Reklama Restauracji – Jak reklamować restaurację w Internecie

Jak reklamować restaurację w Internecie

Skuteczna strategia marketingowa dla restauracji może być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla każdego właściciela lokalu tego typu. W dzisiejszych czasach aby się wyróżnić należy mieć doskonałą reklamę gastronomiczną, która przyciągnie rzeszę klientów, chcących przede wszystkim skosztować znakomitych dań i tym samym przynieść zyski. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z możliwości, jakie daje Internet i wyszukiwarka Google. Istnieje bowiem skuteczny sposób na wybicie się wśród grona restauracji – jest nim wykorzystanie zalet pozycjonowania stron internetowych, a także kampania Google Ads.

Marketing w Gatronomii – poznaj najważniejsze korzyści

Nie od dziś wiadomo, że – jeśli chodzi o marketing w branży gastronomicznej – branży gastronomicznej liczy się przede wszystkim czas i jakość serwowanych dań. Marketing w restauracji opiera się praktycznie na tych samych zasadach. Szybsze wdrążenie nowych zasad i reguł sprawi, że Twoja konkurencja pozostanie w tyle – odpowiednie pozycjonowanie restauracji może spowodować, że to właśnie prowadzony przez Ciebie lokal będzie jednym z najbardziej obleganych przez klientów. Aby do tego doszło, trzeba przede wszystkim zwiększyć zainteresowanie wśród potencjalnych odbiorców reklamy gastronomicznej – z odpowiednią wiedzą jest to bardzo możliwe. Skuteczna reklama dla gastronomii może przynieść przyrost klientów, jakiego nikt się nie spodziewał. Należy jednak pamiętać, że najważniejsza jest przede wszystkim stała aktywność w mediach i korzystanie z wszystkich opcji, jakie są współcześnie dostępne. Zupełnie jak podczas przygotowania dań – aby były one dobre, muszą być świeże. W przypadku reklamy jest wręcz identycznie – przepisem na sukces jest jakość i ciągłość wykonywanych działań.

Efektywna reklama restauracji w Google Ads

Jeżeli zastanawiasz się, jak przysłowiowo ugryźć dany temat, wpierw warto zainteresować się tematyką kampanii Google Ads. Prawidłowe wdrożenie reklamy z pewnością poprawi statystyki i zwiększy zainteresowanie restauracją potencjalnych klientów. Aby do tego doszło, trzeba jednak obmyślić skuteczny plan i realizację reklamy gastronomicznej – tylko wtedy reklama Twojej firmy w Google Ads będzie najskuteczniejsza. Warto mieć również na uwadze fakt, że coraz więcej osób korzysta z tego typu rozwiązań – wszystko przez liczne zalety kampanii. Jeżeli więc chcesz, aby prowadzona przez Ciebie gastronomia była czarnym koniem w wielkim wyścigu o klientów, ustal swój budżet i umieść stronę swojej restauracji na najwyższych szczeblach wyszukiwarki w odpowiednich godzinach. Marketing w restauracji sprawdzi się znakomicie!

Zapamiętaj--> Pamiętaj, że w tym wszystkim liczy się czas. Im szybciej postanowisz działać, tym prędzej zdobędziesz grono potencjalnych klientów. Reklama w Google Ads może być swoistym złotym strzałem – zdecyduj się na nią już teraz, aby później móc świętować napływ zainteresowanych ukazanych w procentach!

Zalety

 • różnorodność wyboru spośród kilku rodzajów skutecznych kampanii Google Ads
 • możliwość skonkretyzowania reklamy w restauracji na konkretną lokalizację
 • kontrola budżetu i postępów przedstawianych w czytelnych statystykach Google
 • promowanie strony w miejscach najbardziej widocznych
 • możliwość zdobycia większego zainteresowania i zdobycia rzeszy odbiorców

Wady

 • potrzeba specjalistycznej wiedzy do zwiększenia efektów tego rodzaju kampanii
 • konkurencja nie śpi – cena za kliknięcie uzależniona jest od jej poziomu
 • aby odnieść realne zyski, często wymagana jest pomoc specjalistów z zakresu Google Ads

Wizytówka Google Ads jako skuteczne narzędzie w branży gastronomicznej

Wizytówka Google Moja Firma (GMF) jest określana mianem identyfikatora internetowego, który umożliwia przedstawienie potencjalnym Klientom najważniejszych informacji dotyczących prowadzonej przez Ciebie działalności. Marketing w branży gastronomicznej jest swoistą rywalizacją o nowych zainteresowanych, natomiast wizytówka Google Moja Firma to dodatkowy kanał reklamowy, dzięki któremu możesz być krok przed konkurencją w gastronomii! To również sposób dotarcia do lokalnych partnerów biznesowych, a także część wizualnego przedstawienia siedziby przedsiębiorstwa. Wizytówka Google Moja Firma powinna zawierać informacje takie jak:

 • nazwa działalności;
 • numer telefonu;
 • e-mail;
 • dni i godziny otwarcia;
 • adres siedziby;
 • zdjęcia lokalu i jego okolic.

Samo założenie wizytówki i jej posiadanie jest darmowe. Narzędzie Google My Business umożliwia tworzenie wpisów, które będą mogli wyświetlić użytkownicy zainteresowani sprawami związanymi z Twoją firmą. Jeżeli na przykład organizujesz specjalny event w swoim lokalu lub promocję na topowe dania, możesz dodać wpis nie tylko na popularnych portalach społecznościowych, lecz również umieścić go w wizytówce GMF. Klienci po wyszukaniu Twojej firmy zobaczą – prócz konkretnych informacji wymienionych powyżej – ważne informacje zawarte w konkretnych zakładkach (np. Oferty lub Nowości). W Afterweb zajmujemy się profesjonalnym pozycjonowaniem stron w oparciu o najnowocześniejsze techniki sprzedaży i marketingu w branży gastronomicznej. Wizytówka jest niczym wisienka na torcie.

Pozycjonowanie stron jako reklama restauracji

Obecnie wyszukiwarka Google nie ma przeciwników, jeżeli chodzi o możliwości promowania. Oprócz Google Ads, świetnym rozwiązaniem jest pozycjonowanie restauracji w oparciu przede wszystkim o skuteczną strategię marketingu w gastronomii. Metoda ta zyskuje coraz więcej fanów – wszystko przez liczne zalety, wśród których można wyróżnić przede wszystkim zauważalną poprawę w kwestii widoczności w wynikach wyszukiwania. SEO daje ogromne możliwości, które mogą doprowadzić Cię do wcześniej obranego celu. A jest nim przede wszystkim zaistnienie w Internecie pełnym rozmaitych odbiorców – ci zaś stać się mogą Twoimi najlepszymi klientami. Warto zastanowić się nad tego rodzaju rozwiązaniem, głównie ze względu na to, ile dobra może wnieść dla Twojej własnej gastronomii. Odpowiedni wizerunek w Internecie to swoisty wabik na odbiorców – nie czekaj więc ani chwili dłużej. Wdrąż się w temat już dziś!

Zapamiętaj--> ”Fachowo wykonane pozycjonowanie stron jest znakomitym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którym zależy przede wszystkim na osiągnięciu długotrwałych efektów marketingowych. Obecność na pierwszej stronie wyszukiwarek zapewnić może między innymi dobranie odpowiednich fraz kluczowych. Zwiększenie zaufania do marki, budowanie jej świadomości i rozwój biznesu – to i jeszcze więcej osiągnąć możesz przez skuteczne pozycjonowanie!” - specjalista SEO, Łukasz Buławski

Zalety

 • długotrwałe efekty stale przynoszące zyski
 • znacząca poprawa pozycji strony internetowej w wynikach wyszukiwania Google
 • widoczność oparta na perfekcyjnie dobranych frazach kluczowych

Wady

 • efektywne pozycjonowanie stron wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu SEO
 • działanie wymaga stałej aktywności i aktualizacji
 • efekty pozycjonowania są widoczne dopiero po kilkunastu tygodniach
Reklama restauracji w internecie

źródło: https://www.pexels.com/pl-pl/

Reklama restauracji – praktyczne wskazówki SEO

Analiza fraz kluczowych dla branży gastronomicznej

Wybranie odpowiednich słów kluczowych uważane jest za swoisty początek całego procesu pozycjonowania. Prawidłowy wybór, poparty przede wszystkim profesjonalną analizą fraz, otwiera drogę do pożądanego sukcesu. Należy pamiętać, że pozycjonowane hasła powinny przede wszystkim być adekwatne do tego, co konkretnie wpisują konsumenci gastronomii w wyszukiwarce Google.

Przykładowe frazy dla branży gastronomicznej:

Słowo kluczoweŚrednia miesięczna liczba wyszukań
restauracja1220000
restauracja w pobliżu22200
dobra restauracja1000
reklama restauracji50

Pozycjonowanie lokalne jako trafna reklama restauracji

Twoja restauracja działa w konkretnym obszarze – nie zapominaj o tym i wybierz skonkretyzowane, lokalne pozycjonowanie stron. Dzięki temu zmniejszy się grono Twojej konkurencji, a lokal którym zarządzasz będzie pretendentem do tytułu lidera spośród pozostałych. Reklama w branży gastronomicznej to spora konkurencja, jednak nie ma rzeczy niemożliwych.

UX/UI w branży gastronomicznej to podstawa

Nigdy nie zapominaj o swoim kliencie! Strona i treści dopasowane do konkretnych oczekiwań odbiorców to klucz do odniesienia sukcesu. Tworzenie zgodnie z parametrami UX/UI zwiększa skuteczność pozycjonowania, co równa się także lepszym efektom odbioru. Estetyka i funkcjonalność to swoiste Yin i Yang, których równowaga jest kluczem do sukcesu w sprawie takiej jak reklama restauracji. Gastronomia jest na tyle rozwiniętą branżą, że możliwości designu strony jest naprawdę mnóstwo – nie musisz więc martwić się o brak pomysłów i inspiracji.

Marketing w branży gastronomicznej a content marketing

Oprócz pozycjonowania, niech nie straszny ci będzie content marketing. Połączenie tych dwóch działań otworzy zupełnie nową ścieżkę do sukcesu. Odbiorcy doceniają wartościowe treści – przyczyniają się one do budowy wizerunku firmy. Istnieje możliwość umieszczania na różnych portalach linków zewnętrznych, które zawierałyby w sobie odnośnik do prowadzonej przez Ciebie strony internetowej. Inwestuj w treści merytoryczne i wykorzystaj potencjał tkwiący w rozwojowości branży gastronomicznej!

ikona email
Spraw, aby Twoja restauracja osiągnęła sukces warty pięciu gwiazdek! Specjaliści z zakresu Google Ads i SEO z chęcią Ci w tym pomogą!

Reklama restauracji we współpracy z agencją Afterweb

Pozycjonowanie lokalne to złożony proces, który wymaga konkretnej wiedzy. Wiele osób początkowo stara się wziąć reklamę biznesu w swoje ręce, jednak ostatecznie kończy się to fiaskiem i pogorszeniem się sytuacji strony. Ponadto działania SEO to proces wyjątkowo czasochłonny, a żeby osiągnąć efekty należy uzbroić się w cierpliwość. Afterweb odciąża barki swoich Klientów, przygotowując plan i zajmując się realizacją skutecznej reklamy restauracji w Internecie. Śmiało możemy nazywać się kucharzami, bowiem pozycjonowanie stron i Google Ads to nasze dania popisowe. Marketing w gastronomii to dla nas bułka z masłem, a współpraca z nami przebiega w oparciu o stały kontakt. Rozumiemy potrzeby naszych Klientów, wspierając ich w drodze na szczyt. Nie tylko Twoja restauracja może mieć pięć gwiazdek – również Twoja strona internetowa ma szansę na przyciągnięcie szerszego grona odbiorców i zachęcenia ich do skorzystania z oferowanych usług. Nasi specjaliści tworzą przepisy na sukcesy – dzielimy się nimi z naszymi Klientami. Do każdego zadania pochodzimy z mistrzowską precyzją, tworząc mocne filary strony i dopracowując każdy, nawet najmniejszy szczegół. Zwiększenie przychodów jest w zasięgu Twojej ręki – od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się po nie sięgnąć.

Marketing w gastronomii – podsumowanie

Czas ucieka, konkurencja natomiast nigdy nie mruży oka. Postaw na skuteczne kampanie i pozycjonowanie, aby przebić się przez morze przedsiębiorców, czyniąc przy tym swoją restaurację jedną z najpopularniejszych w danym regionie! Gastronomiczna reklama i realne zyski! Nie czekaj – działaj. Z wiedzą i odpowiednią pomocą możesz sięgnąć gwiazd, poszerzając grono odbiorców o nowych smakoszy. Gastronomia może okazać się żyłą zysków dla tych, którzy odpowiednio zareklamują się na tle konkurencji. Możesz być jednym z nich!

FAQ

Reklama restauracji w internecie – najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Źródła:

 1. https://developers.google.com/search/docs/beginner/seo-starter-guide?hl=pl
 2. https://support.google.com/google-ads/
 3. https://moz.com/learn/seo/
 4. https://twitter.com/google
1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (4 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Afterweb - Wyższy standard SEO

Afterweb

SEM/SEO/PPC

Od przeszło 14 lat specjalizujemy się w optymalizacji i pozycjonowaniu oraz reklamie PPC w wyszukiwarkach. Nasze główne usługi to pozycjonowanie organiczne i obsługa kampanii reklamowych w Google Ads.

4 komentarze
 • Dawid Koziniak skomentował/a:

  Dzięki szybkiemu działaniu w kwestiach marketingu gastronomicznego, obecnie mogę cieszyć się lokalem, który świetnie prosperuje w Internecie.

 • Kasia skomentował/a:

  Artykuł jest przydatny dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o wpływie dobrej reklamy na ilość klientów. Bardzo fajnie się go czytało!

 • Witold skomentował/a:

  Reklama restauracji to coś, bez czego lokal w pewnym sensie nie ma szans współcześnie zaistnieć. W socialach roi się od profilów restauracji i przyznam szczerze, chodzę do tych, których profile wpadną mi w oko:)

 • Tomek skomentował/a:

  Merytoryczny artykuł, który pokazuje, że dziś reklama ma mega znaczenie na arenie marketingu:) Nic, tylko próbować inwestować 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *