Pozycjonowanie

Google: Jeszcze nie jest za późno by oczyścić profil linków ze złych odnośników przed Pingwinem

aktualizacja algorytmu

Pracownik Google Gary Illyés potwierdził przedwczoraj na Twitterze, że aktualizacja algorytmu Google Penguin nie jest jeszcze na tyle wdrożona, żeby było za późno na oczyszczenie profilu linków zwrotnych do swojej strony. Jest wręcz przeciwnie, więc jeśli jeszcze tego nie zrobiliście to jest to ostatni dzwonek, kiedy można posprzątać spamowe linki do strony i nie paść ofiarą update-u algorytmu Google.

Gary Illyés  udzielił swojej odpowiedzi na Twitterze na tak zadane pytanie od użytkowniczki Shah Menz. Pytanie w oryginale brzmiało :”If my disavow file were an icicle & it fell in the arctic, would it be too late for a Penguin to hear it? ” Gary odpowiedział, „no, it’s not too late.”

Poniżej prezentujemy te twitty:

Zapowiadana od dawna, duża i przełomowa aktualizacja Google Penguine powinna zmienić ten algorytm na działający w czasie rzeczywistym, a tym samym tak naprawdę nigdy nie będzie za późno na oczyszczenie swojego profilu linków. Nie jesteśmy pewni czy taka odpowiedź to komentarz z którego możemy wywnioskować, że nowa aktualizacja ponownie będzie wdrożona później niż przewidywano, czy może zapowiedź tego iż jest już niemal na ukończeniu.

Oczywiście nie zmienia to faktu, że jeśli pozycjonowaliście swoje strony przy pomocy metod mocno naruszających wskazówki jakościowe Google, to nic nie stoi na przeszkodzie, by teraz posprzątać spamowy bałagan w sieci i ustrzec się kary od wyszukiwarki.

Opinie użytkowników

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4  gwiazdki5 gwiazdek (Brak ocen)
Loading...
Kamil Dudziak Właściciel / Specjalista SEO

Kamil Dudziak

Specjalista SEO

16 lat doświadczenia w optymalizacji i pozycjonowaniu stron na najtrudniejsze frazy w Polsce. Właściciel i manager firmy Afterweb. Stale nadzoruje proces pozycjonowania stron wszystkich Klientów firmy.

2 komentarze

  1. Nigdy nie jest za późno, przecież Google zawsze daje ntą szansę 😉 No ale lepiej oczyszczać teraz, niż później – bładząc w otchłaniach wyników wyszukiwań.

  2. Doskonale sprawdza się tu stare polskie porzekadło ,,Lepiej zapobiegać, niż leczyć” Z linkami jest podobnie, lepiej zająć się nimi zanim strona zachoruje na „chorobę filtrową” 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33