Pozycjonowanie stron
Skuteczne pozycjonowanie Twojej strony w Google jest podstawą jej sukcesu w Internecie!
Stworzyłeś piękną stronę internetową i nadal nie odczuwasz wzrostu sprzedaży? Niestety nawet najlepsza grafika i dobry asortyment to czasami za mało, by przyciągnąć klienta. Jedyną gwarancją większych zysków jest pozycjonowanie strony, tak by znalazła się na szczycie listy wyszukiwarki Google.
Tylko będąc na 1 stronie Google zostaniesz dostrzeżony przez potencjalnego Klienta. Wysoka rozpoznawalność w wyszukiwarce jest jednoznaczna z wzrostem środków finansowych na Twoim koncie.
Dlatego AFTERWEB nie interesują półśrodki, każdy nasz klient prędzej czy później trafia na szczyt wyszukiwarki!
- Skuteczne pozycjonowanie Twojej strony w Google
- Pozycjonujesz i zyskujesz!
- Schemat pozycjonowania strony z AFTERWEB
- Pozycjonowanie stron internetowych – SEO – co to takiego?
- Kluczowe pojęcia – poznaj marketing internetowy od podszewki!
- Kanały ruchu organicznego – warto je znać i z nich korzystać!
- Jak ustalana jest pozycja strony internetowej w Google?
- Jakie działania składają się na skuteczne pozycjonowanie stron?
- Poznaj strategie pozycjonowania z Afterweb!
- Czy pozycjonowanie stron jest usługą dla Ciebie?
- Jakie korzyści niesie pozycjonowanie strony internetowej w Google.pl
- Co warunkuje cenę pozycjonowania strony?
- Jak wybrać skuteczną agencję SEO do pozycjonowania strony?
- Dlaczego warto współpracować z AFTERWEB?
- Jakie działania podejmie AFTERWEB żeby wypozycjonować Twoją stronę?
- Promocja na pozycjonowanie stron
- FAQ - Najczęściej zadawane nam pytania
Pozycjonujesz i zyskujesz!
Obecność strony internetowej w czołówce wyszukiwarki gwarantuje Ci stały dopływ nowych klientów. Dlatego usługa pozycjonowania stron to obecnie najskuteczniejsza i najtańsza forma reklamy w internecie.
Wybierając skuteczne pozycjonowanie z AFTERWEB zyskujesz:
- Stały i nieprzerwany wzrost sprzedaży – nawet o 70% większe zyski
- Pozyskanie nowych klientów – każdy wpisujący odpowiednią frazę trafi na Twoją ofertę. Ruch na Twojej stronie może wzrosnąć nawet o 300%
- Wyprzedzisz konkurentów – uzyskanie stabilnej pozycji pozwoli Ci zdobyć przewagę nad konkurencją
- Rozpoznawalność marki – będąc na szczycie wyszukiwarki zbudujesz prestiż i rozpoznawalność swojej firmy. Prawie 90% internautów uważa, że strony będące na szczycie wyszukiwarki za lepsze od konkurencji.
Schemat pozycjonowania strony z AFTERWEB
Cenimy zadowolenie naszych klientów, dlatego poniżej odsłaniamy kulisy naszych skutecznych działań. Poznaj schemat dobrego pozycjonowania i zacznij zarabiać z nami w sieci.
- SŁOWA KLUCZOWE DAJĄCE RUCH I POTENCJALNEGO KLIENTA
Skuteczne pozycjonowanie zależy przede wszystkim od doboru odpowiednich słów kluczowych. Zawsze na początku nasi specjaliści dokonują szczegółowej analizy słów, które zagwarantują Ci stały wzrost sprzedaży. - WIDZIMY WIĘCEJ
Wieloletnie doświadczenie umożliwia nam dobór skutecznych fraz, których nasza konkurencja bardzo często nie dostrzega. Poszerzenie wstępnego raportu – Keyword Research pozwala wyodrębnić wyrażenia, które są niedoceniane przez inne firmy. Pozycjonowanie takich słów kluczowych to murowany efekt w krótkim czasie. - JESTEŚMY SPRYTNIEJSI
Kolejnym krokiem jest dokładna analiza poczynań w sieci Twojej konkurencji. Dokładnie sprawdzamy frazy, które pozycjonują i jakie efekty dzięki temu osiągają. Zebrane dane umożliwiają nam stworzenie skutecznej strategii działania, która szybko poprowadzi Cię do sukcesu. Z nami wyprzedzisz konkurencję w krótkim czasie. - NARZĘDZIA GOOGLE NIE SĄ NAM OBCE
Na tym etapie do stworzonego raportu dodajemy słowa kluczowe zakwalifikowane przez narzędzia Google do skutecznych w Twojej branży. Dzięki nim możemy ocenić ilu internautów trafi na Twoją stronę. Nie marnujemy czasu na nierentowne frazy, nasza firma uderza w słowa przynoszące pewny zysk. - DOKŁADNIE OPTYMALIZUJEMY TWOJĄ STRONĘ
Zanim rozpoczniemy pozycjonowanie Twojej strony przeprowadzimy optymalizacje serwisu dla wyszukiwarek internetowych. Proces ten nazywany z ang. Serach Engine Optimization SEO ma na celu wprowadzenie niewielkich zmian mających kolosalny wpływ na ocenienie serwisu przez roboty Google. Kosmetyczne zmiany sprawią, że Twój serwis będzie przyjaźniejszy dla potencjalnych kontrahentów i szybciej trafi do czołówki wyszukiwarki. - SKUTECZNIE LINKUJEMY
Wiemy jak ogromny wpływ na Twoją pozycję w rankingu Google ma rzetelne linkowanie. Dlatego Afterweb pozyskuje linki do Twojej strony TYLKO ze sprawdzonych serwisów z całego świata. Linkując jedynie na wartościowych stronach internetowych możemy osiągnąć stabilne pozycje, które zagwarantują Ci pewne, wysokie miejsce w wyszukiwarce. Nasze zaplecze tworzone przez wiele lat pozwala nam osiągać pozycje odporne na ewentualne zmiany algorytmu. Nie warto inwestować w niesprawdzone rozwiązania, tylko z nami decydujesz się na długofalowe efekty. - STALE ANALIZUJEMY
Na sukces naszej firmy ma wpływ elastyczność oferowanej usługi. Dlatego codziennie monitorujemy postępy w pozycjonowaniu Twojej strony. Regularne analizy pozwalają weryfikować przyjęte na wstępie założenia, by w razie konieczności szybko odpowiedzieć na działania Twojej konkurencji. - REGULARNIE RAPORTUJEMY
Z naszymi klientami gramy w „otwarte karty” i na bieżąco informujemy o postępach w pracach. Podejmując z nami współpracę regularnie otrzymujesz obszerny raport z przeprowadzonych działań. Naszym największym sukcesem jest zadowolenie klientów, dlatego obsługa posprzedażowa w Afterweb stoi na najwyższym poziomie. Oprócz okresowych raportów do Twojej dyspozycji będą nasi specjaliści, którzy odpowiedzą na każde zadanie przez Ciebie pytanie.
Powierz pozycjonowanie Twojej strony najlepszym!
Pozycjonowanie stron internetowych – SEO – co to takiego?
W celu lepszego zrozumienia usługi należy już na wstępie wyjaśnić, co kryje się pod pojęciami pozycjonowanie stron internetowych i SEO – Search Engine Optimization. Pozycjonowanie można zdefiniować, jako szeroki zakres działań, który ma na celu wypromowanie witryny internetowej w organicznych, naturalnych wynikach wyszukiwania pod konkretnymi frazami kluczowymi. A to oznacza, że pozycjonowanie stron www ma za zadanie sprawić, by dana witryna wyświetlała się, gdy ktokolwiek wpisze w Google dane słowa kluczowe. Każda osoba rozważająca pozycjonowanie powinna wiedzieć, że ok. 90% internautów nigdy nie zagląda na drugą stronę wyników wyszukiwania. To oznacza, że powodzenie biznesu uzależnione jest od uplasowania się w czołowych pozycjach organicznych wyników. Tylko zdeklasowanie rywali daje pewność, że ruch w witrynie znacząco wzrośnie, a to przełoży się finalnie na sprzedaż towarów lub usług.
Sukces firmy gwarantuje jedynie znalezienie się w TOP10 wyników w Google (tzw. pierwsza strona wyszukiwania). O tak niewielką liczbę miejsc walczą każdego dnia tysiące firm, dlatego warto powierzyć pozycjonowanie strony doświadczonym specjalistom.
Kluczowe pojęcia – poznaj marketing internetowy od podszewki!
Marketing internetowy to droga do sukcesu dla wielu firm pragnących pozyskiwać Klientów z pomocą nowoczesnego kanału dystrybucji towarów i usług, jaki jest bez wątpienia internet. Warto wyjaśnić kluczowe pojęcia dla tego zagadnienia, by móc biegle poruszać się po sposobach promocji strony internetowej w Google.
- SEM – Search Engine Marketing – pod tym pojęciem kryje się marketing w wyszukiwarkach. To bardzo ważne pojęcie, które przez wielu przedsiębiorców mylone jest z SEO. Warto zaznaczyć, że SEM ma zdecydowanie szersze znaczenie niż SEO. Search Engine Marketing obejmuje katalog działań, których celem jest promowanie strony w wyszukiwarce. Pozycjonowanie stron internetowych to jedna z usług wpisujących się w SEM. Drugą usługę stanowią linki sponsorowane tzw. PPC – Pay Per Click. Podsumowując korelacje pomiędzy tymi pojęciami możemy przedstawić w następujący sposób SEO + PPC = SEM.
- SERP – Search Engine Results Page – to bardzo ważne pojęcie w marketingu internetowym, a kryje się pod nim strona z wynikami wyszukiwania, która pojawia się jako odpowiedź na dane zapytanie internauty. Wyszukiwarka Google tworzy stronę wyników wyszukiwania uwzględniając wyniki sponsorowane (płatne) i organiczne (bezpłatne).
Najpopularniejsze wyszukiwarki w Polsce w 2020 roku
Według danych udostępnionych na gs.statcounter.com, w maju 2020 r. wyszukiwarka Google wygenerowała ok. 67% wszystkich wizyt na stronach internetowych na całym świecie. Około 14,6% wejść pochodziło z wyszukiwarki Bing, zaś 14,2% z wyszukiwarki Baidu.
Dane dla Polski (Styczeń 2020 – Grudzień 2020)
Udział w rynku wyszukiwarek w Polsce w 2020 roku
https://gs.statcounter.com/search-engine-market-share/all/poland/2020
Wyszukiwarka Google jest największą wyszukiwarką na świecie, jednak czy rzeczywiście najpopularniejszą? Okazuje się, że nie we wszystkich krajach. Mimo, iż średnio 95.9% Polaków korzysta z usług Google, są państwa, w których prym wiodą inne wyszukiwarki. Mowa o Chinach, gdzie wyszukiwarka Google została wycofana ze względu na cenzurę i zastąpiona wyszukiwarką Baidu oraz o Rosji, w której Google jest traktowane na równi z lokalną wyszukiwarką Yandex. Jeszcze kilka lat temu również w Japonii amerykański gigant miał godnego rywala: wyszukiwarkę Yahoo!, która obecnie oddała prym Google.
Jak wygląda udział rynkowy wyszukiwarek w krajach europejskich? Tu przewaga Google nad innymi wyszukiwarkami jest ogromna. W państwach, gdzie użytkownicy mają nieograniczony dostęp do informacji, udział Google wynosi blisko 90%. Na drugim miejscu wymienia się wyszukiwarkę Bing (ok. 2.62%), na trzecim Yahoo! (0.58%), a na czwartym rosyjską wyszukiwarkę Yandex (0.05%).
Również w Stanach Zjednoczonych wyszukiwarka Google pozostaje bezkonkurencyjna (ok. 87% udziałów). Obok niej wymienia się wyszukiwarki Bing oraz Yahoo!, przy czym ich udział rynkowy jest niewielki (kolejno ok. 6% i 4%) .
Cele wyszukiwania. Czego szukamy w Google?
Przeciętny Kowalski szuka w Google informacji. Zapytania, jakie wpisuje on w okno wyszukiwarki, skupiają się więc wokół słów kluczowych, które mają pomóc w znalezieniu trafnej odpowiedzi. Część użytkowników wpisuje w Google pytania, inni decydują się na googlowanie kombinacji słów, np. co to jest pozycjonowanie stron? lub pozycjonowanie stron .
Naszym zadaniem, jako Agencji SEO, jest analizowanie tych zapytań i wynajdywanie fraz, kluczowych dla danego biznesu. Jeśli uda nam się zrozumieć intencje potencjalnych klientów sklepu bądź firmy, ułożymy dobrą strategię marketingową. Taką, która bazuje na słowach, sprowadzających konsumentów na promowaną stronę.
Współczesna wiedza z zakresu SEO pozwala nam zarysować proces korzystania z wyszukiwarki Google przez przeciętnego użytkownika. Najpierw pojawia się potrzeba– internauta chce się czegoś dowiedzieć, znaleźć usługę, nabyć przedmiot. Potrzeba zostaje ujęta w zapytanie, które wpisuje się w Google. Wyróżniamy:
zapytania informacyjne – to hasła, związane z wyszukiwaniem informacji. Mogą one dotyczyć dosłownie wszystkiego, od pytania o pogodę, aż po szczegóły dotyczące konkretnej usługi. Użytkownik stosujący zapytanie informacyjne najczęściej nie planuje podejmować żadnej interakcji , tj. dokonywać zakupu lub wysyłać zapytania ofertowego. Jego intencja sprowadza się do zaspokojenia ciekawości. Umieszczając na swojej stronie wartościowe informacje, można budować wizerunek eksperta, który będzie wzbudzał pozytywne skojarzenia z marką. Trzeba o tym pamiętać, gdyż dobrze postrzegane witryny są chętnie odwiedzane.
zapytania transakcyjne – ten typ zapytań jest najważniejszy dla procesu pozycjonowania stron. Składają się na nie wyszukiwania, wpisywane z zamiarem nabycia produktu albo skorzystania z usługi. Celem promowania stron w organicznych wynikach wyszukiwania jest zapewnienie im wysokiej pozycji na zapytania transakcyjne. Te dla każdego biznesu będą inne, np. dobry salon fryzjerski Wrocław, Krzyki albo pogotowie hydrauliczne Warszawa . Internauta, stosujący zapytanie transakcyjne, chce znaleźć konkretną firmę bądź sklep i jest gotowy skorzystać z oferty.
zapytania nawigacyjne – bywa, że intencją użytkowników Google jest dostanie się na określoną stronę internetową. W tym celu korzystają oni z zapytania, obejmującego adres URL lub jego część, np. Agencja SEO Afterweb. Optymalizując witrynę pod wybrane frazy nawigacyjne można ściągnąć do siebie wielu internautów, zarówno jako witryna docelowa, jak również konkurencja.
Jeśli chodzi o długość zapytań wpisywanych przez użytkowników na całym świecie, według danych z comScore.com udostępnionych w kwietniu 2014 większość, czyli 25,8% wyszukań dotyczy zapytań złożonych z jednego słowa. Zapytania dwuczłonowe to 22,8% całości, trzyczłonowe 18,7%, zaś czteroczłonowe 13,2%. Dłuższe frazy kluczowe liczące pięć lub więcej słów, stanowią 19,5% wyszukań.
Baza SEMSTORM podaje, że niemal połowa, bo 40,38% fraz kluczowych stosowanych przez Polaków to frazy jednowyrazowe. Na drugim miejscu znalazły się zapytania złożone z dwóch członów (37,07%), a na trzecim frazy trzywyrazowe (15,21%). Wyszukania czterowyrazowe objęły zaledwie 5,14% całości. Informacje te wymagają uwzględnienia podczas opracowywania strategii na pozycjonowanie stron. Skoro analizy pokazują, że największą popularnością cieszą się zapytania jedno- oraz dwuczłonowe, to na nich warto opierać strategie marketingowe. Nie można zapomnieć również o pozycjonowaniu na długi ogon, pozwalającym dotrzeć do sporego grona konsumentów.
Google udostępnia także usługę zwaną Google Trends, która umożliwia wyciągnięcie danych i informacji na temat obecnych trendów w wyszukiwarce. Obecnie stało się bardzo pomocnym narzędziem i dodatkiem do standardowej pracy. Dodatkowo Google wspiera branże informacyjną i rozwój dziennikarstwa cyfrowego dzieki Google News Initiative.
Jeśli chciałbyś nauczyć się korzystać z narzędzi Google, zapoznaj się z zawartością Centrum szkoleniowego.
Ustaliliśmy, jakimi intencjami kierują się internauci. Omówiliśmy rodzaje zapytań i skupiliśmy się na ich długości. Wróćmy do stwierdzenia, że punktem wyjściowym do skorzystania z wyszukiwarki internetowej jest potrzeba. Co dzieje się potem? Po zarejestrowaniu potrzeby w formie zapytania (informacyjnego, transakcyjnego lub nawigacyjnego), użytkownik zapoznaje się z otrzymanymi wynikami. Następnie wybiera on ten najbardziej satysfakcjonujący i przechodzi na daną stronę. W tym miejscu proces wyszukiwania dobiega końca.
Wyszukiwanie a zachowanie konsumentów. Poznaj swoich klientów
Pozycjonowanie stron internetowych nie byłoby skuteczne, gdyby odbywało się bez uwzględnienia potrzeb i zachowań konsumentów. Eksperci od lat zajmują się badaniem tego, jak zachowują się określone grupy internautów. W oparciu o zgromadzone dane, opracowuje się personalizowane strategie SEO, prowadzące do pozyskiwania klientów.
Dobierając plan działań marketingowych dla sklepów i firm obecnych w internecie, analizuje się wzorce zachowań osób, odwiedzających ich strony. Zaczynając od sprawdzenia, jakie zapytania stosują potencjalni klienci, a skończywszy na określeniu czasu między pierwszym wejściem na stronę i zakupem, specjaliści SEO dobierają najlepszy sposób promocji internetowej.
Analiza zachowań konsumentów jest przeprowadzana nie tylko przed przystąpieniem do pozycjonowania, ale też wtedy, gdy promocja jest już aktywna. Należy na bieżąco sprawdzać, jak przebiega wizyta potencjalnego klienta, odwiedzającego naszą witrynę. Dlatego nie dokonał on zakupu? Na którym etapie opuścił stronę? Znalezienie odpowiedzi na te pytania może pomóc w udoskonaleniu serwisu i dostosowaniu go do potrzeb użytkowników. Przykładowo: analiza wykazała, że 6 na 10 internautów rezygnuje z zakupu, porzucając pełen koszyk. Powodem może być brak preferowanej metody płatności. Rozwiązaniem problemu, skutkującym zwiększeniem sprzedaży, jest w tym przypadku dodanie nowej formy płatności, np. e-przelewu albo płatności za pobraniem.
Wpływ wyszukiwarek na handel w internecie. Czas zainwestować w SEO
Branża e-commerce w Polsce prężnie się rozwija i wszystko wskazuje na to, że jej popularność niebawem przewyższy tradycyjne sklepy. Z roku na rok wartość sprzedaży online wzrasta, co najlepiej obrazują dane: w 2019 r. wartość internetowej sprzedaży w Polsce przewyższyła 50 mld złotych (dla porównania, w 2017 r. w USA ta sama wartość została oszacowana na 370 mld dolarów). Odsetek Polaków, którzy robią zakupy za pośrednictwem internetu, systematycznie rośnie. Również Google nie pozostaje obojętne na potrzeby użytkowników: co jakiś czas uruchamia kolejne narzędzia, pozwalające promować i sprzedawać produkty oraz usługi z jeszcze wyższą skutecznością.
Strategiczne podejście, a także znajomość tajników SEO i SEM, umożliwia dostosowanie strony www do oczekiwań potencjalnych konsumentów. Jeśli działasz w branży sprzedającej w internecie, rozważ zwiększenie dochodów w ramach pozycjonowania w Google. W ten sposób pozyskasz nowych klientów, którzy w innych okolicznościach dokonaliby zakupu u Twojej konkurencji.
Certyfikaty, Nagrody i Wyróżnienia
Kanały ruchu organicznego – warto je znać i z nich korzystać!
Pozyskiwanie wejść na stronę internetową odbywa się nie tylko poprzez organiczne wyniki wyszukiwania. Źródeł ruchu jest znacznie więcej, a każde z nich może zapewnić witrynie wyraźny trend wzrostowy. Jakie wyróżniamy kanały ruchu organicznego i w których z nich warto wyświetlać się ze swoją ofertą?
Obrazy – Google Grafika
to kanał ruchu, skupiający się na wyszukiwaniu obrazów. Można tego dokonać na dwa sposoby: posługując się odpowiednią frazą kluczową lub posiadanym obrazem. Wyszukiwarka grafik od Google jest miejscem, w którym warto pojawić się ze swoją stroną. Należy to jednak zrobić w umiejętny sposób, tak aby pokazywać się wśród obrazków, powiązanych tematycznie z prowadzoną działalnością, świadczonymi usługami itp. Czy warto korzystać z tego kanału ruchu podczas pozycjonowania strony? Zdecydowanie. Coraz więcej internautów szuka informacji właśnie w Grafikach Google. Żeby dany obraz ukazywał się w Google Grafika, należy umieścić go na własnej stronie internetowej i odpowiednio opisać, wykorzystując atrybut „Alt”. Plik ze zdjęciem trzeba też nazwać, najlepiej stosując słowa kluczowe. Dla robotów wyszukiwarek będzie to znak, że obraz jest istotny. Google najlepiej ocenia zdjęcia wysokiej jakości, warto więc zadbać i o ten aspekt. Prawidłowo opisana grafika zostanie rozpoznana przez roboty indeksujące i zacznie pokazywać się wśród innych Grafik Google.
Warto także dodać do strony mapę witryny, które pomaga w łatwy sposób informować wyszukiwarki o stronach które są dostępne do indeksowania. Najprostsza mapa witryny to plik XML zawierający listę adresów URL witryny.
Roboty indeksujące zwykle wykrywają strony za pomocą odsyłaczy z innych witryn. Mapy witryn uzupełniają te dane, aby umożliwić robotom pobranie wszystkich adresów URL.
Mapy – Google Maps
kolejny kanał ruchu organicznego, zasługujący na uwagę właścicieli firm usługowych i sklepów internetowych. Wpisując w okno wyszukiwarki konkretną frazę, np. /sklep z narzędziami/ i klikając w Mapy Google, użytkownik może błyskawicznie odnaleźć wszystkie sklepy we wskazanym obszarze. Wyniki wyszukiwania są automatycznie dopasowywane pod kątem lokalizacji osoby, korzystającej z przeglądarki. To gwarantuje trafność wyszukań i przyspiesza znalezienie poszukiwanego obiektu.
Co więcej, Google Maps umożliwia szybkie zapoznanie się z opiniami na temat wybranego sklepu bądź firmy. Można też wyznaczyć trasę dojazdu do jej siedziby, wyświetlić godziny otwarcia, przejść na stronę internetową albo wybrać numer telefonu. W celu znalezienia się w wynikach wyszukiwania Google Maps, należy założyć konto Google i dodać firmę do GMF (Google Moja Firma). Po uzupełnieniu danych i pomyślnym przejściu weryfikacji, wizytówka zostanie utworzona. Jej posiadanie okazuje się kluczowe dla budowania silnej pozycji w internecie, jak również zwiększania ruchu na stronie internetowej.
Filmy – Google Video
w procesie budowania popularności firmy w internecie, można uwzględnić stworzenie firmowego kanału na YouTube. Obecność na tym serwisie internetowym daje ogrom możliwości, związanych z pozyskiwaniem nowych klientów. Dodawanie filmików na YouTube jest bezpłatne i jeśli tylko wiemy, w jaki sposób się za to zabrać, możemy odnieść branżowy sukces. Pozycjonowanie filmów wymaga znajomości algorytmów i stosowania działań, które pozwalają zdobywać widoczność. Google może zaindeksować plik video, wyodrębniając np. jego miniaturę. Po kliknięciu przez użytkownika w wynik, przejdzie on na stronę internetową, na której umieszczony został film z YouTube. Chcąc ukazać się ze swoim filmem z YouTube na kanale ruchu organicznego Google Video, należy stworzyć dobry jakościowo film, a następnie nadać mu tytuł i opis zawierający frazy kluczowe. Warto też poświęcić czas na przygotowanie oryginalnej miniatury, która przyciągnie uwagę użytkowników. Przydatne jest również dodanie SEO tagów, ułatwiających odnalezienie filmu podczas googlowania określonych zapytań. W promowaniu filmików na YouTube, dużą rolę odgrywa systematyczność i zaangażowanie. Im częściej dodajemy nowe treści i udzielamy się w komentarzach podejmując dyskusję z widzami, tym większe prawdopodobieństwo tego, że film zostanie zaindeksowany i ukaże się w wyszukiwarce Google Video.
Aktualności – Google News
jest to kanał ruchu organicznego, gromadzący aktualne wiadomości z różnorodnych serwisów internetowych. Wszystkie treści widoczne w Google News są sortowane według trafności. O tym, które z nich ukażą się użytkownikowi na pierwszych pozycjach, decyduje szereg czynników. Wśród wyników widocznych w Aktualnościach Google pojawiają się artykuły, umieszczane m.in. na portalach informacyjnych. Wyszukiwarka ocenia trafność tytułu, rzetelność i częstotliwość publikowanych treści, a następnie przydziela poszczególnym artykułom konkretne miejsce w wynikach wyszukiwania. Co ważne i warte podkreślenia, w Aktualnościach Google News pojawiają się newsy, czyli wiadomości. Są to aktualne informacje o bieżących wydarzeniach, a nie teksty poradnikowe.
Żeby strona internetowa ukazywała się wśród wyników wyszukiwania obejmujących Aktualności, należy ją odpowiednio przygotować, a potem zgłosić do Google News. Serwis zostanie wówczas poddany ręcznej weryfikacji. Jeśli spełni wymogi (w dużym uproszczeniu: musi być stroną informacyjną, na której codziennie publikowane są nowe, wiarygodne i unikalne treści), trafi do rankingu Google News.
- Inne kanały ruchu organicznego – osoby, które przeglądają Twoją stronę internetową, trafiają na nią z różnych miejsc. Obok wejść direct oraz organicznych wyników wyszukiwania (gdzie liczy się głównie TOP10), najpopularniejsze źródła ruchu to Mapy Google, Obrazy i Filmy. Dla portali informacyjnych kluczowy pozostaje też kanał Google News. Na tym jednak nie koniec. Wyszukiwarka pozwala dostać się na strony internetowe również poprzez takie kanały, jak:
Książki Google – Google Books
to zaawansowana wyszukiwarka książek, zbierająca pozycje z największych księgarni na świecie. Za jej pośrednictwem można odkrywać nowe książki.
Zakupy – Google Shopping
platforma zakupowa, pozwalająca przejrzeć poszukiwane produkty, wraz z ich cenami i zdjęciami. Ten kanał ruchu jest ściśle związany z systemem reklamowym Google Ads, za pośrednictwem którego można zaprezentować swoje towary wśród wyników widocznych w Google Shopping. Uruchomienie skutecznej kampanii PLA wymaga złożonych działań, o których szerzej piszemy w dziale, poświęconym Zakupom Google .
Oprogramowanie na którym pracujemy
Posiadamy doświadczenie w optymalizacji technicznej i pozycjonowaniu stron oraz sklepów na wszystkich popularnych CMS-ach.
Jak działa wyszukiwarka Google
Google, jedna z najpopularniejszych wyszukiwarek na świecie, posiada własny mechanizm indeksowania i pozycjonowania treści najlepiej odpowiadającym dla wpisanego słowa kluczowego. Wyszukiwarka Google codziennie przetwarza miliardy zapytań za pomocą swojego algorytmu i stara się zapewnić jak najlepsze wyniki dla internatów.
Co wyróżnia Google od innych wyszukiwarek?
Przede wszystkim największy na świecie indeks słów kluczowych i stron internetowych, na których można je wyszukać. Do stworzenia takiej bazy Google korzysta z Googlebot-ów zwanych pająkami lub robotami indeksującymi, które przeczesują internet w poszukiwaniu nowych informacji. Dzięki temu Google precyzyjne klasyfikuje wyniki wyszukiwania oraz określa kolejność wyświetlania wyników na stronie wyników wyszukiwania (SERP).
Jak wyszukiwarka Google przeprowadza proces filtracji?
Algorytm Google rozumie potrzeby użytkowników i wie, że chcą oni odpowiedzi tak szybko i precyzyjnie, jak to tylko możliwe. Dlatego wyszukiwarka stara się prezentować wyniki w odpowiedniej kolejności, aby jak najdokładniej wyświetlać informacje, których użytkownicy oczekują. Wyszukiwarka Google jak najczęściej aktualizuje znalezione w sieci informacje i zapisuje je w swojej bazie. W ten sposób algorytm wyszukiwarki Google pomaga zapewnić możliwie najlepsze wyniki związane z wyszukiwaniami użytkowników.
Algorytm wyszukiwarki stale się rozwija wraz z różnymi trendami, wzorcami użytkowania, zapytaniami, a inżynierowie Google sprawdzają, jak mogą ulepszyć wyszukiwanie, testując i przeprowadzając tysiące zapytań. Eksperymenty zmieniają się w nowe zmiany i ulepszenia w sposobie wyszukiwania, a na przestrzeni lat wprowadzono wiele mniejszych i większych aktualizacji algorytmów.
Historia aktualizacji algorytmów Google
Co to są algorytmy Google?
Algorytm wyszukiwarki Google to złożony system, który umożliwia jej znajdowanie, pozycjonowanie i zwracanie najbardziej odpowiednich stron dla określonego zapytania.
Cały proces nadawania rankingu składa się z wielu algorytmów, które uwzględniają różne czynniki, takie jak jakość, trafność (relewantność) treści czy użyteczność strony. W rzeczywistości aktualizacje algorytmów Google odbywają się codziennie i są przeważnie niezauważane. Oprócz małych zmian Google co roku wprowadza kilka dużych aktualizacji algorytmu podstawowego tzw. „core update”. Najczęściej wywołują one duży szum w społeczności SEO i często otrzymują ciekawe nazwy.
Zebraliśmy listę najważniejszych aktualizacji i odświeżeń algorytmów Google, które wprowadzono na przestrzeni lat.
PageRank
PageRank jest jednym z wielu algorytmów wchodzących w skład systemu rankingowego Google. Był pierwszym algorytmem służącym do oceny stron w nowo tworzonym silniku wyszukiwarki opracowany przez założycieli Google Larry’ego Page’a i Sergeya Brina z Uniwersytetu Stanforda. Wartość Google PageRank (obecnie niewidoczna dla nas) nadal stanowi podstawę mechanizmu rankingowego wyszukiwarki. Opiera się na założeniu, że ważniejsze strony prawdopodobnie otrzymają więcej linków zwrotnych z innych wiarygodnych witryn.
Panda
Algorytm Panda, nazwany na cześć inżyniera Navneeta Pandy, został oficjalnie wprowadzony 23 lutego 2011 roku. Na początku działał on jako filtr i nie był częścią głównego algorytmu. Włączenie do głównego algorytmu wyszukującego nastąpiło dopiero w styczniu 2016 roku. Algorytm przypisuje tak zwany „Wynik Jakości” poprzez ocenę treści na stronie internetowej. Wynik ten jest następnie używany jako czynnik rankingowy. Nakłada filtry za duplikację treści oraz zbyt duże nasycenie słowami kluczowymi. Promuje strony, na których znajduje się wyczerpujący, unikalny i wartościowy content.
Pingwin
Kolejny z algorytmów Google, który otrzymał nazwę Pingwin, powstał w celu walki ze stronami o spamerskim profilu linków przychodzących. Został wypuszczony 24 kwietnia 2012 roku i od tamtej pory stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych algorytmów wyszukiwarki. Algorytm sprawdza odnośniki prowadzące do strony i obniża wartość serwisom, których profil linków wyda się podejrzany i nienaturalny. Algorytm, po wykryciu próby manipulacji profilem linków, nakłada karę na pojedyncze podstrony lub całą witrynę.
Pirat
Algorytmn wprowadzony w sierpniu 2012 roku. Aktualizacja algorytmu miała służyć do usuwania z wyników wyszukiwania stron, na których dostępne były treści niezgodne z prawem autorskim. W jego wyniku spadki w wynikach wyszukiwania zanotowały strony oferujące możliwość nielegalnego pobierania muzyki, filmów.
Payday Loan
Aktualizacja Google Payday Loans, wydana w 2013 roku, była algorytmem skierowanym na spamerskie zapytania i spamerskie witryny. Matt Cutts stwierdził, że wpłynie to na chwilówki, kasyna i strony konsolidujące zadłużenie. Wpłynęło to również na inne nisze o dużej zawartości spamu, takie jak farmaceutyki, kasyna i inne obszary finansowe, jak kredyty hipoteczne i ubezpieczenia. Wypuszczono dwa update-y pod nazwą Payday Loan 2.0 (16 maja 2014 roku) oraz Payday Loan 3.0 (12 czerwca 2014 roku)
Koliber
Algorytm Koliber pomaga Google lepiej interpretować wyszukiwane hasła i zapewniać wyniki zgodne z intencjami osoby wyszukującej. Silnik Google bada zależność między poszczególnymi słowami w zapytaniu i na tej podstawie szereguje wyniki wyszukiwania. Słowa kluczowe nadal są ważne, jednak Koliber dodaje większej mocy znaczeniu, ponadto użycie synonimów zostało również zoptymalizowane.
Gołąb
Aktualizacja Gołąb wprowadziła usprawnienia do wyszukiwania lokalnego. Algorytm pozwalał na wyświetlanie się wyników odpowiednich dla lokalizacji wyszukującego danej usługi użytkownika. Od tego momentu Google rozpoznaje lokalizację użytkownika, bez konieczności dodawania miasta w zapytaniu. Zyskały na tym firmy, które oferowały usługi lokalne, posiadały dobrze zoptymalizowane strony oraz dobrze zoptymalizowane wizytówki Google Moja Firma.
Mobile Friendly Update / Mobile First Index
21 kwietnia 2015 została wprowadzona aktualizacja o nazwie Mobile Update. Aktualizacja została wprowadzona ze względu na szybki wzrost ruchu z urządzeń mobilnych i próbą skłonienia twórców stron do przystosowania ich na rożne wersje urządzeń. Wszystkie aktualizacje wyszukiwania mobilnego (2018r. i 2020r.) przesunęły ważność posiadania strony w wersji mobilnej, ponad wersję desktop. Obecnie Google do indeksowania i ustalania pozycji w wyszukiwarce bierze pod uwagę w pierwszej kolejności jak szybkie i przyjazne dla użytkownika są ich wersje mobilne.
RankBrain
RankBrain jest częścią algorytmu Koliber. W październiku 2015 roku Google potwierdziło, że algorytm wyszukiwarki wykorzystuje sztuczną inteligencję do oceny witryn oraz zaznaczyło, że jest to trzeci najważniejszy czynnik w ustalaniu pozycji stron internetowych. RankBrain porównuje słowa i frazy oraz szuka powiązań między nimi, a następnie stara się udzielić odpowiedzi na podstawie wyników analizy.
Opos
Opos aktualizacja algorytmu wprowadzona w 2016 roku, która miały istotny wpływ na lokalne wyniki wyszukiwań. Po aktualizacji wyszukiwarka zwraca bardziej zróżnicowane wyniki w zależności od fizycznej lokalizacji osoby wyszukującej. Im bliżej danej firmy czy placówki usługowej znajduje się użytkownik, tym większe prawdopodobieństwo, że pojawi się ona wyżej w wynikach wyszukiwania. Skorzystały na tym szczególnie biznesy, których działalność prowadzona jest w innym miejscu niż siedziba firmy. Poprawa ogólnego lokalnego SEO witryny i ulepszenie profilu Google Moja Firma to dwa sugerowane sposoby radzenia sobie z problemami spowodowanymi przez aktualizację.
Fred
Firma Google potwierdziła, że aktualizacja miała miejsce, ale odmówiła omawiania szczegółów, mówiąc że aktualizacja Fred dotyczy witryn, które naruszają wytyczne Google dla webmasterów. Wynikiem tego jest odfiltrowywanie z wyników wyszukiwania stron o niskiej jakości, których jedynym celem jest generowanie przychodów z reklam i podmiotów stowarzyszonych.
Speed Update
Google oficjalnie potwierdziło, że począwszy od tej aktualizacji algorytmu szybkość strony stała się czynnikiem rankingowym dla stron mobilnych.
Medic – YMYL
Aktualizacja algorytmów w branży Your Money Your Life, czyli dotycząca naszego zdrowia i życia została uznana przez Google za wyjątkowo ważną. Celem było dostarczenie użytkownikom wiarygodnych informacji dotyczących branży finansowej i medycznej. Największe spadki zanotowały strony w branży medycznej, ale również w sferze biznesowej, finansowej i ubezpieczeniowej, sklepach e-commerce.
BERT
Kolejna aktualizacja sztucznej inteligencji w wynikach wyszukiwania. Bert został ogłoszony w październiku 2019 roku. Algorytm BERT jest rozwinięciem algorytmu RankBrain. Aktualizacja algorytmu Google wykorzystuje technologię przetwarzania języka naturalnego do algorytmu, a następnie dostarczenie jeszcze lepiej dopasowanych i trafniejszych wyników wyszukiwania. Ma to znaczenie dla wyników na wpisywane przez użytkowników długie frazy i naturalnie sformułowane zapytania. Zastosowana technika w algorytmie jest szczególnie przydatna od czasu rozpowszechnienia asystentów wyszukiwania głosowego.
Deduplikacja Featured Snippet
Aktualizacja miała na celu zapobieganie dwukrotnemu wyświetlaniu adresów URL we fragmentach z odpowiedzią na pierwszej stronie. Serwisy internetowe, które pojawiają się w polecanym fragmencie, straciły swoją pozycję w zwykłych bezpłatnych wynikach wyszukiwania na pierwszej stronie. Google wprowadził tę zmianę 22 stycznia 2020 r.
Core Update
W ciągu dwóch lat Google wprowadziło pięć większych aktualizacji algorytmu które posiadały dopisek Core Update: March 2019 Core Update, June 2019 Core Update, September 2019 Core Update, January 2020 Core Update oraz May 2020 Core Update. Próżno jednak szukać dokładnych informacji, co tak naprawdę zostało zmienione lub poprawione. Możemy domyślać się, że wyszukiwarka stara się zadbać o pozytywne doświadczenia użytkowników, czyli UX, oraz promuje strony o wartościowym i wyczerpującym contencie m.in poprzez zwiększenie trafności dla treści prezentowanej w formie wideo dla niektórych informacyjnych słów kluczowych.
Jak ustalana jest pozycja strony internetowej w Google?
Zapewne zastanawiasz się, jak ustalany jest ranking stron internetowych w wynikach wyszukiwania. Za wszystko odpowiedzialne są algorytmy Google, które oceniają witrynę internetową, a następnie ustalają jej pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania. Jak to czynią?
Na ocenę strony internetowej składa się ponad 200 różnych czynników rankingujących, które warunkują pozycje. Podejmując się pozycjonowania danej strony internetowej agencja SEO musi spełnić, tak wiele kryteriów, by witryna wspięła się w rankingu Google. Dlatego pozycjonowanie strony www jest procesem trudnym i czasochłonnym, gdyż wszystkie czynniki rankingujące muszą być systematycznie monitorowane, by poprawić lub utrzymać wysokie pozycje w Google. Do najważniejszych czynników należą m. in.:
- optymalizacja strony internetowej – obejmuje wszelkie elementy techniczne w obrębie witryny. Wśród najważniejszych działań w zakresie optymalizacji strony warto wymienić: poprawność kodu HTML, prędkość witryny, responsywność strony, wersję mobilną witryny, bezpieczny protokół HTTPS / certyfikat SSL, metatagi, walidacje, struktury nagłówków, rozmieszczenie słów kluczowych w obrębie podstron i całej witryny.
- treść na stronie – Google jest wyszukiwarką treści, dlatego jest ona niezwykle istotnym czynnikiem rankingującym. Algorytm ocenia jakość, objętość i unikalność tekstów w witrynie. Bardzo istotną kwestią jest też umiejętne nasycenie tekstów frazami kluczowymi.
- odnośniki do strony internetowej – istotny wpływ na ranking ma liczba odnośników do strony internetowej z innych witryn. Należy zaznaczyć, że algorytm ocenia jakość odnośników, dlatego wartościowe są jedynie linki pochodzące z aktualizowanych, popularnych stron internetowych. Era pozyskiwania linków z zagranicznych serwisów czy stron zapleczowych już dawno minęła. Nie bez znaczenia jest te tempo przyrostu linków, które agencja musi mieć stale pod kontrolą. Znaczący wpływ na pozycjonowanie ma też liczba i jakość przekierowanych domen na stronę.
Najważniejsze czynniki rankingowe, które wpływają na pozycjonowanie stron w Google
Wyszukiwarka przy ocenie strony internetowej na wpisane przez nas słowo kluczowe bierze pod uwagę ponad 200 czynników rankingowych. Tylko niektóre wskazówki jakościowe są przekazane oficjalnie przez Google: https://developers.google.com/search/docs. Większość czynników rankingowych nigdy nie została ujawniona czy potwierdzona. Przez ostatnie kilka lat wraz ze zmianami algorytmów Google zmieniały się także najważniejsze kryteria. Aktualnie niektóre działania są nadal efektywne, inne przestały być skuteczne. Nie wszystkie wymienione przez nas czynniki są jednakowo ważne, dlatego nie można ich brać jako recepta na sukces, warto jednak traktować je jako wskazówki jakościowe.
Najważniejsze elementy mające wpływ na wyniki naturalne w Google:
Off-Site – Google bierze również pod uwagę czynniki spoza witryny, w tym pozyskiwanie linków
On-Site – działania w obrębie strony internetowej, mają największy wpływ na jej rankingi.
UX – działania, które mają poprawić doświadczenia użytkownika podczas korzystania ze strony
Czynniki rankingowe Google Off-Site SEO
Liczba domen, z których pochodzą linkiZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Podstawowa zasada, według której im więcej dobrych jakościowo linków prowadzi na daną stronę z innych witryn, tym wyższy ma ona PageRank.
Liczba stron, z których pochodzą linkiZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Całkowita liczba linkujących stron – nawet jeśli niektóre z nich są w tej samej domenie – jest czynnikiem wpływającym na pozycję w rankingu.
Linkowany tekst (anchor text)Zobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Fragment tekstu, pod którym zamieszczony jest link prowadzący do wybranej strony internetowej.
ALT Tag na zdjęciach z linkami przychodzącymiZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Tekst alternatywny (ALT), który opisuje, co znajduje się na grafice lub, jeśli grafika jest odnośnikiem, dokąd prowadzi ten odnośnik. Służy do opisania zawartości grafiki dla robotów indeksujących oraz polepszenia dostępności strony dla osób niewidzących.
Linki pochodzące z domen.gov i.eduZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Google zaprzeczył, że domeny TLD mają inną moc linków, jednak linki z witryn.gov i.edu mają większą wagę podczas tworzenia linków do Twojej domeny.
Page Rank stron linkującychZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

PageRank to najważniejszy czynnik rankingowy w Google. Sergey Brin, jeden z założycieli wyszukiwarki, stworzył własny model obliczania zaufania do domen na początku rozwoju Internetu. Google nadal używa PageRank”. Ogólnie rzecz biorąc, wyższy PageRank posiadają strony bardziej autorytatywne.
Linki od konkurencji w SERPZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Linki z innych stron w tym samym rankingu SERP mogą być bardzo wartościowe dla strony linkowanej.
Linki z i do stron wątpliwej wartości, z tzw. złego sąsiedztwaZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Pojęcie „złego sąsiedztwa” odnosi się do witryn uznanych przez wyszukiwarki za wykorzystujące spamerskie metody zdobywania pozycji w Google.
Autorytet domenyZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Wszystkie rzeczy opublikowane na domenie o wysokim autorytecie wzbudzają lepsze zaufanie, a tym samym są wyżej pozycjonowane niż wyniki domeny o niskim autorytecie.
Linki nofollowZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Linki „nofollow” to hiperłącza ze znacznikiem rel = „nofollow”. Linki nie wpływają na rankingi wyszukiwarek docelowego adresu URL, ponieważ Google nie przesyła przez nie PageRank ani tekstu kotwicy. Od 1 marca 2020 Google traktuje linki nofollow jako wskazówkę przy pobieraniu i indeksowaniu.
Wiek domenyZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Według Google „Różnica między domeną mającą sześć miesięcy, a jednorocznej nie jest wcale tak bardzo duża”. Google bierze informację o wieku jednak nie jest to kluczowy element.
Słowo kluczowe w nazwie domenyZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Nazwa domeny zawierająca słowa kluczowe dotyczące Twojej firmy, produktów, usług itp. działa jako sygnał trafności. Domeny, które zaczyna się od hasła docelowego mają przewagę nad miejscami stron, które albo nie mają słowa kluczowego w ich dziedzinie lub mają słowo kluczowe w środku lub końcu ich domeny.
Historia domenyZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Witryny, które mają luki w rejestracji lub wątpliwą historię, mogą mieć problemy z pozycją w rankingu
Długość adresu URLZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Dużo prościej jest zapamiętać krótki tekst, niż np. fragment dłuższej wypowiedzi. I tak samo działa to w przypadku adresów URL. Dodatkowo krótkie adresy URL są zalecane przez Google i mają wyższą pozycję w wyszukiwarce. Potwierdza to nagranie wypowiedzi Johna Mullera: https://www.youtube.com/watch?v=4FkSZIW6d48
Domain Trust/Trust RankZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Google Domain Trust Rank mierzy tak zwane „ sygnały zaufania ”, które pomagają zwalczać spam internetowy w Google i innych wyszukiwarkach. Te sygnały zaufania pomagają ocenić, czy podstawowe sygnały rankingowe (takie jak linki i treść) są uzasadnione.
Lokalizacja serweraZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Im niższy wskaźnik Time To First Byte, tym lepiej dla wydajności, współbieżności i optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Lokalizacja serwera ma wpływ na szybkość wczytywanie się strony i wspomniany już czas TTFB, który różni się znacząco w zależności od tego w jakiej odległości od klienta znajduje się serwer.
Certyfikat SSLZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Google potwierdziło, że używa HTTPS jako sygnału rankingowego. Certyfikat SSL to narzędzie poświadczające wiarygodność domeny oraz jej właściciela. Potwierdza bezpieczeństwo szyfrowania danych przesyłanych pomiędzy użytkownikiem a serwerem. Jest gwarantem zachowania poufności danych i całej komunikacji.
Różnorodność typów linkówZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Linki z różnych źródeł są znakiem naturalnego profilu linków. Nienaturalnie duży procent linków pochodzących z jednego źródła może być oznaką spamowania. Warto przy tym utrzymać naturalny podział profilu linków DOFOLLOW jaki NOFOLLOW.
Nadmierne przekierowania 301Zobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

301 to przekierowanie stałe, które daje jasny sygnał, że strona, z której przekierowujemy już nie istnieje i istnieć nie będzie. Jednym z aspektów jakie powinniśmy wziąć pod uwagę podczas podejmowaniu decyzji o przekierowaniu to ruch na stronie – jest to jednak niejedyny czynnik. Trzeba pamiętać że przekierowania 301 nie przeniosą całej mocy.
Maskowanie przekierowańZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Niektóre przekierowania oszukują wyszukiwarki lub wyświetlają użytkownikom treści inne niż te, które widzą roboty. Przekierowanie użytkownika na stronę zawierającą treści inne niż udostępniane robotowi przeglądarki stanowi naruszenie wskazówek dla webmasterów.
Linkowania wewnętrzne na konkretne słowo kluczoweZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Linkowanie wewnętrzne to działanie mające na celu ułatwienie użytkownikom oraz robotom indeksującym nawigowanie po stronie internetowej. Prawidłowo wykonane linkowanie wewnętrzne powinno pozwalać dotrzeć z jednego miejsca strony w inne w maksymalnie krótkim czasie. Zalecane jest linkowanie krótkich fraz, które są albo dokładnie słowem kluczowym na którym nam zależy, albo bliskim synonimem.
Artykuły sponsorowaneZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

W 2013 roku pracownik Google jednoznacznie orzekł, że linki z artykułów sponsorowanych powinny być nofollow. Dodatkowo informacje zawarte w artykule jak “artykuł sponsorowany”, “ artykuł partnera”, “sponsor” mogą zmniejszyć wartość linka.
Linkowanie wewnętrzne poprzez umieszczanie linków w treściZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Linki kontekstowe, które wplata się w tekst. Jedna z najlepszych miejscówek na link wewnętrzny, otoczony tekstem, w który niemalże samoistnie klika użytkownik. Linki w takiej formie, są uważane za bardziej skuteczne niż linki na pustej stronie lub gdzie indziej na tej stronie.
Title linkuZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Atrybut TITLE linku ma służyć jako dodatkowe informacje, które poszerzają znaczenie linku. Tekst zakotwiczenia określa Twój link, a tekst tytułu opisuje go, aby dostarczyć więcej informacji o tym, dokąd kliknięcie linku spowoduje wysłanie użytkownika.
Umiejscowienie linku w tekścieZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Linki na początku treści mają większą wagę niż te na końcu.
Umiejscowienie linku na stronieZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Linki osadzone w zawartości strony, są bardziej wydajne niż linki w stopce lub w sekcji aside.
Trafność linkującej domenyZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Linki ze stron o podobnej tematyce co Twoja strona mają o wiele więcej wartości niż linki z stron kompletnie nie powiązanych tematycznie.
Zgodność tematyczna z treścią stronyZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Zgodnie z przyjętym przez Google w 2003 roku algorytmem Hilltop Google może używać zawartość strony, do której kieruje link jako czynnik pokazujący mu związek tematyczny.
Słowo kluczowe w tytule stronyZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Google preferuje linki ze stron, które zawierają w tytule słowo kluczowe Twojej strony.
Regularny przyrost linków do stronyZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Linkbuilding to proces wchodzący w skład pozycjonowania, który polega na regularnym zdobywaniu linków z innych witryn do własnej. Regularnie linkowanie daje sygnał dla Google że strona jest według użytkowników interesująca i warto ją promować.
Linki ze stron z dużym autorytetemZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Linkowanie ze stronami o wysokim autorytecie wysyła Google sygnały o jakości strony.
Linki z sekcji źródeł na WikipediiZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Wielu ekspertów stwierdza że linki z wikipedi pomimo atrybutu nofollow są warte uwagi i pozyskiwanie ich może dać więcej zaufania i autorytetu dla naszej strony
Wiek linkówZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Uważa się, że wartość linku wzrasta wraz z jej wiekiem. Niektórzy eksperci twierdzą też, że wartość linku zwiększa się tylko przez pewien okres, po którym parametr przestaje wzrastać, a nawet zaczyna spadać.
Odnośniki z prawdziwych witrynZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Google przypisuje większą wartość linkom, które pochodzą z „prawdziwych stron” niż z sztucznie tworzonych zapleczy. Ruch na stronie, ilość komentarzy i UU (termin określający użytkownika identyfikowanego na podstawie używanego przez niego adresu IP komputera, alb częściej na podstawie danych z ciasteczek zapisanych w jego przeglądarce,) ma znaczący wpływ przy wiarygodności.
Naturalny profil linkówZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Profil linków który jest zróżnicowany pod wieloma względami, zarówno pod względem jakości linków, rodzaju stron linkujących oraz rodzaju linków dofollow i nofollow.
Gościnne wpisyZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Wpis gościnny to artykuł, który publikowany jest na stronie lub blogu innych osób lub firm. Tworząc wpis gościnny na wybraną stronę warto zadbać o to, aby wpis ten był napisany w sposób rzetelny i zawierał wartościowe treści.
System Wymiany Linków (SWL)Zobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

SWL - platforma oferująca płatny dostęp do setek lub tysięcy stron internetowych, która pozwala na szybkie pozyskiwanie dużej ilości linków prowadzących do witryny. Wymiana linków umożliwia automatyczne ich publikowanie na stronach wydawców należących do danego systemu.
Treści tworzone przez użytkownikówZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Google jest w stanie zidentyfikować linki wygenerowane jako UGC. Dodatkowo pojawił się nowy atrybut oznaczania takich linków <a href=”” rel=”ugc”>. User Generated Content może pochodzić z dwóch kategorii źródeł, tzw. top downs oraz bottom ups.
Linki z przekierowań 301Zobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Linki z przekierowań 301 tracą na mocy w porównaniu do linków bezpośrednich.
TrustRank linkujących stronZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Trust Rank to algorytm, którego głównym zadaniem jest ocena jakości treści stron internetowych. Wskaźnik powstał jako uzupełnienie rankingu PageRank. Algorytm nie ma bezpośredniego wpływu na pozycję danej strony, jednak wysoki wskaźnik może sugerować unikatowość i użyteczność treści.
Liczba wychodzących linków ze stronyZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Zbyt wiele odnośników dofollow może spowodować obniżenie PageRank a tym samym pozycji w wynikach wyszukiwania.
Linki z for internetowychZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Google może znacząco dewaluować moc linków z profili for dyskusyjnych, gdyż można bardzo łatwo je pozyskać i zautomatyzować tworzenie.
Objętość treści, z której pochodzi linkZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Treść zawierająca więcej słów może obejmować szerszy zakres i prawdopodobnie jest preferowana w algorytmie w porównaniu z krótszymi, powierzchownymi artykułami.
Jakość treści, z której pochodzi linkZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Słowa, które zazwyczaj pojawiają się wokół linków pozwalają poinformować Google, co jest o stronie. Dlatego link ze strony, która zawiera teksty niskiej jakości albo napisane przez automaty nie przekażą takiej wartości jak ze stron zawierających dobrze opracowany content.
Linki typu Site-Wide, dostępne z każdej podstronyZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Linki które znajdują się na każdej podstronie serwisu w danej domenie. Najczęściej linki Site-Wide występują w sygnaturze serwisu, np. w stopce bloga lub na sidebarze
Publiczne informacje o domenie w systemie WhoIsZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Ukrywanie tożsamości WHOIS może być oznaką że domena „ma coś do ukrycia”.
Kara nałożona na właściciela domeny w WhoIsZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Jeśli Google zidentyfikuje konkretną osobę jako spamera, zbada także inne domeny które należą do tej osoby.
Krajowe rozszerzenie TLDZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Posiadanie domeny najwyższego poziomu z kodem kraju (.pl,.ru,.se) może pomóc w pozycji witryny w tym konkretnym kraju, ale może ograniczać globalną pozycję witryny.
Adres IP oznaczony jako spamZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Jeśli adres IP twojego serwera jest oznaczony jako spam, może to mieć wpływ na wszystkie witryny na tym serwerze.
Witryna zaatakowana przez hakeraZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Jeśli witryna zostanie zaatakowana, może zostać usunięta z wyników wyszukiwania.
Nienaturalny napływ linkówZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Nagły przyrost linków kierujących do Twojej strony jest pewnym sygnałem dla Google zdobywania sztucznie linków. Dodatkowo pozyskiwanie w krótkim czasie tylko linków dofollow może dać znak dla Google, że strona korzysta z płatnych linków.
Profil linków z wysokim procentem linków niskiej jakościZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Wiele linków ze źródeł powszechnie używanych przez Black Hat SEO (komentarze na blogu i profile na forach) może być oznaką sztucznego zdobywania linków.
Linki z niepowiązanych stron internetowychZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Wysoki odsetek linków zwrotnych niepowiązanych tematycznie może zwiększyć prawdopodobieństwo uzyskania filtra w Google.
Linki z katalogów niskiej jakościZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Według Google linki zwrotne z katalogów o niskiej jakości mogą prowadzić do filtra.
Linki z widżetówZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Google złe odbiera linki które są generowane automatycznie, gdy użytkownik osadza „widżet” w swojej witrynie.
Tekst kotwicy „Poison”Zobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Posiadanie w tekście anchor text uznanego za “trojący”, czyli związanego z m.in apteką jest uważane za zagrożenie. Może to być oznaka spamu lub zhakowanej witryny i wpłynie to na ranking strony.
Sprzedawanie linkówZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Przyłapanie na sprzedawaniu linków może pogorszyć pozycję w wynikach wyszukiwania domeny z której prowadzona jest sprzedaż.
Google SandboxZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Nowe witryny, które otrzymują nagły napływ linków, są czasami umieszczane w Google Sandbox, co tymczasowo ogranicza widoczność wyszukiwania.
Narzędzie DisavowZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Google Disavow zostało stworzone na potrzeby usuwania linków. Umożliwia właścicielowi domeny eliminowanie linków przychodzących, które mogłyby negatywnie wpłynąć na pozycję strony w wynikach wyszukiwarki.
Schematy kupowanych linkówZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Wszelkie linki mające na celu manipulowanie PageRank lub rankingiem witryny w wynikach wyszukiwania Google mogą być uważane za część schematu linków i naruszenie wskazówek Google dla webmasterów. Obejmuje to wszelkie działania związane z manipulowaniem linkami do Twojej witryny lub linkami wychodzącymi z Twojej witryny.
Strona posiada social media (Facebook, Twitter, Linkedin)Zobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Posiadanie prawdziwych profili w social mediach daje sygnał o popularności marki. W lutym 2013 r. Dyrektor generalny Google Eric Schmidt stwierdził: „W wynikach wyszukiwania informacje powiązane ze zweryfikowanymi profilami online będą miały wyższą pozycję w rankingu niż treści bez takiej weryfikacji.
Czynniki społecznościowe. Głosy na serwisach(liczba tweetów, lajków, shares)Zobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Prawdziwość i popularność kont mediach społecznościowych z 10 000 obserwujących i 2 postami jest prawdopodobnie interpretowane znacznie słabiej niż silne konto 10 000 obserwujących z dużą ilością interakcji.
Mikroformaty Schema.orgZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Strony obsługujące mikroformaty mogą zajmować wyższą pozycję niż strony bez niego. Może to być wynikiem, iż strony z mikroformatami mają wyższy CTR SERP.
Czynniki rankingowe Google On-Site
Słowo kluczowe w tytuleZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Google przywiązuje ogromną wagę do tytułu strony. Nie jest tak ważny jak kiedyś, jednak tag tytułowy pozostaje jednym z najważniejszych sygnałów SEO na stronie.
Tytuł rozpoczynający się od słowa kluczowegoZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Tag tytułu zawierającego słowo kluczowe ma tendencję do rankingowania lepiej niż te, które znajdują się na jego końcu.
Słowo kluczowe w descriptionZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Google nie używa metatagu opisu jako bezpośredniego sygnału rankingowego. Jednak tag opisu może wpływać na współczynnik klikalności (CTR), który jest kluczowym czynnikiem rankingowym.
Fraza w nagłówku H1Zobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Znaczniki H1 to „drugi znacznik tytułu”. Używając słów kluczowych w tagu H1, pomagasz wyszukiwarkom zrozumieć, o czym jest Twoja strona.
Objętość treści na stronieZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Treść zawierająca więcej słów może obejmować szerszy zakres i prawdopodobnie jest preferowana w algorytmie w porównaniu z krótszymi, powierzchownymi artykułami.
Spis treści na stronieZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Korzystanie z połączonego spisu treści może pomóc Google lepiej zrozumieć zawartość Twojej strony. Spis treści umieszczony na początku wpisu, tuż pod tytułem lub wstępnym akapitem, od razu poinformuje Twojego czytelnika, co znajdzie w artykule. Roboty Google’a wyżej punktują strony, które posiadają przemyślaną strukturę linkowania wewnętrznego. Spis treści wpisu to nic innego, jak podlinkowane tytuły i śródtytuły znajdujące się w treści tego wpisu.
Nasycenie treści słowami kluczowymiZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Im częściej dane słowo kluczowe pojawia się na stronie tym bardziej prawdopodobne, że Google może wykorzystać je do określenia tematu strony internetowej.
Słowa kluczowe LSI -Semantyczne słowa kluczoweZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Obecnie celem Google jest określenie ogólnego tematu strony. A Google polega na słowach kluczowych LSI, aby zrozumieć treść na tak głębokim poziomie. Słowa kluczowe LSI są to terminy ściśle powiązane z docelowym słowem kluczowym.
Słowa kluczowe LSI w tytułach i opisieZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Tak jak w przypadku treści strony internetowej, słowa kluczowe LSI w metatagach strony pomagają Google rozróżniać słowa o wielu potencjalnych znaczeniach.
Merytoryka treściZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Strony, które pokrywają i wyczerpują temat związany ze słowem pod wieloma możliwymi kątami są lepiej oceniane aniżeli te, które mają bardziej powierzchowną zawartość.
Szybkość ładowania się strony w oparciu o HTMLZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Zarówno Google, jak i Bing używają szybkości strony jako czynnika rankingowego. Roboty wyszukiwarek są w stanie oszacować szybkość stosunkowo precyzyjnie na podstawie kodu HTML strony.
Szybkość ładowania się strony w oparciu o dane z ChromeZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Google używa raportów użytkowników swojej przeglądarki Google Chrome aby zmierzyć jak rzeczywiście szybko dana strona wczytuje się w przeglądarce. Bierze pod uwagę szybkość serwera, wykorzystanie CDN i innych sygnałów nie związanych z prędkością strony HTML.
Duplikacja treściZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Duplikację treści dzielimy na zewnętrzną i wewnętrzną. Duplikacja zewnętrzna to powielanie treści pod wieloma adresami URL natomiast wewnętrzna odnosi się do duplikacji w obrębie jednej domeny. Duplikacja może negatywnie wpłynąć na widoczność w wyszukiwarce.
Link kanoniczny (Rel=Canonical)Zobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Tag (rel=canonical) – rodzaj znacznika, który znajduje się na stronie internetowej w sekcji head. Znacznik jest informacją dla robotów Google, który link jest linkiem oryginalnym, czyli kanonicznym. Użycie tego tagu może uniemożliwić Google karania witryny za duplikaty.
Optymalizacja zdjęć i grafikZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Obrazy wysyłają do wyszukiwarek ważne sygnały trafności poprzez nazwę pliku, tekst alternatywny, tytuł, opis i podpis.
Aktualizowanie treściZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Google stara się dostarczać użytkownikom treści nie tylko najwyższej jakości, ale też stara się przekazywać aktualne informacje. Treść, która powstała w 2017 roku może nie być aktualna w roku 2020. Dlatego unikalność, aktualność oraz wysoka jakość ma ogromne znaczenie dla dobrego rankingu pozycji naszej strony internetowej.
Częstotliwość i wielkość aktualizacjiZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Aktualizując treść należy pamiętać, aby sprawdzić całość treści. Data aktualizacji wskazuje na to, że jest on aktualny na dany moment. Jeżeli zaktualizujemy tylko jego część użytkownik zostanie wprowadzony przez nas w spory błąd, ponieważ część informacji będzie aktualna, a część nie. Częstotliwość aktualizacji strony również odgrywa rolę w określaniu znacznika świeżości.
Słowa kluczowe w pierwszych 150 znakachZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Słowo kluczowe pojawiające się w pierwszych 150 słowach w zawartości strony może być brane pod uwagę jako sygnał trafności.
Frazy w nagłówkach H2, H3, H4Zobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Słowa kluczowe pojawiające się w nagłówkach H2 lub H3 mogą byćkolejnym sygnałem trafności. Warto także uwzględnić słowa kluczowe LSI. Według John Mueller: „Te tagi nagłówków w HTML pomagają nam zrozumieć strukturę strony”.
Jakość linków wychodzącychZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Wiele osób z branży SEO uważa, że odsyłanie do witryn o wysokim autorytecie pomaga wysyłać sygnały zaufania do Google.
Zgodność tematyczna stron na jakie linkujemyZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

zgodnie z algorytmem Hillop, Google może używać zawartość stroy, do której kieruje link jako sygnał trafności.
Gramatyka i ortografiaZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Prawidłowa gramatyka i dobrze napisane zdania pozbawione literówek sygnalizują wiarygodną treść wysokiej jakości. Google i inne wyszukiwarki mogą nie mieć dokładnego algorytmu do oceny pisowni i gramatyki, jednak mają algorytmy, które wykrywają złe doświadczenia użytkowników.
Dystrybuowanie treści np. od producentówZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Jeśli treść jest skopiowana z innej zaindeksowanej strony może nie rankingować zbyt dobrze lub nawet nie być w ogóle zaindeksowana.
Listy numerowane, wypunktowania w treściZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Wypunktowanie i listy numerowane pomagają podzielić zawartość strony dla czytelników, czyniąc ją bardziej przyjazną dla użytkownika. Dzięki temu Google może lepiej poznać strukturę strony.
Dodatkowa, przydatna treść uzupełniająca tekst na stronieZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Cytując i nawiązując do źródeł, badań, statystyk może być znakiem jakości.
Treść w rozwijanych zakładkachZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Jeżeli stosujesz tego typu praktyki to musisz brać pod uwagę że taka treść może zostać nie zaindeksowana przez roboty Google. Warto zwrócić uwagę na problem natury czysto technicznej, robot indeksujący Google nie powinien symulować kliknięć. Jeśli nawet, robi to bardzo rzadko.
Liczba linków wychodzącychZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Zbyt wiele linków wychodzących dofollow może spowodować obniżenie PageRank a tym samym pozycji w wynikach wyszukiwania.
Materiały graficzne, video i inne multimedialne treściZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Obrazy, wideo i inne elementy multimedialne mogą mogą zwiększać atrakcyjność strony i służyć jako sygnał jakości treści.
Liczba linków wewnętrznych kierujących do podstronyZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Liczba linków wewnętrznych do strony wskazuje na jej znaczenie w stosunku do innych stron w serwisie
Jakość linków wewnętrznych kierujących do podstronyZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Linki wewnętrzne z autorytatywnych stron w domenie mają silniejszy wpływ niż strony bez PageRank lub z niskim PageRank.
Niedziałające linkiZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Uszkodzone linki są nie tylko szkodliwe dla wygody użytkownika, ale mogą również być szkodliwe dla relacji witryny z Google. Należy unikać tworzenia linków do uszkodzonych treści, a także stron w witrynie, które są uszkodzone.
Błędy HTML / walidacja W3CZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Wiele błędów HTML lub niedbałe kodowanie może świadczyć o złej jakości witryny. Wśród webmasterów od lat panuje przekonanie, że poprawnie napisana strona musi pozytywnie przechodzić test przeprowadzany przez walidator W3C. Jeśli strona odpowiada najnowszym standardom W3C oznacza to, że będzie ona prawidłowo wyświetlała się w różnych przeglądarkach.
Wiek strony z której linkujemyZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Google preferuje nowe treści, jednak starsze strony, które są regularnie aktualizowane mogą przewyższać nowszą stronę.
Projekt strony przyjazny dla użytkownikaZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Układ strony na stronach o najwyższej jakości sprawia, że treść główna jest natychmiast widoczna.
Wartościowa treść, która daje korzyść użytkownikomZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Google może rozróżniać treści „jakościowe” i „przydatne”.
Strona kontaktZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Google preferuje strony z „odpowiednią ilością informacji kontaktowych”. Dodatkowo dobrze jak informacje te pokrywają się z danymi z WHOIS, Google Moja Firma oraz wykorzystane są meta dane NAP (Name Address Phone)
Architektura stronyZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Dobrze opracowana struktura strony (zwłaszcza struktura nawigacji w menu) pomaga Google tematycznie poukładać zawartość oraz zaindeksować wszystkie Twoje podstrony.
Częstotliwość dodawania nowych treści na stronęZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Częsta aktualizacja contentu na stronie jest czynnikiem wpływającym na świeżość całej witryny.
Dodanie mapy stronyZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Mapa witryny, która pomaga wyszukiwarkom znajdować, przeszukiwać i indeksować całą zawartość strony internetowej. Mapa witryn informuje również wyszukiwarki, które strony w Twojej witrynie są najważniejsze.
Publikacja polityki prywatności i regulaminu serwisuZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Obie podstrony pomagają poinformować Google, że witryna jest godna zaufania. Mogą także pomóc w poprawie EAT strony.
Duplikacja meta danychZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Powielone metainformacje na stronie mogą obniżyć widoczność całej witryny.
Breadcrumbs (nawigacja)Zobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Nazywane powszechnie okruszkami. Jest to specjalna ścieżka, którą dodaje się do witryny. Jej poszczególne elementy są zawsze oddzielone specjalnymi separatorami. Każda z części może być klikalna, aby czytelnik mógł odwiedzić konkretną część menu. Breadcrumbs są bardzo użyteczne z perspektywy użytkownika strony.
Materiały osadzone z YoutubeZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Filmy z YouTube są traktowane w sposób preferencyjny w SERP (zapewne dlatego, że Google jest właścicielem YouTube).
Użyteczność witrynyZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Witryna, która jest ciężka w obsłudze, nie intuicyjna lub nie posiada odpowiedniej nawigacji, może pośrednio zaszkodzić rankingom, skracając czas spędzony w witrynie i zwiększyć współczynnik odrzuceń
Spamowanie meta tagów słowami kluczowymiZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Upychanie słów kluczowych w meta tagach może również zaszkodzić dla strony. Wstawianie na siłę słów kluczowych w tytułach, opisach strony wówczas może się to skończyć sporym obniżeniem pozycji Twojej strony.
Dostosowanie strony do urządzeń mobilnychZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Strony zoptymalizowane poprawnie dla urządzeń mobilnych są lepiej rankingowane. Wynika to z aktualizacji w algorytmie Google nazwanym Mobile Friendly
Funkcjonalność strony na urządzeniach mobilnychZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Strony, które są dostosowanie pod względem UX w wersji mobilnej mogą mieć przewagę w pozycjonowaniu dla urządzeń mobilnych. „Ukryta” zawartość na urządzeniach mobilnych Ukryta zawartość na urządzeniach przenośnych może nie zostać zindeksowana w porównaniu z w pełni widoczną treścią.
Liczba stronZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Całkowita liczba stron linkujących - nawet z tej samej domeny, jest czynnikiem wpływającym na pozycję w rankingu.
Pop-upy lub rozpraszające reklamyZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Google oficjalnie potwierdziło w PDF - https://static.googleusercontent.com/media/guidelines.raterhub.com/pl//searchqualityevaluatorguidelines.pdf że pop upy pojawiające się na stronie oraz inwazyjne reklamy są oznaką niskiej jakości strony. Dodatkowo Google może ukarać strony, które wyświetlają na całej stronie popup’y dla użytkowników urządzeń mobilnych.
Nadmierna optymalizacja witrynyZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Google karze strony za nadmierną optymalizację. Należy unikać nadmiernego upychania słów kluczowych, upychania tagów nagłówków czy nadmierną dekorację słów kluczowych.
Bezsensowna treśćZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Google przedstawia w jaki sposób może rozpoznawać bełkotliwe treści w zasobach (https://patents.google.com/patent/US8554769B1/en), dzięki temu może odfiltrowywać z indeksu zawartości wygenerowanej automatycznie. Google nienawidzi treści generowanych automatycznie. Jeśli wykryje, że witryna generuje treści automatycznie, może to skutkować nałożeniem filtra lub usunięciem z indeksów.
Reklamy powyżej dolnej krawędzi stronyZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Algorytm Page Layout (https://developers.google.com/search/blog/2012/01/page-layout-algorithm-improvement) karze strony które zawierają zbyt duże nasycenie reklamami.
Ukrywanie linków partnerskichZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Ukrywanie linków partnerskich może bardzo obniżyć pozycję strony.
Strony partnerskieZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Algorytm Google nie jest największym fanem stron partnerskich. Wiele osób uważa, że witryny, które zarabiają na programach partnerskich, są poddawane szczegółowej kontroli przez Google
Czynniki UX/UI
Sygnały UX z innych rankingówZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Usability lub User Experience podawane są jako czynnik rankingowy od czasu wprowadzenia RankBrain w 2015 roku. RankBrain mocno podkreślił znaczenie sygnałów użytkowników (CTR, bounce rate, czas spędzony na stronie po przejściu na nią z wyszukiwarki itd.). Są one czynnikami rankingowymi, a UX ma na nie bezpośredni wpływ.
RankBrainZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

RankBrain to algorytm AI Google używany do sortowania wyników wyszukiwania. Pomaga także Google przetwarzać i rozumieć zapytania wyszukiwania.
CTR w Google dla najważniejszych słów kluczowychZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Według Google strony, które są częściej klikane w CTR, mogą uzyskać wzrost SERP dla tego konkretnego słowa kluczowego.
Współczynnik klikalności w Google dla wszystkich frazZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Strona (lub witryna) o organicznym CTR dla wszystkich słów kluczowych poprawia jej wiarygodność a tym samym pozycję w rankingu.
Współczynnik odrzuceńZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Wskaźnik, który w raportach Treść Google Analytics pokazuje procent wizyt użytkowników, którzy przybyli na określoną stronę docelową i nie odwiedzili żadnej innej podstrony poza tą stroną docelową. Wiele osób potwierdza że współczynnik odrzuceń może wpływać na ranking Google.
Ruch z kanału bezpośredniegoZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Potwierdzono, że Google wykorzystuje dane z przeglądarki Google Chrome do określenia, ile osób bezpośrednio odwiedza witrynę. Strony z dużą ilością odwiedzin bezpośrednich mogą posiadać wyższą pozycję w wyszukiwarce, niż te które mają mały ruch.
Powracający użytkownicyZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Strony na które powracają użytkownicy mogą uzyskać lepszy ranking Google.
Pogo sticking, czyli uciekanie ze strony i wybór innej w wynikach wyszukiwaniaZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Pogo sticking ma miejsce, gdy użytkownicy wyszukiwarki odwiedzają kilka różnych wyników wyszukiwania w celu znalezienia wyniku spełniającego ich zapytanie. Pogo sticking to silny znak, że użytkownicy nie są zadowoleni z wyników.
Zablokowane stronyZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Google przestało wykorzystywać tę funkcjonalność w Chrome. Jednak Panda wykorzystała tę funkcję jako sygnał jakości. Google może nadal używać tego sygnał w algorytmach.
Dodanie strony do zakładek w ChromeZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Google zbiera dane pochodzące z zachowań użytkowników ich przeglądarki Google Chrome. Strony dodane do zakładek w Chrome, mogą zyskać na popularności.
Liczba komentarzyZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Strony z dużą ilością komentarzy może być sygnałem interakcji, jakości treści i trafności. Google nawet oświadczyło, że komentarze mogą bardzo pomóc w pozycjonowaniu strony.
Czas spędzony na stronieZobacz ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()

Google zwraca uwagę na czas spędzony na stronie przez osoby wyszukujące informacje w Google. Jeśli ludzie spędzają dużo czasu na stronie, może to być oznaką jakości treści, więc jest to powiązane ze współczynnikiem odrzuceń.
W firmie AFTERWEB do każdej powierzonej strony internetowej podchodzimy w sposób indywidualny ustalając odpowiednią strategię na podstawie wnikliwych i rzeczowych analiz. Gwarantujemy, że nasze wieloletnie doświadczenie pozwoli nam doprowadzić każdego klienta na szczyt wyników wyszukiwania. Nasze maksymalne zaangażowanie w każdy powierzony projekt daje pewność, że uzyskasz stabilne pozycje na wybrane frazy kluczowe.
Pozycja strony w Google / przewidywany współczynnik klikalności (CTR)
źródło: https://backlinko.com/google-ctr-stats
Opinie Klientów
Jakie najważniejsze działania składają się na skuteczne pozycjonowanie stron?
Pozycjonowanie strony internetowej jest przedsięwzięciem, do którego skutecznego zrealizowania potrzebna jest wiedza i wieloletnie doświadczenie. Pozycjonowanie stron www jest procesem złożonym i wieloetapowym. Tylko podjęcie indywidualnej strategii działań i rozłożenie prac w czasie gwarantuje uzyskanie wysokich pozycji. Agencja AFTERWEB posiada wieloletnie doświadczenie w skutecznym pozycjonowaniu najtrudniejszych fraz w Google.pl Świadczymy wyższy standard SEO w Polsce, dlatego osiągamy czołowe pozycje w najbardziej konkurencyjnych branżach. Wiemy jakie działania podjąć, by skutecznie wypozycjonować Twoją stronę internetową. Z naszą pomocą rozwiniesz biznesowe skrzydła!
Dla dokładnego zrozumienia procesu pozycjonowania stron poniżej prezentujemy najważniejsze elementy skutecznej strategii SEO.
- wybór słów kluczowych – niezmiernie istotnym etapem pozycjonowania strony jest dobór słów kluczowych. Znalezienie odpowiednich, a następnie wypromowanie witryny na nie w wynikach organicznych gwarantuje pozyskanie wartościowego ruchu w witrynie. Nasi specjaliści SEO rzetelnie przeanalizują potrzeby danej firmy, stronę www, a także konkurencję. Podejście do analizy słów kluczowych na wielu płaszczyznach gwarantuje wybór najkorzystniejszych fraz.
- audyt SEO – proces pozycjonowania strony www powinien zawsze rozpocząć wnikliwy audyt SEO On-Site i Off-Site. Nasi specjaliści zawsze rzetelnie analizują witrynę internetową, a także treści na niej widniejące pod kątem algorytmów Google. Ponadto zawsze sprawdzamy profil odnośników do strony, gdyż one również znacząco wpływają na pozycję witryny w wyszukiwarce. Po zrealizowaniu audytu SEO nasi Klienci otrzymują szczegółowy raport. Należy podkreślić, że audyt SEO zawsze nakreśla mankamenty witryny konieczne do poprawy. Na podstawie tych danych specjalista SEO przygotowuje strategię pozycjonowania obejmującą zakres prac koniecznych do zrealizowania w celu osiągnięcia wysokich pozycji w Google.
- przygotowanie treści – nierozerwalną częścią procesu pozycjonowania strony internetowej jest przygotowanie treści. Nasi doświadczeni copywriterzy SEO na podstawie audytu SEO, analizy słów kluczowych i stron konkurencji przygotowują unikalne, interesujące treści nasycone w umiejętny sposób frazami kluczowymi. Treść jest bardzo istotnym czynnikiem rankingującym. Przemyślane teksty ze słowami kluczowymi pozwalają robotom wyszukiwarki na swobodne skanowanie witryny. Posiadając odpowiedni content na stronie Google oceni stronę, jako wartościową i użyteczną dla użytkownika. Nie da się też ukryć, że treści na stronie są nie tylko istotne dla algorytmu, a także dla potencjalnych klientów. Nasycenie witryny trafnymi informacjami wpływa pozytywnie na budowanie profesjonalnego wizerunku przedsiębiorstwa. Rzetelne opisy usług i produktów zachęcają do zakupu najbardziej wymagających Klientów.
- link builiding – kolejnym etapem profesjonalnej strategii SEO jest budowanie profilu linkowego poprzez tzw. link building. Pozycjonowanie stron obejmuje oprócz prac stricte na stronie firm, także liczne działania poza nią. Pod pojęciem link buildingu kryje się pozyskiwanie wartościowych odnośników z zewnętrznych serwisów. Linki wpływają znacząco na pozycje w rankingu Google oraz budowanie rozpoznawalności marki w sieci. Jako rzetelna i doświadczona agencja nie korzystamy z zaplecz pozycjonerskich. Nasi Klienci otrzymują linki z najlepszych serwisów i portali w Polsce, dlatego oprócz pozytywnego wpływu na pozycje mają możliwość pozyskania odnośników, które wpływają korzystnie na ich wizerunek w sieci. Nasi Klienci nie muszą obawiać się spadków pozycji po zaprzestaniu korzystania z naszych usług, gdyż odnośniki ze stron zewnętrznych pozostają przez długi czas. Prowadzone przez nas pozycjonowanie to nie tylko zwiększanie pozycji strony, to szerokie zakrojone działania marketingowe.
- monitorowanie – niezmiernie istotną częścią pozycjonowania stron www jest systematyczne monitorowanie pozycji witryny na wybrane wcześniej frazy kluczowe. Nasi Klienci otrzymują dostęp do narzędzi monitorujących, by samodzielnie móc obserwować postępy w prowadzonych pracach. Nasz panel Klienta jest intuicyjny i czytelny, dlatego każdy poradzi sobie bez problemu z jego obsługą.
- raportowanie – ważnym elementem współpracy z agencją SEO jest przygotowanie raportu ze zrealizowanych prac. Każdy przedsiębiorca decydujący się na pozycjonowanie strony firmowej powinien mieć wgląd do przeprowadzonych działań. Nasza agencja oprócz wglądu do monitoringu pozycji fraz kluczowych przygotowuje również po każdym kwartale współpracy obszerny raport. Współpracujemy z Klientami na podstawie planu pracy i cyklicznych raportów, w których rozliczamy się z założonych wcześniej zadań do realizacji. Nasi Klienci w sposób przystępny mogą sami przekonać się, jak wiele działań prowadzonych jest, by ich strona trafiła do czołowych pozycji wyszukiwarki. Raportowanie to niezmiernie istotna część pozycjonowania, która świadczy o transparentności współpracy agencji z Klientem.
- reagowanie na ewentualne zmiany w algorytmach – pozycjonowanie strony jest procesem bardzo skomplikowanym, wymagającym systematycznie prowadzonych działań. Google często wprowadza zmiany w pracy algorytmów, by doskonalić ich funkcjonowanie. Dlatego zadaniem agencji SEO jest natychmiastowe reagowanie na nie, by proces pozycjonowania przebiegał bez najmniejszych zakłóceń. Nasi specjaliści SEO każdego dnia czuwają nad pozycjami stron Klientów, by na bieżąco reagować na jakiekolwiek pojawiające się zmiany. Wieloletnie doświadczenie agencji pozwala na natychmiastową reakcję i trafne działania, by firmy Klientów nigdy nie odczuły zmian w algorytmach Google.
- reagowanie na działania konkurencji – rzetelna strategia SEO musi obejmować, również reagowanie na wszelkie działania konkurencji. Należy podkreślić, że o wysokie pozycje w wyszukiwarce Google walczy mnóstwo firm. Potencjał internetu dostrzegają przedsiębiorcy ze wszystkich branż, którzy chcą skutecznie wypromować swoją witrynę w organicznych wynikach wyszukiwania, by odnieść biznesowy sukces. Doświadczona agencja SEO regularnie monitoruje działania witryn konkurencyjnych, by móc szybko reagować na jakiekolwiek zmiany w pozycjach.
Narzędzia Google na kórych pracujemy
Poznaj strategie pozycjonowania z Afterweb!
Skuteczna strategia SEO musi być zawsze dobrana do potrzeb i oczekiwań Klienta. Ponadto SEO dopasowuje się również do profilu działalności danego przedsiębiorcy. Dla przybliżenia rodzajów strategii SEO opiszemy pokrótce najważniejsze z nich:
- pozycjonowanie ogólne – to strategia SEO wybierana przy promowaniu stron firmowych, których usługi, produkty nie zmieniają się zbyt dynamiczne. W tego typu strategii kładziony jest nacisk na rzetelną optymalizację, treści nasycone słowami kluczowymi i wartościowy link building. Ogólna strategia SEO to pozycjonowanie ogólnych fraz związanych z działalnością Klienta oraz podparcie głównej listy słów, tymi bardziej doprecyzowanymi wyrażeniami.
- pozycjonowanie sklepów internetowych – inny typ strategii SEO jest wykorzystywany przy pozycjonowaniu sklepów internetowych, które posiadają bardzo bogaty asortyment, a zmiany w oferowanych towarach następują bardzo dynamicznie. Ze względu na to, pozycjonowanie polega na wstępnym dobraniu fraz kluczowych ogólnych i bardziej szczegółowych tzw. długi ogon – long tail. W trakcie pozycjonowania strony agencja dobiera nowe słowa aktualizując listę pozycjonowanych fraz. Bardzo duże znaczenie ma tutaj optymalizacja kodu i treści, które w trakcie doboru nowych fraz muszą być rozbudowywane.
- pozycjonowanie lokalne – to bardzo popularna strategia SEO, która obejmuje pozycjonowanie strony na frazy związane z konkretną lokalizacją (miasto: „słowo kluczowe +Wrocław” , dzielnica: „słowo kluczowe +Krzyki +Wrocław”). Pozycjonowanie lokalne wybierają najczęściej niewielkie firmy działające na rynku lokalnym chcące dotrzeć do potencjalnych nabywców z regionu. Strategia SEO w pozycjonowaniu lokalnym obejmuje dobór fraz z członem geolokalizacji. Przy realizowaniu optymalizacji strony bardzo istotne jest nasycenie treści nazwą miasta lub dzielnicy, w której oferujemy usługi. Link building powinien obejmować pozyskiwanie donośników ze stron, gdzie możliwe jest podanie lokalizacji danej firmy. Innym ważnym elementem pozycjonowania lokalnego jest dodanie wizytówki do Google Moja Firma.
- pozycjonowanie wizerunkowe – strategia w tego typu pozycjonowaniu obejmuje oprócz SEO, również działania w zakresie PR. Agencja podejmująca się pozycjonowania wizerunkowego ma za zadanie zarządzanie reputacją/postrzeganiem danej firmy, marki. Działania ukierunkowane są nie tylko na promowanie witryny na frazy związane z brandem, ale także monitorowanie komentarzy i ocen dotyczących danej firmy. Agencja ma za zadanie wnioskować o usunięcie negatywnych. Bardzo ważnym elementem strategii jest content marketing, który ma za zadanie promowanie marki lub ich usług, towarów. Bardzo często w pozycjonowaniu wizerunkowym wykorzystywane są też kampanie AdWords, które mają spory wpływ na budowanie rozpoznawalności marki oraz jej pozytywnego wizerunku. Kwestia działań wchodzących w pozycjonowanie wizerunkowe jest zawsze ustalana indywidualnie na podstawie potrzeb i oczekiwań danego przedsiębiorstwa.
Czy pozycjonowanie stron jest usługą dla Ciebie?
Przedsiębiorcy dość często zastanawiają się, czy pozycjonowanie stron jest usługą odpowiednią do promowania ich biznesu. Usługa pozycjonowania jest idealnym sposobem na reklamę Twojej firmy jeśli:
- Posiadasz lub planujesz założyć firmę.
- Chcesz rozwijać swój biznes.
- Posiadasz stronę, jednak ruch na niej jest znikomy.
- Prowadzisz przedsiębiorstwo stacjonarnie i marzy Ci się sprzedaż w sieci.
- Chcesz budować rozpoznawalność własnej marki.
- Chcesz długoterminowo zaplanować promocję swojej firmy.
- Promujesz biznes w internecie innymi sposobami np. AdWords.
Internet jest najnowocześniejszym kanałem dystrybucji towarów i usług. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na promowanie firmy w sieci mają bardzo duże szanse na odniesienie spektakularnego sukcesu. Jak pokazują statystki sprzedaż online każdego roku zwiększa swój wymiar, a wyszukiwarka Google jest nieustannie najpopularniejsza.
Globalna sprzedaż detaliczna e-commerce w latach 2014-2023
źródło: https://www.statista.com/statistics/379046/worldwide-retail-e-commerce-sales/
Internet już na dobre wkradł się do życia każdego z nas, dlatego warto wypromować swoją firmę właśnie w sieci. Gwarantujemy, że osiągając czołowe pozycje w wynikach wyszukiwania na istotne dla Twojej branży frazy zdecydowanie zwiększysz dochody swojej firmy.
Jakie korzyści niesie pozycjonowanie strony internetowej w Google.pl
Głównym zadaniem pozycjonowania jest wypromowanie witryny, jak najwyżej w organicznych wynikach wyszukiwania. Należy podkreślić, że pozycjonowanie stron niesie za sobą o wiele więcej korzyści m. in.:
- wzrost popularności marki – usługa pozycjonowania stron to skuteczny sposób na budowanie pozytywnego wizerunku firmy. Szeroki katalog działań, jaki wpisuje się w pozycjonowanie umożliwia poprzez publikowanie różnego typu treści reklamowanie firmy. Gdy w sieci pojawiają się w wielu miejscach informacje o danym biznesie to marka zdobywa rozpoznawalność i zaufanie potencjalnych klientów. Pozycjonowanie strony znacząco wpływa na budowanie relacji z internautami. Dzięki tej usłudze reputacja Twojej firmy będzie w wyśmienitej formie.
- dotarcie do osób zainteresowanych – pozycjonowanie stron zdecydowanie wyróżnia się na tle innych form reklamowy. Decydując się na pozycjonowanie witryny masz pewność, że dotrzesz do użytkowników zainteresowanych oferowanymi przez Ciebie towarami lub usługami. Pozycjonowanie strony umożliwia Ci nawiązanie relacji z klientem w momencie, kiedy wyraża chęć zakupu lub skorzystania z danej usługi. W przypadku innych form reklamy np. telewizyjnej, docierasz do konsumentów przypadkowych niekoniecznie zainteresowanych, tym co oferujesz.
- niskie koszty reklamy – skoro już rozprawiamy o różnych sposobach promocji biznesu. Należy zaznaczyć, że pozycjonowanie stron wypada w zestawieniu z innymi formami reklamy bardzo korzystnie. Możliwości, jakie daje pozycjonowanie w stosunku do kosztów usługi prezentują się niezwykle korzystnie. Można rzec, że pozycjonowanie stron jest usługą bardzo opłacalną. Pozycjonowanie gwarantuje niski koszt dotarcia do potencjalnego klienta.
- spektakularne możliwości rozwoju – pozycjonowanie stron daje praktycznie nieograniczone możliwości rozwoju Twojego biznesu. Przedsiębiorcy mogą zwiększać ilość pozycjonowanych fraz, rozszerzać zasięg swojej firmy na cały kraj, a nawet rynki zagraniczne. Wysokie pozycje otwierają liczne możliwości prężnego rozwoju biznesu niezależnie od branży w jakiej działa. Z pomocą internetu Twoja firma może dotrzeć do dowolnego zakątka ziemi.
- szybkie rezultaty – proces pozycjonowania strony jest wymagający i czasochłonny. Przedsiębiorcy na efekty muszą zazwyczaj poczekać od 3 do 6 miesięcy. Nie oznacza to jednak, że w tym czasie nie będą widzieli rezultatów pracy agencji. Systematycznie ruch na stronie będzie się zwiększał, a witryna stanie się przyjazna dla algorytmów Google i użytkowników.
- długofalowe korzyści – wybierając pozycjonowanie stron, jako sposób promowania witryny firmowej otrzymujemy długofalowe korzyści. Dobrze zoptymalizowana strona, unikatowe treści i wartościowe linki umożliwią firmie czerpanie korzyści przez bardzo długi czas. Nawet zaprzestając pozycjonowania strony efekty działań specjalistów SEO będą wpływać nadal korzystnie na ruch w witrynie.
- zwiększenie zysków firmy – na koniec warto wspomnieć o najważniejszej korzyści, jaką jest znaczący wzrost zysków firmy. Pozycjonowanie strony internetowej to sposób na zaistnienie w najnowocześniejszym kanale dystrybucji, jakim jest internet. Skuteczne wypromowanie w sieci pomoże rozwinąć biznesowe skrzydła każdej firmie niezależnie od branży w jakiej działa. Warto być nowoczesnym i postawić na niezwykle efektywne działania marketingowe.
Co warunkuje cenę pozycjonowania strony?
Cennik pozycjonowania stron w modelu abonamentowym | ||||
---|---|---|---|---|
PAKIET | START | OPTIMUM | PREMIUM | UNLIMITED |
Cena | 498 zł | 985 zł | 1498 zł | 2990 zł |
Ilość pozycjonowanych fraz | 10 fraz | 20 fraz | 40 fraz | *nielimitowane |
Raport z realizacji pakietu | raz na kwartał | raz na kwartał | raz na kwartał | raz na kwartał |
Czas trwania umowy | czas nieokreślony | czas nieokreślony | czas nieokreślony | czas nieokreślony |
Okres wypowiedzenia | 2 miesiące | 1 miesiąc | 1 miesiąc | 1 miesiąc |
*wg możliwości finansowych i technicznych
Wiele osób zainteresowanych usługą pozycjonowania zastanawia się od czego zależy jej cena. Rozpiętość cennika jest bardzo znaczna, dlatego warto dokładnie omówić, jakie kwestie warunkują wycenę pozycjonowania strony:
- metoda pozycjonowania – agencje używają bardzo różnych metod do promowania stron swoich klientów. Nie warto wybierać najtańszych ofert pozycjonowania strony, gdyż są one oparte o praktyki, które mogą przynieść firmie jedynie krótkotrwałe efekty. Bazowanie na niskiej jakości linkach generowanych przez automaty w większości przypadków skutkuje otrzymaniem kary od Google w postaci utraty pozycji. Późniejsze wypromowanie takiej strony jest niezwykle trudne i nie gwarantuje odniesienia sukcesu. Algorytmy Google bardzo szybko wyłapują generowane automatycznie linki i „nagradzają” takie działania surowymi karami. Zdecydowanie bezpieczniejszym sposobem na pozycjonowanie strony firmowej jest pozyskiwanie odnośników z wartościowych stron. Jest to jednak metoda bardzo czasochłonna i wymagająca odpowiedniego nakładu środków pieniężnych. Należy zaznaczyć, że efekty uzyskiwane w ramach takiego pozycjonowania są zdecydowanie bardziej trwalsze. Ponadto ryzyko otrzymania kary zdecydowanie spada, gdy stawiamy na wartościowy profil linków.
- liczba fraz kluczowych – bardzo ważną częścią pozycjonowania stron jest analiza słów kluczowych, które będą w dalszym czasie promowane. Obecnie pozycjonowanie kilku słów kluczowych jest bardzo mało skuteczne. Zbytnie zawężenie pozycjonowanych fraz może przełożyć się negatywnie na wzrost zysków firmy. Dodatkowo nadmierne linkowanie na wybrane słowa kluczowe bardzo często jest źle postrzegane przez algorytmy Google. Cena usługi jest zawsze uzależniona od ilości fraz kluczowych, gdyż warunkują one nakłady pracy agencji. Im więcej słów promujemy w Google, tym opłata jest wyższa.
- konkurencyjność fraz i branży – znaczny wpływ na wycenę usługi pozycjonowania stron ma konkurencyjność fraz. Nie da się ukryć, że jeśli dana firma działa w bardzo konkurencyjnej branży musi rywalizować o klienta z wieloma podmiotami gospodarczymi. Pierwsza strona wyników wyszukiwania obejmuje 10 miejsc o które mogą rywalizować setki firm. Im większą konkurencyjność branży i fraz, tym więcej usługa pozycjonowania strony będzie kosztować. Należy zaznaczyć też, że pozycjonowanie tak obleganych fraz wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania na efekty, a to również przekłada się na koszty usługi.
- kondycja witryny firmowej – następnym czynnikiem mającym wpływ na wycenę pozycjonowania strony jest kondycja, jakość witryny firmowej. Specjaliści wyceniając usługę oceniają historię witryny, czy boryka się z karami Google oraz czy właściciel dba o nią i na bieżąco aktualizuje jej zawartość. Jeśli na stronie nie ma błędów technicznych, optymalizacja jest wykonana poprawnie, a treści są unikalne to pozycjonowanie będzie wymagało mniejszych nakładów pracy specjalistów. Jeśli witryna firmowa ma nałożone kary Google lub posiada liczne błędy to niestety praca agencji będzie o wiele szerzej zakrojona, a to przekłada się bezpośrednio na wycenę usługi pozycjonowania strony internetowej.
Jak wybrać skuteczną agencję SEO do pozycjonowania strony?
Wybór agencji SEO jest najważniejszym momentem pozycjonowania strony. Podjęta decyzja powinna być bardzo dokładnie przemyślana. Nie należy podejmować decyzji pochopnie, wybór agencji SEO musi być poparty argumentami. Należy podkreślić, że nawiązanie współpracy z niewłaściwą agencją SEO odbije się negatywnie nie tylko na stanie firmowego konta, ale też na kondycji strony internetowej. Firma straci czas na współpracę nie przynoszącą żadnych efektów, a nierzetelnie świadczona usługa może skutkować nałożeniem kary przez Google na stronę. Zawsze przed podpisaniem umowy należy dokładnie sprawdzić agencję SEO. Poniżej przedstawiamy listę punktów kontrolnych, którą warto kierować się przy nawiązywaniu współpracy z agencją SEO:
- Zespół agencji SEO – skuteczność pozycjonowania strony www uzależniona jest również od zespołu agencji, z którą podpisujemy umowę. Warto przed złożeniem podpisu sprawdzić kompetencje osób zatrudnionych w firmie. Nie bójmy się pytać o to jakich specjalistów zatrudnia dana agencja oraz jakie posiadają kompetencje. Wieloletnie doświadczenie poparte mnóstwem sukcesów w postaci wypozycjonowanych stron to pewność zadowolenia z późniejszej współpracy.
- Referencje agencji – przed podpisaniem umowy z wybraną agencją SEO warto poprosić o przedstawienie referencji. Najlepszym dowodem skuteczności pozycjonowania jest rzesza zadowolonych klientów. Bogate portfolio i liczne pozytywne opinie mogą świadczyć o tym, że firma realizuje pozycjonowanie na wysokim poziomie. Przeglądając strony klientów warto zwrócić uwagę na jakość tekstów czy szybkość ładowania.
- Szeroki katalog działań – przed zawarcie umowy warto upewnić się co kryje się w ofercie danej agencji. Skuteczne pozycjonowanie strony powinno obejmować szeroki katalog działań. Kompleksowa usługa pozycjonowania powinna zawierać pracę specjalistów SEO, copywritera, webmastera. Działania muszą być prowadzone zarówno w obrębie witryny (optymalizacja kodu, optymalizacja treści , optymalizacja grafik), jak i sfery zewnętrznej (pozyskiwanie wartościowych odnośników). Tylko rzetelna, rozbudowana strategia SEO jest gwarancją sukcesu i wysokich pozycji w Google.
- Oferta dostosowana do biznesu – skuteczne pozycjonowanie strony jest możliwe tylko, gdy oferta jest dostosowana do danej firmy, jakości strony internetowej i konkurencyjności słów kluczowych i branży. Zaproponowana wycena usługi powinna być szyta na miarę potrzeb i oczekiwań Klienta. Warto mieć na uwadze, że niedostosowanie oferty do danej firmy finalnie skutkować będzie brakiem efektów pozycjonowania strony. Nie warto inwestować w takie rozwiązania. Należy zaznaczyć, usługa pozycjonowania to nie tylko finansowanie pracy agencji SEO, ale również reinwestowanie środków pieniężnych np. w wartościowe odnośniki do strony. Należy o tym pamiętać przy zawieraniu umowy na pozycjonowanie strony z agencją SEO.
- Umowa – wielostronicowe dokumenty, napisane „ciężkim” językiem z wieloma odwołaniami do wcześniejszych lub późniejszych paragrafów to lampka ostrzegawcza dla każdego Klienta. Jeśli nie rozumiemy umowy lub jej zapisy budzą nasze wątpliwości, a agencja nie potrafi wytłumaczyć zawiłej treści dokumentu to zastanówmy się, czy chcemy podejmować współpracę. Umowa powinna być przejrzysta i nie zawierać „kruczków”.
- Okres wypowiedzenia – to bardzo ważna kwestia każdej umowy, niezależnie od usługi, jakiej dotyczy. Należy bezwzględnie zwrócić uwagę na okres wypowiedzenia, który umożliwia skończenie współpracy, gdy pozycjonowanie strony nie będzie dla nas zadowalające. Umowy zawierane na kilka lat bez możliwości wcześniejszego wypowiedzenia lub obarczone wysokimi karami nie wróżą udanej współpracy. Agencja AFTERWEB nie stosuje długich okresów wypowiedzenia. Nasi Klienci są z nami, gdyż widzą efekty pozycjonowania strony.
- Plany pracy i raporty – pozycjonowanie stron to nie żadna magia, a konkretne działania. Rzetelna agencja SEO powinna współpracować z Klientem w oparciu o plany pracy i raporty. Firma zlecająca usługę powinna wiedzieć, jakie działania będzie realizować agencja i w jakim zakresie, by móc następnie na podstawie raportu je skontrolować.
- Kontakt ze specjalistą SEO – niezmiernie istotną kwestią jest możliwość bezpośredniego kontaktu z pozycjonerem obsługującym daną stronę internetową. Możliwość skontaktowania się ze specjalistą pozwala uzyskać odpowiedź na nurtujące pytania w sferze prowadzonych działań. Bezpośredni kontakt pozwala poczynić konkretne ustalenia istotne dla procesu pozycjonowania strony. Nie każda agencja oferuje, jednak możliwość rozmowy ze specjalistą SEO, co znacząco utrudnia sprawny obieg informacji oraz uzyskanie odpowiedzi na zaawansowane pytania. Doradca klienta nigdy nie zastąpi rozmowy ze specjalistą z doświadczeniem. W agencji AFTERWEB każdy Klient otrzymuje numer kontaktowy do specjalisty SEO obsługującego jego stronę. Swobodny kontakt z pozycjonerem jest wpisany we współpracę z nami.
- Gwarancja szybkiego efektu i wysokich pozycji – trafiając na agencję, która gwarantuje błyskawiczne efekty i pewność uzyskania najwyższej pozycji na kluczowe frazy powinniśmy zachować sporą dawkę ostrożności. Żadna skuteczna agencja SEO nie gwarantuje efektów pozycjonowania w 2-3 tygodnie od rozpoczęcia realizacji. Należy podkreślić, że skuteczne pozycjonowanie witryny wymaga zawsze czasu i podjęcia szeregu działań. Tylko rzetelne i kompleksowa usługa pozwoli osiągnąć Twojej firmie stabilne wysokie pozycje, które przyniosą zysk. Nie dajmy się złapać na złudne obietnice szybkiego wypozycjonowania strony na konkurencyjne frazy, gdyż mogą odbić się one na kondycji witryny firmowej.
Narzędzia z których korzystamy przy pozycjonowaniu stron
Dlaczego warto współpracować z AFTERWEB?
Agencja AFTERWEB jest firmą, która skupia specjalistów z zakresu SEM – SEO i PPC. Nasi pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie w skutecznym pozycjonowaniu stron z wielu branż. Jesteśmy entuzjastami SEM, dlatego systematycznie zwiększamy swoje kompetencje uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach. Do swojej pracy podchodzimy z pasją, co przekłada się na spektakularne efekty pozycjonowania stron wszystkich naszych Klientów. Celem naszej agencji jest dążenie do wyższego standardu SEO i PPC w Polsce. Z naszymi kontrahentami współpracujemy według zasady WIN-WIN. Zadowolenie i rosnące zyski Klientów są naszym największym sukcesem. Sprawdź, dlaczego warto współpracować z AFTERWEB:
- skuteczność – rzetelne pozycjonowanie stron realizowane przez naszą agencję sprawiło, że możemy pochwalić się rzeszą zadowolonych Klientów. Nowoczesne, sprawdzone metody i skutecznie dobrane strategie SEO zawsze przekładają się na sukces naszych Klientów. Stawiamy na efektywne działania, które gwarantują długofalowe efekty.
- indywidualne podejście – zawsze przygotowujemy indywidualną ofertę i strategię dla każdego Klienta. Pozycjonowanie strony według strategii szytej na miarę oczekiwań danego Klienta jest gwarancją szybkich efektów i zadowolenia ze współpracy. Elastyczność jest wpisana w sposób pracy AFTERWEB, zawsze dopasowujemy działania pod potrzeby Klienta, a to przekłada się na spektakularne efekty.
- efektywne działania – realizując pozycjonowanie stron internetowych stawiamy na sprawdzone i nowoczesne metody. Efektywne działania podejmowane przez nasz zespół już od pierwszych chwil współpracy gwarantują wymierne efekty. Wieloletnie doświadczenie w branży pozwala nam świadczyć pozycjonowanie, które przynosi oczekiwane rezultaty. Zapewniamy, że skutecznie prowadzone pozycjonowanie strony przynosi długofalowe efekty w postaci wysokich pozycji, które przekładają się na zyski i rozwój firmy Klienta.
- zaangażowanie – nawiązując współpracę z AFTERWEB możesz liczyć na maksymalne zaangażowanie w pozycjonowanie strony. Gwarantujemy, że poznamy Twój biznes i jego potrzeby, by móc dobrać, jak najlepsze metody do wypromowania strony.
- wysokie kwalifikacje – zatrudniamy specjalistów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w pozycjonowaniu stron poparte licznymi sukcesami. Nieustannie szkolimy się, jesteśmy na bieżąco z wszelkimi nowościami z branży. Systematycznie śledzimy zmiany w algorytmach Google, by móc oferować skuteczne działania dla wszystkich Klientów. Agencja AFTERWEB zatrudnia webmasterów, copywriterów, specjalistów SEO i PPC. Wysokie kwalifikacje naszego zespołu pozwalają nam świadczyć kompleksową obsługę stron internetowych.
- przejrzysta współpraca – nasi Klienci współpracują z nami, dlatego że jesteśmy bardzo skuteczni. W AFTERWEB nie stosujemy umów terminowych, obarczonych karami czy długimi okresami wypowiedzenia. Nasze efektywne działania to gwarancja Twojego zadowolenia. Gwarantujemy, że efekty pozycjonowania strony sprawią, że będziesz z nami współpracować przez długi czas.
- komunikacja i zaufanie – wiemy, że podwaliną sukcesu we współpracy z Klientem jest stała komunikacja i wzajemne zaufanie. Decydując się na pozycjonowanie strony internetowej z naszą pomocą zostanie przypisany Ci indywidualny opiekun SEO, który może omówić z Tobą wszystkie zagadnienia techniczne związane z usługą. Telefonując lub wysyłając wiadomość e-mail możesz uzyskać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania w krótkim czasie. Komunikując się z doradcą biznesowym możesz porozmawiać na temat umowy i usług świadczonych przez AFTERWEB. Ich wieloletnie doświadczenie pozwoli Ci dopasować usługi do Twoich potrzeb. Dedykowani opiekunowie to gwarancja „uczestnictwa” w pozycjonowaniu Twojej strony firmowej. Bądź na bieżąco z prowadzonymi działaniami i postępami, jesteśmy do Twojej dyspozycji.
Jakie działania podejmie AFTERWEB żeby wypozycjonować Twoją stronę?
Wieloletnia obecność w branży pozwoliła nam wypracować katalog działań umożliwiający skuteczne pozycjonowanie stron internetowych. Zakres usług zawsze jest dopasowywany do kondycji danej witryny, a także potrzeb i oczekiwań Klienta. Wśród najważniejszych działań wchodzących w usługę pozycjonowania stron możemy wymienić m. in.:
- opracowanie strategii SEO – pozycjonowanie strony Klienta zawsze rozpoczynamy od ustalenia strategii SEO, która jest dopasowana do działalności oraz oczekiwań firmy. AFTERWEB realizuje następujące strategie: pozycjonowanie lokalne, pozycjonowanie ogólne, pozycjonowanie wizerunkowe, pozycjonowanie sklepów internetowych. Jesteśmy elastyczni i stawiamy na indywidualne podejście, dlatego bardzo często modyfikujemy strategie, by móc zagwarantować, jak najlepsze efekty prowadzonych działań w zakresie pozycjonowania strony.
- analiza słów kluczowych pod kątem ruchu i konwersji – keyword research – wykonujemy dla Klientów obszerny dobór słów i wyrażeń kluczowych, które następnie będą promowane w procesie pozycjonowania strony internetowej. Nasi specjaliści SEO wczuwają się w rolę Twoich klientów, by móc ustalić wyrażenie, które wpisują w wyszukiwarkę, by odnaleźć oferowane przez Ciebie towary lub usługi. Następnie z pomocą narzędzi Google sprawdzamy wszystkie frazy kluczowe pod kątem wyszukań. Kolejnym etapem jest Twoja akceptacja zaproponowanych wyrażeń. Nikt nie zna Twojego biznesu lepiej od Ciebie, dlatego jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i wskazówki.
- audyt strony www – On-Site SEO – kolejnym działaniem wpisującym się w proces pozycjonowania strony jest rzetelny audyt On-Site SEO. Wszelkie błędy na Twojej stronie firmowej stanowią barierę na drodze do skutecznego pozycjonowania. Algorytmy Google oceniają strony pod kątem ponad 200 czynników rankingujących. Nasi specjaliści wnikliwie analizują Twoją witrynę i nakreślają mankamenty serwisu konieczne do poprawy. Obszerny raport opisujący błędy strony umożliwi skuteczną optymalizację serwisu, który stanie się przyjazny nie tylko robotom internetowym, ale przede wszystkim użytkownikom. Wdrożenie tych wskazówek skutkować będzie lepszymi efektami w pozycjonowaniu witryny. Wykonywany przez nas audyt SEO On-Site obejmuje m. in. informacje ogólne o serwisie, prezentacje serwisu w wyszukiwarce, ocenę treści na stronie oraz nagłówków i znaczników wyróżniających. W trakcie audytu On-Site sprawdzamy, także linkowanie wewnętrzne, mapę strony, walidacje, szybkość wczytywania i błędy w obrębie witryny. Szczegółowa analiza techniczna wpisana jest w każdą skuteczną strategie SEO.
- audyt linków do strony www – Off-Site SEO – znaczący wpływ na pozycjonowanie strony internetowej mają odnośniki zewnętrzne prowadzące do niej. Specjaliści SEO AFTERWEB w ramach współpracy z Klientami wykonują wnikliwy audyt SEO Off-Site. Do oceny jakości linków wykorzystujemy zawsze takie narzędzia jak: Google Search Console, AHREFS oraz MAJESTIC.
Nasz audyt zawsze zawiera dokładną ocenę jakości pozyskanych linków.
- wyrzeczenie się linków SPAM – na podstawie uzyskanych danych na temat jakości odnośników prowadzących do strony specjalista SEO tworzy listę linków niekorzystnych dla witryny tzw. SPAM. Następnym krokiem jest zrzeczenie się linków przychodzących poprzez Disavow Links Tool. Wykluczając szkodliwe linki wpływamy korzystanie na pozycjonowanie strony internetowej.
- opracowanie struktury optymalizacyjnej pod wybrane frazy – posiadając szereg danych z audytów SEO oraz analizy słów kluczowych możemy opracować strukturę optymalizacyjną pod wybrane frazy. Doświadczony specjalista SEO nakreśla rozmieszczenie kategorii w witrynie wraz z osadzeniem na właściwych podstronach słów kluczowych. Struktura jest zawsze tworzona w sposób przemyślany, by zagwarantować komfort poruszania się po stronie internautom.
- weryfikacja i usunięcie ręcznego filtra Google – niestosowanie się do wytycznych Google skutkuje nałożeniem na stronę internetową ręcznego filtra Google. AFTERWEB nawiązując współpracę z Klientem zawsze weryfikuje, czy na witrynę firmową została nałożona kara. Jeśli po podłączeniu Google Search Console nasi specjaliści SEO dostrzegą, taki komunikat niezwłocznie przystąpią do usunięcie filtra ręcznego Google. Odnajdziemy źródło problemu, które skutkowało nałożeniem kary, by następnie je usunąć i zdjąć karę. Taki zabieg ma znaczący wpływ na późniejsze skuteczne pozycjonowanie strony.
- stworzenie lub aktualizacja profilu Google Moja Firma – bardzo istotnym krokiem w pozycjonowaniu, a szczególnie tym lokalnym jest utworzenie wizytówki w Google Moja Firma. To działanie utwierdza w przekonaniu Google, że dana firma działa na terenie określonego miasta, jest godna polecenia, a jej witryna użyteczna dla internautów szukających firm z okolicy. Jeśli Klient posiada już profil Google Moja Firma sprawdzamy poprawność danych w nim zawartych i w razie konieczności aktualizujemy je.
- optymalizacja strony www – praca Copywritera, Webmastera, Specjalisty SEO – uzyskując dane z audytów On-Site, Off-Site oraz analizy słów kluczowych sztab specjalistów może przystąpić do optymalizacji strony internetowej Klienta. Jej zrealizowanie pozwoli robotom sieciowym lepiej zrozumieć zawartość witryny. Ponadto wprowadzone zmiany sprawią, że witryna stanie się zdecydowanie bardziej przyjazna dla internautów, czyli Twoich potencjalnych Klientów. Optymalizacja strony www obejmuje działania w obrębie kodu strony, treści, grafiki, struktury linków wewnętrznych, słów kluczowych. Połączenie sił trzech specjalistów: SEO, Copywritera i Webmastera to gwarancja sukcesu i perfekcyjnie zoptymalizowanej strony internetowej.
- content marketing wewnętrzny – słowo pisane ma ogromny wpływ na promocję każdego biznesu. AFTERWEB zapewnia swoim Klientom prowadzenie profesjonalnych działań w zakresie content marketingu wewnętrznego. Systematycznie tworzymy nowe treści na Twoja stronę wpisujące się w profil biznesu oraz oferowane produkty i usługi. Publikowanie na blogu lub w aktualnościach wysokiej jakości treści wpływa korzystnie na ranking witryny, a także jest użyteczne dla użytkowników odwiedzających stronę internetową. Pozycjonowanie strony internetowej to obecnie nie tylko promowanie witryny na konkretne frazy kluczowe, ale również szeroki katalog działań wpływających korzystnie na wizerunek danej firmy, marki.
- content marketing zewnętrzny – wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom naszych Klientów oferujemy działania w obrębie content marketingu zewnętrznego. Nasi copywriterzy opracowują wysokiej jakości publikacje dostosowane do profilu działalności Klienta, które następnie publikowane są w witrynach zewnętrznych. Stawiamy na współpracę ze znanym i cenionymi portalami, serwisami ogólnopolskimi i miejskimi. Gwarantujemy, że nasze treści opublikowane w popularnych witrynach nie tylko wpłyną korzystnie na pozycjonowanie strony, ale również będą stanowić świetny sposób na budowanie rozpoznawalności marki.
- blogerzy – wieloletnia obecność w branży pozwoliła nam wypracować współpracę ze znanymi i cenionymi blogerami. Dzięki temu mamy możliwość prezentowania informacji o naszych Klientach w poczytnych blogach. Popularność blogosfery bardzo dynamicznie się rozwija, dlatego jest to skuteczny sposób na promowanie towarów i usług. Gwarantujemy, że pojawiając się na znanych i lubianych blogach szybko zbudujesz rozpoznawalność swojej marki.
- buzz marketing – inaczej nazywany marketingiem szeptanym. Nasi specjaliści umiejętnie promują towary, usługi lub brand na popularnych forach internetowych. To ceniona forma promocji, która zachęca konsumentów do poznawania nowych produktów i marek oraz do dzielenia się opiniami na ich temat. Gwarantujemy, że umiejętnie prowadzony buzz marketing przełoży się korzystnie na rozwój każdej firmy.
- link building – to działania polegające na umieszczaniu odsyłaczy w postaci hieperłączy prowadzących do Twojej witryny na zewnętrznych stronach internetowych. Dla naszych Klientów pozyskujemy linki z blogów, katalogów, for, social media, artykułów itp. Stawiamy na wysokiej jakości link building, by zagwarantować stabilne, wysokie pozycje w wyszukiwarce Google naszym Klientom. Prowadzone pozycjonowanie stron przez naszą agencję nie opiera się na pressel pages czy SWL (Systemie Wymiany Linków)! Pozyskujemy wartościowe odsyłacze, by Twoja firma odniosła długofalowy sukces w internecie.
- monitoring pozycji w Google – monitorowanie i raportowanie wpisane jest w oferowane przez nas pozycjonowanie stron. Każdy Klient naszej agencji ma dostęp do Panelu Klienta, by móc samodzielnie monitorować ranking swojej strony na pozycjonowane frazy kluczowe. Dodatkowo co kwartał Klienci otrzymują stworzony na podstawie wcześniej zaakceptowanego planu pracy obszerny raport ze zrealizowanych działań. Współpracując z AFTERWEB wiesz, jakie działania są realizowane, by wypromować Twoją witrynę. Pozycjonowanie strony z naszym udziałem pozbawione jest tajemnic.
Misją AFTERWEB jest wyższy standard SEM/SEO, to wyzwanie towarzyszy nam każdego dnia pracy. Pracujemy rzetelnie i efektywnie, co przekłada się na wysokie, stabilne pozycje stron naszych Klientów. Stawiamy na stabilne i długofalowe efekty, dlatego naszych specjalistów nie interesują chwilowe korzyści. Jesteśmy profesjonalistami, którzy pomogą Ci odnieść sukces w internecie. Postaw na kreatywne i nowoczesne pozycjonowanie stron internetowych z AFTERWEB i rozwiń biznesowe skrzydła!
Bądź na bieżąco. Sprawdź aktualne wpisy na naszym blogu!

Zadbaj o to, by wyszukiwanie głosowe Google pozwalało odnaleźć także Twoją stronę!

Najczęściej zadawane nam pytania
Poniżej prezentujemy listę pytań i odpowiedzi, opracowanych na podstawie naszych dwunastoletnich doświadczeń, związanych z pozycjonowaniem stron. Zobacz, jakie kwestie szczególnie ciekawią naszych Klientów. Jeśli masz inne pytania, chętnie na nie odpowiemy – napisz lub zadzwoń – eksperci Afterweb są do Twojej dyspozycji.
Czym jest pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google?Zobacz odpowiedź ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()
Pozycjonowanie stron jest sposobem na zwiększenie widoczności witryny w organicznych wynikach wyszukiwania. To proces, na który składa się wiele czynności z zakresu SEO, w tym: techniczna optymalizacja strony, link building i content marketing. Pozycjonowanie w Google jest przeprowadzane według strategii, bazującej na różnych frazach kluczowych. Każdy biznes wymaga dedykowanej promocji, dlatego agencje SEO zajmujące się pozycjonowaniem, działają z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb Klientów.
Ile trzeba czekać na efekty pozycjonowania stron w internecie?Zobacz odpowiedź ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()
Pierwsze efekty pozycjonowania stron w wyszukiwarce internetowej można zauważyć stosunkowo szybko – pod warunkiem, że frazy, na których opiera się kampania reklamowa, cechują się niską konkurencyjnością. Wiele zależy więc od branży oraz lokalizacji firmy: pozycjonowanie stron kierowane na całą Polskę jest trudniejsze, niż pozycjonowanie lokalne. Uwzględnić trzeba też około 200 czynników rankingowych Google. Na optymalne rezultaty trzeba więc poczekać, co zwykle trwa od 4 miesięcy do nawet roku.
Co daje obecność w TOP 10 organicznych wyników wyszukiwania?Zobacz odpowiedź ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()
Obecność w TOP 10 najlepszych wyników wyszukiwania, czyli na pierwszej stronie w Google, daje mnóstwo korzyści. To między innymi znaczny wzrost wartościowych wejść na witrynę. Gdy jest ona dobrze widoczna w wyszukiwarce, odwiedza ją wielu potencjalnych klientów. Wzrastają również popularność firmy oraz możliwości jej rozwoju. Reasumując: wysoka pozycja w organicznych wynikach wyszukiwania przekłada się na wzrost rozpoznawalności i przychodów oraz ogólną poprawę kondycji promowanego biznesu.
Kto zajmuje się pozycjonowaniem stron firmowych w Google?Zobacz odpowiedź ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()
Pozycjonowaniem stron firmowych zajmują się certyfikowani specjaliści SEO. Każdy z nich wykonuje określone zadania, pozwalające skrupulatnie realizować ustaloną z Klientem strategię marketingową. Nad stworzeniem unikalnych tekstów optymalizacyjnych i treści reklamowych czuwają copywriterzy. Aspekty techniczne leżą po stronie webmasterów i seowców. W Agencji SEO nie brakuje też specjalistów ds. reklamy. Ich zadania to m. in. dbanie o marketing szeptany i inne działania PR, prowadzone online.
Jak długo trwa pozycjonowanie stron w Google?Zobacz odpowiedź ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()
Lata obecności w branży SEO pokazały nam, że pozycjonowanie stron to proces ciągły, który zapewnia efekty, dopóki trwa. O tym, ile czasu będzie pozycjonowana dana strona, decyduje jej właściciel. Pozycjonowanie może wiec trwać latami lub... zakończyć się już po miesiącu. Należy liczyć się z faktem, że raz osiągnięte rezultaty promocji nie zostają przypisane stronie na stałe. Zbyt wczesne zrezygnowanie z usług SEO nie jest opłacalne dla żadnej firmy. Decydując się na podpisanie umowy, należy więc zakładać co najmniej kilkumiesięczną współpracę.
Z jakich działań składa się SEO?Zobacz odpowiedź ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()
Search Engine Optimization, czyli SEO, składa się z różnorodnych działań, które dzieli się na On-site i Off-site. Te pierwsze są wykonywane w obrębie pozycjonowanej strony www. To m.in. optymalizacja treści, dostosowanie kodu źródłowego, wdrożenie responsywności oraz zadbanie o wszystkie inne techniczne kwestie. Działania Off-site wychodzą poza stronę i skupiają się wokół pozyskiwania wartościowych linków. To m.in. link building, a także content marketing.
Czy można jednorazowo wypozycjonować stronę?Zobacz odpowiedź ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()
Teoretycznie jednorazowe wypozycjonowanie strony internetowej jest możliwe. Dotyczy to sytuacji, w której witryna jest pozycjonowana na niszowe frazy kluczowe o praktycznie zerowej konkurencyjności. W praktyce strony promuje się na zapytania sprzedażowe, popularne i chętnie wpisywane przez internautów. W takiej sytuacji o jednorazowym pozycjonowaniu nie może być mowy – w wyszukiwarce Google nic nie jest dane na stałe. Raz osiągnięte efekty należy stale podtrzymywać.
Jakie warunki trzeba spełnić, żeby móc zlecić pozycjonowanie?Zobacz odpowiedź ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()
Aby móc zlecić pozycjonowanie swojej strony firmowej, należy ją posiadać lub być na końcowym etapie jej tworzenia. Konieczne jest również posiadanie dostępów do panelu administratora, które umożliwią pozycjonerom edycję strony. Dostępy te trzeba będzie przekazać Agencji SEO. Bez nich prowadzenie prac związanych ze zwiększaniem pozycji w wynikach wyszukiwania nie będzie możliwe. Do zlecenia pozycjonowania niezbędna jet również chęć zmian i gotowość na wzrost popularności marki własnej w internecie.
Czy pozycjonowanie daje 100% gwarancji wzrostu sprzedaży?Zobacz odpowiedź ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()
Żadna szanująca się Agencja SEO nie udziela stuprocentowej gwarancji na dotarcie do topowych pozycji w Google, ponieważ istnieje ponad 200 czynników rankingowych, które na to wpływają. W związku z faktem, że wzrost sprzedaży idzie w parze z widocznością wśród wyników wyszukiwania, nie można dać żadnemu Klientowi 100% gwarancji na skuteczność pozycjonowania. Jest to czysty chwyt marketingowy, na który trzeba uważać. Współpraca ze specjalistami od pozycjonowania musi opierać się na uczciwości, a nie na pustych zapewnieniach.
Co to są słowa kluczowe i jak je wybrać?Zobacz odpowiedź ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()
Słowa kluczowe (ang. keywords) są to hasła, które internauci wpisują w wyszukiwarce Google, by znaleźć interesujący ich produkt lub usługę. Ich dobór odbywa się na podstawie analizy SEO, przeprowadzanej na etapie opracowywania strategii marketingowej dla danej firmy. W pozycjonowaniu uwzględnia się frazy kluczowe, bezpośrednio związane z promowaną działalnością. Muszą to być nieprzypadkowe, sprzedażowe zapytania, po których potencjalni klienci dotrą na pozycjonowaną stronę.
Dlaczego frazy kluczowe są ważne w pozycjonowaniu?Zobacz odpowiedź ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()
Frazy kluczowe stanowią podstawę pozycjonowania stron internetowych. To na nich opierają się wszystkie działania SEO. Są tak ważne, ponieważ pozwalają pozyskać klientów, sprowadzając ich na swoją stronę. Każdego dnia w okno wyszukiwarki Google wpisywane są miliony zapytań, a słowa kluczowe umożliwiają internautom odnaleźć konkretne informacje, usługi, bądź produkty. Prawidłowo dobrane, sprzyjają zwiększaniu widoczności strony w wynikach wyszukiwania.
Na ile słów kluczowych mogę pozycjonować swoją stronę?Zobacz odpowiedź ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()
Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Ilość fraz kluczowych dobiera się indywidualnie, uwzględniając m.in. wielkość strony internetowej i budżet, przeznaczony na promocję. Zdarza się, że małe strony firm usługowych trafiają do czołówki Google w efekcie pozycjonowania na 5-10 fraz kluczowych. Duże sklepy potrzebują szerszej promocji, np. na 20 lub 40 konwertujących fraz. W naszej ofercie można znaleźć pakiet Unlimited, gdzie ilość pozycjonowanych fraz jest nielimitowana.
Czy w trakcie pozycjonowania mogę zmienić frazy kluczowe?Zobacz odpowiedź ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()
Tak, podczas pozycjonowania strony internetowej można zmienić frazy kluczowe. Częściej stosowanym rozwiązaniem jest jednak dodawanie nowych słów i stopniowe poszerzanie promocji w organicznych wynikach wyszukiwania. W sytuacji, gdy wcześniej wybrane frazy nie przynoszą oczekiwanego dochodu lub Klient zmienia pierwotną koncepcję, produkty albo usługi, taka zmiana jest uzasadniona. Dokonuje się jej w przemyślany sposób, aby promocja zapewniła jak najlepsze efekty w stosunkowo krótkim czasie.
Czy moja strona www będzie dobrze działać na smartfonach?Zobacz odpowiedź ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()
W dzisiejszych czasach większość wejść na strony internetowe jest generowana przez urządzenia mobilne. Dostosowanie witryny do wyświetlania się na ekranach o różnej rozdzielczości to zatem konieczność! Jeśli zlecisz pozycjonowanie strony naszej Agencji, jedną z pierwszych czynności wykonanych w ramach SEO, będzie zadbanie o jej responsywność. Zoptymalizowanie witryny pod urządzenia mobilne da Ci pewność, że posiadasz stronę RWD, która poprawnie działa na komputerach stacjonarnych, a także na smartfonach, tabletach i laptopach.
Czym jest pozycjonowanie za efekt?Zobacz odpowiedź ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()
Pozycjonowanie za efekt to przestarzała metoda rozliczeniowa, polegająca na płatności za usługi SEO dopiero po osiągnięciu założonego rezultatu. Ten model rozliczeniowy nie opłaca się ani Klientowi, ani Agencji SEO. W celu osiągnięcia jak najszybszych efektów, pozycjonerzy uciekają się do stosowania nieuczciwych, agresywnych technik, ryzykując ukaraniem strony przez Google. Pozycjonowanie jest usługą dla cierpliwych – to proces, za który powinno się rozliczać w abonamencie, np. miesięcznym.
Które czynniki rankingowe są najważniejsze w pozycjonowaniu?Zobacz odpowiedź ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()
Na pozycjonowanie stron w wyszukiwarce wpływa ponad 200 czynników rankingowych, które są stale aktualizowane przez Google. Odbywa się to bardzo dynamicznie, w związku z czym trudno jest wskazać czynniki, najważniejsze w danym momencie. Jednakże od lat niezwykle ważny pozostaje link building. Obok niego wymienia się też responsywność i jakość treści optymalizacyjnych, widocznych na stronie. Równie istotny pozostaje autorytet i wiek domeny, a także jej historia.
Czy w ramach pozycjonowania otrzymam teksty copywriterskie?Zobacz odpowiedź ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()
Pozycjonowanie i copywriting idą ze sobą w parze. Strona, na której nie znajdują się treści wartościowe pod kątem zwiększania pozycji w Google, nigdy nie zajmie topowej pozycji na konkurencyjne frazy kluczowe. Powierzając pozycjonowanie strony profesjonalnej Agencji Afterweb, otrzymasz pakiet tekstów copywriterskich. Nasi copywriterzy mają wieloletnie doświadczenie w tworzeniu sprzedażowych tekstów dla firm z różnych branż. Są to unikalne treści, przygotowywane specjalnie dla danego Klienta.
Jakie kryteria wpływają na cenę pozycjonowania w Google?Zobacz odpowiedź ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()
Głównym czynnikiem wpływającym na cenę pozycjonowania strony internetowej w Google, jest konkurencyjność branży. Nie bez znaczenia pozostaje również aktualna pozycja w wynikach wyszukiwania oraz historia domeny. Inna cena obowiązuje za pozycjonowanie lokalne, a inna za ogólnopolskie – im szersza promocja i bardziej aktywna konkurencja branżowa, tym droższe usługi SEO. Przy wycenie pozycjonowania uwzględnia się więc głównie trudność fraz, na które Klient chce się wyświetlać w Google.
Kiedy należy rozpocząć pozycjonowanie strony firmowej?Zobacz odpowiedź ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()
Co do tego, większość jest zgodna: jak najszybciej. Pozycjonowanie strony firmowej najlepiej jest rozpocząć od razu po jej stworzeniu. Jeśli zrobi się to odpowiednio wcześnie, na stronę szybciej zaczną docierać potencjalni klienci, marka zacznie być rozpoznawalna, a sprzedaż towarów lub usług znacząco wzrośnie. W przypadku posiadania strony www, promocję w ramach pozycjonowania zaleca się wdrożyć wtedy, gdy biznes nie rozwija się w dobrym tempie, chcemy zwiększyć sprzedaż i popularność.
Czy reklamy Google Ads wpływają na pozycjonowanie?Zobacz odpowiedź ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()
Nie, reklamy Google Ads (dawniej AdWords) nie mają wpływu na pozycjonowanie. Są to dwie, niezależne ścieżki marketingowe. Można prowadzić je równolegle, gdyż oba typy promocji pozwalają firmom odnieść sukces w przestrzeni internetowej, wykorzystując inne środki. Skuteczność kampanii reklamowej Google Ads w żaden sposób nie oddziałuje na pozycję strony w organicznych wynikach wyszukiwania. Nasza Agencja SEM zajmuje się zarówno pozycjonowaniem, jak i reklamą w płatnych wynikach wyszukiwania.
Jak mogę zweryfikować efekty pozycjonowania mojej strony?Zobacz odpowiedź ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()
Efekty pozycjonowania stron są w pełni mierzalne i można je zweryfikować, korzystając z niezależnych narzędzi. Statystyki można sprawdzić np. w Google Analitycs i Google Search Console. Do dyspozycji są również płatne narzędzia, m.in. Senuto, SEMSTORM, Ahrefs. Agencja AFTERWEB opracowuje kwartalne raporty, zbierające wszelkie niezbędne dane. Na bieżąco przeprowadzamy automatyczny monitoring pozycji wszystkich Klientów i w każdej chwili jesteśmy gotowi omówić postępy wykonywanych prac.
Co się stanie ze stroną www po przerwaniu pozycjonowania?Zobacz odpowiedź ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()
Pozycjonowanie stron jest procesem, który można porównać do rozpalania ognia w kominku. Używając opału dobrej jakości i odpowiedniej podpałki, można uzyskać ogień, który buzuje. Jeśli nie będziemy dokładać kolejnych kawałków drewna, ogień wygaśnie. Podobnie jest z pozycjonowaniem: wymaga ono systematycznego przeprowadzania działań SEO, podtrzymujących efekt. Wstrzymując prace promocyjne, ryzykuje się całkowitą utratą rezultatów. Ponowne budowanie silnej pozycji trzeba będzie rozpocząć od zera.
Czy można kupić wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania?Zobacz odpowiedź ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()
Nie ma takiej możliwości, by kupić wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania Google. Byłoby to niesprawiedliwe wobec mniejszych graczy. Wyszukiwarka internetowa wszystkim stronom daje równe szanse na zdobycie wysokiej pozycji. Jednocześnie nie przyznaje topowych miejsc na stałe. O widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania trzeba nieustannie zabiegać, przeprowadzając odpowiednie działania SEO. Tym zajmujemy się w Agencji AFTERWEB, wykonując pozycjonowanie stron internetowych dla Klientów z całej Polski.
Dlaczego warto zatrudnić specjalistów od SEO?Zobacz odpowiedź ![Zobacz więcej]()
![Zobacz więcej]()
Promocja każdej strony internetowej – czy to dużego sklepu internetowego czy niewielkiej strony usługowej – wymaga doświadczenia. Nie obejdzie się też bez dostępu do fachowych narzędzi. Profesjonaliści zajmą się pozycjonowaniem kompleksowo, a wykonane przez nich czynności będą optymalnie dopasowane. Współpraca z Agencją SEO taką, jak Afterweb, wiąże się z oddaniem strony w ręce wykwalifikowanych specjalistów. Gwarantujemy działania długofalowe, realizowane zgodnie z naszą misją: "Wyższy Standard SEO".
Promocja na pozycjonowanie stron – na hasło: „Wrocław – miasto spotkań” udzielamy 10% rabatu!
Od samego początku naszej działalności jesteśmy związani z Wrocławiem. To miasto przyciąga ludzi młodych, ambitnych i głodnych sukcesu w biznesie, dlatego na siedzibę naszej firmy nie mogliśmy wybrać innego miasta jak Wrocław. Aktualnie nasze biuro mieści się przy ulicy Krakowskiej 119 we Wrocławiu. Obecnie dla wszystkich nowych Klientów przygotowaliśmy promocję. Na hasło: „Wrocław – miasto spotkań” udzielamy 10% rabatu od wynegocjowanej ceny. Nie jest to promocja wirtualna, każdy kto już poznał metody prowadzenia biznesu wie, że rabat dany od ceny, której klient jeszcze nie poznał nie jest rabatem. Dlatego nasza promocja dotyczy tych cen, które już z nami wynegocjowaliście, to od nich dajemy rabat.
Wszystkich zainteresowanych pozycjonowaniem na najwyższym poziomie zapraszamy do kontaktu z nami.
Źródła:
- Akademia Analytics, Google SkillShop, online: https://skillshop.withgoogle.com
- Ahrefs Blog, online: https://ahrefs.com/blog/
- Backlinko Blog, online: https://backlinko.com/google-ranking-factors
- Enge Eric, Spencer Stephan, Jessie C.Stricchiola, SEO czyli sztuka optymalizacji witryn dla wyszukiwarek, Gliwice 2016.
- Fundamentals of digital marketing, Course, Google Digital Garage, online: https://learndigital.withgoogle.com/digitalgarage
- Google Search Central Videos, dostępne w Youtube, online: https://www.youtube.com/c/GoogleSearchCentral/videos
- Google Developers, online: https://developers.googleblog.com/
- Google, Instagram, online: https://www.instagram.com/google/
- Google News Initiative, online: https://newsinitiative.withgoogle.com/training/lessons
- Google Patents, online: https://patents.google.com/
- Google Search Central Blog, online: https://developers.google.com/search/blog
- Google, Twitter, online: https://twitter.com/google
- Grow with Google, online: https://grow.google/intl/europe/
- Majestic Blog, online: https://blog.majestic.com/pl/
- Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych, Wikipedia, online: https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych
- Search Engine Optimizaton (SEO) Starter Guide, Google Search Central Blog, online: https://developers.google.com/search/docs/beginner/seo-starter-guide
- SEO Learning Center, Moz Blog, online: https://moz.com/learn/seo/
- Yoast Blog, online: https://yoast.com/seo-blog/