Pozycjonowanie stron Shoper

Optymalizacja SEO to podstawa sukcesu w internecie. Pozycjonowanie sklepu Shoper w Google przyniesie Ci wielkie zyski!

Podstawą pozycjonowania sklepu internetowego na CMS Shoper jest optymalizacja całego serwisu

97,5% polskich internautów używa tytułowej wyszukiwarki przynajmniej raz w miesiącu. Zapytanie do Google poprzedza już ponad 90% transakcji, w tym 82% dokonywanych w sklepach stacjonarnych. To wystarczająco przekonujące dane, by za pozycjonowanie Shoper ® wziąć się na poważnie! Właśnie tutaj, dzięki wyraźnie zaznaczonej obecności sklepu internetowego na największej wystawie handlowej świata, czekają na Ciebie klienci. Daj im się zauważyć!

Optymalizacja Shoper przez doświadczonych specjalistów SEO, uzupełniona wieloma innymi działaniami, przyniesie Ci dawno upragniony skok w górę w rankingu. Lepsza widoczność w Google szybko poskutkuje zwiększoną liczbą odwiedzin oraz zamówień w Twoim sklepie. W agencji Afterweb mamy kilka sprawdzonych patentów na pozycjonowanie stron Shoper. Do tego stale powiększamy arsenał technik SEO i SEM, dostosowując serwisy naszych Klientów do zmieniających się realiów. Dzięki nam wysforujesz się przed całą konkurencję w sieci!

Poza usprawnieniem systemu Shoper pozycjonowanie sklepu internetowego wymaga działań sticte marketingowych

Nie masz pomysłu na opisy produktów czy blogowy content?

Pod względem podstaw SEO Shoper prezentuje się całkiem nieźle. Tylko że w dobie wyśrubowanych standardów jakościowych Google, a także zaostrzającej się rywalizacji o portfele konsumentów w sieci, poprawne fundamenty zdecydowanie nie wystarczą! O powodzeniu w dużej mierze decyduje dobór słów kluczowych – nie wszystkie frazy mają równie duży potencjał transakcyjny. Wielokrotnie zdarzało się tak, że nasi Klienci przeprowadzający pozycjonowanie Shoper samodzielnie nie mieli z tego sprzedaży, bo zbudowali sklep pod słowa kompletnie marginalne. Ty znasz swoją branżę, my wiemy jak sprawdzić i zweryfikować zapytania wpisywane przez użytkowników o skonkretyzowanych zamiarach. Razem przygotujemy elastyczną i efektywną strategię, która poprowadzi Cię na sam szczyt!

Optymalizacja SEO Shoper to dopiero początek. W następnej kolejności:

  • przeanalizujemy profil linków zewnętrznych do sklepu internetowego

  • stworzymy ramy długofalowej kampanii content marketingowej
  • zmienimy opisy produktów i kategorii, łącząc zachęty sprzedażowe z obecnością słów kluczowych

  • doradzimy, jak ulepszyć customer experience i usprawnić ścieżkę zakupową użytkownika

Dla platformy Shoper pozycjonowanie wiąże się z poważnymi modyfikacjami standardowych ustawień

Pozornie niewielka optymalizacja sklepu internetowego Shoper może diametralnie zwiększyć jego wartość dla użytkownika i wyszukiwarki

Optymalizacja Shoper ma za zadanie uczynić ze sklepu internetowego serwis maksymalnie przyjazny dla użytkowników oraz botów Google. Później musimy jeszcze mozolnie zbudować jego renomę w internecie. Nawet najbardziej rozbudowany asortyment i najwyższy poziom merytoryczny treści nie wystarczą, by awansować do TOP 10 i wyżej w wynikach organicznych. Wyszukiwarka zbiera multum danych o zachowaniach użytkowników, więc pozycjonowanie sklepu Shoper musi je uwzględniać. W agencji Afterweb szczególną uwagę zwracamy na:

  • obniżenie współczynnika odrzuceń

  • linki polecające Twój sklep w internecie

  • strukturę linków wewnętrznych

Dlaczego te obszary decydują o tym, czy pozycjonowanie się powiedzie? Odnośniki do pozostałych podstron sklepu ułatwiają nawigację, pomagają zatrzymać użytkownika w serwisie, zachęcić go do zapoznania się z pozostałymi treściami. Linki zewnętrzne są dla Google sygnałem, że użytkownicy polecają Twój sklep innym. Natomiast niski współczynnik odrzuceń świadczy o dopracowaniu aspektów technicznych.

Dzięki korzyściom, jakie przyniesie optymalizacja SEO Shoper zacznie działać znacznie szybciej

Dlaczego internauci przedwcześnie opuszczają strony, nie finalizują zamówień w sklepach? Głównie z powodu długiego oczekiwania na wczytanie zawartości albo niedziałających przycisków funkcyjnych. Czasami poważnym problemem są też błędy w wyświetlaniu na urządzeniach mobilnych. Optymalizujący platformę Shoper SEO 'wiec Afterweb ma za zadanie zlikwidować wszystkie tego rodzaju bolączki. Kwestie związane z kodem CMS-a e-commerce to jedna strona medalu. Regularnie okazuje się, że największy problem stanowią zdjęcia produktowe. Wtedy musimy je „odchudzić”, co potrafimy zrobić bez zauważalnej utraty jakości.

Zawsze sprawdzamy, czy optymalizacja SEO sklepu Shoper przynosi oczekiwane efekty

Przeprogramowanie ładowania czy zmniejszenie plików graficznych dadzą miejsce, by na karcie produktu umieścić więcej fotografii. Skoro konsumenci kupują oczami, zyskasz sposobność do przedstawienia asortymentu w jeszcze korzystniejszym świetle niż do tej pory. To pokazuje, że pozycjonowanie Shoper w wykonaniu Afterweb ma na celu więcej, niż poprawienie Twoich notowań w rankingach Google. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by rozkręcić i napędzić sprzedaż w prowadzonym przez Ciebie sklepie internetowym!

W systemie e-commerce Shoper SEO zmusza do wprowadzenia poprawek. Wiemy, co i jak trzeba zmienić

Mamy ogromne doświadczenie w pracy z różnorodnymi sklepami internetowymi. Dzięki temu dość dobrze poznaliśmy strukturę systemu Shoper – i staramy się być na bieżąco ze wszystkimi dużymi aktualizacjami. Tak samo analizujemy blogi nt. SEO oraz pozycje stron wszystkich Klientów Afterweb, by wywnioskować jak zmieniają się algorytmy i czynniki rankingowe Google. Mamy wszystko, co potrzebne, by pozycjonowanie stron Shoper przebiegało maksymalnie efektywnie. To złożony proces, który wymaga czasu i zaangażowania całego zespołu ludzi o różnych specjalnościach.

Reklamy Google Ads dobrze uzupełnią proces pozycjonowania

Pod żadnym pozorem nie możesz uznać, że uruchamiając sklep na silniku Shoper SEO masz już z głowy. Wyłącznie kompleksowa optymalizacja pozwoli Ci utrzymać serwis na eksponowanych miejscach w wyszukiwarce przez dłuższy czas. Jeśli nie możesz czekać na efekty pozycjonowania, poprowadzimy równoległą kampanię PPC. Pamiętaj, że dla platformy Shoper pozycjonowanie i Google Ads nie stanowią równoważnej alternatywy. Przestaniesz płacić za reklamy = od razu znikasz z wyszukiwarki. Chcesz pozostać na zdobytych pozycjach? Z apytaj o ofertę pozycjonowania sklepu i skorzystaj z usług Afterweb już teraz!

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33