Pozycjonowanie

Tanie pozycjonowanie stron? Uważaj, możesz na tym stracić

Czy tanie pozycjonowanie stron jest możliwe?

Jak każdy właściciel firmy, z pewnością chcesz by Twój biznes osiągnął sukces. Współczesne możliwości, jakie daje reklama online są w stanie pomóc Ci w zdobyciu nowych Klientów, a także zwiększyć rozpoznawalność marki w Internecie – przestrzeni, którą każdego dnia odwiedzają miliardy użytkowników z całego świata. Tanie pozycjonowane z pozoru wydaje się nad wyraz kuszącą ofertą; zwłaszcza, że pozycjonowanie stron stanowi jedną z najbardziej efektywnych form promocji swojego biznesu w wyszukiwarce Google. Niestety, zazwyczaj za sformułowaniem „tanie pozycjonowanie” nie kryje się nic dobrego, a Ty i Twój biznes możecie za nie sporo zapłacić. Zanim zaczniesz poszukiwać tanich usług SEO, przeczytaj nasz artykuł. To nic nie kosztuje, a Ty będziesz mógł dowiedzieć się, jak tanie pozycjonowanie postrzegają specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w branży – i dlaczego uważamy, że jest ono mitem.

Tanie pozycjonowanie stron i inne obiecanki-cacanki jakie napotkasz podczas poszukiwań

Dla osób niezaznajomionych z pozycjonowaniem stron, cały proces może wydawać się czymś banalnie prostym. W sieci roi się od darmowych poradników, prezentacji czy nagrań, na których samozwańczy specjaliści SEO tłumaczą, jak szybko i skutecznie przejść przez pozycjonowanie i osiągnąć pożądane efekty w zaledwie kilka miesięcy. Ba! Dziś nie musisz robić tego wszystkiego samemu – choć praca samodzielna to najtańsza alternatywa, wiele agencji marketingowych obiecuje tanie pozycjonowanie stron internetowych, które w dwa, maksymalnie trzy, miesiące doprowadzi Cię na sam szczyt listy wyszukań Google. Nic, tylko brać, prawda? Tymczasem większość ofert posiadających w sobie obietnice takie jak tanie pozycjonowanie w wyszukiwarce Google czy gwarancja osiągnięcia wysokich wyników bez dużego nakładu pieniężnego można porównać do oferowania gruszek na wierzbie. Dlaczego? Chętnie Ci o tym opowiemy.

Tanie pozycjonowanie, ale czy skuteczne? Lepiej powierzyć zadanie „eksperckiej agencji marketingowej”

Istnieją dwie strony definicji taniości – jako przedsiębiorca ukierunkowany na osiągnięcie celu jak najmniejszym kosztem, z pewnością wolisz wziąć pod uwagę jedynie pozytywne aspekty, rozumiejąc „tanio” jako okazyjnie, w konkurencyjnej cenie wobec innych agencji wykonujących tego rodzaju usługę, oszczędnie. Niestety, istnieje druga strona medalu, o której często się zapomina zwłaszcza wtedy, gdy zewsząd zasypują Cię oferty obejmujące tanie pozycjonowanie strony i inne równie okazyjne propozycje. Mowa o stronie, której marketingowcy boją się jak ognia i za wszelką cenę starają się ukryć ją przed wzrokiem swoich nieświadomych klientów – zamiast mówić o tanim produkcie czy usłudze, wolą zamienić „tanie pozycjonowanie stron WWW” na „pozycjonowanie stron WWW w atrakcyjnej/rewelacyjnej cenie na każdą kieszeń”; są więc świadomi swoistego dualizmu taniości danej usługi, starając się jak najlepiej ukryć negatywne znaczenie pod cukierkową obietnicą złotych gór. Tanie pozycjonowanie w Google może kojarzyć się niektórym z ceną adekwatną do niskiej jakości pracy oraz całkowitym brakiem efektów. Jako przedsiębiorca, powinieneś być bardzo wyczulony na takie oferty – zwłaszcza, że skutki jakie niesie pozycjonowanie stron tanio, mogą okazać się szkodliwe dla Twojej witryny.

 

Sprawdź: Czy istnieje coś takiego jak darmowy audyt strony internetowej

Tanie pozycjonowanie na dopingu – agencje SEO i nieuczciwe praktyki

Celem każdej agencji, niezależnie czy oferuje ona tanie pozycjonowanie w wyszukiwarce Google czy też skuteczne działania, jest osiągnięcie jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Skutkuje ona zwiększeniem ruchu na stronie, a także poprawą zysków. Oferty na tanie pozycjonowanie stron internetowych bardzo często obfitują w nieuczciwe działania, których zwyczajny Klient nie jest w stanie dostrzec. Black Hat SEO to działania stosowane przez nierzetelne agencje w celu zarobienia pieniędzy na nieświadomości Klientów, którzy zdecydowali się zaufać ofercie na tanie pozycjonowanie. O jakich nieuczciwych praktykach mówimy?

 • Duplikacja treści. Powielanie tej samej treści to problem, który przeważnie dotyczy sklepów internetowych. Zamiast tworzyć oryginalne i zachęcające opisy, osoby sprawujące pieczę nad ich przygotowaniem kopiują je jeden do jednego ze stron producentów. Działanie te może zostać bardzo szybko wykryte, ponieważ oryginalne treści są już zaindeksowane w Google – co za tym idzie, nie ma powodu indeksować ich ponownie i umieszczać w topce wyników wyszukiwania. Duplikacja treści wiąże się również z kopiowaniem całych tekstów innych autorów. Mowa tutaj przede wszystkim o artykułach, w celu zapełnienia pozycjonowanej strony contentem. Osoby bardziej obyte z technikami Black Hat SEO często oznaczają stworzone podstrony jako „nofollow” lub „noindex”, tym samym ukrywając je przed robotami indeksującymi, lecz w dalszym ciągu nie zmienia to faktu o naruszeniu bądź pełnej kradzieży praw autorskich. Niestety, oferty na tanie pozycjonowanie bardzo często zawierają w sobie takie szkodliwe działanie, które jest jednak skrzętnie ukrywane przed świadomością Klienta.
 • Depozycjonowanie innych witryn. Konkurencja to zmora każdego przedsiębiorcy – bardzo często od poziomu zaangażowania przeciwnika w reklamę online zależy Twoje miejsce w rankingu Google. Nieuczciwe praktyki SEO bardzo często powiązane są z radzeniem sobie z konkurencją w nieetyczny sposób – poprzez depozycjonowanie ich strony. Objawia się ono przede wszystkim poprzez wystawianie negatywnych opinii ze stworzonych ku temu kont, a nawet (w skrajnych przypadkach) hakowanie strony i zmianę jej treści. Bardzo częstym zjawiskiem jest także plagiatowanie strony i umieszczanie jej danych w wielu miejscach bądź tworzenie nowych, wysoko pozycjonowanych stron o podobnej tematyce, które będą przenosiły odwiedzających do innej lokalizacji. Nawet najtańsze pozycjonowanie stron internetowych nie jest warte tego rodzaju nieuczciwych działań z zakresu SEO. Praktyka depozycjonowania może bowiem odbić się czkawką na całym biznesie.
 • Keyword stuffing. Agencje SEO działają na zasadzie algorytmu; oznacza to, że im więcej słów kluczowych będzie pojawiać się na stronie, tym wyżej powinna się ona znajdować w wynikach pozycjonowania. Ogromną rolę odgrywa tutaj umiejętna analiza i dobór fraz kluczowych, na które strona będzie pozycjonowania. Zdarza się jednak, że niektóre agencje SEO porywają się na zwiększenie widoczności strony poprzez umieszczanie słów kluczowych w każdym możliwym miejscu, stosując przy tym właśnie keyword stuffing – upychanie fraz kluczowych w zbyt wielu miejscach (np. tytułach, nagłówkach, treści i obrazach). Wszystko to zazwyczaj rzutuje negatywnie na treść, która finalnie okazuje się niezrozumiała dla odbiorcy. Coraz częściej dochodzi do znacznie bardziej drastycznych przypadków ukrywania treści danej strony, polegającym na dopisywaniu słów kluczowych czcionką w kolorze tła czy zmniejszania ich do niemalże niewidocznej dla ludzkiego oka wielkości. Na szczęście (i nieszczęście dla oszustów), ta technika Black Hat SEO jest szybko wykrywalna i banowana przez wyszukiwarkę Google.

Zawsze przestrzegamy osoby zainteresowane reklamą w sieci na temat tego, że tanie pozycjonowanie nie zawsze oznacza w pełni legalne działania. W Afterweb przykładamy ogromną wagę do rzetelności i uczciwości – zarówno wobec Klienta, jak i samego Google. Potwierdzeniem naszych słów jest status Google Partner, z którego jesteśmy naprawdę dumni.

 

Sprawdź: White Hat vs Black Hat SEO

Jakie skutki może przynieść tanie pozycjonowanie, jeżeli Twoja agencja SEO Cię oszukuje?

 • Utrata pieniędzy to jedna z najczęstszych konsekwencji zaufania niewłaściwym osobom. Agencje SEO o niskiej reputacji, lecz wyjątkowo okazyjnej ofercie cenowej uwzględniającej tanie pozycjonowanie w Google od samego początku wprowadzają przedsiębiorców w błąd. Mimo że początkowo możesz odnieść wrażenie, że oszczędzasz środki, im dłużej trwa Twoja „kampania”, tym więcej pieniędzy przepada prosto w wirtualne błoto.

 • Utrata reputacji może okazać się ciosem poniżej pasa. W dzisiejszych czasach firmy kładą szczególny nacisk na wizerunek marki, bowiem to właśnie on odpowiada za przyciąganie potencjalnie zainteresowanych osób, które mogą zmienić się w stałą klientelę. Spamerskie agencje SEO często pozyskują masowo manipulacyjne linki z nazwą Twojej marki. Kilkadziesiąt takich linków nie powinno wywołać dużego wpływu na reputację, jednak jeżeli praktyka będzie kontynuowana przez cały okres taniego pozycjonowania, możesz mieć poważny problem. Pamiętaj – raz zszargana opinia nie zawsze jest to odbudowania.

 • Kary od Google uznawane są za sąd ostateczny. Łamanie warunków korzystania z usług Google lub działania niezgodne ze sztuką SEO nie tylko nie doprowadzą Cię do bram sukcesu, lecz mogą również na zawsze zamknąć Ci okazję do pojawienia się na szczycie wyszukiwarki Google. Wiele samozwańczych ekspertów interpretuje tanie SEO jako próbę oszukania tytana wśród wyszukiwarek, nie zdając sobie sprawy o konsekwencjach płynących z tych niecnych działań. W najlepszym wypadku stracisz rankingi pozycji i widoczność swojej domeny w wyszukiwarce. W najgorszym możesz zostać ręcznie usunięty z wyników wyszukiwania Google, tracąc szansę na realne zyski.

Dlaczego tanie pozycjonowanie strony może zaszkodzić?

Tanie pozycjonowanie czy skuteczne działania specjalistów? Wybierz mądrze.

Pozycjonowanie tanie i felerne, czyli jak uniknąć współpracy z oszustami SEO

Aby uniknąć podjęcia najgorszej decyzji w swojej karierze, warto zawczasu poznać sposoby na rozpoznanie fałszu w ofercie agencji marketingowej. Dzięki tym prostym wskazówkom uda Ci się rozpoznać, co tak naprawdę kryje się pod frazą „pozycjonowanie stron tanie” i zweryfikować oszustów ukrywających się pod maską specjalistów od marketingu, reklamujących się pod hasłem „tanie SEO” oraz resztą podobnych frazesów.

Pseudo partnerzy Google, czyli bajki o posiadaniu wiedzy, jakiej nie ma nawet pracownik Google

Wiele agencji SEO twierdzi, że zjadły wszystkie rozumy dzięki znajomościom w Google. Zapewnienia o posiadaniu poufnych informacji odnośnie działania czynników rankingowych są z pewnością atrakcyjne dla przedsiębiorców poszukujących dobrej oferty na tanie pozycjonowanie stron WWW, jednak bardzo łatwo jest zdementować tego rodzaju fałszywe oświadczenia. Faktem jest, że większość pracowników Google nie zna szczegółów dotyczących algorytmów – co więcej, wszyscy pracownicy firmy zajmującej się wyszukiwarkami już na samym początku podpisują umowy o zachowaniu poufności. Mimo wielu żądań ze strony krajów europejskich, amerykańska korporacja obstawia przy swoim – dla Google milczenie jest dosłownym złotem, bowiem wyszukiwarka zarabia rocznie ponad 60 miliardów dolarów, z czego większość stanowi system reklamowy powiązany z wyszukiwaniem, oparty na dostosowaniu ofert do tego, czego poszukuje użytkownik. Zdradzenie algorytmu doprowadziłoby do jego wycieku, na czym najbardziej skorzystałaby konkurencja. Tanie pozycjonowanie w oparciu o wiedzę na temat skutecznie ukrywanego przez Google algorytmu? Bujda na resorach!

Pozycjonowanie tanie, szybkie i efektowne – kilka słów o niespełnionych obietnicach

SEO to działania długoterminowe, a dobra agencja marketingowa to nie bar szybkiej obsługi. Dotarcie na czołowe pozycje w rankingu wyszukiwarki często zajmują miesiące, a nawet lata. Jako przedsiębiorca musisz być tego świadomym i nie dać się złapać na gwaranty osiągnięcia efektów w ciągu dwóch czy trzech miesięcy. Nawet inżynierowie Google nie są w stanie zagwarantować, że Twoja witryna będzie zawsze ponad resztą, a co dopiero osoby, których działania skupiają się wokół wyszukiwarki. Pozycje w rankingu są zmienne, a proces pozycjonowania stron obejmuje również czynniki niezależne od działań agencyjnych. Jeżeli agencja określa się mianem pogromcy wyszukiwarki, uciekaj!

W Afterweb nie wróżymy z fusów – opieramy się na realnych danych dostarczonych przez profesjonalne narzędzia SEO

Tanie pozycjonowanie i równie oszczędne raporty na wybrane słowa kluczowe

Odpowiedni dobór i analiza słów kluczowych następuje na samym początku przygody z SEO – są one krytyczną częścią procesu pozycjonowania stron, jednak nie można nazywać ich najważniejszym czynnikiem weryfikującym skuteczność prowadzonej kampanii. Oszuści często chwalą się błyskotliwymi raportami, które informują o zajmowanych przez Ciebie wysokich pozycjach pod względem nonsensownych słów kluczowych, które robią dla Twojej firmy tyle co nic, ponieważ nikt w żaden sposób ich nie wyszukuje (mała ilość lub całkowity brak wyszukań) lub są hasłami czysto informacyjnymi, skierowanymi bardziej do studentów czy osób poszukujących pracy, nie zaś potencjalnie zainteresowanych klientów. Niestety, firmom działającym w ten sposób niezwykle łatwo jest manipulować raportem w taki sposób, by wyglądał dobrze. Jako przedsiębiorca musisz pamiętać, że lepiej jest zająć 10 miejsce w rankingu dla krytycznego słowa kluczowego (na które pozycjonuje się konkurencja), niż 1 miejsce w grupie losowych słów kluczowych. Skupienie się na najważniejszych frazach sprawia, że firma wzrasta – wybieraj agencje, które nie przebierają w półśrodkach.

Bądź wymagający – sprawdzaj czy tanie pozycjonowanie przynosi obiecywane efekty

Wiesz już co warto zweryfikować przed zawarciem umowy z agencją marketingową. Jednak jak uniknąć oszustw w trakcie trwającego procesu pozycjonowania strony? Większość firm związanych z pozycjonowaniem stron internetowych określa w umowie konkretny zakres prac, który nie sprowadza się tylko i wyłącznie pod magiczne słowo SEO, które przecież powinno mówić wszystko. Współpraca oparta na wzajemnym zaufaniu jest istotna, jednak jako osoba zamawiająca usługę masz prawo monitorować postępy czynione przez agencję. Co dokładnie możesz zrobić?

 • Sprawdzić widoczność strony w sieci i statusy pozycji. Każda strona Twojego serwisu internetowego powinna opierać się o filary w postaci dwóch lub jednego słowa kluczowego. Jeżeli nie masz pewności, na jakie słowa kluczowe powinno być ukierunkowane SEO, nie bój się poprosić agencji o dopasowanie haseł do podstron. Najprostszym i najbardziej podstawowym sposobem na śledzenie rankingów słów kluczowych są narzędzia takie jak Ahrefs czy Senuto – platformy do zarządzania SEO.

 • Poprosić o cykliczne raporty stanu ruchu i strony WWW z Google Analytics oraz Google Search Console. To właśnie one pomogą Ci w zweryfikowaniu skuteczności wdrożonych kampanii pozycjonowania strony. Narzędzia są w stanie nie tylko dowiedzieć się o zamiarach użytkowników odwiedzających stronę, lecz także poprawność haseł wybranych przez Ciebie lub agencję z którą współpracujesz.

 • Sprawdzić treści podstron posiadanego przez Ciebie serwisu. Misją Google jest dostarczanie wysokiej jakości treści wszystkim użytkownikom, dlatego roboty skutecznie skanują zawartości stron interetowych. Brak odpowiedniej struktury treści, merytoryczności, treści informacyjnych, niestety przekreśla Twoje szanse na pojawienie się wysoko w wynikach.

 

Sprawdź: Jak wybrać agencję marketingową SEM

Tanie pozycjonowanie równa się samodzielne działanie?

No dobrze. Skoro tanie pozycjonowanie stron WWW z agencją, która oferuje super zyski w zaledwie trzy miesiące zostało obalone przez retoryczne argumenty doświadczonych specjalistów z Afterweb, to czy drugim najtańszym wyjściem jest samodzielne wdrożenie działań „SEO tanio robione”? Jak już wspominaliśmy, pozycjonowanie stron to proces obejmujący kilka ważnych etapów, które łączy nierozerwalna więź. Oznacza to, że jedna przewrócona kostka domina może spowodować serię niefortunnych zdarzeń, doprowadzając Twoją witrynę do sytuacji bez ratunku. Mówi się, że gdyby postawić na jednej szali specjalistę SEO/SEM, a na drugiej czterech samouków znających jedynie metodę prób i błędów, wartość jednego eksperta byłaby o wiele większa niż wcześniej scharakteryzowanej czwórki. Odpowiedź na tytułowe pytanie zdaje się być oczywista – tanie pozycjonowanie oparte na samodzielnych działaniach, bez konkretnej wiedzy, może przynieść więcej negatywnych konsekwencji, niż zadowalających efektów.

Pozycjonowanie opłaca się tylko wtedy gdy działasz z renomowaną agencją – postaw na Afterweb

Jak doskonale wiesz, „taniość” niejedno ma określenie, jednak jeżeli chcesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, najlepszym wyjściem jest wynajęcie profesjonalnej agencji reklamowej. Usługa SEO nie należy do tanich, jednak masz pewność, że na Twojej stronie internetowej nigdy nie pojawi się tandeta i chaos. Zamiast płacić niewielkie pieniądze za brak efektów, lepiej jest zainwestować w pozornie droższą ofertę, która po czasie dobrze wykonanej pracy zwróci się z nawiązką. W cenie usługi pozycjonowania stron przez profesjonalną agencję marketingową otrzymasz audyt strony internetowej i linków, na których specjalista stworzy plan, na podstawie którego wdrażane będą poszczególne działania. Musisz wiedzieć, że pozycjonowanie stron to nie jest praca tylko jednej osoby; agencje SEO/SEM reprezentowane są przez szereg specjalistów od programowania stron, wprowadzania zmian w witrynie czy pisania tekstów pod wybrane słowa kluczowe. Zamiast wybrać tanie pozycjonowanie o niewielkiej skuteczności, skorzystaj z oferty Afterweb, którą dostosujemy typowo pod Ciebie i charakter Twojego biznesu. W naszej agencji prowadzimy naszych Klientów krok po kroku przez cały proces osiągania szczytów rankingu Google. Specjaliści z Afterweb są gotów do pracy na Twój sukces – taka inwestycja z pewnością się opłaci!

Najczęściej zadawane nam pytania
#1 Tanie pozycjonowanie zawsze oznacza nieskuteczne?
Niestety, w większości przypadków tanie pozycjonowanie przynoszące widoczne efekty to coś niespotykanego, co może zdarzyć się jedynie raz na trylion kolejnych lat – oczywiście, zawsze istnieje szansa na to, że coś rzeczywiście jest takie, jak się pisze, jednak działania SEO są na tyle złożonym procesem, że żadna poważna agencja marketingowa nie określiłaby całego procesu wykonywanego często przez kilku różnych specjalistów czymś „tanim”. W kręgu e-marketingu synonimem taniości jest nieskuteczność i niedopracowanie.
#2 Najtańsze pozycjonowanie – gdzie szukać agencji wykonawczej?
Jeżeli przemknęło Ci przez myśl, by odszukać najtańszą z ofert i z niej skorzystać, musisz wziąć pod uwagę fakt, że w pozycjonowaniu cena w większości przypadków idzie w parze z jakością. Tanie SEO to zazwyczaj działanie niekompletne, zaś działanie firm je oferujących to zazwyczaj iluzja, która tylko na początku wzbudza u Ciebie poczucie oszczędności.
#3 Tanie SEO – jak nie nadziać się na oszustów?
Przed skontaktowaniem się z agencją marketingową, najpierw zweryfikuj jej skuteczność. Wielu ekspertów nie ukrywa swoich osiągnięć, publikując je na swoich stronach. Dobre opinie Klientów mają ogromną wartość – jeżeli trafisz na agencję, która zamiast dowodów na efekty swojej pracy ma tylko hasła związane z tanim pozycjonowaniem stron, w głowie powinna zapalić Ci się czerwona lampka. Jeżeli wybierając agencję marketingową bazujesz jedynie na jak najniższej cenie, nie możesz oczekiwać powalających efektów, o ile jakieś w ogóle nastąpią. Czas spędzony na walce z rzucającą słowa na wiatr agencją mógłbyś w zamian poświęcić na współpracę z ekspertami o potwierdzonej skuteczności działań. Wybierz wyjście, które przemawia do Ciebie najbardziej.

Źródła
 • https://skillshop.withgoogle.com/
 • https://developers.google.com/search/docs/beginner/seo-starter-guide?hl=pl
 • https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych
 • https://pl.wikipedia.org/wiki/Pozycjonowanie
 • https://moz.com/learn/seo

Opinie użytkowników

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Afterweb - Wyższy standard SEO

Afterweb

SEM/SEO/PPC

Od przeszło 16 lat specjalizujemy się w optymalizacji i pozycjonowaniu oraz reklamie PPC w wyszukiwarkach. Nasze główne usługi to pozycjonowanie organiczne i obsługa kampanii reklamowych w Google Ads.

4 komentarze

  1. Zaindeksowanie strony nie oznacza jej automatycznego wypozycjonowania „na dobrych pozycjach”. DR 11 to parametr z ahrefs, nawet DR 60 nie gwarantuje wysokich pozycji w Google, gdyż wyszukiwarka nie ma nic wspólnego z ahrefs.

 1. Więc jakim parametrem się sugerować? Jak wytworzyć strony najbardziej przydatne ludziom, żeby Google mógł to docenić? W internecie jest wszystko, jak można wymyślić jeszcze więcej przydatności?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33