Google Ads

Usługi reklamowe – rodzaje i sposoby na promocję własnej oferty

Usługi reklamowe

Celem każdego właściciela firmy jest osiągnięcie wysokich przychodów, zaś ścieżką prowadzącą do sukcesu jest dziś skuteczna kampania reklamowa. Czym byłby świat bez reklamy? Współcześnie ciężko odpowiedzieć sobie na to pytanie, zwłaszcza że reklama usług jest zjawiskiem towarzyszącym nam od XV wieku! Pomimo upływu czasu, motyw reklamy nie uległ większym zmianom – jej zadaniem było i jest przekonanie odbiorców o zaletach oferowanej usługi czy produktu w sposób rzetelny, a przy tym ciekawy i zachęcający. Z reklamą mamy do czynienia codziennie; widzimy ją w transporcie miejskim czy przechodząc przez centrum handlowe, a także spacerując po mieście. Usługi reklamowe realizowane przez agencje marketingowe obejmują nie tylko promocję w wersji fizycznej (na przykład w postaci plakatów) lecz również wirtualnej. Aktualnie dzielimy usługi reklamy na bazie ich funkcji czy grupy odbiorców, do których jest ona kierowana. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług reklamowych? A może znaleźć wskazówki odnośne tego, jak powinna wyglądać reklama usług w Internecie? Jeżeli odpowiedź na chociaż jedno z tych pytań jest twierdząca, jesteś w dobrym miejscu!

Czym jest usługa reklamowa?

Pojęcie usługi reklamowej należy rozumieć jako całość działań promocyjnych, w których zawiera się przede wszystkim świadczenie usług związanych z promocją danej oferty. Sposobów na rozreklamowanie własnej firmy jest naprawdę wiele; w grę wchodzi tu zarówno tradycyjna reklama usług, jak i nowoczesna. Znajomość różnic pomiędzy dwoma pojęciami jest konieczna, zwłaszcza jeżeli szukasz sposobów na promocję swojej firmy i szukasz agencji, która zadeklaruje się pełnić usługi reklamy dla Ciebie i Twojego przedsiębiorstwa.

Tradycyjna usługa reklamowa wciąż żywa – formy i przykłady zastosowań

Tradycyjne usługi reklamowe sprowadzają się do promocji firmy poprzez produkcję materiałów poligraficznych takich jak wizytówki, ulotki i plakaty. Mając wykonane przez grafika logo, przedsiębiorca może zdecydować się na zamówienie projektów fizycznych form promocyjnych. Współcześnie tradycyjna reklama nie zamyka się tylko i wyłącznie do papierowych reklam; firmy decydują się na przedmioty takie jak powerbanki, długopisy, parasole czy inne gadżety oznaczone swoim logiem. Cennik usług reklamowych w tym przypadku nie jest zbyt wysoki, dlatego wiele firm decyduje się na zamówienie tego rodzaju spersonalizowanych przedmiotów. Tradycyjne usługi reklamowe dotyczą także reklam zewnętrznych, które najczęściej przybierają formę billboardów czy reklam wielkoformatowych. Z pewnością chociaż raz w swoim życiu widziałeś samochód oklejony logiem danej firmy czy listą usług jakie oferuje dane przedsiębiorstwo. To również tradycyjna forma promocji biznesu.

Witamy w Internecie – kilka słów o nowoczesnych usługach reklamowych

Współcześnie nie ma możliwości na wybicie się ponad konkurencję bez pomocy Internetu. Rozwój technologii oraz przewaga wyszukiwarki Google nad resztą przeglądarek sprawiły, że sieć stała się doskonałym podłożem na reklamę. Nowoczesne usługi reklamowe obejmują przede wszystkim prowadzenie własnej strony internetowej i promocję biznesu w sieci. Reklama usług w Internecie może przebiegać na różne sposoby; wszystko dzięki narzędziom udostępnionym przez Google, które daje możliwości rozwoju własnej firmy na wirtualnym podłożu. Każdy ma szansę zaistnieć w wirtualnej rzeczywistości i wyróżnić się na tle konkurencji. Stworzenie strategii działań marketingowych i umiejętna budowa marki w Internecie to usługi reklamowe, jakie dziś wchodzą w zakres umiejętności ekspertów zasilających szeregi agencji marketingowych. Jako przedsiębiorca masz szansę zaistnieć na szczycie wyszukiwarki Google – niezależnie od wielkości Twojej firmy czy branży, wokół której ona oscyluje.

Chcesz lepiej poznać usługi reklamy internetowej i ich zalety dla Twojego biznesu?

Reklama produktu a usługi, czyli krótko o różnicach między dwiema formami promocji

Marketing usług bardzo różni się od promocji produktu czy artykułu – mimo tego faktu często są ze sobą porównywalne, głównie przez fakt, że dotyczą działań reklamowych prowadzonych przez firmę, które mają na celu zwiększenie zainteresowania ofertą wśród potencjalnych odbiorców. Musisz pamiętać, że kampania reklamowa usługi rządzi się zupełnie innymi aspektami od tych, które stosuje się w promocji rzeczy materialnych, jakimi są na przykład kosmetyki, książki czy urządzenia elektroniczne. Mając do czynienia z produktem, jego reklama zazwyczaj przebiega o wiele łatwiej niż w przypadku promowania usługi. Produkt należy do rzeczy materialnych i namacalnych; można go zobaczyć, dotknąć, powąchać czy zważyć – na podstawie wrażeń kreuje się później wiarygodny opis i zastosowanie rzeczy, którą klient jest gotów kupić za określoną cenę. Tymczasem usługa jest nienamacalna i niematerialna; stanowi czynność świadczoną dla drugiego człowieka. Różnice w obu przypadkach najlepiej zrozumieć na przykładach związanych z codziennym życiem:

<em>Wyobraź sobie, że kupujesz wymarzony samochód, dzięki któremu w końcu będziesz mógł podróżować gdzie tylko zechcesz. W przypadku, gdy będziesz chciał wymienić go na lepszy model, możesz go sprzedać, ponieważ to Twoja własność prywatna. Samochody i inne namacalne produkty mogą stanowić własność i być przenoszone na drugą osobę w przypadku odsprzedaży. Jednak jeżeli wybierzesz się w podróż samolotem zakupiwszy wcześniej bilet, to ani samolot, ani linia lotnicza nie należą do Ciebie – płacisz danej firmie za usługę przelotu z punktu A do punktu B. Nic mniej, nic więcej!</em>

Połączenie produktu i usługi w jedno – najczęściej spotykane przypadki

Rozważania dotyczące reklamy usług a produktów zawsze są przyczyną dyskusji ekspertów od marketingu. W wielu przypadkach nie da się jednoznacznie stwierdzić, co należy do usług, a co do produktów reklamowych. Przyjrzyjmy się wcześniej podanemu przykładowi tradycyjnej usługi reklamowej w formie pojazdu oznakowanego logiem firmy, który pełni również funkcję informacyjną na temat usług pełnionych przez dane przedsiębiorstwo. Aby wykonać reklamę na pojeździe, w pierwszej kolejności specjaliści muszą wziąć pod uwagę wizualizację treści graficznej, mającej znaleźć się na pojeździe klienta – to usługa projektowa. Następnym etapem (zależnym od wariantu wybranej reklamy) jest jej wydruk lub wycięcie, co w efekcie daje fizyczny produkt reklamowy. Ostatni etap dotyczy aplikacji wcześniej przygotowanej grafiki na pojazd, na podstawie którego stworzono sam projekt. Aplikacja folii na pojazd jest uznawana za usługę reklamową, zaś produktem jest samochód – zwłaszcza, jeżeli został wykonany na zamówienie. Na podstawie tej mieszanki można wyciągnąć kilka wniosków. Postanowiliśmy wymienić kilka z nich, by lepiej pomóc Ci w zrozumieniu różnicy między usługą reklamową a danym produktem oraz formą ich promocji:

  • usługa reklamowa obejmuje zakres działań mających na celu promocję oferowanego przez przedsiębiorcę fizycznego produktu lub usługi;
  • produkt reklamowy najczęściej jest określeniem dla zbioru rzeczy, których zadaniem jest odpowiednia popularyzacja marki bądź artykułu; produkty reklamowe mają trafić do jak największej liczby odbiorców, zachęcając ich do finalnego zakupu danej rzeczy czy skorzystania z usługi promowanej firmy.

Usługi Reklamowe - Promocja Własnej Oferty

Reklama usług i produktów w Internecie – co musisz wiedzieć?

Agencje związane z szeroko pojętym marketingiem internetowym umożliwiają przedsiębiorcom ukazanie swojej marki docelowej grupie odbiorców, którzy mogą okazać zainteresowanie daną ofertą. Do najczęstszych form reklamy usług w Internecie należą:

  • Pozycjonowanie stron internetowych – proces pozycjonowania ma na celu pomóc w osiągnięciu jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwarki Google dla wcześniej przeanalizowanych fraz kluczowych. SEO, będące częścią pozycjonowania, uznawane jest za jeden z najskuteczniejszych sposobów promowania strony WWW. Mimo że na efekty trzeba czekać od kilkunastu tygodni do paru miesięcy, przedsiębiorcy bardzo chętnie wybierają usługi reklamowe związane z promocją swojej strony w wyszukiwarce Google.
  • Działania w social mediach – czym byłaby skuteczna reklama bez istnienia firmy na licznych profilach społecznościowych? W dzisiejszych czasach konto na serwisach takich jak Facebook, Instagram czy Linkedin to wręcz konieczność! Jednak samo posiadanie firmowego profilu to nie wszystko; liczy się też stała aktywność. Bieżąca aktualizacja informacji na temat poczynań firmy, reklama produktu czy organizacja wydarzeń to doskonały sposób na integrację ze swoimi klientami.
  • Kampanie Google Ads – jeżeli zależy Ci na szybkich efektach i reklamie wyświetlającej się nad organicznymi wynikami wyszukiwania, Google Ads z pewnością przypadnie Ci do gustu. W przeciwieństwie do pozycjonowania, proces ten jest o wiele szybszy, jednak wymaga od inwestora nakładu finansowego; koszty w tym przypadku uzależnione są między innymi od popularności fraz i działań konkurencji. W przypadkach, w których chcesz zareklamować swoje usługi, a prowadzisz biznes o wysokim poziomie konkurencyjności, jeżeli chcesz wybić się ponad swoimi rywalami, koszty związane z działaniami marketingowymi będą o wiele wyższe.
  • Content marketing – treść od zawsze ma ogromne znaczenie w całym procesie promocji w sieci. To dzięki chwytliwym hasłom czy artykułom, reklama może przybrać naprawdę wiele form i być mniej lub bardziej skuteczną. Marketing treści jest dziś nieodłączną częścią sukcesywnej promocji produktów i usług w Internecie; zwłaszcza, jeżeli przygotowane teksty opierają się na frazach kluczowych oraz są czytelne zarówno dla internautów, jak i robotów Google. To właśnie na podstawie treści, Google definiuje wartość merytoryczną strony i tym samym wznosi ją wyżej w rankingu.

Cennik usług reklamowych dla przedsiębiorców, którzy stawiają na promocję w Internecie różni się w zależności od ilości zadań, jakie staną przed ekspertami. Nie da się więc jednoznacznie określić, ile wynosi reklama usług w wyszukiwarce Google. Poszczególne procesy przeplatają się ze sobą mimo różnic lub są zupełnie oddzielnymi działaniami marketingowymi, które w żaden sposób na siebie nie oddziałują, jednak wdrożenie i ich rozwój w tym samym czasie może przynieść nieoczekiwane zyski.

 

Sprawdź: Szkolenia i konsultacje z naszymi specjalistami

 

Usługi reklamowe – podsumowanie

Współczesne usługi reklamowe przybierają rozmaite formy, zarówno jeżeli chodzi o promocję tradycyjną, jak i nowoczesną. Jeżeli chcesz zareklamować siebie i swój biznes, dziś warto wkroczyć bezpośrednio do sieci. Po zdobyciu popularności w Internecie, możesz zaś w pełni przygotowany wykorzystać wzorce i modele tradycyjnej reklamy swoich usług czy produktów, jakie masz do zaoferowania odbiorcom. Agencje reklamowe, które na co dzień zajmują się działaniami marketingowymi, często posiadają kilka pakietów zawierających ofertę szytą na miarę małych, średnich i ogromnych przedsiębiorstw – niezależnie od tego, jak wielki jest Twój biznes, masz równe szanse promocji. Z pomocą specjalistów będzie Ci o wiele łatwiej; w czasie w którym eksperci będą pracować nad reklamą, Ty będziesz mógł poświęcić się aktualnym sprawom związanym z prowadzoną przez siebie działalnością. Za każdym biznesem stoi załoga specjalistów do zadań specjalnych. W przypadku reklamy usług w Internecie, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zaprezentuj nam swój projekt, a my powrócimy z jego niezobowiązującą analizę – zupełnie za darmo.

Najczęściej zadawane nam pytania
#1 Kiedy reklama usług w Internecie jest skuteczna?
Skuteczność reklamy w dużej mierze zależy od warunków, które ją taką czynią. Do najczęściej podkreślanych cech skutecznej reklamy należą zrozumiałość i czytelność, rzeczowość, wiarygodność oraz uczciwość. Reklama skonstruowana w oparciu o fakty, nie zaś puste frazesy i zapewnienia, ma większe szanse na przebicie się ponad grono promocji, którym brakuje wcześniej wymienionych elementów.
#2 Internetowe usługi reklamowe – jak mierzyć ich skuteczność?
W przypadku wirtualnej reklamy, efektywność tej formy marketingu można mierzyć liczbą mówiącą o tym, ile wszystkich osób odwiedzających stronę zostaje leadami – konsumentami potencjalnie zainteresowanymi skorzystaniem z zaprezentowanej usługi lub produktu. Proporcja ruchu do pozyskanych leadów perfekcyjnie ukazuje to, jak ruch w witrynie przekłada się na wyniki sprzedaży.
#3 Co obejmuje reklama usług?
Kampania reklamowa usług to zespół skoordynowanych działań promocyjnych, które wykorzystują jeden bądź cały szereg różnie powiązanych ze sobą środków przekazu, występujących w określonej kolejności. Prowadzone są one w różnych mediach, jednak na każdą reklamę usług składa się cel, przedmiot reklamy, grupa docelowa, środki reklamy oraz stopień natężenia przekazu. W zależności od wybranej formy promocji, reklama usług będzie przebiegała nieco inaczej; im lepsze dostosowanie strategii marketingowej, tym większe szanse na wzrost sprzedaży. Budowa reputacji jest wyjątkowo czasochłonnym procesem, który wymaga wiedzy i interdyscyplinarnych umiejętności – między innymi z tego powodu zaleca się współpracę z ekspertami.

Źródła
  • https://mfiles.pl/pl/index.php/Rodzaje_reklamy
  • http://abcnplus.com/cechy-miec-dobra-reklama/
  • https://support.google.com/google-ads/answer/6154846

Opinie użytkowników

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4  gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnia: 3,00 z 5)
Loading...
Afterweb - Wyższy standard SEO

Afterweb

SEM/SEO/PPC

Od przeszło 16 lat specjalizujemy się w optymalizacji i pozycjonowaniu oraz reklamie PPC w wyszukiwarkach. Nasze główne usługi to pozycjonowanie organiczne i obsługa kampanii reklamowych w Google Ads.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33