SEO

Linkowanie wewnętrzne, czyli ważny element SEO. Sprawdź dlaczego warto korzystać z odnośników

linkowanie wewnętrzne

Profesjonalnie wykonane linkowanie wewnętrzne to jeden z najważniejszych aspektów, na który zwracają uwagę doświadczeni specjaliści SEO podczas audytowania serwisów internetowych. Taki element stanowi nie tylko pomoc dla pozycjonowania w wyszukiwarce Google, ale również ułatwia nawigację po portalu. Linkowanie wewnętrzne SEO kryje za sobą olbrzymi potencjał, który często umyka uwadze przedsiębiorców dbających o doskonałą widoczność w sieci. Afterweb podpowiada, co dokładnie możesz zyskać wykorzystując tego typu odnośniki. Zobacz gdzie oraz w jaki sposób wdrożyć linkowanie wewnętrzne na prowadzonym przez Ciebie firmowym serwisie internetowym.

Zastanawiasz się, gdzie warto umieścić linkowanie wewnętrzne SEO? Odpowiadamy!

Samo linkowanie wewnętrzne SEO jest niezwykle uniwersalnym narzędziem. Poprawnych metod na umieszczenie odsyłacza jest przynajmniej kilka. Najpopularniejszym sposobem okazuje się być menu główne portalu. Taki rodzaj przeniesień obecny jest na niemalże wszystkich stronach. Menu konstruuje się z myślą o wygodzie internetowego użytkownika, jednak jego budowa ma olbrzymi wpływ na działania marketingowe i pozycjonowanie w Google. Uwzględniając SEO, warto dbać o nazwy kategorii zawierające frazy kluczowe bądź ich prawidłowe odmiany oraz o umieszczeniu w kodzie strony wszystkich niezbędnych adresów podstron. Doskonałym sposobem na linkowanie wewnętrzne np. w WordPress będą również treści umieszczane na blogach firmowych czy nawet w opisach produktowych. W tym przypadku należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wybór odpowiedniego anchora. Kluczowe staje się także minimalne nagromadzenie odnośników. Zbyt duża ilość hiperłączy może być przecież potraktowana jako spam przez algorytm Google.

linkowanie wewnętrzne wordpress

Portal przyjazny dla wyszukiwarki oraz użytkownika.
Oto, co zagwarantuje Ci poprawne linkowanie wewnętrzne SEO

Linkowanie wewnętrzne SEO to niezwykle popularna metoda wykorzystywana przez marketerów wyspecjalizowanych w pozycjonowaniu stron internetowych. Hiperłącze w takim przypadku pełni rolę odsyłacza do innej podstrony serwisu internetowego. Inteligentnie stosowane linki wewnątrz strony usprawniają cały proces indeksowania witryny w rankingu wyszukiwarki Google. Sztuczna inteligencja odpowiedzialna za formowanie zestawienia przychylnie spogląda na dobrze osadzone linkowanie wewnętrzne. Tego typu odnośniki odgrywają także niebagatelne znaczenie dla standardowych użytkowników. Poprawnie rozmieszczone linki wewnętrzne wyraźnie poprawiają sposób dotarcia ze strony głównej do poszczególnych zakładek. Należy zauważyć, że linkowanie wewnętrzne oznaczane jest atrybutem follow. Dla robota Google to jasna informacja, że analiza treści, na której znajduje się hiperłącze, powinna zostać przeniesiona również do kolejnej strony. Poprawnie wdrożone linkowanie wewnętrzne SEO maksymalnie redukuje współczynnik odrzuceń, poprawia użyteczność portalu internetowego oraz bardzo pozytywnie wpływa na wszelkie zabiegi pozycjonujące w Google. Należy jednak uważać – źle wykonane linkowanie może zaszkodzić!

Zobacz również: Stronicowanie, czyli paginacja SEO, jak optymalizować strony paginacji?

Opinie użytkowników

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4  gwiazdki5 gwiazdek (10 głosów, średnia: 4,70 z 5)
Loading...
Afterweb - Wyższy standard SEO

Afterweb

SEM/SEO/PPC

Od przeszło 16 lat specjalizujemy się w optymalizacji i pozycjonowaniu oraz reklamie PPC w wyszukiwarkach. Nasze główne usługi to pozycjonowanie organiczne i obsługa kampanii reklamowych w Google Ads.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33