Dlaczego strony internetowe dla firm muszą skutecznie sprzedawać

Strony internetowe dla firm

W dzisiejszych czasach posiadanie własnej strony w Internecie to klucz do zdobycia nowych Klientów. W Polsce internauci stanowią prawie 90% społeczeństwa, bez względu na wiek. Codziennie obserwujemy rozwój technologii – jesteśmy bezpośrednimi świadkami ery cyfryzacji, w której firmy prowadzą działania na dwóch płaszczyznach. Z dnia na dzień powstają nowe strony internetowe dla firm, które stawiają na innowacje i rozwój. Internet to jedno z najlepszych źródeł na pozyskanie nowych Klientów i rozbudowanie wizerunku swojej marki. Jednak aby rzeczywiście zaobserwować realne zyski, powinieneś postarać się o widoczność firmy w Internecie. Do tego potrzebna Ci dobrze zbudowana strona internetowa, oparta zarówno na doskonałej optymalizacji pod względem technicznym, jak i dopracowanymi aspektami estetycznymi. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czym cechują się dobrze skonstruowane strony internetowe dla firm? Eksperci z naszej firmy przedstawią , co powinna zawierać biznesowa strona internetowa.

Firmowa strona www – poznaj najważniejsze funkcje strony internetowej

Strony internetowe dla firm są dziś niczym wirtualne wizytówki, które mają na celu zachęcenie określonej grupy odbiorców do skorzystania z oferowanych przez przedsiębiorców usług bądź produktów. Współcześnie, jeżeli nie ma Cię w Internecie, Twój biznes może obejść się bez echa – to właśnie dlatego tak wiele firm dziś działa w sieci. Dane ukazują, że coraz więcej osób wybiera zakupy internetowe, ze względu na własny komfort. Podobnie jest z umawianiem się na usługę; rzadko zdarza się, że potencjalny Klient przemierza całe miasto w poszukiwaniu idealnego salonu, który podejmie się realizacji jego życzenia. Dziś, kiedy wszystko można sprawdzić za pomocą wyszukiwarki Google, opisana przez nas sytuacja zdaje się być niewyobrażalnie zabawna. Maluje się nam więc pewien wniosek – Internet to klucz do sukcesu na większą skalę (zarówno lokalną, jak i ogólnopolską). Strona internetowa dla firmy musi przynosić realny zysk. Jest to jeden z głównych celów, łączących wszystkich przedsiębiorców prowadzących biznes online. Chcesz stać się jednym z nich?

Prowadzenie firmy w Internecie – postaw na wyszukiwarkę Google

Wyszukiwarka Google już od kilku lat wiedzie prym na rynku, bijąc rekordy popularności wśród reszty dostępnych wyszukiwarek internetowych. W Polsce ponad 97% internautów docenia Google i korzysta z niego na co dzień. Wyszukiwarka polecana jest również przedsiębiorcom – z miesiąca na miesiąc wzrasta bowiem zainteresowanie stronami internetowymi stworzonymi zgodnie z zasadami Google. Jednak sama inwestycja w stronę to nie wszystko; liczy się bowiem jej pozycja w wyszukiwarce. Tutaj należy kierować się zasadą „im wyżej tym lepiej”, bowiem chodzi tu zwłaszcza o zasięg, jaki ma strona internetowa. Pozycje są zmienne, dlatego można powiedzieć, że wyścig o podium nigdy się nie kończy. Dobrą informacją – zarówno dla małych firm i dużych przedsiębiorstw – jest fakt, że każdy ma szansę na zaistnienie w topowych wynikach wyszukiwania Google. W zależności od prowadzonej branży, droga może być bardziej lub mniej wyboista.

Ciekawostka-->Google jest monopolistą, z którego korzysta 90% internautów z całego świata. Posiadanie strony internetowej i obecność w wyszukiwarce to dla wielu priorytet

Firma w Internecie – jakie cechy powinna posiadać skuteczna strona internetowa?

Liczebność stron internetowych w sieci podaje się już w miliardach i stale obserwuje się skoki wzrostowe. Strona internetowa dla małej czy dużej firmy to pewnego rodzaju przepustka do udziału w wyścigu o wyświetlenia i Klientów. Warto jest więc wiedzieć o małych „wspomagaczach”, dzięki którym to właśnie Twoja strona internetowa będzie kilka kroków przed konkurencją. Doskonale wiemy jak ciężko jest utrzymać pozycję na rynku. Dlatego też nasi specjaliści przygotowali podpowiedzi zarówno dla tych, którym zależy na poprawie jakości istniejącej już stron, jak i dla przedsiębiorców dopiero zaczynających działania online.

Plan to podstawa: firmowa strona www powinna opierać się na czytelnym projekcie

Projekt strony to priorytet dyktujący późniejszy przebieg prac nad stworzeniem funkcjonalnej strony internetowej. Przejrzysta hierarchia witryny poprzez odpowiednią organizację podstron to jeden z kluczy do bram, za którymi czeka intuicyjna strona, po której internauta będzie mógł poruszać się bez większego zastanowienia nad podejmowaniem akcji. Zła struktura strony zwiększa współczynnik odrzuceń (bounce rate), co przekłada się na postrzeganie marki przez użytkowników Internetu. Szczegółowo zaprojektowana strona sprawi, że prowadzenie firmy w Internecie będzie dla Ciebie o wiele prostsze.

Firmowa strona internetowa musi być intuicyjna

Logiczna nawigacja to kolejny punkt, który należy zapisać w priorytetach. Być może zauważyłeś, że większość stron internetowych zawiera przyciski menu w górnej lub dolnej części – to przewidywalna struktura, a celem jej zastosowania jest wpłynięcie na poprawę doświadczeń użytkowników (UX) i utwardzenie fundamentów perfekcyjnej witryny. Nie pozwól na to, by strona internetowa firmy była niczym labirynt, po którym można błądzić godzinami – żaden odbiorca nie będzie zainteresowany kontemplacją nad tym, co stanie się po kliknięciu w konkretną pozycję w menu. Ma być dynamicznie i skutecznie. Dobrze wiesz, że Klienci nie lubią czekać.

Zadbanie o atrakcyjność wizualną uskutecznia prowadzenie firmy w Internecie

Użytkownicy sieci to wzrokowcy; badania ukazują, że klasyczny internauta przywiązuje największą wagę najpierw do grafiki i estetyki strony, a także pierwszych zdań tekstu. Przemyślana szata graficzna, odpowiedni dobór kolorów, a także grafiki współgrające z tekstami publikowanymi na stronie internetowej to cechy bezpośrednio wpływające na wrażenia użytkownika odwiedzającego Twoją stronę internetową. Umiejętny dobór grafik i palety barw sprawią, że Twoja marka stanie się charakterystyczna i rozpoznawalna przez potencjalnych odbiorców. Obrazy tkwią w ludzkiej pamięci bardzo długo – wykorzystaj ten fakt i spraw, by Klienci pamiętali o Twojej stronie internetowej (a przy tym o usługach lub produktach, które masz do zaoferowania).

Firmowa strona oparta na wartościowych treściach jest oceniana wyżej w rankingach Google

Wysokiej jakości treść to praktycznie połowa sukcesu w drodze do osiągnięcia dopracowanej pod względem technicznym strony internetowej. Regularne publikowanie oryginalnych treści obfitych w słowa kluczowe wzmacnia skuteczność optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Efekt? Wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania. Pamiętaj o tym, aby treści nie były skopiowane z innych stron – po pierwsze, plagiat jest nielegalny. Po drugie, duplikacja treści negatywnie wpływa na SEO, ponieważ możesz uzyskać karę nałożoną bezpośrednio przez Google.

ikona email
Dobra strona internetowa odpowiada na potrzeby Klientów. Afterweb od lat wyciąga pomocną dłoń do przedsiębiorców działających w sieci

Strona internetowa firmy

źródło: https://images.pexels.com/photos/6476588/pexels-photo-6476588.jpeg

Widoczność firmy w Internecie oparta na działaniach technicznych

Działania kreatywne odkładamy na bok, bowiem czas na właściwości optymalizacyjne, które odgrywają wręcz kluczową rolę wpływającą na widoczność Twojej firmy w sieci. Strona internetowa powinna być responsywna, czyli dostosowana do ekranów o różnych rozmiarach. Na tym się nie kończy, bowiem internauci zwracają uwagę także na czas ładowania strony. Około 40% użytkowników woli opuścić stronę, zamiast czekać na jej załadowanie się dłużej niż 5 sekund. Nieresponsywne i wolno działające strony internetowe dla firm są skazane na znaczną utratę przychodów. Okazuje się, że także nazwa domeny ma ogromne znaczenie – warto ustalić ją przed rozpoczęciem tworzenia strony internetowej. Musi być ona krótka, unikalna i dobrze zapadająca w pamięć. Jeżeli masz taką możliwość, unikaj myślników i cyfr, aby wyglądać bardziej profesjonalnie. Podczas wymyślania nazwy domeny myśl o tym, że z pomysłu na jaki wpadniesz będziesz korzystać przez wiele lat.

Firmowa strona i SEO – co musisz wiedzieć?

SEO, czyli Search Engine Optimization, to proces działań składających się na optymalizację dla wyszukiwarek internetowych. Jest to również nieodłączna część pozycjonowania stron, dzięki której zyskasz szansę na pojawienie się w topowych wynikach wyszukiwań. W skład wcześniej wspomnianych działań wchodzi między innymi:

  • analiza fraz kluczowych i ich adaptacja;
  • optymalizacja treści, opisów, tagów i tutułów stron;
  • pozyskiwanie adresów URL przyjaznych dla SEO;
  • działania z zakresu UX/UI;
  • wdrożenie skutecznego content marketingu.

Aby działania SEO były skuteczne, konieczne jest posiadanie interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu informatyki, designu, psychologii i marketingu. Prowadzenie firmy w Internecie wymaga poświęcenia stronie internetowej czasu, a także dokonywania stałych aktualizacji. Aby oszczędzić na swoim czasie, a także – wbrew pozorom – finansach, przedsiębiorcy oddają swoją stronę internetową w ręce ekspertów z agencji marketingowych. Afterweb tworzą ludzie wykwalifikowani, a poszczególna wiedza każdej jednostki tworzy wyjątkową strategię marketingową, jakiej nie spotkasz nigdzie indziej. Doskonała znajomość rynku i wieloletnie doświadczenie sprawiły, że stworzyliśmy autorskie metody SEO, które realnie przekładają się na zwiększanie przychodów naszych Klientów.

Strona internetowa dla firmy we współpracy z Afterweb

Afterweb istnieje na rynku już od ponad dekady – współgramy z technologią, opierając się na działaniach w obrębie marketingu internetowego. Wykorzystujemy tylko i wyłącznie skuteczne narzędzia promocyjne, takie jak SEO czy Google Ads, ponieważ nie przepadamy za marnowaniem czasu na prowadzenie działań, które nie przynoszą efektu. Przedsiębiorco, nie obiecamy Ci gruszek na wierzbie – zawsze informujemy naszych potencjalnych Klientów o zaletach i wadach obu form reklamy. SEO jest procesem długotrwałym, a na efekty trzeba poczekać miesiącami, jednak utrzymują się one na długo nawet po zakończeniu współpracy. Google Ads jest zaś dla osób, które nie przepadają za czekaniem i chcą w krótkim czasie osiągnąć pozytywne rezultaty; wraz z zakończeniem kampanii efekt znika tak błyskawicznie, jak tylko się pojawił. Takie są fakty, a przypominamy je po to, by zainteresowani usługą pozycjonowania stron lub kampanią Google Ads nie wierzyli w puste obietnice. Z naszymi Klientami gramy w otwarte karty, a do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. W składzie naszej firmy znajdują się specjaliści od marketingu internetowego. Niezależnie czy to strona internetowa dla małej firmy czy może ogromnego przedsiębiorstwa – nasz cel jest jeden. Sprawić, by marzenia o pierwszej pozycji w Google stały się celem do osiągnięcia.

FAQ

Strona Internetowa dla Firmy (FAQ) - najczęściej zadawane pytania

Źródła:

  • https://yoast.com/seo-blog/
  • https://developers.google.com/search/blog
  • https://twitter.com/google
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych
1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4  gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Afterweb - Wyższy standard SEO

Afterweb

SEM/SEO/PPC

Od przeszło 14 lat specjalizujemy się w optymalizacji i pozycjonowaniu oraz reklamie PPC w wyszukiwarkach. Nasze główne usługi to pozycjonowanie organiczne i obsługa kampanii reklamowych w Google Ads.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *