Shoper Kampanie nie wykorzystuje pełni możliwości Google Ads. Promujemy sklepy internetowe na wszystkie dostępne sposoby!

Reklamy w Google Ads sprawią, że potencjalnym klientom łatwiej będzie trafić do Twojego sklepu zbudowanego na CMS Shoper

Coraz więcej platform e-commerce poszerza swoje funkcjonalności o moduły związane z systemem reklamowym Google Ads. Shoper jest tutaj bardzo dobrym przykładem. Czy tego rodzaju wtyczki wystarczą, by skutecznie promować sklep internetowy w wyszukiwarce? To zależy. Jeżeli do szczęścia nie potrzeba Ci nic więcej ponad reklamy produktowe, być może takie rozwiązanie uznasz za optymalne. Ale skoro jesteś tutaj, na stronie agencji Afterweb, to chyba jest inaczej!

Pozwolenie użytkownikom na składanie zamówień za pośrednictwem reklam Google Ads to dla sklepów internetowych na CMS-ie Shoper jedno z podstawowych źródeł sprzedaży. Jednakże potencjał kampanii w wyszukiwarce jest znacznie większy, niż działania bezpośrednie. Niektórzy konsumenci są dopiero na etapie podejmowania decyzji zakupowej. Inni stykają się z jakąś branżą po raz pierwszy i badają rynek, szukając sprzedawców najbardziej godnych zaufania. Dzięki Google Ads – a także naszej skromnej pomocy – przyciągniesz uwagę potencjalnego klienta znacznie wcześniej!

Podczas integracji z Google Ads Shoper postawił wyłącznie na kampanie produktowe w wyszukiwarce i jej sieci reklamowej

Chcesz dowiedzieć się więcej o Google Ads i sposobach promocji w wyszukiwarce?

Dla sklepów internetowych to najbardziej logiczna strategia. W agencji marketingu internetowego Afterweb patrzymy jednak na wyszukiwarkę Google szerzej. Przedsiębiorcom używającym platformy Shoper oferujemy kompleksowy zakres usług SEM – od pozycjonowania w wynikach organicznych po szeroki wachlarz reklam w Google Ads. Dostrzegamy biznesowe szanse tam, gdzie inni nie widzą żadnych szans na sukces. Sklepy internetowe promujemy skutecznie i profesjonalnie, a używamy do tego:

Zakres możliwości reklamowych w Google Ads systematycznie się poszerza. Pojawiają się też nowe wymogi jakościowe, niektóre kategorie produktów/usług są całkowicie wykluczane z usługi. Specjaliści PPC Afterweb są zawsze na bieżąco z nowinkami na temat Google Ads. O naszych kompetencjach najlepiej świadczą uzyskiwane certyfikaty.

Różnorodność działań promocyjnych w Google Ads pomaga osiągać lepsze wyniki, niż sama kampania typowo sprzedażowa

Dzięki mnogości dróg dotarcia do klienta, jaką zapewnia Google Ads Shoper może pracować na Twoją firmę ze zwiększoną wydajnością

Narzędzie nazwane Shoper Kampanie skupia się na zdobywaniu nowych zamówień dla sklepu internetowego. To oznacza wyświetlanie reklam Google Ads użytkownikom, którzy szukają już konkretnego produktu. My stawiamy na bardziej wszechstronne, całościowe podejście. Korzystamy ze wszystkich dostępnych opcji do interakcji z Twoimi potencjalnymi klientami – na każdym etapie lejka sprzedażowego. Przedstawiamy Twoją ofertę i firmę w maksymalnie korzystny sposób, a także docieramy do osób, które chcą lub potrzebują oferowanych przez Ciebie produktów… tylko jeszcze nie w pełni zdają sobie z tego sprawę.

Kreowanie popytu za pomocą Google Ads wiąże się ze sporym wysiłkiem. Potrzebuje również doskonale zoptymalizowanej ścieżki zakupowej – zwykle Shoper nie ma z tym poważniejszych problemów. O jakość customer experience warto dbać z wielu względów. Po pierwsze: żeby uniknąć porzucania koszyków, to oczywiste. Po drugie: żeby wynik jakości reklamy w Google Ads, zależny także od poziomu dopracowania sklepu internetowego, był jak najwyższy. To pozwoli na obniżenie kosztów kampanii i prowadzenie jej w najbardziej widocznych miejscach. Nasi specjaliści PPC mogą przeanalizować Twoje dotychczasowe działania w Shoper Kampanie i ocenić, czy w tej materii jest coś do poprawy.

Skuteczna promocja w wyszukiwarce sprawi, że sklep działający na silniku Shoper zyska klientów. A także pozytywny wizerunek

Widoczność, jaką zapewni Ci promocja w Google Ads, zwiększy świadomość Twojej marki. A wiadomo, że konsumenci najmocniej ufają tym sklepom internetowym, które wydają im się znajome. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie składali w nich żadnego zamówienia. Współczynniki klikalności oraz konwersji to nie jedyne parametry kampanii Google Ads, jakie na bieżąco monitorujemy. Tylko pogłębiona analiza danych – również statystyk gromadzonych przez platformę Shoper – pozwoli nam na uzyskanie pełnego obrazu sytuacji w branży. To konieczne, by przeprowadzać konieczne działania optymalizacyjne i rozsądnie zarządzać budżetem w Google Ads.

Optymalizacja kampanii Google Ads wymaga analizowania i zestawiania ze sobą danych z różnych źródeł, w tym informacji gromadzonych przez platformę Shoper

Staramy się, by żadna złotówka nie poszła na marne. Dlatego unikamy promowania całego asortymentu, stawiając bardziej na reklamowanie konkretnych produktów lub kategorii. Tymczasem uruchamiając kampanie Google Ads Shoper zaczyna od oferowania w wyszukiwarce wszystkiego jak leci, by ocenić potencjał zakupowy poszczególnych towarów. W agencji Afterweb przeprowadzamy taką analizę znacznie wcześniej, korzystając z planera słów kluczowych Google oraz wielu innych, dedykowanych narzędzi.

Dzięki modułom wbudowanym w platformę Shoper Google Ads automatycznie wykrywa nowe produkty w asortymencie

Cały system e-commerce ma wiele zalet, które pomagają w promowaniu sklepu internetowego. Niestety nie można powiedzieć, by był w pełni samowystarczalny – panel Google Ads wciąż zapewnia znacznie więcej użytecznych informacji, niż Shoper Kampanie. A w Afterweb potrafimy je wykorzystać, z policzalną korzyścią dla naszych Klientów. Każdą reklamę w Google Ads kierujemy do konkretnej grupy odbiorców, na bazie ich:

  • zapytań do wyszukiwarki

  • zainteresowań

  • wcześniejszych zakupów, również w innych sklepach internetowych

  • wieku

  • zasobności portfeli

  • wielu innych czynników oraz sygnałów

Google zbiera i analizuje multum danych o internautach. Dzięki temu targetowanie reklam Ads staje się tak precyzyjne!

Twój sklep internetowy na silniku Shoper rozreklamujemy w Google na wszystkie możliwe sposoby

Możliwości promowania Twojego biznesu w najpopularniejszej wyszukiwarce internetowej są ogromne. Trzeba przy tym postępować odpowiedzialnie, bez rozsądnej strategii łatwo o tzw. przepalanie budżetu na kliknięcia/wyświetlenia, z których nie ma absolutnie żadnego pożytku. Dla sklepów korzystających z CMS-a Shoper Google Ads może stać się najwydajniejszym źródłem pozyskiwania klientów z sieci. Specjaliści PPC agencji Afterweb pomogą Ci w błyskawicznym zrealizowaniu ambitnych celów – sprzedażowych i nie tylko – przez profesjonalne operowanie budżetem i różnorodne kampanie marketingowe. Skontaktuj się z nami i opowiedz nam o swojej działalności, a otrzymasz indywidualnie przystosowaną ofertę! Łącząc platformę Shoper z naszym ponad 10-letnim doświadczeniem w Google Ads zyskasz jeszcze więcej!

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33