Google Ads

Reklama Warsztatu Samochodowego – Jak reklamować warsztat samochodowy w Internecie

Jak reklamować warsztat samochodowy w Internecie

Liczba aut wzrasta z roku na rok, a tym samym zwiększa się również zapotrzebowanie na dobrych mechaników. Choć warsztatów samochodowych nie brakuje to i tak spora część zainteresowanych osób nie wie, gdzie powinna się udać ze swoim autem, w końcu każdy warsztat różni się usługami jakie oferuje, a dodatkowo nie wszystkie posiadają możliwość naprawy każdego auta. Mowa tutaj w szczególności o nowoczesnych pojazdach wyróżniających się innowacyjnymi technologicznie rozwiązaniami. Pojawia się zatem pytanie – jak stać się zauważalnym dla zainteresowanych osób i przedstawić im pakiet wykonywanych usług? Z pomocą przychodzi dobrze zaplanowana reklama warsztatu samochodowego w Internecie. Dziś to właśnie świat online pozwala na szybkie i łatwe promowanie własnej firmy. Wykorzystując kampanie reklamowe Google Ads oraz pozycjonowanie stron www można bez większych problemów dotrzeć do szerokiego grona odbiorców z nastawieniem na lokalnych Klientów!

Reklama warsztatu samochodowego – poznaj najważniejsze korzyści

Dziennie miliony osób poruszają się samochodami. Bez wątpienia jest to najszybszy, a przede wszystkim najwygodniejszy środek transportu. Z tak dużą eksploatacją związane są sytuacje kiedy pojazd wymaga oddania go do naprawy. Na rynku motoryzacyjnym można odczuć bardzo silną konkurencję wśród warsztatów samochodowych. Często można spotkać się z sytuacją kiedy na jednej ulicy kilka z nich usytuowanych jest obok siebie. Jak w takim razie przyciągnąć Klientów? Musisz mieć świadomość, że tutaj istotne są nie tylko opinie o danym miejscu ale także informacja o tym jakie usługi można zrealizować. Technologia idzie do przodu, przez co dobry mechanik powinien przede wszystkim zadbać o doświadczony personel. Jednak nie tylko kwestie motoryzacyjne uległy rozwinięciu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę ale w dzisiejszych czasach marketing w warsztacie samochodowym pełni jedną z najważniejszych tuż obok umiejętności rolę. Dzięki dobrze zaplanowanej strategii skuteczna reklama warsztatu to klucz do imponującej liczby Klientów. Sprawdź jak ich pozyskać!

Efektywna reklama warsztatu samochodowego w Google Ads

Czy jest sposób na zostanie szybko zauważonym przez szerokiego grono odbiorców? Na szczęście tak! Marketing internetowy oferuje wiele możliwości ułatwiających prowadzenie własnej firmy. Jednym z takich działań są płatne reklamy Google Ads! Ich największą zaletą jest natychmiastowa widoczność w wyszukiwarce Google. Ale skąd mieć pewność, że trafią do wybranej grupy odbiorców? Dzięki skrupulatnej analizie słów kluczowych możliwe jest stworzenie treści reklamy dopasowanej do ich potrzeb oraz oczekiwań. Przyciągająca uwagę treść zwiększy prawdopodobieństwo kliknięcia. Google Ads umożliwia każdemu zainteresowanemu wybranie konkretnych parametrów. Sam decydujesz w jakich godzinach oraz w jakie dni reklama jest wyświetlana, a co najważniejsze w jakiej lokalizacji! W przypadku warsztatów samochodowych skierowanie reklamy do lokalnych odbiorców jest najistotniejsze!

Zalety

 • szybkie wyświetlanie reklamy w wyszukiwarce
 • duża elastyczność przy wyborze konkretnych parametrów
 • płatność tylko i wyłącznie za kliknięcia
 • łatwa mierzalność uzyskiwanych efektów
 • rozpowszechnienie wizerunku firmy
 • trafianie do konkretnej grupy odbiorców
 • możliwość wyboru różnych typów kampanii reklamowej
 • wybranie konkretnej lokalizacji wyświetlania
 • łatwość w wyprzedzeniu konkurencji

Wady

 • wysokość budżetu uzależniona od konkurencji
 • konieczność posiadania doświadczenia w ocenie rezultatów Google Ads

Pozycjonowanie stron jako reklama warsztatu samochodowego

Kompleksowe reklamy warsztatów samochodowych opierają się nie tylko na kampaniach Google Ads. Kolejnym działaniem wartym uwagi jest pozycjonowanie stron internetowych – to właśnie dzięki niemu możesz znaleźć się nie tylko w top 10 Google ale nawet stanąć na podium! Sam proces pozycjonowania stron www składa się z szeregu kroków, które omówimy poniżej. Realizowane regularnie nie tylko pozwolą wyprzedzić Ci rosnącą konkurencję ale także zwiększą rozpoznawalność Twojego wizerunku oraz pomogą w zbudowaniu zaufania pomiędzy Tobą, a zainteresowanymi Klientami. Miej na uwadze, że nikt z internetowych użytkowników nie przegląda piątek lub szóstej strony wyszukiwarki. Internauci potrzebują szybkich rozwiązań dostępnych od zaraz. Poza tym obecność w top 10 zwiększa również Twoją wiarygodność i świadczy o wysokim profesjonalizmie. Dzięki strategii SEO dopasowanej do działalności motoryzacyjnej Twoja reklama dla warsztatu samochodowego ukaże Twoje największe zalety takie jak: atrakcyjny cennik, mnogość oferowanych usług, a przede wszystkim umiejętność radzenia sobie nawet z najbardziej skomplikowanymi naprawami. Pamiętaj, że aby Twoi Kliencie do Ciebie przyszli musisz się im zaprezentować z jak najlepszej strony.

Zapamiętaj--> Dobrze wykonane pozycjonowanie to kompleksowe spełnienie wymagań robota indeksującego Google. Jego głównym zadaniem jest nadanie wysokiej pozycji stronom w pełni dostosowanym do użytkowników. Mogę śmiało powiedzieć, że dzięki pozycjonowaniu stworzenie przejrzystej, intuicyjnej, a przede wszystkim atrakcyjnej strony zarówno pod względem treści jak i szaty graficznej to żaden problem! Zależność jest wprost proporcjonalna – im lepiej strona spełnia oczekiwania internautów, tym bardziej Twój biznes wznosi się na wyżyny - Specjalista SEO, Adam Adamczyk

Zalety

 • większy ruch organiczny na stronie internetowej
 • wyższa pozycja w przeglądarce Google
 • zwiększenie ilości wartościowych treści
 • większa widoczność na wybrane frazy oraz lokalizacje
 • rozpowszechnienie wizerunku marki wśród szerokiego grona odbiorców
 • długotrwałe rezultaty

Wady

 • ustalenie odpowiedniej strategii wymaga specjalistycznej wiedzy
 • długi czas oczekiwania na efekty
 • konieczność regularnego dbania o pozycję
Reklama warsztatu samochodowego w internecie
źródło: https://cdn.pixabay.com/photo/2020/09/17/18/12/woman-5579998_960_720.png

Reklama warsztatu samochodowego – praktyczne wskazówki SEO

Podobnie jak w przypadku Google Ads reklama warsztatu samochodowego poprzez pozycjonowanie w dużej mierze powinna być w pierwszej kolejności nakierowana na lokalnych odbiorców, gdzie konkurencja jest znacznie mniejsza. Kiedy zdobędziesz już stałe grono odbiorców, czas przejść do ogólnopolskiego pozycjonowania. Kluczowe jest zatem jak poprzez pozycjonowanie osiągnąć wysoką pozycję? Przed Tobą najważniejsze działania!

Analiza konkurencji i dobór odpowiednich słów kluczowych

Każde pozycjonowanie stron internetowych należy rozpocząć od analizy fraz kluczowych. To właśnie one umożliwiają dokładne poznanie potrzeb Klientów, a tym samym dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Istotne jest to, aby analizie poddać zarówno ogólne słowa kluczowe o większej konkurencji jak i frazy z długim ogonem ściślej określające intencje potencjalnych zainteresowanych.

Przykładowe frazy dla warsztatu samochodowego:

Słowo kluczowe Średnia miesięczna liczba wyszukań
warsztat samochodowy 90500
mechanik samochodowy 60500
serwis samochodowy 14800
mechanika samochodowa 6600
naprawa samochodów 2900
autoserwis 2400
elektromechanik samochodowy 720
mobilny warsztat samochodowy 390
zakład samochodowy 320
mobilny serwis samochodowy 320
mechanik 24h 260
reklama warsztatu samochodowego 210
naprawa samochodów elektrycznych 140
warsztat samochodowy 24h 140

Optymalizacja techniczna strony

Przy pozycjonowaniu stron www kwestie techniczne są oceniane zarówno przez algorytm Google jak i osoby odwiedzające. Należy zadbać zarówno o kod strony, nie może być on zbyt długi. Zasada jest prosta – im krótszy, tym lepszy. Tutaj ważny jest także m.in. rozmiar grafik. Wszystkie te działania mają wpływ na szybkość ładowania strony oraz jej działanie podczas przeglądania.

Pozycjonowanie lokalne i Google Moja Firma

Większość osób chcących skorzystać z usług warsztatu samochodowego szuka najbliższego w okolicy. Dlatego właśnie warto postawić na pozycjonowanie lokalne oraz wizytówkę Google Moja Firma. Przekażesz tam swoim Klientom najważniejsze informacje kontaktowe, a także będą mieli możliwość sprawdzenia wszystkich opinii o świadczonych usługach.

Pozyskiwanie wartościowych linków prowadzących do Twojej witryny ma ogromny wpływ na zajmowaną pozycję w wyszukiwarce. Google ocenia nie tylko linki zewnętrzne (on-site SEO) ale także linki wewnętrzne (off-site SEO) kierujące do poszczególnych podstron.

Content Marketing

Internauci mają trzy podstawowe intencje: informacyjną, nawigacyjną oraz transakcyjną. Aby spełnić ich potrzeby informacyjne warto zadbać o udostępnianie wartościowych treści ale nie tylko! Aby jeszcze lepiej podkreślić swoje umiejętności mechaniczne warto zadbać o wizualizację, czyli innymi słowy wstawiać zdjęcia aut przed naprawą i po. Zdecydowanie wpłynie to na większe zaufanie co do świadczonych usług wśród potencjalnych Klientów.

Social Media

Skuteczny marketing w warsztacie samochodowym obejmuje także obecność w mediach społecznościowych. W dzisiejszych czasach pełnią one praktyczne narzędzie do nawiązywania relacji z Klientami. Dodatkowo możesz tam pokazać swoją codzienną pracę, co wpłynie na wzrost zaufania. Choć social media nie mają bezpośredniego wpływu na pozycjonowanie to z pewnością zwiększają prawdopodobieństwo, że zainteresowani Klienci przejdą na stronę główną!

Reklama warsztatu samochodowego pozwoli Ci pozyskać nowych Klientów! Oddaj swój biznes w ręce profesjonalistów z Afterweb!

Jak reklamować warsztat samochodowy – podsumowanie

Jeśli zależy Ci na pozyskaniu większej ilości Klientów oraz na wyprzedzeniu swoich konkurentów zacznij realizować działania marketingowe już dziś! Im wcześniej podejmiesz odpowiednie kroki, tym szybciej zobaczysz wymarzony efekt. Google Ads oraz pozycjonowanie stron internetowych nie musi być realizowane razem. Wspólnie ze specjalistami wybierzesz strategię najlepiej pasującą do Twojego biznesu!

Źródła
 1. https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych
 2. https://support.google.com/google-ads/
 3. https://developers.google.com/search/docs/beginner/seo-starter-guide?hl=pl
 4. https://skillshop.withgoogle.com/
 5. https://twitter.com/google
 6. https://moz.com/learn/seo/

Opinie użytkowników

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Afterweb - Wyższy standard SEO

Afterweb

SEM/SEO/PPC

Od przeszło 16 lat specjalizujemy się w optymalizacji i pozycjonowaniu oraz reklamie PPC w wyszukiwarkach. Nasze główne usługi to pozycjonowanie organiczne i obsługa kampanii reklamowych w Google Ads.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33