Reklama małej firmy – Jak reklamować małą firmę w Internecie

Jak reklamować małą firmę w Internecie

W dzisiejszych czasach Internet daje szerokie spectrum możliwości. Dlatego właśnie praktycznie każdy biznes przenosi się do świata online, gdzie znacznie łatwiej promować swoje usługi oraz produkty. Nawet jeśli jesteś właścicielem dobrze prosperującej działalności, skuteczny marketing w małej firmie jest Ci potrzebny. Musisz mieć świadomość, że za Twoim sukcesem stoją przede wszystkim Klienci. Dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby zostać przez nich zauważonym, a tym samym nie utonąć w morzu konkurencji! Tutaj pomocną dłoń wyciągają kampanie reklamowe Google Ads oraz pozycjonowanie stron www. Ich głównym celem jest budowanie Twojej silnej pozycji na rynku, a także rozpowszechnienie wizerunku wśród odbiorców. Reklama małej firmy jest najważniejsza jeśli chcesz osiągnąć imponujące zyski!

Reklama małej firmy – poznaj najważniejsze korzyści

Co jest największym problemem małych firm? Bez wątpienia są to konkurenci w postaci dużych przedsiębiorstw świadczących usługi oraz produkty na szeroką skalę. Nawet jeśli oferowane przez Ciebie usługi cechuje znaczy wyższa jakość to niestety to nie wystarczy, aby przebić się przez pasmo rywali. Pojawia się zatem kluczowe pytanie – jak wyróżnić się spośród nich? Z pomocą przychodzi marketing internetowy, który dla Ciebie jest kluczem otwierającym furtkę zwaną sukcesem. Reklama małej firmy pozwala na zbudowanie silnego, a przede wszystkim zauważalnego wizerunku. Dodatkowo dzięki niej znacznie łatwiej będzie Ci przekonać potencjalnych Klientów do wybrania Twoich usług oraz produktów, w końcu dążysz do uzyskania szerokiego grona odbiorców, prawda? Nie zniechęcaj się obecnością na rynku wielkich firm. To właśnie oni są Twoją motywacją do podejmowania jak najbardziej skutecznych działań. Zadbaj o marketing małej firmy i stań się jednym z najgroźniejszych rywali!

Efektywna reklama małej firmy w Google Ads

Nie wiesz od czego zacząć budować skuteczny marketing w małej firmie? Jeśli zależy Ci na natychmiastowych efektach to zacznij od wdrożenia kampanii reklamowej Google Ads! Jest to najszybszy sposób na dotarcie do milionów użytkowników internetowych. Określ swoją grupę odbiorców, ustal kwotę jaki chcesz przeznaczyć na reklamę i zacznij działać. Pamiętaj jedną podstawową zasadę – Twoja konkurencja nigdy nie śpi. Im szybciej zaczniesz realizować określone kroki, tym szybciej zobaczysz pierwsze efekty! Google Ads wyróżnia bardzo duża elastyczność i możliwość dopasowania do własnych potrzeb. Sam ustalasz konkretny budżet oraz rodzaj kampanii reklamowej. Dzięki precyzyjnej analizie słów kluczowych, zyskujesz pewność, że reklama trafi do określonej grupy odbiorczej Twojej firmy, a dodatkowo będzie wyświetlać się w najlepiej widocznym miejscu w wyszukiwarce.

Zalety

 • pierwsze efekty widoczne od razu o wdrożeniu kampanii
 • szeroki zasięg wśród odbiorców
 • płacenie tylko i wyłącznie za wejście w reklamę
 • możliwość ustalenia konkretnego budżetu
 • możliwość łatwego i szybkiego zmierzenia efektywności reklamy
 • skupienie uwagi Klientów na oferowanych usługach i produktach
 • łatwość wyboru najlepiej dopasowanego rodzaju reklamy do prowadzonej działalności
 • stworzenie lokalnej kampanii reklamowej
 • szybkie i łatwe dotarcie do szerokiego grona odbiorców

Wady

 • wysokość budżetu uzależniona od działań konkurencji
 • konieczność posiadania specjalistycznej wiedzy z zakresu kampanii reklamowej

Pozycjonowanie stron jako efektywna reklama małej firmy

Następnym krokiem zaraz obok kampanii reklamowych Google Ads jest pozycjonowanie strony internetowej. Oczywiście, oba działania nie muszą iść w parze. Google Ads nie jest powiązane z pozycjonowaniem. Wspólną cechą łącząca te dwie usługi jest to, że zwiększają widoczność w internecie. Pozycjonowanie stron www, dzięki podjęciu określonych działań zwiększą Twoją szansę na zajęcie wysokiej pozycji w wyszukiwarce Google, a tym samym zwiększa prawdopodobieństwo wejścia na stronę przez użytkownika. Wraz ze znalezieniem się w top 10 widoczny jest wzrost sprzedaży, a także poszerzenie stałych Klientów. Co najważniejsze, skuteczny marketing w małej firmie z wykorzystaniem pozycjonowania pozwoli Ci znacząco wyprzedzić swoją konkurencję. Tutaj masz do wyboru zarówno pozycjonowanie lokalne nakierowane ściśle na regionalnych odbiorców jak i ogólnopolskie. Sam zdecyduj od czego chcesz zacząć najpierw!

Zapamiętaj--> Poznanie najważniejszych potrzeb i preferencji potencjalnych Klientów to dla każdego przedsiębiorcy priorytet! Skuteczne pozycjonowanie oparte na rzetelnej analizie fraz kluczowych pozwoli dopasować stronę nie tylko do użytkowników ale także algorytmu Google. Wysoka pozycja w top 10 daje nieograniczony szereg zalet, których głównym efektem jest zwiększenie sprzedaży i stworzenie jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek - specjalista SEO Adam Adamczyk

Zalety

 • większa ilość odwiedzin na stronie internetowej
 • zajęcie wysokiej pozycji w top 10 Google
 • posiadanie na stronie unikalnych i wartościowych treści
 • lepsza widoczność na najczęściej wyszukiwane słowa kluczowe
 • widoczność dla szerokiego grona użytkowników internetowych
 • utrzymanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania

Wady

 • wymagana jest specjalistyczna wiedza z zakresu SEO
 • długi czas oczekiwania na pierwsze rezultaty
 • konieczność zachowania regularności w prowadzonych działaniach
Reklama małej firmy w internecie

źródło: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/tekst-analityczny-185576/

Reklama małej firmy – praktyczne wskazówki

Skuteczny marketing w małej firmie pełni dla Ciebie najważniejszą rolę. Celem jest dopasowanie nie tylko do wymagań robota indeksującego Google ale również potrzeb użytkowników. Wartościowe treści, intuicyjna oraz przejrzysta strona internetowa to najważniejsze kwestie jakie musisz spełnić, aby zachęcić swoich użytkowników do skorzystania z oferowanych usług.

Analiza konkurencji i dobór odpowiednich słów kluczowych

Bez analizy fraz kluczowych pozycjonowanie stron www nie mogłoby istnieć. To właśnie one ściśle określają intencje użytkowników, a tym samym ich potrzeby, które chcą zrealizować. Wyselekcjonowanie konkretnych słów kluczowych pozwoli Ci na dopasowanie do nich wszystkich treści umieszczanych na stronie, co zostanie pozytywnie ocenione zarówno przez użytkowników jak i algorytm Google.

Przykładowe frazy dla małej firmy:

Słowo kluczoweŚrednia miesięczna liczba wyszukań
Sklep z książkami480
Sklep z roletami210
Sklep z drukarkami170
Sklep ze skuterami140
Sklep z sukniami90
Sklep z lodami70
Sklep z wędkami50
Reklama wulkanizacji50
Reklama baru40
Reklama dietetyka20
Reklama sklepu budowlanego20
Reklama gabinetu masażu10

Optymalizacja techniczna strony

Co najbardziej zniechęca użytkowników do zapoznania się z treścią odwiedzanej strony? Czas jej ładowania! Bez wątpienia to najbardziej frustrująca rzecz, szczególnie jeśli zależy nam na szybkim sprawdzeniu konkretnej informacji. Efekt? Ucieczka do konkurencji, a tym samym wzrost współczynnika odrzuceń. Pamiętaj, że zadbanie o optymalizację techniczną strony, czyli dopasowanie jej kodu strony, adresów URL do wymagań jest niezbędne, jeśli chcesz aby znacząco przyśpieszyć czas jej otwierania się.

Pozycjonowanie lokalne i Google Moja Firma

Przy małych firmach pozycjonowanie lokalne może okazać się strzałem w przysłowiową dziesiątkę! Marketing w małej firmie nakierowany na lokalną grupę docelową przynosi równie wysokie efekty, a co najważniejsze konkurencja jest znacznie mniejsza! Zadbaj również o wizytówkę Google Moja Firma, a tym samym stań się widoczny na Mapach Google.

Linki mają moc większą niż myślisz. Umieszczanie ich na portalach zewnętrznych pozwala dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, a dodatkowo jest pozytywnie oceniane przez robot indeksujący Google. Zależność jest bardzo prosta – im bardziej jakościowe linki uzyskasz tym większa jest Twoja szansa na wysoką pozycję w top 10!

Content Marketing

Marketing małej firmy w dużej mierze oparty jest na tworzeniu unikalnych treści przekazujących użytkownikom najważniejsze informacje. Umieszczane one są zarówno na blogu wewnętrznym jak i w artykułach zewnętrznych. Miej świadomość, że content marketing jest nieodłącznym elementem pozycjonowania stron.

Social Media

W dzisiejszych czasach obecność w mediach społecznościowych to absolutny must have! Instagram lub Facebook daje pełen zakres możliwości na budowanie trwałych relacji z Klientami. Udostępnianie przyciągających uwagę wpisów zachęca odbiorców do odwiedzenia Twojej strony internetowej.

ikona email
Zadbaj o skuteczny marketing w małej firmie z gronem specjalistów Google Ads oraz SEO

Jak reklamować małą firmę w Internecie – podsumowanie

To jak gotowy jesteś na wdrożenie działań marketingowej w Twojej firmie? Nie ma na co czekać! Już teraz możesz stać się zauważalny wśród Klientów i wyprzedzić swoją rosnącą konkurencję. Mając skuteczny marketing w małej firmie, żaden konkurent nie będzie stanowił dla Ciebie problemu. Reklama małej firmy oparta na kampanii reklamowej Google Ads oraz pozycjonowaniu stron internetowych zadba o Twoich stałych Klientów, a także zwiększy zyski ze sprzedaży.

FAQ

Reklama małej firmy w internecie – najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Źródła:

 • https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych
 • https://support.google.com/google-ads/
 • https://developers.google.com/search/docs/beginner/seo-starter-guide?hl=pl
 • https://skillshop.withgoogle.com/
 • https://twitter.com/google
 • https://moz.com/learn/seo/
1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Afterweb - Wyższy standard SEO

AFTERWEB

SEM/SEO/PPC

Od przeszło 14 lat specjalizujemy się w optymalizacji i pozycjonowaniu oraz reklamie PPC w wyszukiwarkach. Nasze główne usługi to pozycjonowanie organiczne i obsługa kampanii reklamowych w Google Ads.

3 komentarze
 • Anna skomentował/a:

  Prowadzę małą firmę zaopatrującą sklepy w produkty lokalne. Nie sądziłam, że mój biznes tak bardzo się rozwinie kiedy zainwestuje w marketing małej firmy. Zaczęłam od Google Ads, a teraz czekam na pierwsze efekty pozycjonowania stron.

 • Antek skomentował/a:

  Myślę że w obecnych czasach nie ma znaczenia czy jest to marketing w małej firmie czy dużej. Jest to po prostu 'must have’ aby mieć szanse na rozwój i sukces firmy.

 • Karol skomentował/a:

  Małe firmy bez wątpienia potrzebują wsparcia. Dziś pojawiam się w na pierwszej stronie Google i mam o wiele więcej zapytań o usługi niż przed wdrożeniem odpowiednich działań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.