Pozycjonowanie

Google nie potwierdza i nie zaprzecza. Czy był większy update algorytmu wyszukiwarki?

update algorytmy google i wpły zmian na pozycjonowanie

Od 14/15 października w sieci trwa debata czy Google zaktualizowało swoją wyszukiwarkę w znaczący sposób. Sam update doczekał się już nazwy kodowej „Google Halloween Zombie update”, która powiązana jest z czasem wypuszczenia i sposobie poruszania się userów/googlebotów przypominających pełzających Zombie. Czy update miał miejsce? Prawdopodobnie tak, ale Google jak zawsze nie potwierdza i nie zaprzecza.

 

Jak zawsze w podobnych sytuacjach możemy liczyć na to, że pracownicy Google nabierają wody w usta. Gary Illyés zapytany na Twiterze o „Halloween Zombie update” powiedział tylko tyle, że Google nie potwierdza podstawowych aktualizacji algorytmu, więc możemy podejrzewać, że może to być właśnie tego typu zmiana. Poniżej prezentujemy jego pełną odpowiedź:

Warto odnotować, że Gary jest w Google bardzo ważną osobą. Jest jednym z głównych TC, więc jest bardzo blisko ludzi, którzy bezpośrednio pracują nad zmianami w algorytmie wyszukiwarki. Na pewno jest więc osobą, która wie, co dokładnie teraz się dzieje. Jego wypowiedź jak zawsze w takich sytuacjach nie jest jednoznaczna, ale jednego możemy być pewni. Jeśli jest to standardowy update silnika wyszukiwarki, to zgodnie z polityką Google nie będą oni tego komentować.

Jak więc sytuacja wygląda w polskiej wersji wyszukiwarki? Możemy napisać, że jeśli w stanach Specjaliście SEO rzeczywiście obserwują duże fluktuacje w SERP-ach to na naszym rodzimym rynku na chwilę obecną nic się nie dzieje. Oczywiście jeśli był update to jego wpływ na pozycjonowanie stron w Polsce możemy zaobserwować dopiero jak Google zaktualizuje polską wersję silnika wyszukiwarki.

Jak sądzicie, czy zmiany miały miejsce? Czy był to większy update wyszukiwarki? Czy tylko kolejna aktualizacja jej silnika? Zapraszamy do podzielenia się swoimi komentarzami.

Opinie użytkowników

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4  gwiazdki5 gwiazdek (Brak ocen)
Loading...
Kamil Dudziak Właściciel / Specjalista SEO

Kamil Dudziak

Specjalista SEO

16 lat doświadczenia w optymalizacji i pozycjonowaniu stron na najtrudniejsze frazy w Polsce. Właściciel i manager firmy Afterweb. Stale nadzoruje proces pozycjonowania stron wszystkich Klientów firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33