Czy Google cofnęło aktualizację algorytmu Panda 4.2?

Aktualizacja Google Panda 4.2 została cofnięta?

Aktualizacja algorytmu Google Panda 4.2 miała początek całkiem niedawno i wg. pracowników Google jest to aktualizacja rozciągnięta w czasie, czyli tak naprawdę może ciągle jeszcze trwać. Wczoraj, część osób mocno związanych ze światem SEO zauważyła, że ich serwisy, które jeszcze całkiem niedawno po aktualizacji zobaczyły piękny powrót ruchu z wyszukiwarki na ich strony aktualnie wracają do sytuacji sprzed aktualizacji. Wstępnie można więc założyć, że trwająca aktualizacja Panda 4.2 na niektórych stronach została cofnięta, więcej na ten temat można przeczytać na WebmasterWorld.

Jeśli rzeczywiście nastąpiło cofnięcie aktualizacji algorytmu Panda to jest to niedobra wiadomość dla tych osób, które strony ucierpiały przy okazji ostatniej aktualizacji i którym kara została cofnięta przez Panda 4.2 Niestety tego typu cofnięcia są częstą praktyką stosowaną przez Google jeśli okaże się, że ich nowy algorytm nie spełnił oczekiwań. Jeśli tak jest w tym wypadku, to liczymy na potwierdzenie tej informacji bezpośrednio od Google. Webmasterzy, których strony ucierpiały powinni wiedzieć, czy na ich stronę jest nałożony jakikolwiek filtr od Google czy też nie. Dlatego nasza firma ciągle mocno podpisuje się pod tym by w narzędziach Google np. Search Console były dostępne wszystkie informacje na temat kar/ filtrów nakładanych na stronę. Skończyło by to raz na dobre tematy czy dana strona jest, czy nie jest ukarana przez wyszukiwarkę.

Czy na waszych stronach zauważyliście jakieś zmiany w ostatnim czasie?

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4  gwiazdki5 gwiazdek (Brak ocen)
Loading...
Kamil Dudziak Właściciel / Specjalista SEO

Kamil Dudziak

Specjalista SEO

14 lat doświadczenia w optymalizacji i pozycjonowaniu stron na najtrudniejsze frazy w Polsce. Właściciel i manager firmy AFTERWEB. Stale nadzoruje proces pozycjonowania stron wszystkich Klientów firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *