Pozycjonowanie

Czy była jakaś większa zmiana algorytmu wyszukiwarki Google?

W ciągu kilku ostatnich dni zaobserwowaliśmy duże zmiany w wynikach naturalnych Google. Nasz pogram do monitorowania SERP-ów pokazuje znaczne ruchy pozycji na stronach, które obserwujemy, ale także na tych które pozycjonujemy (tutaj odnotowaliśmy duże wzrosty).

Różne niezależne narzędzia śledzenia wyników wyszukiwania Google pokazują dość znaczne ruchu na pozycjach. Wystarczy wymienić tutaj dobrze wszystkim znany Mozcast, który odnotował wynik na poziomie 97°, czyli znacznie powyżej średniej:

Mozcast prognoza

Podobne sygnały dochodzą z innych narzędzi jak SERP MetricsAdvanced Web Rankings, Accuranker i RankRanger Jedynym narzędziem, które na ten moment nie pokazuje żadnych zmian jest Algoroo, które wydaje się nie odnotowało żadnych większych ruchów w wynikach Google

Oczywiście tak duże zmiany nie mogły przejść niezauważenie na stronach i forach związanych z SEO, dość szybko pojawiły się pytania do pracowników Google:

Odpowiedź Johna Muellera tak naprawdę nic nie wyjaśnia poza tym, co już wiemy od dawna: Google ciągle wprowadza zmiany w swoich algorytmach. Możemy jednak przyjąć, że zmiany które właśnie nastąpiły w SERPA-ch były jednak konsekwencją wprowadzenia większej ilości małych poprawek wypuszczonych w krótkim odstępie czasu niż wprowadzenia dużej aktualizacji algorytmu jak chociażby od dawna wyczekiwanego Pingwina 4.0. Zapraszamy do podzielenia się w komentarzach uwagami na temat pozycji waszych stron w ostatnim czasie.

Opinie użytkowników

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4  gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Kamil Dudziak Właściciel / Specjalista SEO

Kamil Dudziak

Specjalista SEO

16 lat doświadczenia w optymalizacji i pozycjonowaniu stron na najtrudniejsze frazy w Polsce. Właściciel i manager firmy Afterweb. Stale nadzoruje proces pozycjonowania stron wszystkich Klientów firmy.

2 komentarze

  1. Też zanotowaliśmy duże wzrosty na stronie z branży budowanej. Dziwne, że Google nie zaprzecza ale też nie potwierdza, tylko w sumie z nimi tak zawsze ;).

  2. Ja zaobserwowałem spadek monitorowanych pozycji od 6.05.2016. Proces dynamiczny – do 19.05 względna stabilizacja, następnie nagły wzrost a dziś kolejne spadki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33