Pracownik Google potwierdził, że ich algorytm sprawdza różnice pomiędzy wersją stacjonarną strony a mobilną

Gary Illyes pracujący w Google potwierdził na Twitterze, że choć obecny algorytm Google mobile wykorzystuje głownie sygnały desktop-owe to sama wyszukiwarka nie kontroluje różnic pomiędzy obiema wersjami. W przypadku znacznych rozbieżności z wersją mobile można się więc spodziewać, że ranking strony z wersji mobile nie spadnie względem desktop. Nie zmienia to faktu, że Google wie o problemie i w najbliższym czasie pewnie się to zmieni. Cytując za Gary Illyes:

„does not mean we will not check for huge discrepancies between the two.”

Możemy przypuszczać, że jeśli Google wykryje różnice pomiędzy desktop a mobile zacznie się takiej stornie baczniej przyglądać pracownik wyszukiwarki. Wszystkich właścicieli stron RWD informujemy więc, że najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie strony, która wyświetla identyczne treści niezależnie od urządzenia na którym jest przeglądania, Brak różnic – to brak problemów.

 

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4  gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Kamil Dudziak Właściciel / Specjalista SEO

Kamil Dudziak

Specjalista SEO

14 lat doświadczenia w optymalizacji i pozycjonowaniu stron na najtrudniejsze frazy w Polsce. Właściciel i manager firmy AFTERWEB. Stale nadzoruje proces pozycjonowania stron wszystkich Klientów firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *