Skuteczne pozycjonowanie stron – wyprzedź konkurencję!

skuteczne pozycjonowanie stron

Jak wygląda skuteczne pozycjonowanie stron internetowych? Zobacz, jak dzięki SEO Twoja strona WWW znajdzie się w top 10

Dziś zakładanie różnorodnych biznesów stało się popularne. Coraz więcej osób próbuje swoich sił, prowadząc własne firmy. Oczywiście rozwiązanie to przynosi wiele zalet, jednak warto mieć na uwadze, że aby biznes przynosił zyski należy zadbać o jego rozpoznawalność. Prowadzona firma musi być dobrze widoczna dla odbiorców, a co więcej, powinna przedstawiać atrakcyjniejszą ofertę w porównaniu z konkurencją. Właśnie tutaj z pomocą przychodzą działania marketingu internetowego! Wśród cieszących się dużą popularnością możemy wymienić m.in. kampanie reklamowe Google Ads. Jeśli jednak zależy Ci na długotrwałych efektach oraz pojawieniu się na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania Google Twoim rozwiązaniem będzie skuteczne pozycjonowanie stron www! Na czym polega usługa? Jakie korzyści przynosi i przede wszystkim, jak powinna wyglądać prawidłowa optymalizacja witryny pod kątem SEO, dowiesz się z niniejszego wpisu! Zapraszamy do czytania!

Zadbaj o widoczność strony! Krótko o tym, czym jest skuteczne pozycjonowanie stron internetowych

Niepodważalny jest fakt, że aktualnie dla każdego właściciela strony uzyskanie wysokiej pozycji w Google jest priorytetem. Bez tego odniesienie sukcesu jest utrudnione, a niekiedy wręcz niemożliwe. Z uwagi na ciągle rosnącą konkurencję należy podejmować działania na wszystkich możliwych frontach. Na czym polega pozycjonowanie witryn internetowych? Najprościej mówiąc, są to różnego rodzaju działania prowadzone zarówno w obrębie strony (on-site), jak i poza nią (off-site) mające na celu dopasować jej strukturę do wymagań Google. Prawidłowo prowadzone czynności marketingowe pozwalają zająć wysoką pozycję w top 10, co z kolei przekłada się na większą liczbę odwiedzin, a tym samym większy zysk. Warto mieć świadomość, że proces pozycjonowania jest nieco czasochłonny i wymaga systematyczności, w końcu nie tylko algorytm Google ulega aktualizacji, ale również zmieniają się preferencje Klientów i trendy rynkowe. 

Kiedy pozycjonowanie stron www jest niezbędne? Sprawdź, czy usługa SEO jest dla Ciebie

Myślisz, że wysokie pozycje w wyszukiwarce Google są dla Ciebie nieosiągalne? Nic bardziej mylnego! Optymalizacja stron internetowych jest kierowana do każdego, kto chce stać się widocznym dla swoich odbiorców. Niezależnie, czy prowadzisz sklep online, czy stronę wskazującą na oferowane przez Ciebie usługi, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś dotarł na sam szczyt i zrealizował postawione cele biznesowe! Przejdźmy zatem do wyjaśnienia, kiedy działania SEO wpływające na pozycję strony w wynikach wyszukiwania są konieczne: 

 • gdy chcesz zwiększyć rozpoznawalność swojej marki,
 • gdy chcesz poszerzyć grono odbiorców,
 • gdy zależy Ci na zareklamowaniu oferowanych produktów,
 • gdy chcesz wyprzedzić rywali rynkowych.
ikona email
Chcesz dowiedzieć się na czym jest pozycjonowanie i jak zrobić pierwszy krok w stronę top 10? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Co wpływa na pozycjonowanie strony w wyszukiwarce? Omawiamy najważniejsze elementy

Tak jak wspominaliśmy, pozycjonowanie stron internetowych to proces wymagający dużego zaangażowania. Wszystkie podejmowane działania muszą być bardzo dobrze przemyślane i przede wszystkim ustalone na podstawie poszczególnych czynników. Wyjaśnijmy zatem, co ma wpływ na pozycjonowanie strony w Google. Pierwszym elementem branym pod uwagę jest historia domeny. Dotyczy ona tych stron, które zostały odkupione. Konieczne jest dokładne sprawdzenie nie tylko ich struktury, ale również jakości zdobywanych linków, a także czy roboty Google nie nałożyły na nie kar. Kolejnym czynnikiem są linki. Nieco wyżej wspomnieliśmy o ich jakości. Musisz mieć świadomość, że pozyskiwanie słabych odnośników uznawanych za spam przyniesie odwrotny efekt od oczekiwanego, a co więcej, może utrudnić cały proces pozycjonowania! Wpływ na pozycjonowanie stron internetowych mają również słowa kluczowe. Umieszczone w odpowiednich miejscach takich jak np. tytuł strony, adresy URL, nagłówki itd. zwiększają wartość witryny, a tym samym pozwalają zająć wyższe pozycje w rankingu Google!

Strategia pozycjonowania stron www to Twój sposób na wyższe wyniki wyszukiwania! Sprawdź, o czym mowa

Decydując się na pozycjonowanie, musisz zapamiętać jedną zasadę – tylko działanie według strategii SEO pomaga w konsekwentnym realizowaniu ustalonych celów. Strategia SEO musi być dobrana do charakteru prowadzonej działalności. Miej na uwadze, że nie wszystkie działania mogą sprawdzić się w przypadku Twojego biznesu. Co w takim razie wziąć pod uwagę? Na samym początku bardzo ważne jest sprecyzowanie, co chcesz osiągnąć np. zwiększyć sprzedaż, dotrzeć do szerszego grona odbiorców itp. Kolejnym krokiem jest stworzenie persony marketingowej. Jest to osoba najlepiej oddająca potrzeby, oczekiwania oraz problemy Twoich potencjalnych Klientów. W czasie jej tworzenia zobaczysz, na co zwrócić uwagę, aby efekty pozycjonowania stron były jak najbardziej zadowalające. Od czego jeszcze zależy ustalona strategia SEO? Z pewnością możemy wymienić tutaj budżet oraz charakter Twojej branży – np. czy jest ona sezonowa.

Pozycjonujemy sklep internetowy! Zobacz co ma największy wpływ na skuteczne pozycjonowanie stron www

Kiedy strategia została ustalona czas przejść do działania. Na samym początku bardzo ważne jest ocenienie, co wymaga poprawy, a także jakie zmiany należy wprowadzić. To właśnie na tym etapie cenne okazuje się uwzględnienie stron konkurencji, które mogą wskazywać kierunek działań. Poniżej przedstawimy Ci kilka kwestii, jakie mają wpływ na pozycjonowanie Twojej strony w Internecie.

Sprawdź: Jak wygląda skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego? Zobacz, jak działania SEO wpłyną na Twoją widoczność w sieci

Audyt SEO – bez niego optymalizacja strony nie może istnieć

Audyt strony to podstawa działań marketingowych. W końcu jak wiedzieć, jakie czynności podjąć skoro nawet nie wiesz, co wymaga poprawy na Twojej stronie internetowej? Prowadzony audyt SEO dostarcza informacji dotyczących m.in.:

 • struktury witryny,
 • kwestii technicznych takich jak np. szybkość ładowania strony,
 • responsywności, czyli wyświetlania na urządzeniach mobilnych
 • liczby pozyskanych linków.

Możemy śmiało powiedzieć, że przeprowadzenie audytu pomaga zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Nie tracisz czasu na wdrażanie bezsensownych zmian nieprzynoszących rezultatów, a co najważniejsze, nie przepalasz budżetu! 

Słowa kluczowe, czyli jak z ich pomocą optymalizacja SEO zwiększa pozycję strony w wyszukiwarce Google

Możemy śmiało powiedzieć, że słowa kluczowe odgrywają szczególną rolę. Te z pozoru proste hasła wpisywane w okno przeglądarki wskazują na potrzeby Klientów. Bazując na wiedzy marketingowej, użytkownicy mają trzy podstawowe intencje: informacyjną, nawigacyjną oraz transakcyjną. Dla Ciebie, jako właściciela strony transakcyjna jest najważniejsza. Przy niej cenne okazują się frazy kluczowe z długim ogonem. Wpisują je użytkownicy, którzy mają jasno sprecyzowane potrzeby – np. Klient, który wie, jakie chce buty, wpisze: czarne długie kozaki na zimę. Niekiedy może również podać nazwę firmę. Ogólne słowa kluczowe bez cech szczególnych takie jak np. buty na zimę wpisują osoby, które nie mają w głowie dokładnej wizualizacji wymarzonego produkty, a na razie robią jedynie rozeznanie w ofertach. Musisz mieć świadomość, że skuteczne pozycjonowanie stron i sklepów internetowych z wykorzystanie słów kluczowych powinno uwzględniać również spełnianie intencji informacyjnej. Zaleca się, aby tworzyć w tym celu artykuły poradnikowe dostarczające cennych informacji, o czym więcej przeczytasz nieco niżej!

Content marketing w pozycjonowaniu stron – wyjaśniamy, dlaczego wyszukiwarka Google uwielbia wartościowe treści

Zastanawiasz się, czy teksty na stronie są Ci potrzebne? Oczywiście, że tak! Nie pozostają ku temu najmniejsze wątpliwości! Teksty udostępniane na stronie są szczególnie ważne dla Twoich odbiorców. Nie bez powodu zaleca się prowadzenie firmowego bloga. W ten sposób nie tylko spełniasz intencję informacyjną, ale także w oczach potencjalnych Klientów stajesz się profesjonalistą. Powszechnie uważa się, że witryny bez treści nie są wiarygodne, a tym samym zniechęcają do dokonania transakcji. Treść SEO musi spełniać wymagania wyszukiwarek internetowych. Co to dokładnie oznacza? Wszystkie teksty muszą być wartościowe! Możesz nam wierzyć, ale czytelnicy bardzo szybko rozpoznają, kiedy lejesz wodę, co może ich zniechęcić do całej Twojej firmy. Liczą się konkrety, które faktycznie mają znaczenie! Przygotowane treści muszą być angażujące, a także powinny zawierać odpowiedzi na problemy Klientów. Jeśli zależy Ci na stworzeniu naprawdę silnego biznesu, nie powielaj istniejących już tekstów. To najprostszy sposób na to, aby trafić na dalekie, przez nikogo nieodwiedzane strony w wyszukiwarce Google.

Będąc przy content marketingu, odpowiedzmy na jeszcze jedno pytanie – czy teksty pomagają w zajęciu wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania Google? Jak najbardziej! Przygotowywane treści to doskonały sposób na umieszczenie w nich słów kluczowych. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić, w końcu mniej znaczy więcej, a w przypadku wytycznych Google liczy się jakość, a nie ilość. 

Firmowy blog to nie tylko sposób na reklamowanie swojego biznesu, ale także budowanie relacji z Klientami. Poprzez wstawianie wartościowych i oryginalnych treści pomagasz w znalezienie jak najlepszego rozwiązania spełniającego ich potrzeby oraz oczekiwania. Co więcej, dobrze prowadzony blog stanowi zachętę do znacznie częstszego odwiedzania Twojej strony internetowej, a to z kolei może przełożyć się na zdecydowanie większe zyski.

Dlaczego SEO i UX muszą iść w parze? Zobacz, jak atrakcyjna strona www wpływa na sprzedaż

Powodów, dla których użytkownicy mogą opuszczać Twoją witrynę, jest mnóstwo. Jednym z nich jest brak użyteczności witryny. Co to dokładnie oznacza? Już wyjaśniamy! Strona internetowa musi być przejrzysta, czytelna oraz intuicyjna. Osoby odwiedzające nie mają czasu ani chęci na czasochłonne szukanie informacji. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby jak najlepiej zadbać o wszystkie kwestie wizualne jak również dobrą nawigację. Pamiętaj, że pozycjonowanie stron internetowych w Google musi opierać się na stosowaniu prostych i sprawdzonych rozwiązań. Nie zawsze zmiana znanych schematów wychodzi na lepsze. Musimy także zaznaczyć, że dobrze prowadzone działania UX pomagają w usunięciu wszelkich nieprawidłowości, które mogą negatywnie wpływać na funkcjonalność witryny, a tym samym wrażenia użytkowników.

Pozycjonowanie lokalne, jako rozwiązanie dla branż usługowych

Nie ulega wątpliwości, że skuteczne pozycjonowanie witryny w wyszukiwarce polega na trafianiu do sprecyzowanej grupy odbiorców. W przypadku niektórych biznesów nie zaleca się pozycjonowania dla stron internetowych na skalę ogólnopolską. Mowa tutaj głównie o branżach, które oferują różnego rodzaju usługi np. fryzjerskie, kosmetyczne, dentystyczne itp. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się tutaj lokalne pozycjonowanie w wyszukiwarce. Czym jest pozycjonowanie stron nakierowane na lokalnych odbiorców? Najprościej mówiąc, jest to szereg działań, które mają za zadanie wyróżnić Twój biznes na tle konkurentów działających na rynku regionalnym. Musisz mieć świadomość, że spora część osób szukających danych usług, jako swoje główne kryterium poszukiwań traktuje właśnie lokalizację! Oczywiście lokalne SEO Twojej strony internetowej ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie na rynku lokalnym masz mniejszą liczbę rywali, a tym samym zdecydowanie łatwiej osiągnąć wysoką pozycję w przeglądarce.

Będąc przy pozycjonowaniu lokalnym, nie możemy zapomnieć o najważniejszym! Chcąc zbudować silną pozycję na rynku regionalnym, bardzo ważne okazuje się założenie darmowej wizytówki w Google Moja Firma. Po pierwsze wskazuje ona na dokładną lokalizację Twojej firmy, sklepu lub lokalu usługowego. Zdecydowanie ułatwia to osobom zainteresowanym dotarcie do Ciebie. To jednak nie wszystko! Wizytówki Google uwzględniają również informacje dotyczące godzin otwarcia oraz kontaktu. Co więcej, wizytówka posiada sekcje, gdzie inne osoby mogą pisać opinie na temat Twojej firmy. Pamiętaj, że opinie innych zwiększają Twoją wiarygodność! 

ikona email
Z Afterweb zostaniesz lokalnym liderem w branży! Skuteczne pozycjonowanie stron powierz w nasze ręcę!

Czy SEO i pozycjonowanie to pojęcia tożsame? Agencja SEO wyjaśnia

Bardzo często pojęcie SEO i pozycjonowanie w wyszukiwarce Google używane są zamiennie. Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że pojęcia te różnią się pomiędzy sobą. Czym zatem jest SEO? Prawdę mówiąc, jest ono pewnego rodzaju odnogą pozycjonowania uwzględniającą nieco inne działania. SEO skupia się na właściwym zoptymalizowaniu strony, np. prędkość ładowania strony, a także zoptymalizowaniu struktury i kodu HTML. W przypadku sklepów internetowych SEO obejmuje również czynności mające na celu optymalizację kategorii i stron produktowych. Z kolei pozycjonowanie skupia w sobie SEO, content marketing, zdobywanie linków zewnętrznych oraz wykonywanie niezbędnych analiz wskazujących na efektywność wdrażanych zmian. Musimy zaznaczyć, że zarówno SEO, jak i skuteczne pozycjonowanie strony internetowej przekłada się na znacznie lepsze wyniki wyszukiwania w Google!

Skuteczne pozycjonowanie stron oceń z pomocą Google Search Console i Google Analytics

Nieodłącznym elementem marketingu internetowego jest monitorowanie efektów. Tylko wtedy można się dowiedzieć, czy wdrażane działania przynoszą oczekiwane rezultaty, a tym samym, czy opłaca się w nie inwestować.  W tym celu wykorzystuje się m.in. różne narzędzia takie jak: Google Analytics i Google Search Console. Ich głównym zadaniem jest pokazanie, czy zwiększa się widoczność, a tym samym pozycja Twojej strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Co więcej, w Google Search Console dowiemy się wiele na temat indeksacji naszych podstron oraz błędach np. 404.

Na jakie efekty pozycjonowania możesz liczyć? Podsumowanie

Skuteczne SEO w Google niesie za sobą szereg korzyści:

 • docierasz do szerokiego grona ściśle sprecyzowanej grupy odbiorców,
 • poznajesz potrzeby Klientów i dostosowujesz do nich swoją ofertę,
 • wpływasz pozytywnie na swoją rozpoznawalność i wiarygodność,
 • wyprzedzasz konkurencje,
 • zyskujesz pewność, że Twoja strona spełnia przyjęte standardy.

Oczywiście musimy zaznaczyć, że korzyści płynące z pozycjonowania są możliwe tylko wtedy, gdy wszystkie działania są prawidłowo prowadzone. Jeśli nie masz w tym zakresie specjalistycznej wiedzy, zdecydowanie lepiej zlecić usługę doświadczonej agencji. Specjalista SEO wykona niezbędną analizę SEO oraz wskaże, co dokładnie należy poprawić, aby stanąć wysoko wśród innych stron internetowych w wyszukiwarce Google. Nieco więcej o tym, jak wygląda współpraca, możesz znaleźć na naszej stronie. Zajrzyj i dowiedz się, jak długo trwa pozycjonowanie oraz od czego zależy cennik. Dołożymy starań, aby to właśnie Twoja konkretna strona internetowa oraz cały prowadzony biznes stał się jednym z najbardziej popularnych w sieci! 

FAQ

Najczęściej zadawane nam pytania

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Afterweb - Wyższy standard SEO

Afterweb

SEM/SEO/PPC

Od przeszło 14 lat specjalizujemy się w optymalizacji i pozycjonowaniu oraz reklamie PPC w wyszukiwarkach. Nasze główne usługi to pozycjonowanie organiczne i obsługa kampanii reklamowych w Google Ads.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *