Reklama produktu w Internecie – sprawdzone wskazówki

Reklama produktu

W swojej ofercie posiadasz produkt niemający sobie równych? Wyróżnia się wysoką jakością, a także stanowi doskonałą odpowiedź na potrzeby konsumentów? Masz atrakcyjniejsze ceny niż Twoi rywale? W takim razie, dlaczego nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem, jak oczekiwałeś? Odpowiedzią jest brak reklamy! Musisz mieć świadomość, że internetowa reklama produktu jest priorytetem, jeśli chcesz zwiększyć swoją sprzedaż i zachęcić Klientów do jego kupna. Brak reklamy powoduje, że ludzie mogą nawet nie wiedzieć, że masz go w swojej ofercie. W konsekwencji dokonają zakupu u konkurencji. Zastanawiasz się jak zareklamować produkt? Bez obaw! W świecie online możliwości jest bez liku! Z pomocą przychodzą kampanie reklamowe Google Ads oraz pozycjonowanie stron, ale nie tylko! W niniejszym wpisie omówimy kreatywne sposoby, dzięki którym Twoje reklamy produktów przyciągną szerokie grono zainteresowanych Klientów! Czytaj dalej i sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Czy reklama produktu jest potrzebna? Omawiamy jej znaczenie

Na zadane pytanie możemy odpowiedzieć jedynie twierdząco. Potencjał reklamy produktów wykorzystują nie tylko niewielkie firmy, ale również ogromne przedsiębiorstwa znane na całym świecie. To właśnie dlatego tak dobrze znasz ich flagowe produkty! Czy to oznacza, że dobrze rozpoznawalna marka może nie inwestować w reklamę? Oczywiście, że nie! Najważniejszą funkcją reklamy jest zwiększanie sprzedaży. Tak jak wspominaliśmy, jej brak sprawia, że nawet najlepsze produkty zamiast zysków przynoszą tylko i wyłącznie straty. Na rynku można spotkać wiele produktów, które nie wyróżniają się niczym specjalnym, a jednak są chętnie kupowane nie przez setki, a tysiące osób. Powód? Są dobrze reklamowane! Ja widzisz, przy tak dużej konkurencji sama marka i jakość to zdecydowanie za mało, aby produkt wybierany był przez szerokie grono konsumentów. Wyjaśnijmy jeszcze jedną kwestię, a mianowicie jakie produkty potrzebują reklamy? Większość osób odpowie, że przede wszystkim nowe dopiero wprowadzane na rynek. Oczywiście jest to bardzo trafna odpowiedź, jednak wymienić możemy tutaj także produkty obecne w ofercie od dłuższego czasu, którymi zainteresowanie zmalało lub zostały ulepszone.

Jak zrobić reklamę produktu? Pamiętaj o kilku ważnych kwestiach

Z pozoru wydaje się, że reklama produktu nie należy do najtrudniejszych, ale czy aby na pewno? Nie wystarczy jedynie rozpowszechnić jej w Internecie i czekać z założonymi rękami na spływające zamówienia. Zapamiętaj, że reklamy produktu, aby były skuteczne i spełniały Twoje założenia, muszą być dopracowane pod każdym nawet najmniejszym detalem! Poniżej przedstawimy Ci najważniejsze kwestie, na jakie musisz zwrócić uwagę, chcąc zareklamować produkt:

Określ swoich odbiorców

Wielu przedsiębiorców wychodzi z założenia, że ich produkt jest dla każdego. Uniwersalne podejście może się tutaj jednak nie sprawdzić. Warto dokładnie opisać swoją główną grupę odbiorców, a tym samym poznać ich potrzeby oraz oczekiwania. Dzięki temu będziesz wiedzieć, na jakich cechach dokładnie powinna skupiać się reklama produktu, które będą zachęcające dla potencjalnego Klienta.

Dlaczego to właśnie Twój produkt jest wart zakupu?

Zgłębiając wiedzę o marketingu, można spotkać się z popularnym określeniem – wyróżnij się spośród konkurencji! Stwierdzenie to odnosi się także do reklamy produktów. Tworząc ją, musisz podkreślić, dlaczego to właśnie Twój produkt zasługuje na wybranie i czym wyróżnia się na tle innych, jakie oferują firmy konkurencyjne. Zdecydowanie odradzamy stosowanie oklepanych określeń typu wysoka jakość, które nic nie wnoszą. Postaw na podkreślenie aspektów, które faktycznie wpłyną na Klientów. Twój produkt ma ułatwiać ich życie, rozwiązywać jakiś problem lub zwiększać codzienny komfort. Jeśli zajmujesz się sprzedażą np. gogli narciarskich, to zastanów się, co przekona Twoich Klientów. Myślisz, że używanie sformułowań – gogle narciarskie znacząco poprawiają widoczność, są przekonujące? Oczywiście, że nie, w końcu nie wiadomo co kryje się pod słowem znacząco! Zamiast nic niewnoszących zdań napisz – gogle narciarskie polepszają widoczność w trudnych warunkach, aż o 80% dzięki przeciwmgielnym szybkom. Nie ulega wątpliwości, że konsumenci szukają konkretów, a Twoim zadaniem jest wskazać je, tworząc reklamy produktów!

Jak dobrze zareklamować produkt? Przed Tobą 5 skutecznych sposobów

Dotrzyj szybko do Klientów i sprawdź, czym jest reklama produktu poprzez Google Ads

Widoczność reklamowanych produktów w świecie online jest priorytetem. Jeśli o niego nie zadbasz, znikniesz niezauważony pośród swoich rywali. Najszybszym sposobem na to, jak zareklamować produkt jest zdecydowanie się na Google Ads! Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta! To właśnie ten kanał przekazu sprawia, że reklama produktu niemalże natychmiast po stworzeniu jest widoczna w przeglądarce Google. Co więcej, narzędzie Google Ads pozwala Ci na wybranie zarówno lokalizacji, na jaką kampania będzie skierowana, a także konkretnego typu reklamy. Doskonale sprawdzi się tutaj reklama produktowa udostępniania w zakładce zakupy w wyszukiwarce Google, ale nie tylko! Dużą skutecznością cieszy się remarketing, polegający na ponownym pojawianiu się reklamy produktu osobom, które przeglądały go już wcześniej. Dzięki temu lepiej zapisuje się w ich świadomości, a co więcej, jeśli wahają się z zakupem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ponownie widziana reklama pomoże im w podjęciu decyzji.

ikona email
Reklama produktu z Google Ads dotrze do wszystkich zainteresowanych szybciej, niż myślisz! Jej uruchomienie powierz profesjonalistom z Afterweb!

Reklama produktu w social media? Przetestuj jej skuteczność

Chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać, że to właśnie media społecznościowe wiodą prym wśród dostępnych kanałów marketingowych. Dziś każda firma powinna posiadać aktywne konto na Instagramie, Facebooku oraz Tik Toku. Kanały te są najszybszym sposobem na to, aby reklama produktu dotarła do jak najszerszego grona odbiorców zaledwie w kilka minut. Co więcej, wykorzystując media społecznościowe, możesz zrobić reklamę produktu z wykorzystaniem influencerów, którzy na nagrywanym instastories przedstawią Twój produkt, przetestują i wydadzą opinie. Możesz nam wierzyć, ale osoby działające w internecie, które są uwielbiane przez innych, są bardzo przekonującą odpowiedzią na to jak dobrze zareklamować produkt.

Sprawdź: Jak influencer zwiększa atrakcyjność produktu


Sprzedawaj słowem, czyli krótko o tym, jak wygląda tekstowa reklama produktu

Nie ulega wątpliwości, że w Internecie sprzedają opisy. Im są one precyzyjniejsze, tym większe prawdopodobieństwo, że Klient dokona transakcji. Właśnie dlatego tak ważne jest prowadzenie bloga. Możesz na nim nie tylko tworzyć reklamy produktów, ale także opisywać ich działanie, wskazywać najważniejsze informacje w kwestii dbania o ich stan itp. Musimy zaznaczyć, że udostępniane treści nie tylko wpływają na sprzedaż, ale także zwiększają zaufanie, jakim darzą Cię Klienci, a to z kolei zwiększa ich chęci zakupowe. Tworzenie treści blogowych to także doskonały sposób na osadzenie słów kluczowych, a tym samym zwiększenie swojej pozycji w przeglądarce Google. Content marketing to nie tylko udostępnianie treści na blogu firmowym. Tekstowe reklamy produktów warto tworzyć z pomocą blogerów cieszących się dużą liczbą odwiedzin na stronie. Mogą oni tworzyć angażujące recenzje, które jednocześnie będą reklamować Twój produkt oraz markę.

Reklamy produktów w formie video? Poznaj potencjał YouTube

W dzisiejszych czasach YouTube to jeden z najchętniej wybieranych kanałów promocyjnych. Nie ma się czemu dziwić, w końcu reklama produktu mająca postać krótkiego filmiku najlepiej trafia do odbiorców. Dodatkowo video daje Ci wiele możliwości na atrakcyjne zaprezentowanie oferowanej rzeczy. Postaw na filmik przedstawiający wykorzystanie produktu w życiu codziennym, pokaż zadowolenie osób używających i zaproś do dołączenia do tego grona. Stwórz zapadający w pamięć klimat za pomocą muzyki, śpiewnego hasła reklamowego i obserwuj, jak zwiększa się zainteresowanie produktami!

Opinie Klientów, jako najszczersza reklama produktu

Budując rozpoznawalną markę i tworząc reklamy produktów, nie możesz zapomnieć o Klientach, którzy już zdecydowali się na zakup. Zaproś ich do przedstawienia swojej opinii! Wierz nam, ale nowi konsumenci kładą duży nacisk na wrażenia innych osób i ich odczucia względem produktu. Opinie mogą ostać umieszczone bezpośrednio pod produktem na stronie internetowej, ale nie tylko! Klienci posiadający konta społecznościowe mogą właśnie tam napisać lub nagrać krótką opinię, którą Ty z kolei będziesz mógł udostępniać!

Zapamiętaj--> Powszechnie uważa się, że to właśnie opinie innych Klientów zwiększają współczynnik konwersji i są bardzo przekonujące dla innych zainteresowanych konsumentów. Dane statystyczne wskazują, że dla około 50% użytkowników opinie są wyznacznikiem wiarygodności sklepu.

Reklama produktu i pozycjonowanie stron – zobacz, co mają ze sobą wspólnego

Powyżej przedstawiliśmy najbardziej rozchwytywane formy reklamy produktów. Nie możemy jednak nie wspomnieć o najważniejszym działaniu, jakim jest pozycjonowanie stron, a dokładniej mówiąc, optymalizacja kart produktowych. Możesz nie wiedzieć, ale wyglądy strony, jej czytelność, przejrzystość oraz bezproblemowe działanie mają bardzo duży wpływ na decyzje zakupowe Klientów. Zależność jest bardzo prosta – im lepiej zoptymalizowana strona, tym większy ruch na stronie i większa prawdopodobieństwo zakupu. Pozycjonowanie polega na uporządkowaniu kategorii produktów, co ułatwia Klientom szukanie interesujących ich rzeczy. Dodatkowo skupia się na poprawności wszystkich linków, a także przekierowywania do koszyków i płatności. Pamiętaj, że Twoja strona internetowa, a tym samym reklama produktu nie może wzbudzać jakichkolwiek wątpliwości u Klientów, jeśli rezultatem ma być sfinalizowana transakcja. Pozycjonowanie warto połączyć z zasadami UX. Przeanalizowanie ścieżki, jaką poruszają się konsumenci, podpowie Ci, jak powinny być rozmieszczone najważniejsze elementy na stronie, aby nie zostały przeoczone. Możemy śmiało powiedzieć, że dobrze zoptymalizowana strona przyczynia się do wyższego współczynnika konwersji, a tym samym odnoszonych przez Ciebie zysków!

Jakie elementy powinna zawierać przykładowa reklama produktu? Nie zapomnij o żadnym z nich

Skoro już wiesz, jak zareklamować produkt, do omówienia pozostała nam ostatnia kwestia, a mianowicie jakie elementy powinna zawierać dobrze stworzona reklama produktu? Oto najważniejsze z nich:

  • nazwa i logo marki – element ten wpływa na lepsze zapisanie się wizerunku firmy w świadomości odbiorców. Co więcej, uważa się, że ten dodatek graficzny przyciąga uwagę, a tym samym zwiększa zainteresowanie. Jeśli do tej pory robiłeś anonimowe reklamy to czas to zmienić jak najszybciej,

  • cena, promocja, rabat – czyli priorytetowe informacje dla Klientów. Pamiętaj, aby umieścić je w dobrze widocznym miejscu, a nawet dodatkowo wyróżnić,

  • call to action – reklama produktu nie może istnieć bez wezwania do działania. Klient za pomocą niewidzialnej ręki musi zostać poprowadzony do dodania produktu do koszyka. Umieszczając call to action, warto również dodać odnośnik do strony internetowej, dzięki czemu zainteresowane zakupem osoby nie będą musiały tracić czasu na szukanie, gdzie mogą dokonać transakcji,

  • co zyskam po zakupie – reklama produktu musi wskazać Klientowi, korzyści płynące jego wybrania. Pamiętaj, że Twoim zadaniem jest wykreowanie potrzeby na posiadanie konkretnej rzeczy.

Przykładowa reklama produktu

źródło: https://pl.freepik.com/darmowe-wektory/ilustracja-koncepcji-strony-internetowej-e-commerce_21727022.htm

Skuteczna reklama produktu – podsumowanie

Jeśli chcesz, aby Twoja reklama produktu zwiększyła sprzedaż, musisz zadbać o jej udostępnienie niemalże w każdym kanale marketingowym, o jakim wspominaliśmy w niniejszym artykule. Dzięki temu nie tylko zwiększysz widoczność wśród odbiorców, ale także ułatwisz Klientom znalezienie interesujących ich rzeczy w korzystnej ofercie. Tworzone reklamy produktów powinny także być w pełni dopasowane do obowiązujących trendów. W ten sposób zyskasz pewność, że wpisujesz się w aktualne potrzeby oraz oczekiwania konsumentów. W skuteczny, a zarazem imponujący sposób zaskakuj swoich Klientów, a ogromna liczba zamówień zacznie spływać szybciej, niż myślisz!

ikona email
U boku naszych specjalistów SEO i PPC Twoja reklama produktu stanie się najlepiej widoczną w Internecie!

FAQ

Najczęściej zadawane nam pytania

Źródła:

  • https://skillshop.withgoogle.com/
  • https://ahrefs.com/blog/
  • https://developers.googleblog.com/
1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4  gwiazdki5 gwiazdek (3 głosów, średnia: 3,67 z 5)
Loading...
Afterweb - Wyższy standard SEO

Afterweb

SEM/SEO/PPC

Od przeszło 14 lat specjalizujemy się w optymalizacji i pozycjonowaniu oraz reklamie PPC w wyszukiwarkach. Nasze główne usługi to pozycjonowanie organiczne i obsługa kampanii reklamowych w Google Ads.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *