Pozycjonowanie strony one page jest możliwe, choć trudniejsze. Dowiedz się więcej!

one page

Tworzenie witryn internetowych podlega rozmaitym modom i trendom. Dawniej taka składająca się z jednej strony mogła wydawać się uboga. Dziś jednak można nadać jej nader efektowną postać i nawet, jeśli treści jest dużo, poruszanie się po niej da się uczynić wygodnym np. dzięki linkom wewnętrznym w postaci hashtagów. Strona one page jest więc rozwiązaniem spotykanym dziś stosunkowo często. Aby jednak z jej posiadania płynęły istotne korzyści, trzeba ją wypozycjonować i tutaj pojawiają się pewne wątpliwości.

Brak wielu indeksowanych podstron utrudnia zdobywanie wysokich pozycji, nie skorzystamy ponadto z możliwości, jakie daje normalne linkowanie wewnętrzne, do tego ograniczona będzie ilość treści. Strona typu one page ma jednak swoje zalety – np. z punktu widzenia użytkowników urządzeń mobilnych, toteż można jej wykonanie rozważyć – zwłaszcza, jeśli ma dotyczyć ściśle określonego rodzaju usługi, czy niezbyt rozbudowanej oferty. Do prac nad jej pozycjonowaniem musisz jednak zaangażować najlepszych fachowców!

strona typu one page

Strona one page ma szansę na sukces, wymaga jednak rzetelnej pracy specjalistów

Co tu dużo mówić, możliwości mamy w tym przypadku bardzo ograniczone, więc jak najlepiej wykorzystać trzeba te, które są. Treść powinna być jednym z głównych obiektów naszej troski. Stwórzmy takie, które będą unikalne, wyczerpujące, obszerne i angażujące uwagę internautów, którzy zatrzymają się nad nimi na dłużej. Dzięki temu wyszukiwarka dostrzeże, że nasza strona one page, choć składa się z jednej karty, jest wartościowa. Meta tagi title i description także odgrywają tu istotną rolę i pomogą w zwiększeniu popularności. Pamiętajmy o opisaniu grafik w opisach alt! Nie mogą być też zbyt ciężkie – szybkość ładowania jest wszak jednym z istotnych dla powodzenia pozycjonowania czynników. Poza tym, strona typu one page wymaga bardzo dobrej bazy silnych linków – mogą przy tym prowadzić do poszczególnych sekcji stanowiącej ją karty. Koniecznie musimy też zadbać o responsywność, czyli przystosowanie do wyświetlania na urządzeniach mobilnych o różnych wymiarach ekranów. Słowem nie ma takiego zadania, spośród możliwych w tym przypadku do wykonania, które można potraktować po macoszemu. Łatwo nie będzie – ale sukcesy specjalistów dowodzą, że skuteczne pozycjonowanie strony one page jest możliwe. Wykorzystaj ich umiejętności!

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4  gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Afterweb - Wyższy standard SEO

Afterweb

SEM/SEO/PPC

Od przeszło 14 lat specjalizujemy się w optymalizacji i pozycjonowaniu oraz reklamie PPC w wyszukiwarkach. Nasze główne usługi to pozycjonowanie organiczne i obsługa kampanii reklamowych w Google Ads.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *