Ile kosztuje zrobienie strony www, która będzie skutecznym narzędziem marketingowym?

ile kosztuje zrobienie strony internetowej

Wiele się zmieniło od czasów, gdy internet dopiero stawał się powszechnie używanym medium. Nie tylko niepomiernie wzrosła jego rola, ale i wyzwania, jakim trzeba stawić czoła, aby dobrze wykorzystać obecność w nim. Co za tym idzie, pochłaniany przez zrobienie strony internetowej koszt także rośnie. Sprawa jest prosta. Nie warto tutaj zanadto oszczędzać, bo dla wielu potencjalnych klientów będzie to nasza jedyna wizytówka, z którą zetkną się zanim podejmą decyzję o skorzystaniu z proponowanej im oferty. Niekorzystnie wyglądająca witryna wcale nie musi być dużo lepsza od jej braku! Co jednak składa się na ten wydatek i jaka powinna być właściwie jego wysokość? Na takie pytanie trudno odpowiedzieć w kilku słowach, pochylmy się zatem nad paroma kwestiami.

Pamiętaj, że to inwestycja na lata. Nie ryzykuj składania zamówień u amatorów

Rozpiętość cen, w jakich oferują swoje usługi osoby bądź firmy gotowe do zajęcia się budową naszej witryny jest ogromna. Ile kosztuje zrobienie strony internetowej? Są tacy, którzy zaoferują wykonanie za kilkaset złotych (za kilkadziesiąt niekiedy także, ale tego już nikt rozsądny nie zaryzykuje), jak i za kilka, kilkanaście, a nawet ponad dwadzieścia tysięcy. Gdzie więc przebiega granica pomiędzy realnymi kosztami i godną zapłatą za dobrą pracę, a nadmiernym wydatkiem?

Jak nietrudno się domyśleć, wiele zależy od tego, czego właściwie potrzebujemy. Prostych stron stanowiących stricte wizytówkę, za pomocą których nie jesteśmy w stanie na bieżąco komunikować się z klientami ani samodzielnie wprowadzać zmian, nie bierzemy już pod uwagę.

Minimum to zatem taka z choćby podstawowym CMS-em. Ważne jednak, żeby pozwalała m.in. na połączenie z mediami społecznościowymi, była zgodna z obecnymi normami prawnymi, bezpieczna i zintegrowana z narzędziami Google. W sumie trzeba być gotowym na wydatek przynajmniej czterech, pięciu tysięcy złotych. Nasze potrzeby mogą być jednak większe.

ile kosztuje zrobienie strony www

To, czy pochłonięty przez zrobienie strony internetowej koszt jest wysoki, to rzecz względna

Ile kosztuje zrobienie strony internetowej mającej postać sklepu? Tu wymagania są znacznie wyższe, jest tu wszak konieczny bardziej rozbudowany projekt i system CMS. Zwłaszcza, jeśli witryna taka ma pełnić wiele funkcji ułatwiając nam pracę, np. wystawiać faktury czy obsługiwać płatności. Musimy zatem być gotowi na wydatek nawet na poziomie dziesięciu tysięcy złotych, niekiedy jednak wyższy. Musimy sami ocenić, czego naprawdę potrzebujemy. Pamiętajmy także, że poza zadbaniem o kwestie stricte techniczne (w tym bezpieczeństwo!), potrzebujemy też zgodnego z prawem regulaminu.

Zastanawiając się na tym, ile kosztuje zrobienie strony www miejmy też na uwadze, że dobrze wykonana zdejmuje nam z głowy wiele trosk, w tym o ryzyko dodatkowych kosztów. Bieżące utrzymanie ograniczy się do opłacania domeny i hostingu, jeśli nie będą już konieczne dodatkowe prace. Trzeba także mieć świadomość że rozmaitych problemów wynikłych z nadmiernych oszczędności nawet nie zauważymy – np. błędów w kodzie. Nie ujdą one tymczasem uwadze robotów Google! Wymagania związane z pozycjonowaniem – a bez niego przecież trudno dziś o sukces na rynku – sprawiają, że zadbanie o wysoką jakość witryny po prostu się opłaca.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4  gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Afterweb - Wyższy standard SEO

AFTERWEB

SEM/SEO/PPC

Od przeszło 12 lat specjalizujemy się w optymalizacji i pozycjonowaniu oraz reklamie PPC w wyszukiwarkach. Nasze główne usługi to pozycjonowanie organiczne i obsługa kampanii reklamowych w Google Ads.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *