Pozycjonowanie lokalne, jako sposób na wyprzedzenie rynkowych rywali? Sprawdź, dlaczego warto

Pozycjonowanie lokalne

W dzisiejszych czasach prowadzona jest zacięta internetowa walka o odbiorców. Firmy podejmują różne działania, aby stać się liderem w swojej branży cieszącym się imponującą sprzedażą. Można wręcz powiedzieć, że każdy, kto prowadzi biznes online, ma dosłownie kilka sekund, aby zyskać uwagę odbiorców, a tym samym zachęcić ich do zostania stałym Klientem. Bez odpowiednich kroków marketingowych internetowy sukces staje się nieosiągalny. Oczywiście odradza się podejmowanie chaotycznych kroków! Jeśli chcesz zrealizować swoje cele biznesowe, działania musisz dobrać do charakteru prowadzonej działalności. Doskonałym przykładem są firmy usługowe, które chcąc trafić do ściśle sprecyzowanej grupy odbiorców, powinny postawić na pozycjonowanie lokalne strony www, o którym nieco więcej opowiemy Ci w dalszej części naszego wpisu. Czytaj dalej i dowiedz się, jak zadbać o prawidłowo zrealizowaną reklamę internetową!

Lokalne pozycjonowanie stron, czyli jak stać się widocznym wśród zainteresowanych odbiorców

Często wspomina się ogólnie o pozycjonowaniu. Dziś bardzo dużo osób wie, że działanie to pomaga dostać się na szczyt wyszukiwarki Google, co z kolei zwiększa prawdopodobieństwo odniesienia wymarzonych zysków. Wchodząc głębiej w temat, okazuje się, że pozycjonowanie stron na skalę ogólnopolską nie jest opłacalne dla każdego, a co więcej, inwestycja może okazać się przepalaniem budżetu. Dlaczego? Najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest sposób, w jaki internauci szukają konkretnych informacji. Jeśli ktoś jest zainteresowany np. usługami fryzjerskimi, wpisuje w przeglądarkę Google „fryzjer Wrocław” lub jeszcze bardziej zawęża swoje wyszukiwania, wpisując „fryzjer Wrocław Psie Pole”. W ten sposób w wynikach wyszukiwania pojawią się jedynie lokale fryzjerskie z danej lokalizacji. Musisz mieć na uwadze, że przy tego typu sytuacjach lokalne pozycjonowanie Twojego biznesu znacznie lepiej przyczyni się do zwiększenia grona Klientów. Pamiętaj, że większość usług szukanych jest w zamieszkałym województwie, mieście, a nawet dzielnicy.

Dla biznesów działających na konkretnym obszarze pozycjonowanie lokalne strony wiąże się z jeszcze jedną zaletą. W danym regionie liczba konkurencyjnych działalności jest zdecydowanie mniejsza niż w przypadku całej Polski. Po pierwsze nikt nie będzie jechał do fryzjera do oddalonego o kilkaset kilometrów miasta, a po drugie Twój niewielki biznes musi rywalizować z lokali obecnymi na rynku wiele lat, a tym samym cieszącymi się renomą wśród określonego grona odbiorców. Możemy tutaj wysnuć pewien wniosek – pozycjonowanie lokalne stron nakierowane na konkretny region, a tym samym odbiorców pomaga w łatwiejszym zbudowaniu silnej pozycji wśród lokalnych konkurentów.

Dlaczego warto zdecydować się na Afterweb?

Jesteśmy skuteczni, pozycjonujemy strony internetowe od 2008 roku. Poznaj efekty naszej pracy w przykładowych branżach. Gwarantujemy, że znamy przepis na sukces Twojej firmy w Google.

243%
wzrost widoczności
w Google (branża prawna)
548%
zwiększona świadomość
marki (branża reklamowa)
931%
wzrost sprzedaży z
Google (branża jubilerska)
753%
zwiększenie ruchu na
stronie (branża techniczna)

Napisz do nas

Opisz krótko swoją sprawę, a my skontaktujemy się z Tobą

  Do kogo kierowane jest lokalne pozycjonowanie strony www?

  Pozycjonowanie lokalne wiąże się również z pewną oszczędnością finansową. Rywalizując z mniejszą liczbą rywali, budżet przeznaczany na podejmowane działania, będzie z pewnością niższy niż w przypadku działań ogólnopolskich, gdzie rozpowszechnienie wizerunku jest dużo trudniejsze. Dlatego, jeśli jesteś właścicielem małego regionalnego biznesu, to nie zastanawiaj się i już teraz postaw na skuteczne lokalne pozycjonowanie!

  Wśród głównych biznesów, jakie odniosą korzyści z pozycjonowania lokalnego, możemy wymienić:

  • salony fryzjerskie,

  • salony kosmetyczne,

  • warsztaty samochodowe,

  • gabinety lekarskie oraz weterynaryjne,

  • lokale gastronomiczne,

  • gabinety do masażu,

  • hotele,

  • trenerów personalnych,

  • placówki oświatowe i wiele innych.

  Sprawdź, czy lokalne pozycjonowanie jest dla Ciebie! Przeanalizujemy Twój biznes!

  Zastanawiasz się, jak wygląda reklama internetowa w przypadku sklepów oferujących zarówno sprzedaż online, jak i stacjonarną? Warto zdecydować się zarówno na ogólne, jak i lokalne pozycjonowanie. Dzięki temu z łatwością dotrzesz do Klientów, którzy preferują odwiedzenie lokalu stacjonarnego w celu sprawdzenia jakości sprzedawanych produktów oraz tych należących do miłośników zakupów bez wychodzenia z domu.

  Bez czego lokalne pozycjonowanie nie może istnieć? Wyjaśniamy

  Decydując się na pozycjonowanie lokalne strony, nie można zapomnieć o najważniejszym, a mianowicie wizytówce Google Moja Firma. Jest to darmowy sposób na zaznaczenie swojego położenia na Mapach Google. Każdy zainteresowany ma możliwość, wybrania, jakie informacje dotyczące jego biznesu będą wyświetlane dla odbiorców. W większości przypadków są to dane kontaktowe, adresowe, godziny otwarcia, ale również opinie innych użytkowników odgrywające szczególną rolę. W dużej mierze to właśnie opiniami kierują się inni zainteresowani Klienci przed skorzystaniem z usług. W ten prosty sposób mogą dowiedzieć się, czy Twoja firma profesjonalnie wywiązuje się z zadania, a świadczona współpraca przebiega bez większych problemów. Właśnie dlatego warto nakłaniać swoich stałych i lojalnych odbiorców do dodawania pozytywnych opinii na wizytówce Google Moja Firma. Nie bez znaczenia są również zdjęcia ukazujące Twój lokal bądź efekt skorzystania z danej usługi. Im lepiej wykonane, tym większe prawdopodobieństwo, że Klienci zdecydują się na skorzystanie.

  Pozycjonowanie lokalne stron i inne wizytówki NAP – sprawdź, co masz do dyspozycji

  Lokalne pozycjonowanie opiera się na budowaniu wizerunku firmy poprzez wykorzystanie innego rodzaju wizytówek NAP (name, address, phone). Co kryje się pod tym pojęciem? Najprościej mówiąc, są to katalogi internetowe, gdzie umieszczane są dane kontaktowe o firmie świadczącej swoje usługi na rynku regionalnym. Korzystanie z tego typu rozwiązań sprawia, że pozycjonowanie lokalne strony zaczyna przynosić oczekiwane rezultaty. Co więcej, warto dodać, że katalogi są ściśle skorelowane z link building. Pozyskiwane odnośniki do strony przyczyniają się do zwiększenia zajmowanej pozycji w wyszukiwarce Google. Powszechnie uważa się, że wizytówki NAP, a tym samym katalogi, zwiększają ruch organiczny generowany przez linki. Wśród najbardziej popularnych wizytówek NAP poza Google Moja Firma wymienia się m.in.:

  • Money.pl,

  • Bazafirm.org,

  • YellowPages.pl,

  • MisterWhat.pl,

  • Aleo.com,

  • Panaromafirm.pl,

  • Targeo.pl,

  • Zumi.pl.

  Poznaj rodzaje dostępnych katalogów, z jakich możesz skorzystać

  Każdy, kto realizuje pozycjonowanie lokalne stron ma do dyspozycji trzy najpopularniejsze rodzaje katalogów. Pierwszym są tzw. katalogi firm. Wśród przykładowych podaje się m.in. Zumi.pl oraz Panoramafirm.pl. Umieszczane są na nich podstawowe informacje o Twojej firmie, czyli nazwa, adres oraz dane kontaktowe. Kolejnym rodzajem są katalogi branżowe. Jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są dla konkretnych działalności. Zapewne znasz portal Znanylekarz.pl, prawda? Znajdą się tam informacje o lekarzach dostępnych w najbliższej okolicy. Ostatnim rodzajem są katalogi regionalne. Najprościej mówiąc, skupiają one wszystkie firmy działające w danym regionie np. mieście Wrocław itp.

  Sprawdź, o czym jeszcze pamiętać decydując się na pozycjonowanie lokalne stron

  Nie same katalogi oraz wizytówka Google Moja Firma są ważne. Nie można zapomnieć, że chcąc zając wysoką pozycję wśród lokalnych biznesów, należy również zadbać o dobrze prowadzoną optymalizację SEO. W tym przypadku realizując content marketing i tworząc treści, zaleca się, aby umieszczane frazy kluczowe zawierały dodatkowo nazwę miasta, województwa lub konkretnej dzielnicy. Co więcej, tego typu słowa powinny znajdować się szczególnie w nagłówkach, aby skutecznie zwracały uwagę odbiorców. Nie bez znaczenia są także adresy URL oraz meta description widoczne w wynikach wyszukiwania, gdzie umieszczenie nazwy miejscowości może okazać się dobrym posunięciem.

  Dlaczego pozycjonowanie lokalne strony powinno opierać się na regionalnym rynku firmy i słowach kluczowych z wpisanym miastem?

  Jesteśmy ekspertami, od ponad dziesięciu lat zajmującymi się aktywnym poprawianiem pozycji w Google różnorodnych stron firmowych zarówno w formule sklepów e-commerce, jak i witryn usługowych. Doskonale wiemy, że dla wielu firm pozycjonowanie lokalne to doskonały sposób na odpowiednie zaprezentowanie własnej marki wśród lokalnych odbiorców. Zdajemy sobie także sprawę, iż zapytania z uwzględnieniem miasta, regionu lub dzielnicy cieszą się niesłabnącą popularnością. To po miejscowo zakrojonych kampaniach potencjalni klienci zaczynają trafiać w Twoje wirtualne progi, przeglądać ofertę i, oczywiście, decydować się na zakup. Realizując wraz z nami lokalne pozycjonowanie na stałe wypromujesz witrynę w globalnej pajęczynie. W Afterweb uczynimy z Twojej lokalizacji niekwestionowany atut. Dzięki temu stając się pobliskim e-sklepem lub usługodawcą zaczniesz kojarzyć się oszczędnościami i dostępnością. Twoi nowi regionalni odbiorcy będą chętniej zdawać się na ofertę strony, wiedząc, że pracujesz na ich zadowolenie w zasięgu ręki!

  Skuteczne pozycjonowanie lokalne stron firmowych w Twoim mieście i okolicach z ekspertami z Afterweb

  Załóżmy przez moment, że interesujące nas przedsiębiorstwo ulokowane jest w Poznaniu i zajmuje się chociażby sprzedażą hurtową materiałów dekarskich. Oprócz odnotowania specyfiki branży można od razu stwierdzić, iż definitywnie nabywcami produktów będą w tym przypadku ekipy fachowców i inwestorzy zogniskowani wokół stolicy Wielkopolski. W takiej sytuacji pozycjonowanie lokalne pozwoli Ci umocnić swoją pozycję, a co więcej, pomoże osiągnąc oczekiwane rezultaty sprzedażowe. Nasi specjaliści SEO i marketerzy zyskawszy pierwszą pozycję nie pozwolą Ci na utratę dominacji w najważniejszym obszarze wirtualnej mapy. Jesteśmy agencją sprawdzoną przez dziesiątki działających regionalnie firm, dlatego też pod naszymi skrzydłami wyszukiwania pokroju miasto + słowo kluczowe zaczną pracować na Twoją korzyść. Bez względu na konkurencyjność i popularność obieranych fraz oraz zapytań. Dzięki nam zyskasz i na stałe utrzymasz czołową pozycję w wynikach wyszukiwania lokalnego Google.

  W oparciu o wieloletnie doświadczenie z markami o różnej wielkości i zasięgu opracujemy dla Ciebie efektywną strategię wyboru kluczowych fraz. Następnie pomożemy Twojemu serwisowi nie tylko na polu marketingu, lecz także gdy chodzi o znajomość danego odcinka rynku. Od początków działania służymy naszym klientom profesjonalnym know-how. To w połączeniu z prawdziwą pasją pomaga Ci zaistnieć przede wszystkim na przysłowiowym „własnym podwórku” na zasadach zgodnych z daną gałęzią handlu. Jest to szczególnie ważne, jeśli oferujemy towary i usługi z dojazdem lub na dowóz. Nierzadko wszakże to te wydatki decydują o zakupie bądź porzuceniu danego asortymentu. Każda branża ma na tym polu wiele do zyskania.

  W Afterweb jednak nie tylko zatroszczymy się o Twoją wysoką pozycję dla lokalnych wyszukań, ale także zbudujemy internetową bazę firmy potrzebną do uzyskania wizytówek i miejsc na mapach Google. Często bowiem chętni nabywcy za punkt wyjścia obierają właśnie to medium. Nic w tym dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę wygodę, z jaką usługa GPS jest w stanie pokierować nas już po jednym kliknięciu do siedziby Twojej marki. Wizytówki oprócz tego, że umieszczają nas na lokalnym firmamencie, są w stanie wstępnie zaprezentować to, co mamy do zaoferowania a także pomagają nam zbierać oceny i opinie od naszych dobrze obsłużonych klientów.

  Pozycjonowanie lokalne strony internetowej warto realizować z pomocą doświadczonych profesjonalistów. Samodzielne działania bez specjalistycznej wiedzy mogą przynieść odwrotny efekt od oczekiwanego. Dodatkowo pamiętaj, że chcąc prowadzić skuteczne lokalne pozycjonowanie, wszystkie wdrażane zmiany należy stale monitorować, aby móc właściwie ocenić ich efektywność.

  Efektywne działania SEO na polu pozycjonowania lokalnego – tylko z Afterweb!

  Lokalne pozycjonowanie stron jest ściśle związane z odpowiednią optymalizacją serwisu na potrzeby wyszukiwarek, znaną doskonale pod skrótem SEO. To właśnie dzięki niej nasze wirtualne progi mogą stać się wystarczająco atrakcyjne jednocześnie dla robotów Google oraz użytkowników z krwi i kości. Chcąc zatem podbić dzielnicę, miasto lub okoliczne miejscowości i zdobyć odpowiednią widoczność dla naszego sklepu online lub witryny usługowej musimy najpierw poddać się gruntownemu audytowi i SEO / Search Engine Optimization.

  W Afterweb nasi eksperci przebudują Twoją WWW na wielu płaszczyznach. Metamorfozę przejdą oczywiście treści, które nasycić trzeba słowami odnoszącymi się do danego terenu. Obok nich wygenerujemy też wartościowe artykuły tematycznie wiążące markę z lokalnym krajobrazem. Następnie natomiast przyjdzie czas na zajęcie się kształtem kodu i wszelkimi aspektami technical SEO. Wśród nich dostosowywać będziemy czas ładowania się witryny, jej tagi HTML oraz naturalnie istotne dla wyszukiwarki meta opisy. Seowiec z naszego sztabu zapewni serwisowi certyfikaty bezpieczeństwa a także zgodność z protokołami pokroju AMP. Na koniec zgrana ekipa specjalistów poprawi architekturę projektu pod kątem jego dobrej użyteczności i wrażeń odwiedzających nas internautów (UX). Zawalczymy więc o intuicyjność szablonu, jego dobry rendering na urządzeniach przenośnych, a także o sprawy pokroju kolorystyki, układu treści czy też kompozycji najważniejszych elementów strony.

  Czego może oczekiwać Twoja firma decydując się na pozycjonowanie lokalne strony WWW?

  Gdy w grę wchodzi złożony rynek, możemy być pewni, że lokalne pozycjonowanie stron internetowych na tle dużej ilości podobnych sklepów i marek aspirujących do tych samych pozycji, co my, będzie zadaniem wymagającym nakładu zarówno czasu, jak i pieniędzy. Nim bowiem zaczniemy czerpać korzyści z kampanii content marketingowych lub artykułów linkujących pod nasz adres z wartościowych zakątków globalnej pajęczyny, minie zapewne kilka miesięcy w zależności od branży, nasycenia rynku oraz oferowanego asortymentu.

  Pozycjonowanie lokalne strony, a tym samym Twojej firmy to jednak inwestycja o bardzo korzystnym zwrocie z poczynionych nakładów (ROI). Jeśli popatrzymy na popularność naszej marki w szerszej perspektywie, z pewnością gra okazuje się warta świeczki. Czołowe lokaty w wynikach wyszukiwania skutecznie sprowadzą ruch sieciowy do naszych cyfrowych drzwi. Wraz z nim w górę poszybują wskaźniki sprzedaży. Z Afterweb pozycjonowanie lokalne z jednorazowego wydatku, który zostawia klienta samemu sobie po przeprowadzonej kampanii, zmienia się w proces utrzymujący dla Ciebie intratne miejsce dzięki systematycznym wysiłkom na wielu polach. Grono specjalistów z wieloletnim doświadczeniem zapewni Ci:

  • Osiągnięcie czołowej lokaty w wynikach wyszukiwania dla wybranych lokalnych fraz-kluczy

  • Utrzymanie pozycji witryny pośród dziesiątki najlepszych serwisów w TOP10 przez długi czas

  • Prześcignięcie najważniejszych rywali i zdominowanie określonych fraz kluczowych

  • Zbudowanie silnej marki, która zacznie generować ruch na stronie niezależnie od rankingu Google

  • Pozyskanie nowych klientów i zapisanie się w ich pamięci oryginalną i jakościową ofertą

  Pozycjonowanie lokalne strony – podsumowanie

  Z powyższego wpisu jasno wynika, że marketing internetowy to szeroka dziedzina, w której niemalże każdy właściciel biznesu online znajdziesz jak najlepszy sposób na rozpromowanie własnej marki. Mając odpowiednią wiedzę i pomoc wysoce wykwalifikowanych specjalistów, dotarcie na szczyt przeglądarki Google staje się dużo łatwiejsze! Oczywiście pozycjonowanie lokalne stron to nie jedyne działanie, na jakie możesz się zdecydować. Równie dużo korzyści przynoszą lokalne kampanie Google Ads, o których nieco więcej informacji znajdziesz pod adresem https://afterweb.pl/google-ads-adwords/kampanie-ads-lokalne/. Przekonaj się, że poprzez realizację odpowiednich działań z niewielkiego biznesu jesteś w stanie stworzyć lokalne imperium!

  Najczęściej zadawane nam pytania
  #1. Czy pozycjonowanie lokalne jest kierowane tylko do małych firm?
  Oczywiście, że nie! Na lokalne pozycjonowanie mogą zdecydować się również duże biznesy, które chcą utrzymać swoją pozycję na rynku regionalnym. W dzisiejszych czasach pozostawanie biernym wobec usług marketingowych nie wróży nic dobrego. Każda firma niezależnie od wielkości powinna starać się nie tyle zwrócić, co przede wszystkim utrzymać uwagę zainteresowanych odbiorców.
  #2. Od czego zależy koszt za pozycjonowanie lokalne stron?
  Czynnikiem mającym największy wpływ na przygotowany kosztorys za pozycjonowanie lokalne strony jest przede wszystkim konkurencyjność branży. Im więcej masz rynkowych rywali, tym więcej działań należy podjąć, aby ich wyprzedzić. Nie bez znaczenia jest również stan Twojej strony, w tym także jej historia.
  #3. Po jakim czasie lokalne pozycjonowanie stron przynosi oczekiwane rezultaty?
  Niestety nie da się odpowiedzieć na to pytanie. Pozycjonowanie lokalne stron nie należy do najszybszych działań. Przede wszystkim wynika to z ilości zmian, jakie należy wprowadzić w obrębie strony. Co więcej, indeksacja tych działań przez robota Google również wymaga cierpliwości. Chcąc być profesjonalnym, Klientom decydującym się na lokalne pozycjonowanie nie możemy zagwarantować jak najszybszych rezultatów.

  Poszerz widoczność w Google poprzez reklamy PPC

  Skontaktuj się i zacznij pozycjonowanie swojej strony

  Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz lub telefonicznie +48 79 848 33 33.

  Naszych Klientów stawiamy
  na pierwszym miejscu!

  Skontaktuj się z nami

  ul. Madalińskiego 109/3
  50-443 Wrocław
  Polska firma

  Porozmawiajmy
  więc o Twoich
  potrzebach

  Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
  Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
  lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33