Reklama salonu kosmetycznego – Jak reklamować salon kosmetyczny w Internecie

Jak reklamować salon kosmetyczny w Internecie

Gdzie najlepiej promować oferowane usługi? Odpowiedź jest bardzo prosta – w Internecie! W dzisiejszych czasach króluje przekonanie, że jeśli nie ma Cię w świecie online to nie istniejesz. Szczególnie istotne jest to w branży beauty. Potencjalni Klienci zainteresowani usługami jakie oferuje salon kosmetyczny najpierw przeglądają strony internetowe, aby zapoznać się z ofertą salonu jak i opiniami innych osób. Dlatego właśnie marketing w kosmetologii jest tak istotny. Musisz stać się widoczny dla swojej grupy odbiorców! Nie wystarczy jedynie stworzyć strony internetowej. Należy podjąć odpowiednie działania marketingowe przynoszące oczekiwane rezultaty. Właśnie w tym celu stosuje się kampanie reklamowe Google Ads oraz pozycjonowanie stron. Ich zadaniem jest nie tylko zwiększenie widoczności wśród Klientów ale także pomagają w wybiciu się spośród rosnącej konkurencji!

Reklama salonu kosmetycznego – poznaj najważniejsze korzyści

Niektórzy wychodzą z błędnego założenia, że marketing w salonie kosmetycznym jest zupełnie niepotrzebny. Ale czy, aby na pewno? Dlaczego w takim razie do Twojej konkurencji ustawia się kolejka Klientów, a u Ciebie kalendarz świeci pustkami? Nie wynika to z braku Twoich umiejętności. Powodem jest fakt, że Klienci nie widzą o Twoim istnieniu. Chcąc udać się do konkretnego salonu kosmetycznego, najpierw przeglądają na stronie internetowej zdjęcia przedstawiające końcowe efekty konkretnych usług, a następnie przechodzą do opinii. Kluczową rolę pełni reklama w salonie kosmetycznym. Przynosi ona szereg korzyści. Przede wszystkim stajesz się widoczny, a dodatkowo zaczynasz wyróżniać się pośród konkurencji. Reklama gabinetu kosmetycznego musi być w pełni dopasowana do potrzeb i oczekiwań grupy odbiorców. Zależność jest bardzo prosta – im lepiej się do nich dopasujesz, tym więcej osób wybierze Twój salon kosmetyczny. Zadbaj o rozwój swojego biznesu decydując się na skuteczny marketing w branży beauty!

Efektywna reklama salonu kosmetycznego w Google Ads

Najczęściej zadawane pytanie brzmi – jak szybko stać się rozpoznawalnym wśród Klientów, a tym samym zwiększyć swoje zyski? Tutaj pomocna okazuje się kampania reklamowa Google Ads! Należy ustalić konkretne cele jak chce się osiągnąć, a następnie dopasować do nich przekaz skierowany do grupy docelowej. Dlaczego Google Ads cieszy się tak dużą popularnością? Na uwagę zasługuje szereg zalet. Sam ustalasz budżet jaki chcesz przeznaczyć na reklamę, lokalizację, gdzie ma się wyświetlać, czas wyświetlania – w jakich godzinach oraz w jakie dni. Co najważniejsze, możemy śmiało powiedzieć, że marketing w kosmetyce realizowany za pomocą Google Ads to jedno z najszybszych działań. Niemalże natychmiast Twoja kampania stanie się widoczna w wyszukiwarce Google.

Zalety

 • reklama od razu widoczna w wyszukiwarce
 • przekaz marketingowy w pełni dopasowany do grupy odbiorczej
 • łatwość kontrolowania wydawanego budżetu na reklamy
 • możliwość określenia wysokości kwoty przeznaczonej na kampanię
 • dostęp do rzetelnych danych ukazujących efektywność reklamy
 • kierowanie kampanii reklamowej do lokalnych odbiorców
 • możliwość wyboru najlepiej dopasowanego rodzaju reklamy Google Ads
 • widoczność wśród szerokiego grona użytkowników

Wady

 • budżet przeznaczony na reklamę zależny od branż konkurencyjnych
 • konieczność posiadania specjalistycznej wiedzy z zakresu Google Ads

Pozycjonowanie stron jako reklama salonu kosmetycznego

Tuż obok kampanii reklamowych Google Ads istotną rolę pełni również pozycjonowanie stron internetowych. Co prawda, na widoczność efektów należy poczekać pewien czas ale cierpliwość popłaca, szczególnie jeśli jej efektem jest znalezienie się w top 10 Google! Musisz mieć świadomość, że użytkownicy odwiedzają tylko i wyłącznie te strony, które wyświetlają się w czołówce. Nikt nie przegląda 3, czy 4 strony w wyszukiwarce. Chcesz, aby strona Twojego salonu kosmetycznego znalazła się na pierwszej stronie? W taki razie pozycjonowanie jest dla Ciebie! Na duże uznanie zasługuje fakt, że nie musi być realizowane łącznie z Google Ads! Są to zupełnie, dwa osobne działania marketingowe, niezależne od siebie. Skuteczna strategia SEO opiera się przede wszystkim na skrupulatnym przeanalizowaniu słów kluczowych określających intencje odbiorców. Głównym priorytetem pozycjonowania jest dopasowanie strony www do Klientów, ale także do wymagań robota indeksującego Google. Im wyżej wyświetlisz się po wpisaniu określonej frazy tym bardziej zwiększasz swoją szansę na poszerzenie grona odbiorców!

Zapamiętaj--> Pozycjonowanie stron internetowych bez wątpienia pomaga branży kosmetycznej na zaistnienie w Internecie. Pojawienie się w top 10 Google to dla nas znak, że nie tylko podjęte działania przynoszą oczekiwane rezultaty ale także daje informację o tym, że strona spełnia preferencje Klientów, a przecież to jest celem każdego biznesu!” - specjalista SEO, Łukasz Buławski


Zalety

 • zwiększenie ruchu organicznego na stronie internetowej
 • wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania w przeglądarce Google
 • zwiększenie ilości unikatowych i wartościowych treści na stronie
 • większa widoczność na wyszukiwane słowa kluczowe
 • możliwość dotarcia do miliona użytkowników internetowych
 • długotrwałe zajęcie wysokiej pozycji

Wady

 • pozycjonowanie ze względu na stopień skomplikowania wymaga specjalistycznej wiedzy
 • długi czas oczekiwania na rezultaty podjętych rozwiązań
 • konieczność realizowania regularnego planu działań
Reklama salonu kosmetycznego w internecie

źródło: https://pl.freepik.com/

Reklama salonu kosmetycznego – praktyczne wskazówki

Jak już wspominaliśmy, aby reklama salonu kosmetycznego była skuteczna należy ją maksymalnie dopasować do preferencji grupy odbiorczej. Im bardziej strona będzie spełniała ich oczekiwania, tym chętniej będą ją odwiedzać, a tym samym podejmować określone działania. Zwiększy to wskaźnik konwersji, zmniejszy współczynnik odrzuceń, czyli jednym słowem odniesiesz zysk o jakim marzysz!

Analiza konkurencji i dobór odpowiednich słów kluczowych

Jak dobrze poznać preferencje użytkowników? Bez rzetelnej analizy fraz kluczowych się nie obejdzie! Tutaj pod uwagę bierze się zarówno ogólne słowa kluczowe jak i te z długim ogonem, znacznie lepiej pokazujące potrzeby potencjalnych klientów. Celem pozycjonowania jest to, aby po wpisaniu określonych słów to właśnie Twoja strona pojawiła się w głównych wynikach wyszukiwania.

Przykładowe frazy dla gabinetu kosmetycznego:

Słowo kluczoweŚrednia miesięczna liczba wyszukań
Salon kosmetyczny27100
Gabinet kosmetyczny6600
Salon urody4400
Salon piękności2400
Manikiurzystka1300
Salony kosmetyczne1000
Zakłady kosmetyczne720
Studio kosmetyczne480
Mobilna kosmetyczka390
Reklama salonu kosmetycznego260
Cennik salon kosmetyczny260

Optymalizacja techniczna strony

Oczywiście nie należy pomijać również kwestii technicznych! Musisz mieć świadomość, że jeśli Twoja strona www będzie zbyt długo się otwierać Klienci uciekną do konkurencji. Niedopasowanie kodu strony, adresów URL, oraz wielkości grafik skutecznie opóźniają jej ładowanie, co nie wpływa dobrze na Twoją pozycję. Warto również zadbać o responsywność, czyli jej właściwe wyświetlanie na urządzenia mobilnych.

Pozycjonowanie lokalne i Google Moja Firma

Szukając salonu kosmetycznego pierwszym kryterium branym pod uwagę jest lokalizacja. Im bliższej miejsca zamieszkania, tym większe prawdopodobieństwo, że potencjalny Klient wybierze właśnie Ciebie. Dlatego tak istotną rolę pełni pozycjonowanie lokalne! Warto zainwestować w wizytówkę Google Moja Firma, aby stać się widocznym na Mapach Google, a także przekazać użytkownikom najważniejsze informacje spełniające ich intencję nawigacyjną.

Robot indeksujący Google określając pozycje Twoje strony bierze pod uwagę również linki. Tutaj kluczową rolę pełnią zarówno linki zewnętrzne na innych portalach jak i wewnętrzne kierujące do różnych podstron na Twojej domenie. Im bardziej jakościowe linki uda Ci się uzyskać, tym masz większą szanse na zajęcie wyższej pozycji w wyszukiwarce.

Content Marketing

Content marketing w kosmetologii pełni jedną z najważniejszych funkcji. Twoi potencjalni Klienci przed umówieniem się na realizację konkretnej usługi chcą się o niej dowiedzieć nieco więcej. Właśnie w tym celu tworzy się unikalne teksty zawierające najważniejsze słowa kluczowe. Pamiętaj, że dla algorytmu Google niepowtarzalność to podstawa! Powielanie tekstów z innych stron nie wchodzi w grę!

Social Media

Dziś aktywny udział w mediach społecznościowych to podstawa. Dzięki takim mediom jak Instagram, Facebook lub Twitter znacznie łatwiej nawiązać kontakt z odbiorcami oraz zbudować tak ważną nić zaufania. Co więcej, regularne publikowanie wpisów na social media pełni funkcję przynęty i zwiększa szansę na kliknięcie w link i podjęcie określonych działań.

ikona email
Skuteczna reklama salonu kosmetycznego to priorytet! Odnieś imponujący sukces z pomocą wykwalifikowanych specjalistów!

Jak reklamować salon kosmetyczny ( SEO czy PPC ) – podsumowanie

Im szybciej podejmiesz przedstawione przez nas działania marketingowe tym szybciej zaistniejesz w świadomości swoich odbiorców. Dobrze dobrana reklama salonu kosmetycznego pozwoli Ci się wyróżnić wśród konkurentów, a także pokazać, jak dobrze znasz potrzeby i oczekiwania swoich potencjalnych klientów. Nie ma na co czekać! Marketing w branży beauty to Twój klucz do wzniesienia swojego biznesu na wyżyny.

FAQ

Reklama salonu kosmetycznego – najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Źródła:

 • https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych
 • https://support.google.com/google-ads/
 • https://developers.google.com/search/docs/beginner/seo-starter-guide?hl=pl
 • https://skillshop.withgoogle.com/
 • https://twitter.com/google
 • https://moz.com/learn/seo/
1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Afterweb - Wyższy standard SEO

AFTERWEB

SEM/SEO/PPC

Od przeszło 14 lat specjalizujemy się w optymalizacji i pozycjonowaniu oraz reklamie PPC w wyszukiwarkach. Nasze główne usługi to pozycjonowanie organiczne i obsługa kampanii reklamowych w Google Ads.

3 komentarze
 • Klaudia skomentował/a:

  Kiedyś nie zwracałam uwagi na jakiekolwiek formy reklamy w Internecie i nie do końca wierzyłam, że marketing w branży kosmetycznej jest w ogóle potrzebny.
  Od niedawna sama ustawiam Google Ads i widzę wzrost zainteresowania.

 • Konrad skomentował/a:

  Marketing w gabinecie kosmetycznym jest równie istotny jak i w innych branżach.
  Wiele aspektów z art. sam wdrożyłem na własnej stronie i jestem pewien że działa to na plus, pod każdym względem.

 • Sylwia skomentował/a:

  Już od dłuższego czasu realizuję kampanię reklamową Google Ads i jak na razie wszystko działa.
  Zainteresowanie moim salonem kosmetycznym wzrosło, co cieszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.