Pozycjonowanie

Co to jest hosting strony i jak wybrać dobry? To jeden z warunków jej poprawnego działania!

hosting co to jest

Możemy włożyć w przygotowanie strony bardzo wiele pracy. Napisać znakomite, atrakcyjne, absorbujące odbiorców treści, wyposażyć ją we wszystkie oczekiwane przez nich funkcjonalności i ubrać to w korzystną, efektowną szatę graficzną. Co z tego, jeśli będzie się ładowała tak długo, że wielu potencjalnych gości wcześniej straci cierpliwość? A jeśli w dodatku nie zawsze będzie w ogóle działać? Właśnie dlatego warto wiedzieć, czym jest hosting i jakie ma znaczenie dla poprawnego funkcjonowania każdej strony. Niezawodne usługi hostingowe sprawią, że i my będziemy mogli nie zawieść żadnego klienta i zarabiać.

Na jakim hostingu jest strona Twojej firmy? Ustal swoje potrzeby i wybierz dobrze

Im bardziej rozbudowana jest nasza firmowa witryna, tym potrzeby, jakim sprostać musi nasz pakiet hostingowy są większe. Z punktu widzenia SEO nie można tego lekceważyć – inaczej trudno będzie nam zdobyć dobre lokaty w Google. Prace nad pozycjonowaniem są obecnie kosztowne, wiele wysiłku pochłania też stworzenie samej strony – czy warto więc ryzykować niskiej jakości, darmowy hosting?

Jednym z problemów może by pamięć operacyjna RAM. Serwer wykonujący dla nas web hosting potrzebuje jej, by „obsłużyć” każdego użytkownika korzystającego z funkcji naszej witryny. Jeśli jej zabraknie, wyświetli komunikat błędu – co ważne, także katalogującej nas wyszukiwarce!

Kolejne zagrożenie to niedostateczna szybkość wyświetlania. Od niej także zależy miejsce w Google, również dlatego, że może to być jedna z przyczyn skutkujących odrzuceniami strony.

Warto więc wybierać hosting oparty na dyskach SSD, które stają się obecnie standardem.

hosting co to jest

Wybierając usługi hostingowe upewnij się, że gwarantują Ci one bezpieczeństwo

Nie wspomnieliśmy o limicie transferu, którego wyczerpanie dawniej skutkowało niedostępnością strony – dziś bowiem standardem jest jego brak. Inaczej wygląda też obecnie zagadnienie tzw. uptime’u, czyli gwarantowanego czasu bezawaryjnej pracy serwera. Obecnie jest już oczywistością, że dobry web hosting ma działać nieprzerwanie, więc często się o nim nie wspomina, albo podaje np., 99,9 % sprawności. Jeśli w przypadku danej oferty jest inaczej, rozważmy inną. Konieczne jest także należyte zabezpieczenie przed atakami!

Wiemy już zatem, co to jest hosting strony www i jakim potrzebom musi sprostać. Jakiego typu oferty dostępne są dziś na rynku? Jeśli mamy naprawdę duże potrzeby i gotowi jesteśmy na ich zaspokojenie przeznaczyć większe środki, możemy zdecydować się na serwer dedykowany – wysoce niezawodny i dający swobodę kontroli. Najmniej kosztowne usługi hostingowe to te wykorzystujące współdzielony, gdzie nie wprowadzimy jednak dowolnych ustawień. Pewnego rodzaju rozwiązaniem pośrednim jest wirtualny serwer prywatny. Na cokolwiek się zdecydujesz, pakiet histingowy musi zapewniać bezpieczeństwo i należyte parametry. Wówczas nie przysporzy Ci kłopotów z pozycjonowaniem!

Opinie użytkowników

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4  gwiazdki5 gwiazdek (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Afterweb - Wyższy standard SEO

Afterweb

SEM/SEO/PPC

Od przeszło 16 lat specjalizujemy się w optymalizacji i pozycjonowaniu oraz reklamie PPC w wyszukiwarkach. Nasze główne usługi to pozycjonowanie organiczne i obsługa kampanii reklamowych w Google Ads.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33