Jak pozyskać klienta – metody pozyskiwania nowych klientów

Jak pozyskać Klienta

Sukces biznesu zależny jest od jakości oferowanych usług, produktów oraz umiejętnego pozyskiwania Klientów. To właśnie trzecia zależność jest uznawana za najważniejszą; bez Klientów nie ma bowiem sprzedaży. Szacuje się, że brak Klientów jest powodem upadku wielu firm w pierwszym roku działalności. Proces pozyskiwania nowych odbiorców nie należy jednak do najprostszych, zważywszy na obecną konkurencję oraz pewną nieprzewidywalność w Internecie. Jeżeli nie jesteś na bieżąco, nie będziesz w stanie dostosować swoich strategii marketingowych pod określoną grupę, do której masz zamiar trafić. Marzeniem każdego właściciela firmy jest posiadanie licznego grona Klientów i stałego przychodu nowych zainteresowanych – czas przekształcić imaginację w cel do zrealizowania. Wraz z Afterweb dowiesz się, jak pozyskać Klienta dzięki skutecznym metodom marketingowym. Zaczynajmy!

Kto zna Klienta, ten osiąga sukces – jak pozyskać nowych Klientów w oparciu o kreację persony?

Chińskie przysłowie mówi „kto zna wroga i zna siebie, nie będzie zagrożony choćby i w stu starciach” – w marketingu można je interpretować dwojako. My proponujemy przekształcić powiedzenie w prostą wskazówkę: kto zna swojego Klienta i swój produkt, nie będzie zagrożony choćby i w stu starciach z konkurencją. Przechodzimy więc do pierwszego punktu, rozpoczynającego szereg działań w celu zainteresowania odbiorców swoim produktem – jest nim kreacja persony.

Persona to wzór idealnego reprezentanta użytkownika lub Klienta wykreowanego na podstawie największej ilości dostępnych danych. Badania ilościowe i jakościowe pomagają w uzyskaniu informacji socjodemograficznych, niezbędnych do stworzenia trafnego wizerunku potencjalnego odbiorcy. Wartościowe dla procesu jest poznanie zainteresowań, problemów dnia codziennego i ewentualnych wymagań persony – sukces tkwi w szczegółach. Im obszerniejsza analiza, tym trafniejszy jest model odbiorcy. Duńska specjalistka UX Lena Nielsen w swoim artykule opublikowanym na łamach encyklopedii Interaction Design Foundation przedstawiła perspektywy, jakie mogą przyjąć persony finalnie okazujące się wartością dodaną do prowadzonych działań w celu pozyskiwania nowych Klientów:

 • persona ukierunkowana na cel – jasno nakreślony wzór użytkownika, opracowany na podstawowym pytaniu „Co mój użytkownik chce zrobić z moim produktem lub usługą?”; typ persony ukierunkowanej z góry zakłada, że przeprowadzona liczna ilość badań oraz analiz potwierdza zainteresowanie użytkownika danym produktem; celem działań jest zrealizowanie zamierzonych założeń poprzez skupienie się na obecnych pracach i ich przebiegu;

 • persona oparta na roli – perspektywa skupia się głównie na rolach, jakie pełnią Klienci w społeczeństwie, pracy czy życiu, w tym samym czasie zwracając też uwagę na cele; analiza ról pełnionych przez modelowego użytkownika pozwala lepiej zaprojektować produkt i uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące miejsc jego stosowania czy sposobu przeznaczenia; w tym przykładzie persony szczególne skupia się swoją uwagę na codziennych zachowaniach czy przyzwyczajeniach docelowego odbiorcy;

 • persona angażująca – perspektywa łącząca w sobie ukierunkowanie na cel, przy jednoczesnym opieraniu się na danej roli; osoby kreujące personę muszą zagłębić się w jej psychikę, emocje i historie, wykorzystując uzyskane informacje w celu stworzenia perfekcyjnie dopasowanej usługi bądź produktu; persona angażująca przybiera tu formę trójwymiarowego użytkownika, pozwalającego na badania psychiki i powodów zachowań danych użytkowników;

 • persona fikcyjna – oparta na doświadczeniach zespołu projektowego UX, opierającego się o wcześniejsze interakcje z konsumentami; pozwalają one na stworzenie obrazu potencjalnego użytkownika; perspektywa polecana jest w szczególności przedsiębiorcom dopiero zagłębiającym się w tematykę kreowania persony, nie mających możliwości na uzyskanie potrzebnych informacji w celu stworzenia wizerunku idealnego Klienta.

Pozyskiwanie nowych Klientów w oparciu o wykreowaną personę (lub więcej) pozwoli Ci na łatwiejsze dostosowanie działań marketingowych do odbiorców rzeczywiście zainteresowanych Twoim produktem czy usługą.

Ciekawostka--> Warto nadać personie realne imię i nazwisko. Sprawi to uczucie myślenia i mówienia o konkretnej, żywej osobie. Kreacja persony uznawana jest za jedno z najbardziej kreatywnych działań wykorzystywanych w marketingu.

Procesy pozyskiwania Klientów krok po kroku – nowe metody XXI wieku

Jeszcze niedawno reklama kojarzona była z działaniami fizycznymi, polegającymi między innymi na rozwieszaniu plakatów zachęcających do odwiedzin danego przedsiębiorstwa, pozostawianiu wizytówek czy przeprowadzaniu akcji promocyjnych poprzez roznoszenie ulotek i małych podarunków. XXI wiek to czas przemian w świecie marketingu; reklama przeszła do Internetu – miejsca, które oferuje wiele możliwości. Marketing internetowy obejmuje wszystkie działania w firmie, których celem jest wspieranie sprzedaży usług i produktów. Obecnie Internet jest najlepszym kierunkiem w celu pozyskiwania nowych Klientów – sieć obfita jest w użytkowników o różnych zainteresowaniach, wśród których znaleźć można perfekcyjną grupę docelową osób. Biznes przenosi się do sieci, a proces pozyskiwania staje się łatwiejszy – o ile wdrożone zostaną odpowiednie działania wykorzystujące szereg narzędzi, jakie oferuje nam sieć.

Google – niewyczerpalne źródło pozyskiwania Klientów

Wyszukiwarka Google jest obecnie światowym gigantem. To właśnie na tym kanale powinieneś skupić swoje siły. W Google Klienci sami mówią, czego konkretnie potrzebują – wpisując daną frazę w okno wyszukiwarki. Dane te są jednymi z najbardziej wartościowych, gdyż jako przedsiębiorca możesz stworzyć doskonałą, „żywą” personę, stawiającą proste zapytania i oczekującą błyskawicznej odpowiedzi. Oczywiście nie każda fraza wiąże się z bezpośrednim zakupem – nie jest to jednak wada, gdyż na podstawie wyszukiwanych pytań o to, jak naprawić dany przedmiot otwiera się możliwość do pokazania przez Ciebie swojej usługi.

Pozyskiwanie Klientów w Google nie jest procesem jednolitym i schematycznym. Mówiąc o wyszukiwarce, mamy na myśli oferowane przez nią kanały promocyjne ułatwiające pozyskiwanie Klientów biznesowych i nie tylko. Możliwości masz wiele – od Ciebie zależy, z którego źródła oferowanego przez Google będziesz czerpać. Darmowe narzędzia Google do pracy biurowej to spore ułatwienie, zwłaszcza gdy skupiasz się na działaniach w konkretnej wyszukiwarce.

Jako najważniejsze narzędzia wymienia się:

 • Google formularze – narzędzie do tworzenia ankiet w celu zbierania informacji o określonej grupie odbiorców;
 • Google Moja Firma – umożliwiające przedstawienie najważniejszych informacji o Twojej firmie, widocznych dla Klientów;
 • Google Meet – czyli spotkania wideo premium;
 • Google Analytics – pozwalające ocenić ruch na stronie;
 • Google Trends – dzięki niemu dowiesz się, jak wielkie zainteresowanie towarzyszy danej frazie czy tematowi.

Mnogość narzędzi potwierdza fakt, że dzisiejsze działania marketingowe powinno się kierować do sieci. Internet to skarb współczesnego przedsiębiorcy – to właśnie dzięki niemu może działać na szeroką skalę, której nigdy nie osiągnąłby przez tradycyjne metody stosowane w XX wieku.

Pozyskiwanie Klientów w Internecie a konieczność posiadania własnej strony internetowej

W dzisiejszych czasach strona internetowa pełni swoistą wizytówkę przedsiębiorcy. Musi być ona prosta, czytelna i podkreślać najważniejsze atuty oferowanego produktu. Celem witryny jest przede wszystkim zarobek – zachęcająca strona www to klucz do zwrócenia na siebie uwagi Klientów. Jednak nie mówimy tu tylko i wyłącznie o estetyce. Dla odbiorcy liczy się funkcjonalność. Jeżeli jej zabraknie, nawet najpiękniejsza strona o nowoczesnym designie polegnie. Współczesny internauta, składając zapytanie w wyszukiwarce, oczekuje szybkiej odpowiedzi lub kuszącej oferty, z której może błyskawicznie skorzystać. W Afterweb zajmujemy się opracowywaniem stron internetowych i sklepów online od podstaw; atrakcyjna koncepcja graficzna i intuicyjne menu to tylko przystawka. Oferta obejmuje także uruchomienie aktywnej mapy dojazdu do Twojej firmy, przygotowanie treści optymalizacyjnych na stronę główną i wszystkie podstrony kategorii. Doskonale skonfigurowana strona to filar, na którym opierać się będzie Twoja reklama w Internecie.

ikona email
Wysoce zoptymalizowana strona internetowa pozwoli Ci zachęcić potencjalnego Klienta do skorzystania z Twojej oferty

Pozyskiwanie Klientów Online

źródło: https://images.pexels.com/photos/7433839/pexels-photo-7433839.jpeg

Jak prowadzić stronę, by pozyskać Klienta – poznaj swoje opcje

No dobrze, mamy szereg person reprezentujących potencjalnych Klientów, wiedzę o możliwościach Internetu i własną stronę www…skonstruowaliśmy już potężne filary i poznaliśmy moc, jaką niesie marketing internetowy. Czas więc rozpocząć działania mające na celu skuteczne pozyskiwanie Klientów online. Postanowiliśmy w kilku kategoriach zawrzeć skuteczne sposoby do wykorzystania w komunikacji marki, by potencjalnie zainteresowana osoba stała się zadowolonym Klientem.

Działania SEO jako szansa na pozyskanie nowych Klientów

Swoją przygodę z prowadzeniem strony internetowej warto rozpocząć od audytu SEO, który pozwoli znaleźć i dokonać eliminacji ewentualnych błędów blokujących stronę przed zwiększeniem jej organicznej pozycji w Google. SEO to nieodłączny element pozycjonowania stron www; działania skupione na odpowiednim zoptymalizowaniu technicznym mają na celu ułatwić Klientom poruszanie się po Twojej stronie internetowej. Ważna jest tu analiza fraz kluczowych, pozwalająca określić, na jakie słowa należy pozycjonować Twoją stronę. Dla przykładu: jeżeli oferujesz usługi fryzjerskie w Warszawie, zestawienie ze sobą słów takich jak: fryzjer, salon fryzjerski, Warszawa, dzielnica na której działasz pozwoli Ci na dotarcie do konkretnego grona Klientów, którzy rzeczywiście mogą okazać namacalne zainteresowanie Twoim salonem. Do najważniejszych zalet pozycjonowania zalicza się:

 • zwiększenie ruchu na stronie;
 • zwiększenie świadomości marki;
 • zachęcenie potencjalnych Klientów do skorzystania z oferty;
 • niskie koszty długoterminowe;
 • możliwość mierzalności efektów prowadzonych działań

Sumiennie opracowana strategia SEO zwiększa szansę na pojawienie się w pierwszych wynikach wyszukiwarki na konkretną frazę. Dlaczego to takie ważne? Okazuje się, że tylko nieliczni podczas poszukiwań zerkają na drugą czy kolejne strony Google. Ulokowanie w topce wyszukiwań jest głównym priorytetem wielu firm inwestujących w marketing internetowy. Utrzymanie się na solidnej pozycji to jeden ze sposobów pozyskiwania Klientów online. Skuteczność pozycjonowania stron została przedstawiona licznymi analizami specjalistów, a sam proces otrzymał miano jednego z najbardziej sprawdzonych sposobów na zaistnienie w Internecie. Jeżeli Twoja strona jest doskonale przygotowana pod kątem technicznym, pora zadbać o swój unikalny content.

ikona email
Postaw na SEO z agencją Afterweb. Zadbamy o Twoją stronę internetową jak o własną

Content marketing wpływający na skuteczne pozyskiwanie nowych Klientów w Internecie

Potęga słowa pisanego w promocji to rzecz oczywista dla każdego przedsiębiorcy, który zdecydował się zainwestować w angażujący marketing treści. W skład działań w obrębie szeroko pojętego contentu marketingowego wchodzą między innymi:

 • publikacje artykułów na blogu – zwiększają pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania i dają możliwość przekazania informacji o marce oraz oferowanych przez nią usługach;

 • treści co-brandowane – posiadanie partnerów do współpracy jest świetnym wyjściem w niektórych branżach; pozwala na pozyskanie szerszego spojrzenia w kwestii odbioru treści przez potencjalnie zainteresowane osoby

 • portfolio – stanowiące doskonały dowód na skuteczność produktów czy wysoką jakość usług oferowanych przez Twoją firmę; potencjalni odbiorcy mają możliwość na bliższe poznanie marki i jej sukcesów, dzięki czemu podjęcie decyzji dotyczącej skorzystania z Twojej oferty będzie znacznie prostsze.

Oryginalny content marketing jest niczym oszlifowany diament – wzbudza zainteresowanie i chęć posiadania u osób, które go widzą. Google docenia awangardowe treści, zawierające w sobie odpowiedzi na konkretne pytania zadawane przez użytkowników.

Metody pozyskiwania Klientów z wykorzystaniem Google Ads

Jeżeli zależy Ci na błyskawicznym zaistnieniu na arenie pełnej konkurencji, potencjał Google Ads zdecydowanie spełni Twoje oczekiwania. Google daje możliwość wyboru spośród kilku kampanii, które możesz dostosować do własnych preferencji i łączyć je ze sobą dla zwiększenia ich skuteczności. Działania Google Ads dają Ci pełną kontrolę nad swoim budżetem zainwestowanym w kampanie promocyjne – reklama przeprowadzona przez specjalistę pozwoli skrupulatnie weryfikować wydatki. To skuteczne narzędzie marketingowe na rynku z roku na rok zyskuje coraz większe grono korzystających, przez co konkurencja rośnie; nie należy się tym jednak martwić, kiedy prowadzenie kampanii zleca się specjalistom. Szukać rozwiązań należy wszędzie – zwłaszcza, kiedy na celu ma się pozyskiwanie nowych Klientów. Kampania Google Ads to szereg zalet, wśród których znajdują się:

 • błyskawiczne efekty;
 • prezentacja oferty na szczycie wyszukiwań;
 • budowa rozpoznawalności marki;
 • precyzyjne dotarcie do Klientów biznesowych i nie tylko.
ikona email
Z kampanią Google Ads wiesz, za co płacisz! Specjaliści z Afterweb mogą Ci zwiększyć szanse na sprzedaż

Proces pozyskiwania Klienta dzięki mediom społecznościowym

Media społecznościowe w dzisiejszych czasach są nieodłącznym elementem ludzkiego życia. Liczne platformy towarzyszą nam każdego dnia, wpływając na nasze postrzeganie rzeczywistości. Istnienie w mediach społecznościowych jest dziś niezbędne z punktu widzenia firm. Wpływa ono na prezentację marki oraz daje możliwość szczegółowego przekazania aktualizacji na temat marki w błyskawicznym tempie. Dzięki social mediom otrzymujesz zupełnie nowe odpowiedzi na pytanie „jak pozyskać Klienta”. Media społecznościowe to doskonały sposób na komunikację z odbiorcami i nawiązywanie długofalowych relacji. Wśród skutecznych działań promocyjnych wymienia się:

 • marketing szeptany – jedna z najstarszych metod pozyskiwania ruchu, polegająca na przykazywaniu przez zadowolonego Klienta informacji o firmie; wiedza personelu przedsiębiorstwa może być zaś wykorzystana do braniu udziału w licznych dyskusjach przeprowadzanych na forach czy grupach tematycznych

 • konkursy – ich nieodłączną częścią jest konieczność polubienia danej strony i zostawienie danych osobowych by zyskać możliwość pełnego udziału; zwiększa to posiadaną przez firmę bazę danych odbiorców, co przekłada się na późniejsze działania między innymi w kampaniach reklamowych

 • polecenia – opinie osób korzystających z Twoich usług czy produktów są na wagę złota; umożliwiają pozyskanie Klienta, który zaufa recenzjom wpływającym na renomę marki.

Jak szukać Klientów w Internecie – podsumowanie

Informacje zawarte w artykule pomogą Ci wystartować lub znacząco przyspieszyć w wyścigu o uznanie Klientów. Reklama internetowa to najlepszy sposób na pozyskanie Klientów. Marketing online to szerokie zagadnienie, które daje szerokie pole do popisu Tobie jako przedsiębiorcy. Jeżeli interesuje Cię reklama w wyszukiwarce Google, w Afterweb jesteśmy otwarci na kontakt! W skład naszej specjalnej grupy łowców Klientów wchodzą specjaliści SEO, fachowcy Google Ads, specjaliści od sprzedaży i copywriterzy, którzy gotów są opracować dla Ciebie oryginalną strategię marketingową. Jak pozyskać nowych Klientów online? Najlepiej szybko i skutecznie, gdyż konkurencja nigdy nie śpi. Pomożemy Ci zyskać liczne grono zainteresowanych, wykorzystując ku temu autorskie techniki marketingowe. Bądź tym, który zachwyci internautów – liczy się autentyczność. Doskonale o tym wiemy, od lat zajmując się reklamą różnego rodzaju biznesów. Możemy zająć się również Twoim.

FAQ

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Afterweb - Wyższy standard SEO

Afterweb

SEM/SEO/PPC

Od przeszło 14 lat specjalizujemy się w optymalizacji i pozycjonowaniu oraz reklamie PPC w wyszukiwarkach. Nasze główne usługi to pozycjonowanie organiczne i obsługa kampanii reklamowych w Google Ads.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *