SEO

Co to jest Google Search Console i jak ułatwia pozycjonowanie? Dowiedz się więcej

google search console co to jest

Kiedyś gigant z Mountain View niechętnie dzielił się informacjami na temat tego, jak działa stworzona przez niego wyszukiwarka. W ciągu mijającej dekady wiele się jednak zmieniło i dziś administratorzy stron mogą liczyć z jego strony na istotne wsparcie. Nie powinno to dziwić – zważywszy na kryteria, jakimi kierują się obecnie googleboty, jest to w interesie nie tylko szukających klientów przedsiębiorców, ale i użytkowników, kierowanych do stron wygodnych i użytecznych. Google Search Console, dawniej funkcjonujące jako Google Webmasters Tools, to podstawowy zestaw narzędzi umożliwiających monitorowanie witryn z punktu widzenia wyszukiwarki.

Google Search Console to nieceniony pomocnik przy optymalizacji każdej witryny

Jak dobrze wiemy, liczba zagadnień technicznych, które trzeba obecnie mieć na uwadze wykonując pozycjonowanie strony, nie jest mała. Gdyby tak mieć pomocnika, który wnikliwie sprawdzałby wiele jej elementów… jeśli zastanawiamy się, co to jest Google Search Contsole, to właśnie nim! W dodatku zupełnie darmowym, a korzystanie z niego nie wymaga umiejętności programowania ani znajomości języka html! Powiadomi nas o ważniejszych błędach z punktu widzenia SEO, ponadto dzięki niemu możemy sprawdzić także inne istotne kwestie, takie jak postać adresów URL czy sposób wyświetlania w urządzeniach mobilnych. Łatwo sprawdzimy też słowa, na jakie jesteśmy widoczni w wyszukiwarce i stan zaindeksowania podstron – w razie potrzeby, za pośrednictwem tego narzęcia zwrócimy się o poprawki w indeksie lub dodanie nowych. Zmierzymy też pochodzący z wyszukiwarki ruch, a także dowiemy się, na jakich witrynach znajdują się linki prowadzące do naszej. A wszystko to nadal tylko część oferowanych przez Google Search Console możliwości!

jak dodać stronę do google search console

Jak dodać stronę do Google Search Console? To nie jest trudne, a warto to zrobić!

Oczywiście w pełni skuteczna optymalizacja tak czy inaczej wymaga bogatego doświadczenia – internetowy gigant udziela co prawda szereg wskazówek, jak się jednak okazuje, nie jest to cała przydatna wiedza. Mimo wszystko jednak, z Google Search Console korzystają także fachowcy – jego użyteczność istotnie ułatwia im pracę. Narzędzie to stanowi wsparcie także dla programistów, np. przy monitorowaniu błędów kodzie. Jest nieodzowne dla administratorów czuwających nad poprawnym działaniem strony. Powinni je jednak znać nawet ci, którzy bezpośrednio nie pracują nad witryną. Uzyskiwane tu dane są wszak wprost bezcenne w kontekście planowania strategii marketingowych czy monitorowania jej efektów!

A zatem: jak dodać stronę do Google Search Controle? Jeśli mamy już konto Gmail, wystarczy na te dane zalogować się w usłudze dla webmasterów, gdzie znajdziemy przycisk „dodaj”, po czym będziemy mogli dodać adres domeny. Następnie możemy skorzystać z kilku metod weryfikacji: przesłania pliku HML, umieszczenia na stronie głównej stosownego tagu (w wielu CMS-sach zrobimy to z panelu), potwierdzenie przez Google Analytics, Menedżer Tagów, albo dodanie odpowiedniego rekordu TXT do konfiguracji DNS.

Opinie użytkowników

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4  gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Afterweb - Wyższy standard SEO

Afterweb

SEM/SEO/PPC

Od przeszło 16 lat specjalizujemy się w optymalizacji i pozycjonowaniu oraz reklamie PPC w wyszukiwarkach. Nasze główne usługi to pozycjonowanie organiczne i obsługa kampanii reklamowych w Google Ads.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33