Google Ads

Jak zwiększyć ruch na stronie i w sklepie internetowym

Jak zwiększyć ruch na stronie

Już od dłuższego czasu prowadzisz sklep internetowy albo bloga? Dokładasz wszelkich starań, aby udostępniane treści były jak najbardziej angażujące, a pomimo tego Twoja strona odwiedzana jest sporadycznie przez niewielką liczbę osób? Co robisz źle? Odpowiedzią jest niestosowanie narzędzi marketingowych. To właśnie za ich sprawą możliwe jest dopracowanie strony zarówno pod względem technicznym, jak i wyglądem oraz jej rozpowszechnienie w sieci. W dzisiejszych czasach przekonanie, że samo dodawanie treści bez zabiegów optymalizacyjnych nie wróży sukcesu, a wręcz przeciwnie – sprawia, że prowadzona strona generuje tylko i wyłącznie straty. Czy pozycjonowanie stron lub kampanie reklamowe Google Ads to jedyne działania stanowiące odpowiedź na pytanie, jak zwiększyć ruch na stronie? Oczywiście, że nie! Współczesny rozwój Internety oraz marketingu daje Ci mnóstwo możliwości, z których jedynie trzeba wiedzieć jak korzystać. W dzisiejszym wpisie nieco szerzej omówimy, czym dokładnie jest generowanie ruchu na stronie, a także jak zwiększyć ruch w sklepie internetowym! Czytaj dalej!

Generowanie ruchu na stronie – sprawdź, dlaczego to takie ważne

Jak zapewne wiesz, jako ruch na stronie internetowej rozumie się liczbę odwiedzin użytkowników. Im jest ona większa, tym strona staje się bardziej popularna, a to z kolei sprawia, że przesuwa się znacznie wyżej po szczeblach wyszukiwarki Google. Wysoka pozycja strony generuje jeszcze większy ruch, a tym samym sprzedaż. Efekt? Strona internetowa przynosi zyski, które możesz przeznaczyć na jej dalszy rozwój. Dlaczego zwiększanie ruchu na stronie jest ważne? Po pierwsze tak jak wspomnieliśmy, im jest on większy, tym większe odnosisz zyski. Po drugie duża liczba odwiedzin pomaga Ci w poszerzaniu światopoglądu – poznajesz swoich użytkowników, ich potrzeby, oczekiwania oraz problemy, a dzięki temu wiesz, w jakim kierunku się rozwijać i jakie produkty bądź usługi im zaproponować. Możemy pokusić się o stwierdzenie, że duży ruch na stronie internetowej stanowi dla Ciebie pewnego rodzaju inspirację do działania. Warto mieć również świadomość, że strona internetowa o niewielkim ruchu z punktu widzenia przeglądarki Google staje się niepotrzebna, a jej utrzymanie jest po prostu nieopłacalne.

Strona widmo, czyli poznaj główne przyczyny małej liczby odwiedzin

Chcąc wiedzieć, jak zwiększyć ruch na stronie internetowej najpierw należy przeanalizować, dlaczego internauci nie odwiedzają Twojej witryny. Poniżej przedstawimy Ci kilka najbardziej prawdopodobnych powodów:

1. Brak lub niedopasowanie słów kluczowych

Wszystkie udostępniane treści na stronie internetowej muszą być dopasowane do wpisywanych przez użytkowników najczęstszych słów kluczowych. Ich brak powoduje, że algorytm Google nie wyświetla Twojej strony, a internauci nie wiedzą, że to właśnie Ty masz to, czego potrzebują. Najprościej mówiąc, Twoja strona jest niewidoczna zarówno dla robota indeksującego, jak i użytkowników.

2. Nieaktualizowanie strony względem wprowadzanych zmian w algorytmie Google

Bez wątpienia generowanie ruchu na stronie musi opierać się na dopasowaniu strony do wymagań robota indeksującego Google. Cała trudność polega na tym, że algorytm ulega zmianom, które należy stale monitorować, a następnie wdrażać. Zaniedbanie tej kwestii może sprowadzić, że strona spadnie na o wiele niższą pozycję niż była dotychczas.

3. Nic niewnoszące treści

Jak zwiększyć ruch na blogu? Przede wszystkim skup się na content marketingu! Udostępniane treści muszą być angażujące dla użytkowników i stanowić odpowiedź na ich problemy. Co więcej, pod żadnym pozorem nie decyduj się na powielanie tekstów znajdujących się na innych stronach. Po pierwsze takie postępowanie zniechęca internautów, a po drugie przyczynia się do niskiej oceny przez algorytm Google.

4. Responsywność

Zapamiętaj kluczową zasadę! Jeśli chcesz, aby Twoja strona internetowa cieszyła się dużą liczbą odwiedzin, musisz zadbać o jej responsywność, czyli prawidłowe wyświetlanie na urządzeniach mobilnych. Niedopracowanie tej kwestii może sprawić, że generowanie ruchu na stronie będzie utrudnione!

5. Działania niezgodne z obowiązującymi zasadami

Zdarzają się osoby, które próbują samodzielnie zwiększyć ruch na stronie, wykorzystując do tego niekoniecznie odpowiednie metody. Mowa tutaj m.in. o udostępnianiu odnośników do strony na portalach uznawanych za spam. W konsekwencji robot indeksujący może obniżyć pozycję strony, a nawet całkowicie zablokować jej wyświetlanie w przeglądarce.

Zleć nam audyt swojej strony! Wspólnie wdrożymy zmiany generujące większy ruch!

Jak zwiększyć ruch w sklepie internetowym – dwa najskuteczniejsze sposoby marketingowe

  • zwiększanie ruchu na stronie poprzez Google Adskampanie reklamowe Google Ads to jedna z najszybszych metod na to, jak generować ruch na stronie. Wszystkim zainteresowanym daje pełne spectrum możliwości. W zależności od charakteru Twojego biznesu możesz docierać zarówno do użytkowników z całego kraju, jak i konkretnej lokalizacji. Co więcej, kampanie można ustawić na wybrane słowa kluczowe. Na duże uznanie zasługuje fakt, że reklama jest widoczna w wynikach wyszukiwania od razu po uruchomieniu. Decydując się na Google Ads, warto postawić na reklamę w sieci reklamowej Google. W ten sposób możesz wyświetlać się na wartościowych portalach powiązanych z Twoją branżą, a tym samym trafiać do dobrze sprecyzowanej grupy odbiorców,

  • pozycjonowanie stron, czyli SEO, jako główny sposób na generowanie ruchu na stronie – choć pozycjonowanie nie należy do tak szybkich działań, jak Google Ads, to możemy śmiało powiedzieć, że jego brak z pewnością utrudni zwiększanie ruchu na stronie. Musisz mieć świadomość, że po kliknięciu w kampanię użytkownik przekierowywany jest na stronę www i jeśli nie będzie ona spełniała jego oczekiwań, po prostu ją opuści. Wszystkie zabiegi optymalizacyjne mają na celu stworzyć stronę, na której każdy nawet najmniejszy element będzie dopracowany. Konieczne jednak jest, aby działania monitorować i prowadzić regularnie! Pamiętaj, że raz wysoka pozycja w wyszukiwarce nie jest stała, a bez wprowadzania usprawnień może zostać stracona w bardzo szybkim tempie.

Sprawdź: Jak skutecznie pozyskać klienta

Wypozycjonowana strona, czyli jak zwiększyć ruch na stronie i zająć wysoką pozycję

Jak już wiesz, generowanie ruchu na stronie idzie w parze z pozycjonowaniem. To jakie działania w jego ramach należy podjąć, można wymieniać w nieskończoność, w końcu czynników rankingujących jest około 200! My jednak zajmiemy się omówieniem dwóch najważniejszych. Zacznijmy od szybkości strony. Kojarzysz sytuacje, kiedy chciałeś odwiedzić witrynę, a czas jej ładowania testował Twoją cierpliwość? Zapamiętaj, że internauci nie należy do cierpliwych osób. Chcąc wiedzieć jak zwiększyć ruch na stronie, przede wszystkim zadbaj o to, aby szybkość ładowania wynosiła 2 lub maksymalnie 3 sekundy! W ten sposób nie tylko przyciągniesz Klientów, ale także zwiększysz prawdopodobieństwo, że wrócą.

Tuż obok ładowania kolejną ważną kwestią jest design strony. Przesycona grafikami oraz zbędnymi treściami nie będzie generować ruchu, a wręcz przeciwnie! Przy wyglądzie strony zasada jest prosta – mniej znaczy więcej! Na stronie muszą zostać umieszczone tylko i wyłącznie najważniejsze informacje, a dodatkowo warto zadbać, o to, aby kluczowe elementy były dobrze widoczne i łatwo dostępne. Miej na uwadze, że internauci oczekują tylko i wyłącznie przejrzystych, czytelnych oraz intuicyjnych stron!

Generowanie ruchu na stronie
źródło: https://pl.freepik.com/darmowe-wektory/tworzenie-stron-internetowych-inzynieria-programistow-i-programowanie-stron-internetowych-na-ekranach-interfejsu-rzeczywistosci-rozszerzonej-programista-inzynier-projektu-programistyczny-lub-projekt-aplikacji-ilustracja-kreskowka_10798281.htm

Poznaj kreatywne sposoby na to, jak zwiększyć ruch w sklepie internetowym

Marketing internetowy cechuje ogromna różnorodność. Każdemu zainteresowanemu daje mnóstwo możliwości do jak najefektywniejszego promowania biznesu. Poza wspomnianymi przez nas sposobami na to, jak generować ruch na stronie warto wykorzystać potencjał innych, łatwo dostępnych narzędzi.

Postaw na generowanie ruchu na stronie poprzez social media

Instagram, Tik Tok, Facebook to w dzisiejszych czasach podstawa w budowaniu dobrze rozpoznawalnej marki cieszącej się szerokim gronem odbiorców. Dziś praktycznie każdy posiada aktywne konto w mediach społecznościowych, dlatego dotarcie do imponującego grona osób jest niezwykle proste. Poprzez social media zbudujesz również trwałe relacje ze swoimi odbiorcami. To właśnie tam możesz dać się poznać, a tym samym zbudować nić zaufania. W końcu jak zwiększyć ruch na stronie, kiedy użytkownicy nic o Tobie nie wiedzą? Anonimowość zdecydowanie utrudnia odniesienie oczekiwanych rezultatów. Social media są cenione z jeszcze jednego powodu! Mowa tutaj o influencerach cieszących się sporym gronem fanów. Możesz nawiązać z nimi współpracę i w ten sposób zbudować swoją własną społeczność.

Dotrzyj do użytkowników i postaw na video marketing

Coraz więcej osób docenia potencjał YouTube. Oczywiście generowanie ruchu na stronie poprzez video marketing będzie skuteczne tylko i wyłącznie wtedy, gdy nagrywane filmiki będą wartościowe i angażujące. W ten sposób zyskasz pewność, że nie znikną niezauważone. Dobry i kreatywny pomysł to podstawa!

Zaspokajaj intencję informacyjną – content marketing to Twój sposób

Jak zwiększyć ruch na blogu? Tylko i wyłącznie poprzez wartościowe i konkretne treści! Muszą one w pełni odpowiadać na problemy odbiorców. Lanie wody i krążenie wokół tematu, ale nie docieranie do jego źródła zniechęci użytkowników, a co gorsza, w ich odczuciu nie będziesz wystarczająco wiarygodną osobą. Decydując się na content marketing, nie zapominaj o blogerach, którzy mogą udostępniać Twoje treści na swoich stronach. Zaleca się jednak, aby wybierać tematyczne blogi powiązane z Twoją branżą.

Zapamiętaj--> Temat udostępnianych treści jest kluczowy, jednak należy pamiętać o jeszcze jednym parametrze, a mianowicie objętości. W tym celu warto przeanalizować działania konkurencji. Co więcej, zdecydowanie odradza się tworzenie bloków tekstów. Pamiętaj, aby urozmaicić ją różnymi odnośnikami, grafikami oraz wyróżnieniami.

Zaproś do newslettera, czyli sprawdź, jak działa zwiększanie ruchu na stronie poprzez e-mail marketing

Niezależnie czy prowadzisz sklep internetowy, czy blog – newsletter, a dokładniej mówiąc, e-mail marketing jest priorytetem. Wysyłając regularne wiadomości o nowych wpisach, aktualnych promocjach lub nowych produktach zwiększasz zainteresowanie odbiorców, a tym samym w subtelny sposób zapraszasz ich do odwiedzenia strony internetowej.

Bądź obecny wszędzie

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zwiększyć ruch na stronie nie możesz zatracić się jedynie w działaniach internetowych. Ważny jest również udział w różnego rodzaju wystąpieniach, wywiadach oraz innego rodzaju wydarzeniach promujących. Nie tylko pomoże Ci to w zwiększaniu ruchu na stronie, ale także nawiązywaniu kontaktów branżowych, co może mieć znaczący wpływ na poziom odnoszonego sukcesu!

Kontroluj skuteczność sposobów na generowanie ruchu na stronie. Sprawdź, jak to zrobić

Już wiesz, dlaczego duża liczba osób odwiedzających jest ważna oraz jak zwiększać ruch na stronie, to jednak nie wszystko! Podejmowane działania będą skuteczne tylko wtedy gdy będziesz je regularnie monitorować. Dzięki temu z łatwością sprawdzisz, co wymaga poprawy!

Jednym z polecanych narzędzi jest Google Analytics. Wskazuje zarówno na liczbę odwiedzin, jak i miejsce, z którego przychodzą zainteresowani. W ten sposób możesz sprawdzić, który kanał marketingowy jest nieopłacalny, a przeznaczane na niego środki finansowe skierować na inny, skuteczniejszy sposób generowania ruchu.

Kolejnym narzędziem jest Senuto. Dostarcza informacji o jakości Twojej strony, a dokładniej mówiąc jej kondycji pod względem działań optymalizacyjnych. Co więcej, możesz tam sprawdzić słowa kluczowe oraz przeanalizować treści konkurencji i tym samym zobaczyć, jakie zmiany warto wprowadzić, aby zwiększanie ruchu na stronie przyniosło oczekiwane rezultaty.

Ostatnim równie popularnym narzędziem jest Ahrefs, szczególnie przydatny do analizowania linków, ale nie tylko! Z jego pomocą sprawdzisz, jak dobrze widoczna jest Twoja strona, a także znajdziesz strony największych rywali.

Wskażemy Ci, które narzędzie jest najbardziej opłacalne i jak maksymalnie wykorzystać jego potencjał!

Jak zwiększyć ruch na stronie – podsumowanie

Podsumowując nasz krótki wpis o tym, jak zwiększyć ruch na stronie nasuwa się jeden wniosek – każda strona wymaga podjęcia określonych działań, aby cieszyła się dużą popularnością. Bez tego odniesienie sukcesu online jest praktycznie niemożliwe! Na koniec odpowiemy na jeszcze jedno pytanie, a mianowicie jak zwiększyć ruch w sklepie stacjonarnym? Odpowiedź może Cię trochę zaskoczyć – również poprzez działania, jakie oferuje marketing internetowy! Musisz mieć świadomość, że atrakcyjna strona, szeroka oferta produktów zachęci użytkowników do odwiedzenia również lokalu stacjonarnego, który w mgnieniu oka przestanie świecić pustkami! Przekonaj się o tym sam i generowanie ruchu na stronie zacznij już teraz!

Najczęściej zadawane nam pytania
#1. Jak zwiększyć ruch na stronie, w jak najkrótszym czasie?
Z pewnością w tym celu warto postawić na kampanie reklamowe Google Ads. Zaznaczamy jednak, że jeśli chcesz, aby generowanie ruchu na stronie przez dług czas utrzymywało się na najwyższym poziomie, nie patrz na czas, a na dokładność działań i ich skuteczność. W marketingu internetowym nie zawsze najszybsze sposoby pomagają w odniesieniu długotrwałych rezultatów.
#2. Czy generowanie ruchu na stronie poprzez social media wpłynie na moją pozycję w Google?
Nie bezpośrednio, ale im więcej osób będzie odwiedzało Twoją witrynę, tym większe prawdopodobieństwo, że algorytm oceni ją jako wartościową i podniesie jej pozycję w rankingu.
#3. Czy umieszczania dużej liczby słów kluczowych wpływa na zwiększanie ruchu na stronie?
To dosyć skomplikowana kwestia. Tak jak pisaliśmy, frazy kluczowe są niezbędne, jeśli chcesz się cieszyć dużą liczbą odwiedzin. Należy jednak zachować pewien umiar. Zbyt duże nasycenie słowami kluczowymi sprawia, że treści wyglądają sztucznie, źle się je czyta, a to z kolei powoduje, że robot indeksujący ocenia je bardzo nisko. Pamiętaj, że liczy się jakość, a nie ilość!

Źródła
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych
  • https://support.google.com/google-ads/
  • https://developers.google.com/search/docs/beginner/seo-starter-guide?hl=pl
  • https://skillshop.withgoogle.com/
  • https://twitter.com/google
  • https://moz.com/learn/seo/

Opinie użytkowników

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4  gwiazdki5 gwiazdek (3 głosów, średnia: 3,67 z 5)
Loading...
Afterweb - Wyższy standard SEO

Afterweb

SEM/SEO/PPC

Od przeszło 16 lat specjalizujemy się w optymalizacji i pozycjonowaniu oraz reklamie PPC w wyszukiwarkach. Nasze główne usługi to pozycjonowanie organiczne i obsługa kampanii reklamowych w Google Ads.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33