiorców umawia się na lunch w celu omówienia kwestii związanych z biznesem. Idealnym miejscem do tego typu spotkań jest restauracja Bernard mieszcząca się w Rynku. Restauracja serwuje doskonałe dania, z naciskiem na polską kuchnię. Dla mniej formalnych spotkań dobrym miejscem jest znana sieć kawiarni Starbucks. Z racji tego, że jest to globalna firma, często można spotkać biznesmenów z zagranicy, którzy negocjują warunki handlowe przy dobrze zaparzonej kawie.

Sky Tower

Sky tower jest najwyższym budynkiem w Polsce. Mieści się na ulicy Powstańców Śląskich 95. Oprócz biurowców Sky tower w swojej ofercie posiada bardzo wysokiej klasy apartamentowce oraz galerię handlową. Z okien jego apartamentów rozpościera się widok na tętniącą aglomerację Wrocławia. Budynek jest miejscem, w którym biznes łączy się z codziennym życiem na wysokim poziomie. Jest to pierwsza tego typu inwestycja w naszym kraju. Powstała ona z inicjatywy założyciela Getin Banku Leszka Czarneckiego.

skytower wrocław

Sky tower jest miejscem spotkań biznesowych. To tutaj siedziby mają takie firmy jak: Getin Bank, Samsung, Kyocera, Idea Bank oraz TU Europa. Obecnie 80 procent biur jest wynajętych. Świadczy to o dużym prestiżu i potencjale Sky towera. Jak mówi Małgorzata Danek, prezes LC Corp : „Sky Tower nadaje biznesowi nie tylko wizerunek, ale już na starcie zapewnia wygodę informacyjną poprzez swoją wyjątkową rozpoznawalność”.

Wrocławski Park Technologiczny

Wrocław jest ściśle związany z branżą IT. Mieści się tutaj wiele firm związanych z usługami informatycznymi. W stolicy Dolnego Śląska mieści się między innymi IBM, a jeszcze do niedawna siedzibę miał tutaj Microsoft. Wrocławski Park Technologiczny znajduje się na ulicy Duńskiej 7. Skupia wobec siebie kilka firm związanych z rynkiem IT. Oprócz firm Wrocławski Park Technologiczny świadczy różnego rodzaju usługi. Park posiada wiele sal konferencyjnych , w których organizowane są szkolenia, nie tylko związane z branżą informatyczną. Oprócz szkoleń i konferencji biznesowych we Wrocławskim Parku Technologicznym są również organizowane targi oraz spotkania naukowe.

Wrocław meeting place, tak brzmi oficjalne hasło promocyjne Wrocławia, ogłoszone w strategii rozwoju i promocji miasta. Wrocław również jest miejscem spotkań biznesowych. Coraz więcej polskich i zagranicznych firm zaczyna działać w stolicy Dolnego Śląsku. Świetna architektura miasta, dobre położenie, bogata historia miasta oraz dobra baza akademicka powoduje, że Wrocław jest miastem biznesu, inwestycji oraz rozwoju.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4  gwiazdki5 gwiazdek (Brak ocen)
Loading...
Kamil Dudziak Właściciel / Specjalista SEO

Kamil Dudziak

Specjalista SEO

14 lat doświadczenia w optymalizacji i pozycjonowaniu stron na najtrudniejsze frazy w Polsce. Właściciel i manager firmy AFTERWEB. Stale nadzoruje proces pozycjonowania stron wszystkich Klientów firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *