SEO

Aktualizacja Google Penguin 4.0 ze statusem „as soon as it is ready”

Pozycjonowanie - aktualizacje Google

Czy Google po raz kolejny zmieniło datę wypuszczenia długo wyczekiwanej aktualizacji Penguin 4.0? Trudno powiedzieć, ale obserwując twittera osób bezpośrednio związanych z wyszukiwarką można sądzić, że tak naprawdę nikt już w Google nie wie, kiedy wielokrotnie przekładana aktualizacja będzie miała miejsce.

Kiedy będzie wypuszczona nowa aktualizacja Penguin 4.0 działająca w czasie rzeczywistym? To pytanie jest najczęściej zadawane pracownikom Google w kontekście SEO  już od listopada 2015 roku. Trudno się nam dziwić, gdyż hucznie zapowiadane zmiany miały przynieść przede wszystkim możliwość usuwania kar algorytmicznych nałożonych przy okazji poprzedniej aktualizacji 17 października 2014 roku. Jak łatwo policzyć minęło już 16 miesięcy od kiedy Google ukarało serwisy naruszające ich wskazówki jakościowe. Przez ten czas znaczna część właścicieli ukaranych serwisów poprawiła swój profil linków w nadziei, że przy okazji kolejnego update-u Google kara zostanie im cofnięta.

Jeszcze w 2015 roku wszyscy spodziewali się, że Google będzie aktualizowało Pingwina co roku. Niestety wielokrotnie przekładane terminy wypuszczenia spowodowały, że na ten moment nikt już nie chce przewidywać kiedy to będzie. Odpowiedź Zineb Ait na Twitterze to dla nas pierwszy sygnał, że kolejny nieoficjalny termin aktualizacji (I kwartał 2016) może być niedotrzymany:

Co „tak szybko, jak będzie gotowy” oznacza dla SEO? Strony z nałożonymi karami dalej będą znacznie niżej w SERP-ach niż mogłyby być i nikt w tym momencie nie jest w stanie przewidzieć, kiedy Google tak naprawdę uzna, że aktualizacja jest gotowa do wypuszczenia. Taka polityka wyszukiwarki nie jest na rękę nikomu i liczymy, że pomimo wielomiesięcznych problemów Google w końcu upora się z problemami tej aktualizacji.

Opinie użytkowników

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4  gwiazdki5 gwiazdek (Brak ocen)
Loading...
Kamil Dudziak Właściciel / Specjalista SEO

Kamil Dudziak

Specjalista SEO

16 lat doświadczenia w optymalizacji i pozycjonowaniu stron na najtrudniejsze frazy w Polsce. Właściciel i manager firmy Afterweb. Stale nadzoruje proces pozycjonowania stron wszystkich Klientów firmy.

3 komentarze

  1. Na mojej stronie podejrzewam filtr algorytmiczny. Ciekawe, kiedy będzie ta aktualizacja i czy mi odpuszczą.

    1. ja też na to liczę 🙂 dlatego pożyjemy zobaczymy 🙂 oby Google było litościwe i nie kazało długo czekać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33