Reklama Pizzerii – Jak reklamować pizzerię w Internecie

Reklama pizzerii w Internecie

Branża gastronomiczna stale się rozwija, dlatego rynek jest wręcz przepełniony konkurencją. Uważasz, że Twoją pizzę powinien posmakować każdy mieszkaniec w okolicy, a może i w całym kraju? Internetowa reklama pizzerii da Ci szansę pojawić się w TOP10 rankingu Google. W dzisiejszych czasach nie wystarczy tylko tworzyć wyśmienite ciasta do pizzy z receptury cioci mieszkającej od lat we Włoszech – należy również zainwestować w reklamę pizzerii, która pozwoli na to, by Twój lokal stał się rozpoznawalny i przyciągnął rzeszę maniaków smaku. Współczesny świat oferuje nam multum możliwości na promocję. Dlaczego by z nich nie skorzystać? Stań się rozpoznawalny, wykorzystując ku temu najskuteczniejsze metody stosowane przez gigantów w branży. Pozycjonowanie stron i kampanie Google Ads są na wyciągnięcie ręki; to właśnie one mogą stać się tajnym składnikiem Twojego sukcesu.

Reklama pizzerii – poznaj najważniejsze korzyści

W branży gastronomicznej stawia się na jakość produktów i szybkość przygotowywania wyśmienitych dań. Choć ilość restauracji stale rośnie w zatrważającym tempie, odpowiednio zaplanowana i realizowana krok po kroku strategia marketingowa da Ci szansę na pozostawienie konkurencji daleko w tyle. Przemyślane działania mogą spowodować, że to właśnie Twoja pizzeria będzie najsławniejsza w mieście! Jednak by do tego doszło, musisz dać o sobie znać w sieci. Zwiększenie zainteresowania wśród potencjalnych odbiorców jest możliwe, zwłaszcza gdy jako towarzyszy wybierzesz specjalistów SEO i PPC. Lepsza widoczność w wyszukiwarce Google równa się dotarciu do docelowej grupy odbiorców – co za tym idzie, zwiększeniu dotychczasowych przychodów nawet o kilkaset procent więcej! Najważniejsza jest stała aktywność w mediach i ciągła praca w byciu lepszym – ileż można jeść tę samą pizzę, nie próbując zupełnie nowych kombinacji? No właśnie. W tym przypadku nowość może stanowić u Ciebie internetowa reklama pizzeri. Nie musisz wpisywać w wyszukiwarkę haseł „reklama pizzeria”, by dowiedzieć się, na czym ona polega. Jesteś w dobrym miejscu.

Efektywna reklama pizzerii w Google Ads

Obecnie Google daje szereg możliwości na promocję przedsiębiorcom z praktycznie wszystkich branż. Na ich tle szczególnie wyróżniają się kampanie Google Ads. Prawidłowe wdrożenie reklamy pozwoli na poprawę statystyk i zwiększy zainteresowanie pizzerią wśród potencjalnych klientów. Aby to nastąpiło, powinno się opracować konkretny plan i realizację reklamy pizzerii – w końcu największe projekty rozpoczynają się od licznych szkiców oraz opracowywaniu technik. Nie ma jednego przepisu na sukces, lecz chwytliwa reklama pizzerii w Google Ads zwiększa prawdopodobieństwo jego odniesienia. Jeżeli chcesz, żeby to właśnie Twoja kuchnia była uznana za najlepszą w rejonie, ustal swój budżet i przejmij kontrolę nad reklamami wyświetlanymi na samym szczycie wyszukiwań! Kampania Google Ads działa od razu po uruchomieniu!

Zapamiętaj--> Boisz się, że konkurencja wyprzedzi Cię w wyścigu o klientów? Zawsze bądź krok przed nią, dzięki umiejętnie prowadzonym kampaniom Google Ads! W końcu kto nie ryzykuje, nie zjada ostatniego kawałka pysznej pizzy!

Zalety:

 • szeroki wybór kampanii Google Ads
 • możliwość skonfigurowania reklamy na konkretną lokalizację
 • sprawowanie stałej kontroli nad budżetem przeznaczanym na kampanie
 • promowanie strony w najbardziej widocznych miejscach według badań eye-tracking
 • szansa na zdobycie większego zainteresowania i pozyskania nowych klientów

Wady:

 • korzystna kampania Google Ads nierzadko wymaga specjalistycznej wiedzy
 • cena za kliknięcie uzależniona jest od poziomu konkurencji
 • często odniesienie realnych zysków wiąże się z podjęciem współpracy ze specjalistami PPC

Wizytówka Google Moja firma i jej wpływ na reklamę pizzerii

Tradycyjne wizytówki lub ulotki reklamowe odchodzą w niepamięć. W końcu zazwyczaj docierają one jedynie do odbiorców przybywających do restauracji stacjonarnie lub są dołączane do zamówień z dowozem, następnie zostając całkowicie zapomniane. Koszty produkcji wizytówek stanowią dodatkowy powód do zaprzestania ich zamawiania – choć zdają się to być przysłowiowe grosze, nie dla wszystkich nimi są. Miejsce fizycznych wizytówek i ulotek zastępują te wirtualne, których głównym celem jest przyciągnięcie uwagi internautów. Stworzenie internetowego identyfikatora nie wymaga ponoszenia jakichkolwiek kosztów, jednak warto jest być w jego posiadaniu. Dobrze wykonana wizytówka Google Moja Firma powinna posiadać:

 • nazwę lokalu
 • dokładną lokalizację
 • informacje dotyczące godzin otwarcia
 • formy kontaktu (np. numer telefonu do pizzerii)
 • zdjęcie lokalu od zewnątrz i od środka

Istnieje również możliwość połączenia ze sobą profilu Google Moja Firma z usługą Google Ads. Wtedy w reklamach sieci wyszukiwania mogą wyświetlać się dodatkowe rozszerzenia lokalizacji, które zaś usprawnią klientom namierzenie pizzerii. Płatne kampanie Google Ads mogą pozytywnie wpłynąć na rozszerzenie zasięgu wizytówki, sprawiając tym samym jej wyświetlanie ponad wynikami należącymi do konkurencji.

ikona email
Lokalna reklama pizzerii we współpracy z Afterweb sprawi, że wyróżnisz się na tle konkurencji i zdobędziesz zaufanie odbiorców

Pozycjonowanie stron jako reklama pizzerii – co musisz wiedzieć?

Google już kilkukrotnie pokazało wielu osobom, że nawet jeśli posiadają najpiękniejszą stronę internetową, to nie wystarczy w starciach z konkurencją. Witryna musi być bowiem dostosowana pod kątem technicznym. Pozycjonowanie stron internetowych to długotrwały proces, na którego efekty trzeba chwilę poczekać – nie zmienia to faktu, że jest on uznawany za najbardziej skuteczny w kwestii działań w zakresie e-marketingu. SEO daje ogromne możliwości mogące doprowadzić Cię do celu, jakim jest skuteczna reklama pizzeri poprzez działania internetowe. Nie zostaniesz zauważony, jeżeli się nie postarasz. Z racji, że pozycjonowanie wymaga sporych nakładów czasu, przedsiębiorcy coraz chętniej decydują się na podjęcie współpracy z agencjami marketingowymi. Eksperci do spraw reklamy w internecie otoczą opieką Twoją stronę, a Ty będziesz mógł w stu procentach poświęcić się dbaniu o jakość posiłków w prowadzonym przez Ciebie lokalu.

Zalety:

 • maksymalizacja zysków
 • wzrost liczby zainteresowanych internautów i ruchu na stronie
 • profesjonalne dbanie o budowę wizerunku marki
 • efekty prac utrzymują się nawet po ich zakończeniu
 • szansa na pojawienie się w topie wyszukiwań Google

Wady:

 • konieczność posiadania specjalistycznej wiedzy SEO
 • wymóg stałego wprowadzania aktualizacji na stronę
 • kilkutygodniowy czas oczekiwania na pierwsze efekty
ikona email
Zaproś SEO do swojego biznesu i obserwuj wzrost pozycji Twojej strony w wyszukiwarce!

Reklama pizzerii w sieci

Reklama pizzerii – skuteczne wskazówki SEO

Promowanie lokalu z pizzą na podstawie konkretnych słów kluczowych

Słowa w reklamie mają wielką moc. Reklama pizzerii powinna rozpocząć się od doboru słów kluczowych, na których oparte będzie późniejsze tworzenie treści i proces pozycjonowania. Analiza fraz kluczowych to nieodłączny element działań promocyjnych; słowa kluczowe powinny dokładnie wskazywać, co masz do zaoferowania. W przypadku prowadzonego przez Ciebie biznesu, słowa kluczowe powinny dotyczyć tego, czym się zajmujesz. Na przykład wpisując „reklama pizzeria”, możesz w wyszukiwarce ujrzeć artykuł, który właśnie czytasz.

Przykładowe frazy kluczowe dla pizzerii:

Słowo kluczoweŚrednia miesięczna liczba wyszukań
pizzeria246000
pizza zielona góra2900
Pizza sosnowiec2900
pizza czestochowa2400
pizzeria zielona góra2400
pizza tarnów1900
pizza nowy sącz1900
pizzeria stalowa wola1900
pizza grodzisk mazowiecki1300
pizzeria dąbrowa górnicza1300
pizza stalowa wola880
pizza tarnowskie góry880
reklama pizzerii110

Lokalna reklama pizzerii

Z pewnością nie umknęło Twojej uwadze, że w tabeli przykładowych fraz kilkukrotne pojawiała się nazwa jakiegoś miasta. Wynika to z tego, że pizzerie wykorzystują pozycjonowanie lokalne! Pozwala ono dotrzeć dokładnie do tych osób, do których szczególnie jest skierowana Twoja oferta. Frazy lokalne są mniej konkurencyjne niż ogólne, natomiast koszta takich usług są znacznie mniejsze niż w przypadku działań na całą Polskę. Dzięki działaniom lokalnym możesz osiągnąć szybsze efekty, a także zwiększyć grono swoich odbiorców o realnych klientów – takich, którzy będą w stanie odwiedzić Twój lokal.

Reklama pizzerii oparta na danych z audytu SEO

Przed rozpoczęciem działań marketingowych możesz skorzystać z eksperckiego audytu SEO, mającego na celu dokładną analizę strony WWW; jej zalet, mankamentów, a także stanu czynników mających pośredni lub bezpośredni wpływ na pozycjonowanie. Audyt SEO pozwala na lepsze poznanie strony internetowej i skonkretyzowanie strategii marketingowej, dodając lub wykluczając elementy, które ocenił audyt. Dane nie kłamią – audyt strony to w wielu przypadkach konieczność przed startem w wyścigu o pozycję w Google.

Chwytliwa reklama pizzerii dzięki mocy content marketingu!

Branża gastronomiczna, ze względu na swój szeroki zasięg i dość luźne podejście do biznesu, ma multum możliwości chwytliwej i skutecznej kampanii reklamowej. Umiejętnie przeprowadzony content marketing pozytywnie wpływa na budowanie marki, a przy okazji angażuje klientów. W dzisiejszym świecie inwestycja w marketing treści jest oznaką postępowości danej firmy. Chwytliwe teksty okraszone kreatywnymi materiałami to świetny sposób na przyciągnięcie uwagi internautów. Suchym wpisom mówimy stanowczo nie! Czas na nową formę reklamowania swoich dań.

Funkcjonalna reklama pizzerii – o tym nie możesz zapomnieć!

Na co Ci estetyczna strona internetowa, która nie wyświetla się na urządzeniach mobilnych? Responsywność witryny to coś, o czym nie możesz zapomnieć. Jest ona cechą strony, interfejsu lub aplikacji, sprawiająca że wyświetla się ona prawidłowo na ekranach urządzeń o różnych proporcjach. Ma ona bezpośredni wpływ na wrażenia użytkownika, dlatego też miej ją pod uwadze w całym procesie tworzenia strony lokalu.

Reklama pizzerii we współpracy z Afterweb

Biznes gastronomiczny jest narażony na wysokie koszty utrzymania lokalu, zapewnienia jakościowych produktów, a także zużycia energii. Każda minimalizacja ponoszonych kosztów jest więc istotna, dlatego odradzamy prowadzenie działań marketingowych osobom nie mającym w tym doświadczenia, jednak chcącym oszczędzić na reklamie. Skuteczna kampania reklamowa czy proces pozycjonowania wymagają specjalistycznej wiedzy i umiejętności wykorzystania jej w praktyce. W Afterweb wspieramy naszych Klientów od ponad dekady, stale uzupełniając naszą ofertę o nowe możliwości. Doświadczenie naszych liderów i czas, przez który stale jesteśmy obecni na rynku nauczył nas, że tylko innowacja stanowi klucz do sukcesu. Im dłużej przedsiębiorca stoi w miejscu, po czasie zaczyna się cofać. Z tego powodu ważna jest stała aktualizacja i wprowadzanie zupełnie nowych rozwiązań. Każdy nasz Klient jest traktowany przez nas indywidualnie, dlatego masz pewność, że reklama restauracji przygotowana przez naszych ekspertów będzie awangardowa. Niezależnie od tego, którą ścieżkę wybierzesz, uzyskasz od nas kompleksowe wsparcie i przydzielonego do prac opiekuna. Pomożemy Ci osiągnąć szczyt możliwości, bazując na naszych autorskich metodach. Dowód naszej skuteczności? Liczne rekomendacje Klientów, które znajdziesz na naszej stronie! Może zawiśnie tam również Twoja opinia?

Jak reklamować restaurację w Internecie – podsumowanie

Obecność w Internecie jest koniecznością, by lokal mógł odnosić większe zyski. Planując działanie lokalne lub ogólnopolskie, na każdym etapie masz możliwość uzyskania eksperckiej pomocy. Konkurencja w branży gastronomicznej nigdy nie śpi, dlatego im szybciej zaczniesz działać, tym lepiej dla Twoich wyników. Reklama pizzerii w Internecie to strzał w dziesiątkę, jeżeli zależy Ci na pozyskaniu nowych klientów i upewnieniu obecnych, że nigdzie nie zjedzą lepszej pizzy! Tytuł pizzermana rejonu może należeć do Ciebie! Już dziś podejmij się realizacji swych marzeń, zmieniając je w cele!

FAQ

Najczęściej zadawane nam pytania

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Afterweb - Wyższy standard SEO

Afterweb

SEM/SEO/PPC

Od przeszło 14 lat specjalizujemy się w optymalizacji i pozycjonowaniu oraz reklamie PPC w wyszukiwarkach. Nasze główne usługi to pozycjonowanie organiczne i obsługa kampanii reklamowych w Google Ads.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *