Google moja firma – nowe zasady weryfikowania lokalizacji

Google zapowiada nowe zasady weryfikowania lokalizacji w Google Moja Firma i Mapach Google. Na dniach powinno to zostać potwierdzone, ale możemy spodziewać się, że już niedługo dostępna będzie tylko jedna forma weryfikacji wizytówki na mapach – pocztówka.

Jeszcze do niedawna istniały dwie formy weryfikacji: telefoniczna i listowna. Jak zapowiada Google nie zamierzają  wycofać z weryfikacji telefonicznej – po prostu ta forma była nadużywana przez internatów przez co firma chce wprowadzić nowe zasady. Pocztówka z PIN-em służąca do zatwierdzania nowego wpisu (lub aktualizacji już istniejącego) będzie wysyłana na wskazany adres tak jak dotychczas. Możemy się jej spodziewać w siedzibie firmy nie później jak 10 dni roboczych od założenia konta. Jeśli po tym czasie nie otrzymamy wiadomości od Google powinniśmy odczekać równo 14 dni i dopiero wtedy będzie można skorzystać z weryfikacji telefonicznej.

Nowe zasady wprowadzone przez Google na pewno wydłużą czas zakładania kont firmowych w Google moja firma. Dotychczas dla naszych Klientów weryfikowaliśmy konta telefonicznie już w ten sam dzień. Teraz to się zmieni i prosimy mieć to na uwadze.

Google zmianę swojej polityki weryfikacyjnej tłumaczy ostatnimi nadużyciami. Ne da się ukryć, że weryfikacja telefoniczna, nie jest tak odporna na manipulacje jak papierowa pocztówka wysłana na wskazany adres pocztowy, spod którego musi być odebrana.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4  gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Kamil Dudziak Właściciel / Specjalista SEO

Kamil Dudziak

Specjalista SEO

14 lat doświadczenia w optymalizacji i pozycjonowaniu stron na najtrudniejsze frazy w Polsce. Właściciel i manager firmy AFTERWEB. Stale nadzoruje proces pozycjonowania stron wszystkich Klientów firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *