Pozycjonowanie stron Shoplo

SEO w e-commerce i pozycjonowanie sklepów internetowych na Shoplo. Zwiększymy Twoją sprzedaż, zbudujemy Ci markę w Google!

Shoplo to dobra podstawa do pozycjonowania sklepu internetowego w Google przez specjalistów SEO

Sklep internetowy nie będzie na siebie zarabiać, jeżeli mało kto do niego zagląda. Wyszukiwarka Google to dla Ciebie najlepszy kanał do skutecznego pozyskiwania klientów. Pod warunkiem, że zainwestujesz w pozycjonowanie Shoplo według wyśrubowanych standardów. Takich, jakie stosujemy w agencji Afterweb. Razem zapracujemy na Twój spektakularny sukces w e-biznesie!

W przypadku platformy Shoplo SEO przebiega nieco innym trybem, niż dla pozostałych CMS-ów. Platforma ma swoje mocne strony do wykorzystania i słabości do poprawienia. Potrafimy działać w pełni kompleksowo. Niektóre funkcje wprowadzane z myślą o zwiększaniu palety działań promocyjnych czy śledzeniu ścieżki konwersji niekoniecznie pokrywają się z tym, czego teraz wymaga Google. Przeprowadzając pozycjonowanie sklepu na Shoplo zawsze opracowujemy indywidualną strategię SEO. Maksymalnie zgodną z wytycznymi twórców wyszukiwarki i trendami w marketingu internetowym.

Dzięki modułom wbudowanym w Shoplo pozycjonowanie sklepu internetowego przebiega sprawnie

Audyty SEO pokażą, które elementy Shoplo trzeba poprawić

Co wcale nie znaczy, że ten silnik e-commerce jest ideałem. W naszej pracy wykorzystujemy całe mnóstwo specjalistycznych narzędzi. Moduły SEO Shoplo zwyczajnie nie są w stanie zrobić tego, co dedykowane oprogramowanie obsługiwane przez doświadczonych fachowców. Afterweb daje Ci gwarancję najwyższej jakości działań optymalizacyjnych oraz marketingowych. Pozycjonowanie Shoplo polega przede wszystkim na:

  • wybraniu sprzedażowych fraz kluczowych do promowania w Google
  • dostosowaniu struktury kategorii produktów pod „transaction keywords”
  • przyspieszeniu ładowania całej zawartości w sklepie internetowym
  • systematycznym pozyskiwaniu linków z innych serwisów w sieci
  • publikowaniu przydatnego contentu na łamach sklepowego bloga

Doskonale widać, że SEO to dopiero początek. Zmiany w CMS-ie Shoplo stanowią wstęp do dalszych działań. Również prowadzonych poza domeną Twojego sklepu internetowego. Do skutecznego pozycjonowania stron w Google potrzeba całościowego podejścia. W naszej Agencji SEO nie zaniedbujemy żadnego z obszarów, które dla algorytmów wyszukiwarki są czynnikami rankingowymi. A jest ich ponad 200, z czego sporą część oficjalny przewodnik Google dla webmasterów najzwyczajniej w świecie pomija. Dlatego wciąż testujemy i poszerzamy swoją wiedzę, by odkrywać kolejne zależności.

Afterwebowym specjalistom SEO Shoplo nie sprawi żadnych problemów w pozycjonowaniu

Pozycjonowanie Shoplo przez agencję SEO Afterweb ma na celu zwiększenie Twoich przychodów

Metody, które wykorzystujemy na chwilę obecną, mogą diametralnie zmienić się w przyszłości. Twórcy wyszukiwarki stale ją udoskonalają, by prezentowała wyniki zgodne z intencjami użytkownika wysyłającego zapytanie. To oznacza, że prowadzone na platformie Shoplo pozycjonowanie za każdym razem przebiega inaczej. Aczkolwiek podstawy SEO pozostają zbliżone. Jeden sklep internetowy trzeba poprawić pod kątem wyświetlania na urządzeniach mobilny, inny potrzebuje wyrzeczenia się spamu i zdobycia bardziej wartościowych linków. Nasz zespół wytyczy optymalną ścieżkę do TOP 3 Google, korygując plan pracy w razie nowych okoliczności.

Pod kątem kampanii SEO Shoplo należy uznać za dość elastyczną platformę e-commerce. Aczkolwiek nikt nie może przesądzić, że tak samo będzie po każdej aktualizacji kreatora sklepów internetowych. Co w sytuacji, gdyby nowa wersja Shoplo spowodowała poważne spadki w Google? Bezustannie monitorujemy pozycje promowanych fraz, więc będziemy w stanie zareagować praktycznie natychmiast. Po drobiazgowym audycie i konsultacji z działem technicznym Shoplo wprowadzimy adekwatne akcje naprawcze. I możliwie szybko odzyskamy utracone pozycje w SERP-ie.

Profesjonalne pozycjonowanie Shoplo ukierunkowujemy na trwały, długofalowy efekt

Agencje SEO składają rozmaite propozycje. Być może niektóre zapewniały Cię, że rezultaty pozycjonowania pojawią się błyskawicznie, po miesiącu albo i wcześniej. Takie oferty zwykle kryją w sobie haczyk:

  1. Twój sklep na Shoplo byłby pozycjonowany na kompletnie niszowe frazy, które nie przekładają się na wzrost liczby klientów

  2. działania skupiałyby się na tzw. metodach Black Hat SEO. Błyskawiczny awans zostałby zastopowany nałożeniem kary przez Google

Zdjęcie filtra obniżającego pozycję może zabrać czas, w którym Twój sklep internetowy w ogóle by nie zarabiał. Zaledwie 5% użytkowników w ogóle zagląda na drugą stronę wyników wyszukiwania!

Pozycja w Google decyduje o sukcesie lub porażce sklepu internetowego

Jeszcze gorsze byłoby zbanowanie domeny przez Google. A tak właśnie kończy się poważne naruszanie standardów jakościowych wyszukiwarki, by ekspresowo przebić się na samą górę rankingów. Wtedy pozycjonowanie sklepu bazującego na Shoplo stałoby się całkowicie niewykonalne, konieczne byłoby wykreowanie nowego serwisu e-commerce od podstaw. W agencji SEO Afterweb nie dopuszczamy do tak skrajnego zagrożenia. Patrzymy dalej niż na przyszły miesiąc.

Dla platformy Shoplo SEO stanowi fundament, który trzeba nadbudować innymi działaniami

Dzięki profesjonalizmowi potrafimy utrzymywać efekty pozycjonowania stron naszych Klientów przez długie lata. Na efekty trzeba czasami trochę poczekać, ale wyniki kampanii SEO dla sklepów z CMS-em Shoplo pokazują, że warto to robić. Widoczność w Google wzrasta wielokrotnie, podobnie jak świadomość marki u konsumentów oraz intensywność ruchu internetowego. W konsekwencji sprzedaż skacze o kilkaset procent w ujęciu rok do roku i utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie w ciągu kolejnych lat. Pozycjonowanie Shoplo w nowoczesny sposób pozwoli Ci osiągać takie rezultaty.

Chcesz zwiększać sprzedaż w sklepie na Shoplo już od jutra?

Reklamy PPC działają tu i teraz – mogą być zatem doskonałym uzupełnieniem dla pozycjonowania sklepu internetowego. Dla biznesów opierających swoje działanie na platformie Shoplo SEO w połączeniu z Google Ads stanowi doskonałe połączenie. Specjaliści Afterweb wypracują dla Ciebie optymalną strategię, by oba podstawowe kanały SEM działały synergicznie. Im większy Twój zysk, tym lepiej dla nas! Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły wyjątkowej oferty na pozycjonowanie Shoplo i kampanie PPC w Google Ads!

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33