Zadbaj o odpowiednią optymalizację kodu Twojej strony powierzając go najlepszym Specjalistom SEO

O sukcesie strony www na łamach Google.pl nie przesądza jej wygląd i zastosowanie nowoczesnych rozwiązań. Największy wpływ na jej rozpoznawalność w wyszukiwarce ma odpowiednia optymalizacja kodu strony internetowej i późniejsze pozycjonowanie. Internautom w trafieniu na naszą witrynę musimy niestety pomóc. Jak to uczynić? Najlepiej poprzez dostosowanie HTML-owego źródła pod roboty indeksujące Google. Ułatwienie im zrozumienia treści zawartych na stronie, to droga na szczyt wyników wyszukiwania. Boty i algorytmy wyszukiwarki w głównej mierze decydują o tym, ilu użytkowników dotrze do naszej witryny. Optymalizacja strony pod Google wymaga najświeższej wiedzy, a także indywidualnego podejścia. Przeprowadzając audyt SEO, specjaliści Afterweb z Wrocławia przed każdą optymalizacją nakreślają plan skutecznych działań, które uczynią witrynę lepiej widoczną w sieci.

optymalizacja kodu

Zawsze zaczynamy od optymalizacji kodu strony internetowej

Pierwszym i najważniejszym elementem optymalizacji dla wyszukiwarek jest sprawdzenie budowy strony. Dobrej jakości kod sprawia, że witryna staje się bardziej funkcjonalna, a także czytelna dla robotów sieciowych. Bez optymalizacji kodu skuteczne pozycjonowanie nie będzie możliwe. Dlatego nasi doświadczeni web developerzy zawsze sprawdzają strony klientów pod kątem jakości kodu. Optymalizując stronę pod wytyczne Google sprawdza się wiele różnych obszarów. Działania w tym obszarze obejmują m. in.

Duplikowanie treści – Należy bezwzględnie unikać duplikowania treści na podstronach. I nie mówimy tutaj tylko o zamieszczeniu tych samych tekstów na wielu podstronach. Wystarczy, że nie ustawimy właściwego przekierowania 301 naszej witryny, a jej strona główna stanie się z automatu dostępna z czterech różnych adresów np. www.NaszaDomena.pl i NaszaDomena.pl. Optymalizacja kodu witryny musi wyłapywać podobne błędy: inaczej niestety wyszukiwarka Google będzie je traktować jako całkowicie różne strony, a jednak z taką samą treścią. Dlatego tak ważne jest ustawienie jednego, kanonicznego adresu WWW naszej witryny.

Stronicowanie – Gdy na naszej witrynie występuje stronicowanie, czyli paginacja, a lista elementów wyświetla się na różnych podstronach, należy zadbać o odpowiednie powiązania pomiędzy podstronami. Dlatego w trakcie kompleksowej optymalizacji zawsze uwzględniamy ten fakt w kodzie witryny. To jeden z ważniejszych etapów dostosowywania strony pod Google.

Optymalizacja kodu CSS i HTML – Od poprawności oraz objętości kodu źródłowego strony zależeć będzie czytelność Twojej witryny dla robotów sieciowych. Nasi web developerzy dbają, by kod był zawsze napisany poprawnie w zgodzie z wytycznymi W3C. Poprawna optymalizacja kodu strony internetowej nie może odstępować od zawartych tam reguł. Dzięki temu późniejsze uzyskiwanie pozycji w wyszukiwarce przynosi szybsze efekty. Przy optymalizacji kodu sprawdzamy użycie znaczników HTML w zgodzie z ich przeznaczeniem, sposób wykorzystywania nagłówków i ich ilość, a także czy zdjęcia są poprawnie opisane atrybutem alt. To tylko garstka kwestii, o których nie należy zapominać przy skutecznej optymalizacji SEO.

Trzeba patrzeć na wytyczne Google. Rzetelna optymalizacja kodu strony internetowej bierze je pod uwagę

Standardy tworzenia witryn www stale się zmieniają. Współczesne serwisy mają niewiele wspólnego z tymi, które spotykało się jeszcze 5 czy 10 lat temu. W branży SEO to kilka ładnych epok, co mogą potwierdzić wszyscy, którzy aktualnie zajmują się optymalizacją kodu stron internetowych. Kiedyś w pozycjonowaniu liczyła się przede wszystkim ilość słów kluczowych oraz liczba linków, jakie udało się zamieścić na zewnętrznych domenach. Aktualnie algorytmy Google uwzględniają znacznie więcej czynników, rola szeroko pojmowanego jakości kodu strony odgrywa coraz większą rolę. Czasy ładowania czy poprawne wyświetlanie witryny na ekranach urządzeń mobilnych uzależnione są od tego, jak zbudowany jest plik źródłowy. Optymalizacja kodu ma zadanie sprawić, że strona będzie chodzić jak w szwajcarskim zegarku. Programiści odpowiedzialni za silnik najpopularniejszej wyszukiwarki publikują i aktualizują podręcznik dla webmasterów. Dla stawiających serwisy www to bezcenne źródło wiedzy, dzięki niemu łatwiej wprowadzać zmiany zgodnie z najnowszymi standardami. Optymalizacja strony pod Google nie załatwi wszystkiego, ale stosując się do tych wytycznych zwiększa się szanse na czołową pozycję w wynikach wyszukiwania.

optymalizacja kodu strony

Normy jakościowe ciągle się zmieniają. Specjaliści od optymalizacji z Afterweb zawsze są na bieżąco

Google modyfikuje swoje algorytmy nawet kilkaset razy w ciągu roku. Natomiast zbiór wskazówek dla twórców witryn internetowych edytuje się nieporównywalnie rzadziej. Nie wspominając już o tym, że w rzeczonym podręczniku próżno szukać dokładnego wyjaśnienia reguł, którymi kierują się boty Google. Jak zatem powinna wyglądać optymalizacja kodu strony internetowej, jeżeli nie sposób w pełni poznać zasady regulujące funkcjonowanie wyszukiwarki? Eksperci SEO mają na to swoje metody, z aktywnym eksperymentowaniem na czele. Wprowadzając pojedyncze, niewielkie zmiany i obserwując statystyki w narzędziach Google można wyciągnąć konstruktywne wnioski. Specjaliści przeprowadzają niezliczoną ilość prób, niejednokrotnie dzieląc się swoimi obserwacjami na fachowych blogach, w branżowych grupach albo podczas szkoleń i konferencji. Jak widać optymalizacja strony pod Google wymaga znajomości najnowszych trendów, a także niemałego wysiłku. Dlatego rozsądniejszym wyjściem będzie zatrudnienie profesjonalistów – grzebanie w kodzie źródłowym witryny na własną rękę może skończyć się fatalnie. A nauka od podstaw do poziomu specjalisty zajmie zdecydowanie zbyt dużo czasu, żeby mogło się to opłacać.

Skuteczna optymalizacja kodu Twojej strony to klucz do jej sukcesu w wyszukiwarce Google

Nie wiesz dlaczego Twoja strona nie osiąga lepszych pozycji w wyszukiwarce? Wina może leżeć w optymalizacji strony! Skoro twórcy wyszukiwarki tworzą wytyczne jakościowe dla witryn www, to należy z tego korzystać. Wiadomo że ich słynny serwis internetowy w pierwszej kolejności pokaże te domeny, na których optymalizacja kodu strony spełnia zalecenia Google. Nasi specjaliści pomogą Ci uwidocznić Twoją witrynę w sieci. Nie warto wydawać pieniędzy na marketing bez odpowiedniej optymalizacji strony www. Jeśli chcesz osiągnąć sukces w internecie, musisz działać we właściwej kolejności. Najpierw zmiany w kodzie i optymalizacja strony pod Google, a dopiero potem content marketing, kampanie w mediach społecznościowych czy link building. Zgłaszając się do nas masz pewność, że Twoja witryna będzie przyjazna dla użytkowników i robotów sieciowych.

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33