Pozycjonowanie

Algorytm Google i jego tajniki. Sprawdź, co wpływa na trafność wyszukiwania

algorytm google

Mechanizmy decydujące o tym, jak działa najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa, to jedne z najbardziej zawiłych zagadnień w branży SEO. Specjaliści Google stale pracują nad nowymi ulepszeniami, a każda aktualizacja to dla nas – specjalistów od pozycjonowania stron – nowe wyzwanie. Jaką rolę pełni algorytm Google w docieraniu do TOP10 i dlaczego jego zgłębianie jest takie ważne? Aby to wyjaśnić, przygotowaliśmy skrócony przewodnik po wybranych algorytmach, które powinny być znane każdemu, kto chce poprawić pozycję w wynikach wyszukiwania.

Chcesz być widoczny w sieci? Musisz zrozumieć, jak działa algorytm Google

Żeby ułatwić użytkownikom dotarcie na pożądaną stronę, wyszukiwarka Google wykorzystuje zaawansowany system rankingowy. Dzięki niemu, po wpisaniu w okno wyszukiwarki danego hasła, otrzymujemy możliwie najbardziej trafne wyniki. Algorytm Google analizuje informacje zawarte na miliardach stron i decyduje o tym, które z nich będą przydatne osobie, googlującej określone zapytanie. Można więc stwierdzić, że algorytm porządkuje przestrzeń internetową według ustalonych kryteriów, dostarczając internautom wartościowe odpowiedzi. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie bieżące udoskonalanie czynników rankingujących. Obecnie algorytm Google jest już na tyle zaawansowany, że uchodzi za najbardziej złożony algorytm na świecie.

co to jest algorytm google

Panda i Pingwin, czyli ważne algorytmy Google i szansa na dotarcie do TOP10

Klasyfikacja stron internetowych ściśle wiąże się z wprowadzaniem kolejnych zmian. Wśród nich warto wyróżnić dwie, bardzo ważne dla osób, zajmujących się pozycjonowaniem stron. Panda i Pingwin to algorytmy Google, których wprowadzenie było rewolucją w branży SEO. Pierwszy z nich, zawdzięczający nazwę swojemu twórcy, ma za zadanie promować strony wysokiej jakości. Drugi – zapobiegać SPAMowi i nieuczciwym technikom pozycjonowania.

Algorytm Google Panda daje szansę witrynom, na których znajdują się unikalne treści. Strony z duplikowanymi artykułami czy opisami, tworzonymi wyłącznie pod wyszukiwarki, trafiają na koniec kolejki. Panda pozwala zaistnieć mniejszym stronom, bogatym w merytoryczną treść, przydatną dla użytkowników. Jednocześnie kara za plagiat, zmuszając twórców stron do dbania o wartościowy content.

Algorytm Google Pingwin jest skierowany na walkę z nieuczciwymi metodami pozycjonowania stron. Przeciwdziała nieetycznym sposobom zdobywania linków i wykrywa próby manipulacji. Pingwin nakłada kary za SPAMerskie techniki linkbuildingowe, obniżając wartość stron, które je stosują. Ten algorytm pozwala zająć wyższe pozycje witrynom, mogącym pochwalić się wartościowym profilem linków.

Zmiany w algorytmie są wprowadzane praktycznie przez cały czas, a kolejne aktualizacje służą temu, by na szczyt wyników wyszukiwania mogły trafić najbardziej wartościowe strony. Mamy nadzieję, że na przykładzie jednych z najważniejszych algorytmów (Panda i Pingwin) udało nam się wyjaśnić, jak działa algorytm Google. W tej kwestii nie ma miejsca na przypadki, dlatego jeśli chcesz zlecić pozycjonowanie specjalistom w branży SEO, zgłoś się do nas.

Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz lub telefonicznie +48 79 848 33 33.

Opinie użytkowników

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4  gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Afterweb - Wyższy standard SEO

Afterweb

SEM/SEO/PPC

Od przeszło 16 lat specjalizujemy się w optymalizacji i pozycjonowaniu oraz reklamie PPC w wyszukiwarkach. Nasze główne usługi to pozycjonowanie organiczne i obsługa kampanii reklamowych w Google Ads.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33